IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ИМпе, ако ще ставаш дучезастанани пред олтаря и откажи се три пъти от сатаната и неговите чужди папири))))))))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение

      950 бройки Газпром и 290 ВР скромно, но с идеята за развитие.
      Аферим - ама можеше да си купиш и някоя Мида - имал си достатъчно кешец за туй. Аз бих разделил - 40% Мидички, 40% Газпромченца и 20% ВР - щом е за слузесто-газов микс. Лукойл и Тотал също - нелоши варианти за.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
        След като IHLBL ми е ударил таргета в петък, портфейлът е започнал да придобива желания вид. Има още малко работа обаче

        .....

        Т. нар. стратегия* съдържа следните пет правила:
        1. Спазвай пропорциите колкото се може по-близко, но не прави сделки под 400 лв. (1-2 акции разлика не са проблем);
        2. Дръж максимум една глупост в един и същи момент (нарушено към момента със ZHBG и 3CZ);
        3. Не дръж повече от една акция на група (също нарушено, поради факта, че Храните нe си удрят таргета);
        4. 65% е санитарният неснижаем минимум за акции от SOFIX (най-добре 90%, но като предпоследно правило не трябва да влиза в конфликт с горните).
        5. Стоп-лосът* е на 5% от цена придобиване. След това се движи на 8% от текущата цена, когато прехвърли тази на придобиване с 3%. Таргети по принцип няма, освен ако не искам да махам. Sky is the limit.

        Планът за август е ЧЕЗ Р. и кешът да се трансформират в CENHL, за да си заеме той полагащата се втора позиция, Монбат да си мине при 15-ките, където по принцип го искам. На спекулативните пари мястото им е при претендентите за SOFIX, но щом продадох IHLBL, значи нещо съм се разколебал там.

        * Употребявам термините "стратегия" и "стоп-лос" при ясното съзнание, че те нямат много общо с българския пазар, подобно на "технически анализ", "обеми" и "фундамент".

        За мен горната алокация, спазвана от ноември м.г., работи добре. Доходността ме задоволява и не се разсейвам с твърде много позиции, това ми е важно. Предпочитам да налучкам звездите, отколкото да пътувам с пазара.

        ** Горното мнение е infotainment и не е препоръка за търговия с ценни книжа.
        Да, важно е човек да си има стратегия, щото иначе започва да прави хаотически неща, а хаотическите неща не са хубави. И аз имам такова:

        1. Купувай компании, които са секси - или поне мислиш така.
        2. Купувай представители на незаобиколими и стратегически отрасли.
        3. В тези отрасли изграждай миксовеот най-силните компании.
        4. Важно е и сосно да снасят.
        5. Не се шашкай от временни спадове: ми майната му. Ти си стратегос, не тактик и спекулантин.

        6. Купувай по възможност пакети с кръгли числа, защото това тоже е секси и се помни лесно.


        Май не се сещам за друго.


        Инвесторът, нарисувайте най-после хубави, инвеститорски човечета, бе...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака
          ако реша някой ден да си пусна портфейла ще го направя както трябва. А за по-лесно може и скрийншот да пусна
          Не може да бъде ))) Споко!!! не ни го пускай!!! Гледай само да не се избуши)))))))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • След като IHLBL ми е ударил таргета в петък, портфейлът е започнал да придобива желания вид. Има още малко работа обаче.

            Желано Реалност
            30.00% Пазарен любимец Софарма 32.17%
            20.00% Вице-любимец Монбат 14.03%
            15.00% Холдинг/Банка/Финанси Химимпорт 13.52%
            15.00% Циклична индустриална ЧЕЗ Разпределение 8.28%
            10.00% Недвижими имоти ФНИБ 9.88%
            10.00% Спекула Зърнени храни 7.68%
            0.00% Кеш Кеш 14.44%

            Т. нар. стратегия* съдържа следните пет правила:
            1. Спазвай пропорциите колкото се може по-близко, но не прави сделки под 400 лв. (1-2 акции разлика не са проблем);
            2. Дръж максимум една глупост в един и същи момент (нарушено към момента със ZHBG и 3CZ);
            3. Не дръж повече от една акция на група (също нарушено, поради факта, че Храните нe си удрят таргета);
            4. 65% е санитарният неснижаем минимум за акции от SOFIX (най-добре 90%, но като предпоследно правило не трябва да влиза в конфликт с горните).
            5. Стоп-лосът* е на 5% от цена придобиване. След това се движи на 8% от текущата цена, когато прехвърли тази на придобиване с 3%. Таргети по принцип няма, освен ако не искам да махам. Sky is the limit.

            Планът за август е ЧЕЗ Р. и кешът да се трансформират в CENHL, за да си заеме той полагащата се втора позиция, Монбат да си мине при 15-ките, където по принцип го искам. На спекулативните пари мястото им е при претендентите за SOFIX, но щом продадох IHLBL, значи нещо съм се разколебал там.

            * Употребявам термините "стратегия" и "стоп-лос" при ясното съзнание, че те нямат много общо с българския пазар, подобно на "технически анализ", "обеми" и "фундамент".

            За мен горната алокация, спазвана от ноември м.г., работи добре. Доходността ме задоволява и не се разсейвам с твърде много позиции, това ми е важно. Предпочитам да налучкам звездите, отколкото да пътувам с пазара.

            ** Горното мнение е infotainment и не е препоръка за търговия с ценни книжа.
            Last edited by unsworth; 31.07.2017, 23:29.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
              Най добре му дайте паролите от платформите ви. Той сам ще си ги разгледа. Явно за него е много важно кой колко голям го вади
              Най-добре е да не пишете глупости.
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Най добре му дайте паролите от платформите ви. Той сам ще си ги разгледа. Явно за него е много важно кой колко голям го вади

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                  Ами като не пускаш твоя какво те интересува на хората ?
                  Просто ми прави впечатление, че не правят нещата както трябва.
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                    ако реша някой ден да си пусна портфейла ще го направя както трябва. А за по-лесно може и скрийншот да пусна
                    Ами като не пускаш твоя какво те интересува на хората ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                      Точно тъка дай пример как се прави ,че твоите локуми сме ги слуша ли
                      ако реша някой ден да си пусна портфейла ще го направя както трябва. А за по-лесно може и скрийншот да пусна
                      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                        Разбирам ви че искате да изглеждате значими в очите на останалите, но или го правете както трябва или въобще не го правете.
                        Точно тъка дай пример как се прави ,че твоите локуми сме ги слуша ли

                        Коментар


                        • mancev,
                          поздрави за портфейла от мен!

                          Успех ти желая!

                          Коментар


                          • ЕС обмисля временна забрана за изплащане на депозити от затруднени банки

                            Коментар


                            • Разбирам ви че искате да изглеждате значими в очите на останалите, но или го правете както трябва или въобще не го правете. Просто публикациите за портфейлите ви по този начин не струват пукната пара.
                              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                                Айде стига вече с тези евтини номера! Защо да дам пример?! Да не би да съм си пуснал портфейла?! Вие не се ли научихте, че това, което правите не е правилно? Няма как да сложиш знак за равенство между всички портфейли, а вие точно това правите, като не обявявате стойността на всеки портфейл. Не виждате ли фондовете, че обявяват стойността на портфейлите? Вие защо не го правите? Каква стойност има мнение от сорта на: 50% акция Х и 50% кеш? Такова мнение има стойност = 0
                                Айде стига мрънкане, защо не сме пускали стойността на портфейла след всеки пост. След като ти не си си пускал портфейла, какво правиш в темата? Темата е за портфейли и мнения за портфейли, а не за дребни заяждания и злоба. Никой не е длъжен да си пуска нито стойност, нито портфейл, всичко е по желание. Не мисля че трябва да ти се обяснявам, най-малкото за да не спамим темата, но се спрете вече...

                                Коментар

                                Working...
                                X