IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    При пшеницата най-голямото движение за един ден, което съм виждал е от порякъда на 3%. При царевицата и соята още по-малко.
    За мен важният въпрос е при какво най-голямо движение в една посока, цената после връща поне до някъде от най-голямата амплитуда. Така може да се преоцени пазара и да се продаде при по-малка загуба. Това за мен е ключовият елемент. Не мисля, че може да ми се закрие позиция от недостиг на средства.
    Ти margin call знаеш ли какво е?? Не знам от колко време следиш маркета, но виждал ли си един или няколко поредни limit up или limit down дни за дадено комодити ?? Ако не си - някой ден ще го видиш, и тогава сам ще си отговориш на въпроса дали може да се закрие позиция от недостиг на средства.
    Иначе - успехи !
    life is simple and clear when you make the right choices

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
      Здравейте
      действителен случай

      Приятел залага 70% от акаунта си при всяка покупка, при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

      Търгува пшеница на CBOT и е направил 60% печалба за точно 30 дни, като акаунта му е нараснал от 3 000 на 5 000 лв.

      От последната сделка е спечелил 600 лв., като в един момент е губил 1 100 лв. или 25%.... но позицията се е възстановила и е излязла на печалба... този път...
      До момента няма губеща сделка от 9 сделки. Късмет ли да го нарека или чудо? 2 пъти е бил лонг и 7 шорт.
      Според мен е имал късмет в някакъв рейндж, който разбира се ще свърши и тогава....

      Няма стопове, защото "ти удря стопа и се връща". То и аз не ги харесвам стоповете, ама това е дълга друга тема.

      Също така го питам, защо не залагаш до 10% от акаунта в една сделка, а той ми отговаря "е тогава доходността ще е малка, няма да си струва".

      Че прави 60% на месец, съответно над 600% проста доходност на година, означава че поема голям късмет и е бил късметлия досега. Ако залага 10% от акаунта, ще има към 8% доходност на месец, което пак е 100% на година, тоест много.

      Какво прави. Чака пшеницата да поскъпне и я продава.
      Съответно напоследък пазара е мечи и по чиста случайност не е занулил акаунта според мен. А какво става ако пазара не тръгне в неговата посока? Фалит при промяна на цената с 10%.

      Дори да удесетори акаунта, някой ден ще дойде деня на истината и това ще е в рамките на около година.

      Какво мислите вие?
      Дали несправедливо съм му казал, че ще ликвидира акаунта (спад под 50% от началната сума напрактика го вади от играта, влиза се в едни рискове за бързо възстановяване, губи се настройката и край.

      Моят съвет към него е да си взема печалбата от 2000 лв. и всичките 5 000 лв. да изтегли обратно вкъщи или във всяка сделка да рискува максимум 10% от акаунта.

      Какъв е вашият съвет?
      Той е редовен във форума и ще го прочете лично.

      Поздрави
      Аз мисля, без да го натрапвам, че при всеки 2-3 последни сделки часовника тикатака. При такива 70% и 10пъти ливъридж си е предал богу дух почти всеки момент. Понеже темата е по-отдавана, вече може да е присъствал на собствената литургия. Ако още не прибрал печалбата, да я прибира, докато е на късмет. Мисля, че твоят съвет е добър.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Като цяло начинът ти на отиграване е ок - поне според мен. Не ти казвам нищо ново, но всеки тренд си има край. До момента ти си имал вяра че там където влизаш това е отклонение от тренда. Но един път това няма да е отклонение. Ще бъде началото на нов. идеално приспособените модели към една ситуация са най-зле представящите се при смяна на ситуацията.

        личното ми мнение е че най-добре ще направиш ако си дръпнеш цялата печалба до момента. И да продължиш да играеш само с първоначалната сума като сериозно намалиш риска като гледам тези отклонения и 30% си е бая риск.При висок риск винаги е добре да се дърпа редовно печалбата и да се слага в нещо сигурно.

        Очевидно е че не се лакомиш за целите движения така че каква е разликата за печалбите ти от това дали играеш с 10% или със 70%. За разликата в риска е ясна разликата.
        Май Равновесния е най.близо до истината!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
          ми при некои бъкети,
          можеш сам да си го
          регулираш и до 1/1,
          но не и бегетовски,
          тук уфсете са много и им
          требе стригане,
          ггггггггггг
          Може и при български. Знам за един, които го въведе още преди 5 години, ако не ме лъже периода.

          Вероятно може и при други, но масата си иска 1:100, даже 1:400 и даже не знае, че може да си го регулираш. Чух че в САЩ и Япония са го свалили до 1:50 или 1:20 не помня, но имало планове да го намалят до почти никакъв ливъридж.

          В швейцарски още преди време не можело повече от 1:1,5 ми беше казвал един приятел.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Това е точно така. Оценявам този факт, че без стоп избягвам леките колебания по тренда, но ако сгреша тренда ще понеса значителна загуба.
            Затова, за да направя сделка чакам големи отклонения в посока обратна на основния тренд и очаквания на пазара. При това заемам обратната позиция на отклонението, т.е. връщане към основия тренд. Предполагам, че дори и да сгреша, така намалявам размера на евентуалната загуба, защото в този случай пазарът трябва да направи още по-голямо отклонение и да не се върне близо до старите позиции.
            Поради тази причини не поставям стопове, защото няма как да знам какви шумове ще има тренда в посоката си на движение.
            След толкова много препоръки /за което благодаря/ ще направя селдното:
            1.Намалявам сумата, с която участвам в една сделка на 30% от сумата в акаунта.
            2.Ще чакам още по-големи отклонения от общия тренд. Такива има може би 2-4 пъти месечно, като вероятно ще успея да се включа в едно от тях, което за мен ще е достатъчно. Но и да не успея да се включа, ще чакам следващите големи отклонения от тренда - новините за общата обстановка.
            Като цяло начинът ти на отиграване е ок - поне според мен. Не ти казвам нищо ново, но всеки тренд си има край. До момента ти си имал вяра че там където влизаш това е отклонение от тренда. Но един път това няма да е отклонение. Ще бъде началото на нов. идеално приспособените модели към една ситуация са най-зле представящите се при смяна на ситуацията.

            личното ми мнение е че най-добре ще направиш ако си дръпнеш цялата печалба до момента. И да продължиш да играеш само с първоначалната сума като сериозно намалиш риска като гледам тези отклонения и 30% си е бая риск.При висок риск винаги е добре да се дърпа редовно печалбата и да се слага в нещо сигурно.

            Очевидно е че не се лакомиш за целите движения така че каква е разликата за печалбите ти от това дали играеш с 10% или със 70%. За разликата в риска е ясна разликата.

            Коментар


            • ами в дългосрочен план всички са мъртви. Направо се забавлявам като чуя, че някой печелел (изкарвал си доходите) с форекс, опции, деривати и т.н. в Бг ( аи не само). Аз подобни глупости цъкам (да, именно цъкам, а не играя или други думички), когато имам пари за харчене, предварително прежалени. Горе-долу като еврофутбол - следиш, мислиш, разсъждавам, добираш се до вътрешна (уж, щото ако беше вътрешна, нямаше да стигне до теб) информация, правиш някаква печалба (ако има тренд, който по някаква случайност уцелваш) и накрая ти правят един уговорен мач (взема се "изненадващо" решение някъде) и тиебават майката на всички услия. Затова и само си цъкаш за кеф и това е. Досега, за 17-18 години цъкане имам 6-7 на печалва, 5-6 на 0 и 6-7 на загуба. като цяло съм на загуба, но не ми дреме, щото е за фън и за пари, които съм отписал предварително. Ако изкарам нещо - супер, ходим на екскурзия некъде, купувам нещо по-голямо и т.н., ако не - здраве да е.

              Асен доста добре е изложил нещата - браво, асене, не съм очаквал че някога ще съм сеъгласен с теб, но е факт, че тук си го описал супер.

              Към фортис:
              - пич, ако парите можеш да си позволиш да ги загубиш, продължавай да залагаш и си постави някакъв лимит, на който да ги изтеглия - примерно 15К. Като стигнеш (ако ги стигнеш) 12 К- изтегляй всичко и отиди на екскурзия, Знам, че няма да го направиш, заяото алчността е велико чувство, с което примерно 1/1000 може да овладее, но ако успееш - това е пътя.
              - ако парите са ти важни и вече си ги наместил някъде и играеш с надеждата за още, с които да покриеш ншщо друго - вади ги на секундата, защото гаранция ще ги загубиш.

              Пожелавам ти успех и след като ги извадиш, независимо по твое желание или заради занулеб акаунт - поне 3 месеца не пипай нищо. За твое добро е. Успех, още веднъж...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Въпросният ливъридж! Без него пазарите нямаше да се правят на луди, ненужно
                ми при некои бъкети,
                можеш сам да си го
                регулираш и до 1/1,
                но не и бегетовски,
                тук уфсете са много и им
                требе стригане,
                ггггггггггг

                Коментар


                • Е вие направо ще го депресирате човека, толкова пъти му написахте, че ще фалира.
                  Фортис поначало съм останал с впечатлението, че е опитен играч, инвеститор и рентиер, от написаното досега във форума досега, винаги съм чел постовете му с интерес. Сега явно е решил човека да пробва и нещо по-рисково, много важно ако загуби 5 К, едва ли ще фалира, то ако не изпробваш как ще се научиш.

                  Коментар


                  • Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?
                    скромното ми мнение е, че ако пича не се откаже (това няма да стане докато е на +) ... ще фалира качесвтено до 3 месеца....като нищо не пречи през това време да иде и на 1000% +...в крайна сметка винаги идва 'деня на шарана' за рисковите играчи...


                    поздрави
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Асенчо, нали си даваш сметка, че с нахвърляни понятия от Математически и Регресионен анализ – нищо не доказваш, най-малкото, защото – за да изследваш хистограмите на разпределение, ти правиш анализ на някакви промени, станали с изследваната величина в минало време, до настоящето... Оттук натам – прогнозирането – не че е невъзможно, но прекалено много са факторите, които влияят върху пазара. Така че – ще прогнозираш НЕЩО, което може да се изпълни. Да кажем – няколко пъти.

                      Всъщност – ще се изпълни точно толкова пъти, колкото са необходими, за да си въобрази играчът, че е хванал пазарната логика... Да, ама – май – НЕ! Та, какво общо има онова, което хортуваш с НЕОБХОДИМОСТТА да ограничиш загубите, като поставиш стопове? Защото никакво БЪДЕЩО разпределение на някаква променлива, която е характерна за пазара не подлежи на прогнозиране – горе казах защо: защото са прекалено много факторите, които не подлежат на анализ по отношение на това, как точно ще променят други – основни за пазара...

                      От друга страна, не стига че работИШ с хистограми на разпределението в минало време, но и определяш даден обем на извадката си. Нали знаеш добре, че при това преследваш определена грешка. Кое ти дава основания да твърдиш, че получаваш нещо приложимо за практически цели? Какво се получава накрая: докато ти си проверяваш хипотезите по различните критерии – пазарът е мръднал осезаемо напред... И кВо праИм? Пак ли почваме да строим хистограмите на разпределение и да търсим корелационните коефициенти? А, когато построим експоненциалното уравнение, пазарът вече е в другаТА посока... Добре, че поне посоките са две...


                      В тоя смисъл, ако казваше нещо съществено, с което може да се прогнозира пазара, до сега нямаше да останат преподаватели по споменатите дисциплини – всички щяха да бъдат милионери...
                      Така че, Айде да не заблуждаваме хората – да почнат от утре да махат стоповете си, ЩоТ и така си губели парите - "точно колкото и ако играеЛИ без стопове..."

                      Така, че, твърдението ти, че: „...тук идва и другия момент-много "професионалисти" казват,че стоповете в спекулирането са мноооого важни..... без стопове си бил обречен...ТОВА НЕ Е ВЯРНО! и със стопове и без стопове,все си обречен....” – това е невярно, защото е извадено от контекста на многото условия, като например: да играеш с голям акаунт и да отваряш малки позиции, при малък риск... (обратно на това, което прави пичът, обект на дискусията)...

                      Все пак, не твърдя, че при игра СЪС стопове - не може да се занули акаунт..., но я НЯМА ОБРЕЧЕНОСТТА, сравнено с вариант на игра без стопове.

                      Поздрави!
                      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                        Мале, за 3 дни движение от почти 10%, от 640 на 585 долара. Късметлия си, че имаш нещо в акаунта.

                        Аз стопове не препоръчвам.
                        Препоръчвам изтегляне на средствата и много много много много учене.
                        Поне 10 години.
                        а аз препора4вам да си сложите друга снимка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Мале, за 3 дни движение от почти 10%, от 640 на 585 долара. Късметлия си, че имаш нещо в акаунта.

                          Аз стопове не препоръчвам.
                          Препоръчвам изтегляне на средствата и много много много много учене.
                          Поне 10 години.
                          Някои цял живот не можаха да го научат чистият бридж!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ManUtd Разгледай мнение
                            На мен лично ми е безразлично колко ще загубиш, интересното в случая е, че ако почнеш да ползваш стопове фалитът наистина ще стане гарантиран. Подходът ти към пазара изисква просто друг инструмент.
                            Какъв?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              обещавам след 1 месец да напиша колко и как съм загубил
                              че да се зарадват всички
                              На мен лично ми е безразлично колко ще загубиш, интересното в случая е, че ако почнеш да ползваш стопове фалитът наистина ще стане гарантиран. Подходът ти към пазара изисква просто друг инструмент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                При движение от 10% с ливъридж 1/10 си направил около 12% (600%). А трябва да си направил 100%!!!!
                                Нали бяха 1 по 7 капитала ?!

                                А иначе, вероятно е продал след покриване на првоначална загуба и щом е дочакал над 10% печалба преди да продаде, преспективите му не са лоши, нали !?

                                Коментар

                                Working...
                                X