IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Това просто няма значение. Има значение само ако играеш без ливъридж и държиш достатъчно дълго за да се реализират фундаменталните прогнози върху които правиш влизанията и излизанията. При висок ливъридж всичко това е ирелевантно.Човек съвсем спокойно може да фалира въпреки че е прав за фундамента.

    Това е първото мнение в дискусията, което да съвпада с вижданията ми.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      Досега всичко, което съм направил при управлението на акаунта е много тясно свързано с пазарите на зърно. Никой не се поинтересува на каква база вземам решения. .
      Това просто няма значение. Има значение само ако играеш без ливъридж и държиш достатъчно дълго за да се реализират фундаменталните прогнози върху които правиш влизанията и излизанията. При висок ливъридж всичко това е ирелевантно.Човек съвсем спокойно може да фалира въпреки че е прав за фундамента.

      Коментар


      • Досега всичко, което съм направил при управлението на акаунта е много тясно свързано с пазарите на зърно. Никой не се поинтересува на каква база вземам решения. Предполагам, че пвечето, които писаха тук едва ли следят нещо от пазарите. Доколкото разбрах никой от вас не следи зърнените пазари.
        Дискусията за мен беше много полезна. Ще направя необходимите корекции, за да мога успешно да продължа търговията.

        Коментар


        • Ако колегата "залага" ще фалира независимо от това колко маржин ползва. Ако търгува вече е друга бира. Ливъриджа трябва да обратно порпорционален на риска който се поема (колкото по-голям риск, толкова по-нисък заемен капитал). Това трябва да се смята за всяка отделна сделка а не да е някакъв "принцип" Няма правила! Има само един бог - богът на процента или с колко процента расте акаунта за една година Това че той е постигнал тази доходност е достойно за уважение, но не ми става ясно дали го е постигнал на базата на знанията си или е чист късмет, понеже нямам неговите знания Идват ми на ума два примера:
          1- Черният лебед - земетресението в Япония - Тук риска от покачване при открита къса позиция почти не съществува. Значи човек може да си позволи да ползва маржин при открита къса позиция. Повечето хора дори не разбират че самото неоткриване на позиция по същество си е къса позиция и в този смисъл всяка къса позиция е вече лост назависимо дали е при ливъридж или не.
          Вторият пример е цената на форд от пролетта на 2009, когато бяха паднали до под 2 долара, при фактически много нисък риск от фалит. Тогава човек може да си позволи да купи защото е "евтино", обаче това не означава че не може да стане още по-евтино и цената да иде на 1$ или по-малко. В такива ситуации аз лично купувам на 2-3 пъти като гоня ниска средна цена и то без ливъридж.
          От моя гледна точка парадоксът е че в икономическите университети дори не се учи висша математика а търговията има много общо с математиката
          Има само един начин да се търгува сигурно при голям ливъридж. Ако правите достъчен годишен процент на сметката, просто привличайте и управлявайте чужди пари на доверително управление, срещу процент от печалбата (след лиценз де). Другото за мен е ала-бала
          Просто едно мнение, което не е препоръка за каквото и да било!
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
            Може би има нужда от още едно мнение. Някой член на семейството да прочете темата тук. Може би няма да иска да рискува 5 000 лв.
            Ай ся, курвенски номера Ами ако са от фонд "и аз съм хора"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Не знам колко съм науил, но видях на живо, как Петър стопи 4 акаунта за около 2-3 седмици
              То и това не е лесно да се направи Този е много ценен кадър, щото ако се зачисли някой до него и да прави точно обратното, може да удвои 4 акаунта...
              Location: Terminal Island
              Institution: FBI Correctional Facility
              Jurisdiction: Unknown

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ManUtd Разгледай мнение
                Прати го на един курс при караиванов, най-сигурния начин да му спасиш капитала. Виж ти колко неща си научил.
                Не знам колко съм науил, но видях на живо, как Петър стопи 4 акаунта за около 2-3 седмици

                то това ако не е знание здраве му кажи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  8% , тоест 12,5 пъти
                  по 70% от акаунта, които ползва
                  12,5*,7 = 8,75 пъти

                  Почти 10 пъти
                  хвърлям си дипломата по математика... не мога да смятам вече

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    Може би има нужда от още едно мнение.
                    Прати го на един курс при караиванов, най-сигурния начин да му спасиш капитала. Виж ти колко неща си научил.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от никой. Разгледай мнение
                      Написахме му некролога, сега отивам да го разлепя из града за назидание на всички...
                      Може би има нужда от още едно мнение. Някой член на семейството да прочете темата тук. Може би няма да иска да рискува 5 000 лв.
                      Last edited by mpy_yordanov; 21.11.2011, 10:58.

                      Коментар


                      • Оставете момчето да си търгува като си знае ) нито парите са ваши, нито печалбата или загубата!!!

                        Коментар


                        • Написахме му некролога, сега отивам да го разлепя из града за назидание на всички...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            последно 10 % ли е изискуемата гаранция или 12,5 %....защото на въпроса
                            отговора е елементарен... 14,285 % пазарно движение и сметката е нулирана
                            8% , тоест 12,5 пъти
                            по 70% от акаунта, които ползва
                            12,5*,7 = 8,75 пъти

                            Почти 10 пъти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Темата е от събота вечерта, така че още не е трейдвал, а сега не е на позиция.

                              Досега ползваше 12,5 пъти ливърджи върху 70% от сметката, тоест имал буфер от 30% ?!?!?
                              последно 10 % ли е изискуемата гаранция или 12,5 %....защото на въпроса
                              Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?
                              отговора е елементарен... 14,285 % пазарно движение и сметката е нулирана

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение
                                Ти margin call знаеш ли какво е?? Не знам от колко време следиш маркета, но виждал ли си един или няколко поредни limit up или limit down дни за дадено комодити ?? Ако не си - някой ден ще го видиш, и тогава сам ще си отговориш на въпроса дали може да се закрие позиция от недостиг на средства.
                                Иначе - успехи !
                                Темата е от събота вечерта, така че още не е трейдвал, а сега не е на позиция.

                                Досега ползваше 12,5 пъти ливърджи върху 70% от сметката, тоест имал буфер от 30% ?!?!?

                                След писанията в темата
                                Сега ще играе с 30% при ливъридж от 12,5 пъти. Другите 70% ще са буфер

                                Тоест акаунта пак ще се стопи, но по-бавно. Ливъриджа ще е около 4 пъти.

                                Но не вярвам, че ще има дисциплина да не удвои губеща позиция или да не опита да пребори пазара като застане срещу тренда и да използва пак 10-20 пъти ливъридж.

                                Просто ще "види" печелившата сигурна ясна ситуация и край.

                                Коментар

                                Working...
                                X