IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
    Много хубаво тук си мечтаете за чист и ефтин транспорт.
    Цената на тези технологии трябва да е такава, че да може да се начисли примерно 50% акциз.
    Не петролните шейхове, а правителствата няма да допуснат спирането на петрола.
    Акциза - облагането на луксозни и вредни стоки до голяма степен пълни хазната.
    Задръстванията и пушеците /и пушещите/ са гаранция, че ще имаме образование и здравеопазване.
    Така де.

    Коментар


    • Много хубаво тук си мечтаете за чист и ефтин транспорт.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
        Риск печели - риск губи. Като трябва ще залагаме, но както казваш развитието на науката последните десетилетия е квадратна, а не линейна функция и бих заложил някой лев на това .
        Според мен това се отнася за технологията, а развитието на науката все повече се забавя, най-малкото понеже цената й се покачва на степен. То ест цената на всяко ново научно достижение е пропорционална на квадрата (или повече) от достигнатото вече.
        Last edited by vmankov; 28.12.2011, 13:58.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
          Поздрави за успехите..., все пак пропускаш, че развитието на микропроцесорите - за има-няма няколко десетилетия, стана ОСНОВНО именно в последните години (от огромните ИМ, които заемаха десетки квадратни метра! площ - до сегашните микрочипове...), но не във всички области има такива темпове на развитие,..., а "защо не?" си е само едно добро пожелание, като отчитаме реалните постижения в конкретната област - на човечеството (нашето, де)......, но нищо не ни пречи да мечтаем (в процеса на работата), но да залагаме само на това?...
          Риск печели - риск губи. Като трябва ще залагаме, но както казваш развитието на науката последните десетилетия е квадратна, а не линейна функция и бих заложил някой лев на това .

          Коментар


          • Доколкото си спомням, 80% от енергията на Франция е атомна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от topfly Разгледай мнение
              ... цената на петрола е на рекордно високи нива, които са близо 10 пъти по високи спрямо нивата по време на руската криза от 1998-ма година!..
              Руска криза имаше точно понеже цените на петролът бяха паднали рекордно. Тогава бяха около 9 долара, а по него време себестойността на добива на руски петрол започваше от 14-16 долара нагоре. Тоест, арабите които добиваха тогава при себестойност от 4-5 долара барел все още бяха на 100% печалба, а руснаците от добива на всеки барел губиха разликата между 9 и 14 долара.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                казват,че имаме запаси от газ /планетата/за около 200г-минаваме на метан
                Въпросът е не колко запаси имаме, а на каква цена могат да се добият! Шистов газ има доста, но пряката и косвената цена за добива на този газ е доста висока!
                Не е далече момента когато ВЕИ просто ще се окажат по евтини и икономически изгодни!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
                  Аз мисля като теб (демек съм от лошите), но разликата ни е в тайминга . Не ме бъркай с вярващите в свръхестественото и конспирациите. Много съм далече от тях. Все пак имам средно по ДВГ и 'вишо' техническо (не че това е гаранция за нещо . Преди 10 години си мислех как след 10 години ще има 10 пъти по-производителни процесори, харчещи 10 пъти по-малко и с по-малки размери, на същата цена и днес това горе-долу е така. И на база на тоя емпиричен опит що пък да не очаквам след 10 години да има батерии с 2-3 пъти по-голям капацитет, с 2-3 пъти по-голям живот и на същата цена, което ще е достатъчно за масови градски електрички. С днешна дата е много изгодно да имаш ел. мотопед: караш 50-60 км. за някакви си 20-30 стотинки и нямаш голяма поддръжка, нямаш шум, нямаш пушеци, а и цената не е толкова голяма.
                  Поздрави за успехите..., все пак пропускаш, че развитието на микропроцесорите - за има-няма няколко десетилетия, стана ОСНОВНО именно в последните години (от огромните ИМ, които заемаха десетки квадратни метра! площ - до сегашните микрочипове...), но не във всички области има такива темпове на развитие,..., а "защо не?" си е само едно добро пожелание, като отчитаме реалните постижения в конкретната област - на човечеството (нашето, де)......, но нищо не ни пречи да мечтаем (в процеса на работата), но да залагаме само на това?...
                  "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от topfly Разгледай мнение
                    Прав си, но това не означава, че никога няма да свърши или цената няма да му се увеличи до непоносими равнища! Повечето производители лъжат с резервите и картината е много мъглива, но има един ясен сигнал, който показва, че сме минали пика на добива на петрола! Въпреки това, че в момента сме в най-тежката икономическа криза за последните 80 години, цената на петрола е на рекордно високи нива, които са близо 10 пъти по високи спрямо нивата по време на руската криза от 1998-ма година!
                    Ако цените са такива по време на криза и свито потребление, какво ще стане след като излезем от кризата? Ако тренда от последните 13 г продължи до средата на 20-те години един барел нефт би могъл да стане 1000 долара. Как биха изглеждали в такъв момент всички ВЕИ?
                    казват,че имаме запаси от газ /планетата/за около 200г-минаваме на метан
                    http://milom.blog.bg/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                      Е, те това не е сериозно - да си задаваме въпросите: Защо да не е възможно?, но кой знае?...

                      ... Кой знае?..."знаят" го много "навързани" - казват им "науки", които много хора възприемат като някакво зло, но са наистина същността на цялата работа... Именно те обосновават същността на 2/3 от цялата работа, другото е механично сглобяване...
                      Аз мисля като теб (демек съм от лошите), но разликата ни е в тайминга . Не ме бъркай с вярващите в свръхестественото и конспирациите. Много съм далече от тях. Все пак имам средно по ДВГ и 'вишо' техническо (не че това е гаранция за нещо . Преди 10 години си мислех как след 10 години ще има 10 пъти по-производителни процесори, харчещи 10 пъти по-малко и с по-малки размери, на същата цена и днес това горе-долу е така. И на база на тоя емпиричен опит що пък да не очаквам след 10 години да има батерии с 2-3 пъти по-голям капацитет, с 2-3 пъти по-голям живот и на същата цена, което ще е достатъчно за масови градски електрички. С днешна дата е много изгодно да имаш ел. мотопед: караш 50-60 км. за някакви си 20-30 стотинки и нямаш голяма поддръжка, нямаш шум, нямаш пушеци, а и цената не е толкова голяма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Той, петрола, свършва още от първата криза седемдесетте години. И вече 40 години все го чакам да свърши..
                        Прав си, но това не означава, че никога няма да свърши или цената няма да му се увеличи до непоносими равнища! Повечето производители лъжат с резервите и картината е много мъглива, но има един ясен сигнал, който показва, че сме минали пика на добива на петрола! Въпреки това, че в момента сме в най-тежката икономическа криза за последните 80 години, цената на петрола е на рекордно високи нива, които са близо 10 пъти по високи спрямо нивата по време на руската криза от 1998-ма година!
                        Ако цените са такива по време на криза и свито потребление, какво ще стане след като излезем от кризата? Ако тренда от последните 13 г продължи до средата на 20-те години един барел нефт би могъл да стане 1000 долара. Как биха изглеждали в такъв момент всички ВЕИ?

                        Коментар


                        • Добре е непрекъснато да се измислят нови неща, защото все някое ще проработи и ще се превърне в голямото откритие на века, независимо от това дали свършва или не петрола. Фактът, че вече има електромобил сам по себе си е супер приятна мисъл, че може би има алтернатива

                          Коментар


                          • Има, има разработки.

                            Ето една полутеоретична, полутехнологична разработка (слушал съм изказване на един от авторите):

                            Интеркалацията е включване на слоеве от чужди атоми между слоевете на друго вещество. Теоретично могат да се редят на едномолекулярни слоеве.
                            http://en.wikipedia.org/wiki/Interca...erials_science
                            Но даже и да се редят по 20 атомни слоя от едното и от другото вещество, имаш кондензатор с огромен капацитет при условие, че едното вещество е проводник, а другото - изолатор.
                            Такъв с размерите на кибритена кутия би бил бомба в твоя джоб, ако го разредиш за кратко време. Ако караш кола с него, ще забравиш кога последния път си зареждал.

                            Принципиално, ако се разработи тази технология, един такъв елемент няма да е по-скъп от един компютърен процесор.
                            Last edited by vmankov; 28.12.2011, 13:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                              Нищо не мрънкам. Нито имам някакъв пряк интерес, нито нещо зависи от мен на къде ще отиде бъдещето. Само показвам с числа, че нещата не са розови. И електричестките коли не са нашето "спасение" от петрола. Поне засега, поради трудно решими техничестки трудности. Като свърши петрола все нещата ще се наместят някак си и ще стане "интересно". Дано сме живи и здрави и ще видим какво ще стане.
                              Той, петрола, свършва още от първата криза седемдесетте години. И вече 40 години все го чакам да свърши..
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
                                .... Защо да не е възможно през следващите 10 години капацитета и живота на батериите да се увеличи само 2 пъти( напълно възможно), а цената да падне(по-невероятно, но кой знае).
                                Е, те това не е сериозно - да си задаваме въпросите: Защо да не е възможно?, но кой знае?...

                                ... Кой знае?..."знаят" го много "навързани" - казват им "науки", които много хора възприемат като някакво зло, но са наистина същността на цялата работа... Именно те обосновават същността на 2/3 от цялата работа, другото е механично сглобяване...
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X