IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
    Отварям инвестора днеска и гледам новините:

    Франция забранява дизеловите и бензинови автомобили след 2040 г

    VW и BMW влагат 1 млрд. евро в заводи за батерии

    Та се чудя имат ли електричките влияние върху развитието на автомобилостроенето или НЕ
    И АЕЦ ЩЕ забраняват.Ама ЩЕ.При тях всичко е ЩЕ.Като стане реалност тогава.

    Коментар


    • Отварям инвестора днеска и гледам новините:

      Франция забранява дизеловите и бензинови автомобили след 2040 г

      VW и BMW влагат 1 млрд. евро в заводи за батерии

      Та се чудя имат ли електричките влияние върху развитието на автомобилостроенето или НЕ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Ти искаш да спориш с мен ли?Не е по силите ти да промениш мнението ми.Проумей го.Няма да промениш мнението ми че тоя е измамник и мошеник.Твоето мненеие си е твое не се опитвай да го налагаш на други хора невъзможно е.Приключихме ли или още ще се опитваш да ми обясняваш несподелената си любов
        Спора безсмислен. Много се надценяваш ако мислиш че опитвам да ти променя мнението. Само си чеша езика и се забавлявам на инфантилните изцепки

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          Хахаха, децата от детската градина имат по-адекватни аргументи ))))

          За теб е финансов измамник и това са фактите. Къде ги бе друже? Във вестника ли ги видя?

          Компаниите на Мъск произвеждат реални продукти и са пред очите на целия свят. Да не говорим че преобръщат с главата надолу установени сектори и индустрии в които никой не би си помислил че е възможно нов играч да се намести.
          Всеки си мисли че е реалист само че разликата е във фактите. Продуктите на Мъск се харчат като топъл хляб, а на установените играчи спадат. Това са фактите!
          Дали ще ти ще караш никой не го интересува. Или си мислиш че нещо зависи от теб ))

          Преди 100 години и за автомобила така са разправяли съвременниците и за самолета и за каквото нововъведение се сетиш.
          Ти искаш да спориш с мен ли?Не е по силите ти да промениш мнението ми.Проумей го.Няма да промениш мнението ми че тоя е измамник и мошеник.Твоето мненеие си е твое не се опитвай да го налагаш на други хора невъзможно е.Приключихме ли или още ще се опитваш да ми обясняваш несподелената си любов

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


            Застрахователят завишѝ застрахователната премия с 30 % - именно, защото официалният сервиз НЕ Е в България..., защото много се мятат "преференции"...

            .................................................. ................
            Застраховката зависи от щетите, а те са по-високи при тесла защото няма достатъчно вторично предлагане на резервни части и ремонтите се правят само от оторизирани сервизи. С други думи не е развит достатъчно пазара. Всяко нещо в недостиг е с висока цена, докато се появи достаъчно предлагане. С времето ще се нормализира предлагането и цената за ремонтите ще падне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Виж са ако си влюбен в тоя Мъск ли Пъск ли е не му помня името това си е твоя любов.За мен е измамник финансов измамник.Това са фактите.Това че на теб ти се привижда злоба и завист го отдавам на премрежения ти влюбен поглед.Аз съм реалист и назовавам нещата с истинските им имена.И не ме вълнува какво им се привижда на влюбените.За мен електрокара е на по долно ниво от каруца с магаре и никога не бих си купил подобно нещо дори без пари не го искам.Имаш ли достатъчно мозък да разбереш какво ти говоря?Или ще продължаваш с глупостите
              Хахаха, децата от детската градина имат по-адекватни аргументи ))))

              За теб е финансов измамник и това са фактите. Къде ги бе друже? Във вестника ли ги видя?

              Компаниите на Мъск произвеждат реални продукти и са пред очите на целия свят. Да не говорим че преобръщат с главата надолу установени сектори и индустрии в които никой не би си помислил че е възможно нов играч да се намести.
              Всеки си мисли че е реалист само че разликата е във фактите. Продуктите на Мъск се харчат като топъл хляб, а на установените играчи спадат. Това са фактите!
              Дали ще ти ще караш никой не го интересува. Или си мислиш че нещо зависи от теб ))

              Преди 100 години и за автомобила така са разправяли съвременниците и за самолета и за каквото нововъведение се сетиш.

              Коментар


              • Преразказвам по памет от последния брой на "Колела".
                Норвегия е решила да забрани продажбата на коли с ДВГ към 2025 г.
                Някъде четох, че шведите планират същото към 2030 г.
                Нови изследвания показвали, че в Норвегия това щяло да наложи много сериозно преустройство на енергийната система, което към днешна дата се очаквало да възлезе на еднократен и извънреден разход на около 1,3 млрд. щ.д.
                Напълно естествено, тези разходи ще се включат по някакъв начин в сметките на абонатите, които ползват ел. енергия.
                Начините, подходите и конкретните технологични решения, при ползването на които ще се случи това разпределение на финансовата тежест, напълно естествено представляват сериозен източник на обществени напрежения и недоволство.
                Допълнително ще възникнат неизбежно нови следващи разходи.
                В материала не ставаше дума за енергиен баланс - мощности и потребление.
                За богата Норвегия това няма да е кой знае какъв проблем.
                Всеки от 4,5 млн. население ще бъде натоварен средно с по 350 щ.д.
                Това ще бъде нещо като такса "Добре дошъл" в света на EV.
                Последиците нататък за мен са неизвестни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Отличителна черта на малките човечета е злобата и завистта. За 10 живота няма да постигнеш и хилядна от това което прави и постига Мъск
                  Виж са ако си влюбен в тоя Мъск ли Пъск ли е не му помня името това си е твоя любов.За мен е измамник финансов измамник.Това са фактите.Това че на теб ти се привижда злоба и завист го отдавам на премрежения ти влюбен поглед.Аз съм реалист и назовавам нещата с истинските им имена.И не ме вълнува какво им се привижда на влюбените.За мен електрокара е на по долно ниво от каруца с магаре и никога не бих си купил подобно нещо дори без пари не го искам.Имаш ли достатъчно мозък да разбереш какво ти говоря?Или ще продължаваш с глупостите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Без да искаш си уцелил единствения недостатък!

                    Всичко друго е плод на въображение и негативна настройка от медийното облъчване.


                    Без официален сервиз обслужването при нужда от съдействие ще е пейн ин ди есс. Така че в БГ ще почакаме доста, докато открият представителство и у нас.


                    Да ти кажа ли ОЩЕ един недостатък, или и него да отчетем като "негативна настройка от медийно..." /както си ги водиш там/?

                    Значи - говорим си за едно /нека е/ Бентли...

                    Преди няколко години стана дума за това, че най-близкият сервиз за тая марка беше в... Гърция /добре е, че НЕ Е във Виена, нали?/...

                    Застрахователят завишѝ застрахователната премия с 30 % - именно, защото официалният сервиз НЕ Е в България..., защото много се мятат "преференции"...

                    .................................................. ................

                    Или - на теб ти е ясно, че ако си платил 150 000 - 200 000 $ за ТеслИЧКА от високия сегмент, то... и това, а и другото - нали движението по маршрута на тролея ВИЕ СТЕ го дали долу - какво медийно облъчване, кви 5 леА? ))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Отличителна черта на малките човечета е злобата и завистта. За 10 живота няма да постигнеш и хилядна от това което прави и постига Мъск

                      Коментар


                      • Между другото никой в Европа не обяснява като вземат да намаляват ДВГ какво ще се прави с бюджета. Както знаете, в Европа има сериозни акцизи върху горивата, които обаче не отиват за поддръжка на пътища, ами за пенсии и други социални разходи. Особено в България ДДС и акциза върху горивата са двете най-големи приходни пера в бюджета. Предполагам и по другите държави в ЕС е така.

                        Та какво ще правим като потреблението на бензин и дизел вземат да спадат? От къде ще покриват дупките в бюджета?


                        В САЩ някакъв щат имал акцизи върху горивата, обаче те отивали само и единствено за поддръжка на пътната мрежа. Съответното решили проблема като задължили собствениците на електрички да инсталират некви джаджи вътре, които предават информация колко мили са изминали в щата и на база тази информация плащат цена на миля. Чисто, просто и ефективно - колкото км си изминал, толкоз плащаш.

                        Коментар


                        • Пътуването с електрички понякога може да е доста забавно. )

                          Често минавам покрай един магазин със зарядна станция на него. Забавно е да гледаш хората повярвали на рекламата.

                          Начи един път едни надъхани младежи зареждат Теслата и си цъкат на телефоните докато чакат. Добре им се получаваше. Влязох, напазарих си, излизам, онея още цъкат на телефоните.

                          Ама аз щях да съм до Ихтиман вече. Нищо, ще почакат 2-3 кафета време, само дето нямат кафета наоколо, а само кебапчийница.

                          Друг път няква електричка БМВ. Явно беше напазарила мацката вече и тя седеше вънка и цъкаше на телефона докато се зареди. А тя седи вънка, щото вътре горещо и не смее да пусна климатика, че батерията отиде.

                          И още една Тесла беше с много гъзарски регистрационен номер. Влизам, пазаря, мотам се 20-30 мин (че и опашка на касата имаше). Излизам Теслата още включена в контакта.

                          А са 2 колонки. И има в района един е-Голф дето почти постоянно е включен там. Явно живее някъде из блоковете човека. Та ако дойде трета кола не знам колко кафета време ще отиде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Унгария и Румъния не са сбъркани теслата е сбъркана.И оня е измамник финансов мошеник
                            Отличителна черта на малките човечета е злобата и завистта. За 10 живота няма да постигнеш и хилядна от това което прави и постига Мъск

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                              ... за ремонтче ще отскачаме до Виена...
                              Без да искаш си уцелил единствения недостатък!

                              Всичко друго е плод на въображение и негативна настройка от медийното облъчване.

                              Без официален сервиз обслужването при нужда от съдействие ще е пейн ин ди есс. Така че в БГ ще почакаме доста, докато открият представителство и у нас.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Прави впечатление, че проблемите започват след като са напуснали цивилизацията Каккво общо има Теслата със сбъркани държави като Унгария и Румъния? Как тъй нямали проблем преди това, съвпадение някакво ще да е
                                Унгария и Румъния не са сбъркани теслата е сбъркана.И оня е измамник финансов мошеник

                                Коментар

                                Working...
                                X