IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    Абе тази кона много скъпа бе, 80 000 лева ли струва?
    За нисан става въпрос, да не объркам нещо?
    Хюндай кона

    Коментар


    • Сегашните акцизи върху изкопаемите горива са вдигнати десетки пъти заради лъжата с "парниковия ефект".
      Преди това акцизите върху тях бяха от нуждата за пречистване ня въздуха от азотни и серни съединения, изхвърляни от ДВГтата в точките на концентрация, то ест в по-големите градове. Тези съединения тровят в определена степен хората в градовете, но не тровят света, защото бързо се разграждат/вграждат от биосферата на Земята, в частност - от моретата и океаните.
      А въглеродният двуокис увеличава производството на зелена маса на Земята. И не вдига температурата на Земята.

      Коментар


      • Абе тази кона много скъпа бе, 80 000 лева ли струва?
        За нисан става въпрос, да не объркам нещо?
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          Гараж и контакти имам. Всяка сутрин разполагам с 500, зимата с 400км. Дневно шофиране 15-20 км. 2 – 3 пъти в годината пътувам на по-дълги разстояния, когато ще ми се наложи да спирам за 30-40 мин. И днеска можеш да зареждаш, но наистина станциите са малко. След 2-3 години ще са в пъти повече. Не измисляме топлата вода. Вече е факт в западна посока.

          Сега зареждам през седмица за 10 мин, а като има опашка и до 15/20 мин. Пътуването до бензиностанция още 10-30 мин => 20 мин*25 зареждания = 750 мин или над 8 часа в чакане за година.

          Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.
          Това изказване предизвиква недоверие- защо- ами само аз съм казвал поне 5 пъти, че трябва пример от първо лице- да си купи човек електричка и ти едва сега пишеш това. Няма как да си пропуснал поне едно такова писание- прочел си го , но не си написал горният пост. Ще ме звиняваш , ама съм маааалко скептичен че имаш електричка

          99,99% пишеш и във форума на е-cars.bg. Я кажи кой си да ти прочета писанията

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

            А представи си хората дето бачкат в БДЖ примерно как ше луднат по тях. Нафта вече трудно се краде ама кой ще разбере че си заредил електричката на работа а
            При мен идва един на работа с ел колело, сваля батерията и я зарежда на работа, никой не му казва нищо

            Проблемът е друг, правителствата са свикнали на определени пари от ДДС и от акцизите на петролните горива. Интересно е по какъв начин ще компенсират един такъв спад. Имаше , не знам дали в този форум или другаде го четох, някакво изказване че град задължил собствениците на електрички да подават данни колко км са минали и на тази база им се начислява допълнителен данък

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              Гараж и контакти имам. Всяка сутрин разполагам с 500, зимата с 400км. Дневно шофиране 15-20 км. 2 – 3 пъти в годината пътувам на по-дълги разстояния, когато ще ми се наложи да спирам за 30-40 мин. И днеска можеш да зареждаш, но наистина станциите са малко. След 2-3 години ще са в пъти повече. Не измисляме топлата вода. Вече е факт в западна посока.

              Сега зареждам през седмица за 10 мин, а като има опашка и до 15/20 мин. Пътуването до бензиностанция още 10-30 мин => 20 мин*25 зареждания = 750 мин или над 8 часа в чакане за година.

              Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.
              А представи си хората дето бачкат в БДЖ примерно как ше луднат по тях. Нафта вече трудно се краде ама кой ще разбере че си заредил електричката на работа а

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.
                Нов проблем изниква по темата. Понеже няма места за паркиране и има случаи на обикновени коли да паркират на зарядните станции.

                Тука обмислят да ги глобяват такива:
                https://coloradosun.com/2019/04/22/i...g-station-law/


                А в Китай им слагат някакви автоматични блокиращи джаджи изскачащи от асфалта.
                https://futurism.com/the-byte/superc...ng-tesla-locks


                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                  Съмнява ме, обаче, че сега у нас би се качил на електричка, даже да ти я дадат за безплатно ползване и да си плащаш само тока. Инфраструктура няма.

                  А?
                  Гараж и контакти имам. Всяка сутрин разполагам с 500, зимата с 400км. Дневно шофиране 15-20 км. 2 – 3 пъти в годината пътувам на по-дълги разстояния, когато ще ми се наложи да спирам за 30-40 мин. И днеска можеш да зареждаш, но наистина станциите са малко. След 2-3 години ще са в пъти повече. Не измисляме топлата вода. Вече е факт в западна посока.

                  Сега зареждам през седмица за 10 мин, а като има опашка и до 15/20 мин. Пътуването до бензиностанция още 10-30 мин => 20 мин*25 зареждания = 750 мин или над 8 часа в чакане за година.

                  Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                    Пак е в полза на електричката,

                    Хайде със здраве
                    Съмнява ме, обаче, че сега у нас би се качил на електричка, даже да ти я дадат за безплатно ползване и да си плащаш само тока. Инфраструктура няма.

                    А?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Ami определено не съм доволен от отговора, не ме интересува колко ще платя за смяна на масла и чистачки. Хайде да смятаме отново за зои

                      Клио- 14740 евро, зои- 21900 във всичките му варианти. Клио 6/100 за 150000-9000литра в момента 1,38-12420 евро за гориво за 150000км

                      зои цена на батерията за месец- наем-119 евро- казахме 10 години* 12* 119- 14280 евро- наем на батерията. Отделно ако приемем че трябва да се зарежда тази батерия на 100км с около 15киловата което в пари е около 6750 евро

                      Клио директни разходи за гориво и цена на придобиване 14740+ 12420-27160

                      Зои- 21900+6750+14280- 42930

                      Съгласих се че клиото има да му се сменя маслото за 2000евро- ако искаш сложи 3000, и какво се получава ???????
                      Че за момента бензина е по евтин за употреба


                      Исках да видя такъв пост, а не да ми пишеш че паркинга в синя зона е безплатен, защото е безплатен сега, а утре да кажем когато няводнят електрокарите няма да е безплатен , а ще плащаш наред с всички
                      Какво искаш да видиш си е твоя работа. Ако не ти е полезна информацията няма нужда да се оплакваш

                      Реното не ме вълнува и нямам намерение да си губя времето. Ако теб не те вълнуват разходите за поддръжка – чойс из йорс. С или без паркиране картината не се променя особено. Пак е в полза на електричката, но от друга страна след няколко години ще трябва да плащаш, за да се отървеш от дизелчето или бензинката и остатъчната стойност ще е майка плаче.

                      Хайде със здраве

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        v_tin имаше една статия по темата - какво би се случило ако Иран успее да затвори протока и даставките на петрол през него секнат. При по продължителен успех за месеци ако прекъснат прогнозата е за цена на петрола 325 долара за барел, каква ще е цената на горивата е ясно. Дано не се случи защото това ще удари цялата икономика, но все някога целия този свръхпоток от автомобили на петрол ще оредее и няма да е толкова достъпно да се ползват често напълно ирационално. Разкарват се по над един тон метали за да се вози един човек, не може да продължи вечно.
                        Е какво, какво. Каручките са дървени, по 180-200 кг...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          v_tin имаше една статия по темата - какво би се случило ако Иран успее да затвори протока и даставките на петрол през него секнат. При по продължителен успех за месеци ако прекъснат прогнозата е за цена на петрола 325 долара за барел, каква ще е цената на горивата е ясно. Дано не се случи защото това ще удари цялата икономика, но все някога целия този свръхпоток от автомобили на петрол ще оредее и няма да е толкова достъпно да се ползват често напълно ирационално. Разкарват се по над един тон метали за да се вози един човек, не може да продължи вечно.
                          Стига бе, мойта кола е над два тона...
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • v_tin имаше една статия по темата - какво би се случило ако Иран успее да затвори протока и даставките на петрол през него секнат. При по продължителен успех за месеци ако прекъснат прогнозата е за цена на петрола 325 долара за барел, каква ще е цената на горивата е ясно. Дано не се случи защото това ще удари цялата икономика, но все някога целия този свръхпоток от автомобили на петрол ще оредее и няма да е толкова достъпно да се ползват често напълно ирационално. Разкарват се по над един тон метали за да се вози един човек, не може да продължи вечно.

                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Vate ami kaто не си доволен, не си купувай бе!
                              Не виждам някой да те кара насила.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Ето го новият електрически автобомил на БМВ за скромните 24 400 паунда

                                https://www.standartnews.com/biznes/bmv-predstavi-novoto-elektrichesko-mini-396767.html?

                                Коментар

                                Working...
                                X