IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • … инструкциите на Tesla препоръчват на пожарникарите да използват индивидуален дихателен апарат по време на гасенето на пожар на електрическите им автомобили. В инструкцията се подчертава и необходимостта от големи количества вода. За да се угаси един горящ електромобил, Tesla препоръчва резерв от най-малко 11,5 тона вода.Това е единственият начин да охладите изгарящата батерия Tesla. Изключването на високоволтовата система е приоритет за пожарникарите. Това обаче е осъществимо само, ако има достъп до електрически контур...

    …………………………………………………………….


    Как се гаси горящ електромобил?

    Ако пожарът е в акумулатора на практика е невъзможно, но все пак има изход

    Петър Захариев 12.06.2019 11:30 Прочитания: 2319

    Противопожарните служби в Европа имат нов проблем, при това сериозен - гасене на запалени електромобили. Както се изясни, единственият начин за това е потапянето на колата в контейнер с вода. Тогава пламъците ще бъдат потушени, но и автомобилът няма как да бъде възстановен.

    Експерти разкриват защо запалена кола на ток се гаси толкова трудно. Между плюсовите и минусовите електроди на акумулатора са поставени сепаратори, които не пропускат ток. При лития обаче те често се увреждат, съответно разпадат и това води до прекъсване при електродите. Съответно, следва бързо прегряване и запалване на акумулатора, след което електромобилът няма как да бъде загасен и изгаря напълно.

    Последният такъв случай е от преди седмица в Дортмунд, където се запали и изгоря напълно паркиран на улицата Smart. Всички опити на пожарникарите да загасят електромобила се оказаха напразни и накрая той беше вдигнат със специален кран и потопен в контейнер с вода. Пожарният инспектор обясни, че се е получил ефекта на доминото - елементите на акумулатора са изгаряли един след друг.

    В случая, голямото притеснение е, че след няколко години подземните паркинги на Европа ще бъдат пълни с електромобили, като техният брой ще е стотици хиляди. Затова и на противопожарните служби е наредено при пожар да ограничават прехвърлянето на пламъците на съседните обекти или коли, а електромобилът да изгаря "спокойно". Предвижда се и поставяне на контейнери с вода, които също да помагат в подобни случаи.


    https://auto.blitz.bg/novini/gori-te...&cache=nocache

    Коментар


    • v_tin - то има свикване и отвикване с определените пари, освен това като гледам лавината с криптопарите как върви в един момент правителствата просто ще трябва да се издържат само с новемитирани пари и инфлацията ще си бъде 100% нормалната. Да не мислиш че хората няма да свикнат да живеят при високи нива на инфлация ? При тези технологии и с тяхна помощ ще се живее съвсем нормално и при такава инфлация а натрупването на средства - спестяването ще минава през стоки с търговска стойност за да се парира инфлацията. Не казвам че утре ще стане така но на там върви.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Имхотеп - за всеки случай трябва да имаме и по един велосипед, утре могат да подивеят и който няма велосипед ще ходи пеш. Иначе си мисля за ел. коли най добре ще е да са с подходяща мощност и разход на енергия за да могат да разперват соларни панели като се паркира и да се зареди от тях, прибираш панелите, качваш се и си минаваш да кажем 50км.
        Last edited by supertrader; 11.07.2019, 21:26.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          При мен идва един на работа с ел колело, сваля батерията и я зарежда на работа, никой не му казва нищо

          Проблемът е друг, правителствата са свикнали на определени пари от ДДС и от акцизите на петролните горива. Интересно е по какъв начин ще компенсират един такъв спад. Имаше , не знам дали в този форум или другаде го четох, някакво изказване че град задължил собствениците на електрички да подават данни колко км са минали и на тази база им се начислява допълнителен данък
          Само това изрових по темата:
          https://energypost.eu/should-electri...a-mileage-tax/
          Вашингтон, Илиноис и Калифорния с пилотни програми , в Орегон 1,7 цента данък на миля на доброволни начала.

          Коментар


          • Eто и кона:
            https://www.hyundaiusa.com/kona-electric/index.aspx

            Ми цената започва от $36950 та до $44900.

            Бе все още са скъпи. Както всяко ново нещо, преди години за 50 инчов телевизор искаха хиляди долари, сега започват от нема и двеста.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Хюндай кона
              А, значи съм объркал. Щото гледах нисан листо, и цените са далеч от тези.

              https://www.nissanusa.com/electric-c...BoCNTAQAvD_BwE

              Сега ще видя и зя хюндая
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                Абе тази кона много скъпа бе, 80 000 лева ли струва?
                За нисан става въпрос, да не объркам нещо?
                Хюндай кона

                Коментар


                • Сегашните акцизи върху изкопаемите горива са вдигнати десетки пъти заради лъжата с "парниковия ефект".
                  Преди това акцизите върху тях бяха от нуждата за пречистване ня въздуха от азотни и серни съединения, изхвърляни от ДВГтата в точките на концентрация, то ест в по-големите градове. Тези съединения тровят в определена степен хората в градовете, но не тровят света, защото бързо се разграждат/вграждат от биосферата на Земята, в частност - от моретата и океаните.
                  А въглеродният двуокис увеличава производството на зелена маса на Земята. И не вдига температурата на Земята.

                  Коментар


                  • Абе тази кона много скъпа бе, 80 000 лева ли струва?
                    За нисан става въпрос, да не объркам нещо?
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Гараж и контакти имам. Всяка сутрин разполагам с 500, зимата с 400км. Дневно шофиране 15-20 км. 2 – 3 пъти в годината пътувам на по-дълги разстояния, когато ще ми се наложи да спирам за 30-40 мин. И днеска можеш да зареждаш, но наистина станциите са малко. След 2-3 години ще са в пъти повече. Не измисляме топлата вода. Вече е факт в западна посока.

                      Сега зареждам през седмица за 10 мин, а като има опашка и до 15/20 мин. Пътуването до бензиностанция още 10-30 мин => 20 мин*25 зареждания = 750 мин или над 8 часа в чакане за година.

                      Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.
                      Това изказване предизвиква недоверие- защо- ами само аз съм казвал поне 5 пъти, че трябва пример от първо лице- да си купи човек електричка и ти едва сега пишеш това. Няма как да си пропуснал поне едно такова писание- прочел си го , но не си написал горният пост. Ще ме звиняваш , ама съм маааалко скептичен че имаш електричка

                      99,99% пишеш и във форума на е-cars.bg. Я кажи кой си да ти прочета писанията

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                        А представи си хората дето бачкат в БДЖ примерно как ше луднат по тях. Нафта вече трудно се краде ама кой ще разбере че си заредил електричката на работа а
                        При мен идва един на работа с ел колело, сваля батерията и я зарежда на работа, никой не му казва нищо

                        Проблемът е друг, правителствата са свикнали на определени пари от ДДС и от акцизите на петролните горива. Интересно е по какъв начин ще компенсират един такъв спад. Имаше , не знам дали в този форум или другаде го четох, някакво изказване че град задължил собствениците на електрички да подават данни колко км са минали и на тази база им се начислява допълнителен данък

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          Гараж и контакти имам. Всяка сутрин разполагам с 500, зимата с 400км. Дневно шофиране 15-20 км. 2 – 3 пъти в годината пътувам на по-дълги разстояния, когато ще ми се наложи да спирам за 30-40 мин. И днеска можеш да зареждаш, но наистина станциите са малко. След 2-3 години ще са в пъти повече. Не измисляме топлата вода. Вече е факт в западна посока.

                          Сега зареждам през седмица за 10 мин, а като има опашка и до 15/20 мин. Пътуването до бензиностанция още 10-30 мин => 20 мин*25 зареждания = 750 мин или над 8 часа в чакане за година.

                          Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.
                          А представи си хората дето бачкат в БДЖ примерно как ше луднат по тях. Нафта вече трудно се краде ама кой ще разбере че си заредил електричката на работа а

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                            Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.
                            Нов проблем изниква по темата. Понеже няма места за паркиране и има случаи на обикновени коли да паркират на зарядните станции.

                            Тука обмислят да ги глобяват такива:
                            https://coloradosun.com/2019/04/22/i...g-station-law/


                            А в Китай им слагат някакви автоматични блокиращи джаджи изскачащи от асфалта.
                            https://futurism.com/the-byte/superc...ng-tesla-locks


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                              Съмнява ме, обаче, че сега у нас би се качил на електричка, даже да ти я дадат за безплатно ползване и да си плащаш само тока. Инфраструктура няма.

                              А?
                              Гараж и контакти имам. Всяка сутрин разполагам с 500, зимата с 400км. Дневно шофиране 15-20 км. 2 – 3 пъти в годината пътувам на по-дълги разстояния, когато ще ми се наложи да спирам за 30-40 мин. И днеска можеш да зареждаш, но наистина станциите са малко. След 2-3 години ще са в пъти повече. Не измисляме топлата вода. Вече е факт в западна посока.

                              Сега зареждам през седмица за 10 мин, а като има опашка и до 15/20 мин. Пътуването до бензиностанция още 10-30 мин => 20 мин*25 зареждания = 750 мин или над 8 часа в чакане за година.

                              Не съм видял оплаквания от собственици на EV относно зареждането.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                                Пак е в полза на електричката,

                                Хайде със здраве
                                Съмнява ме, обаче, че сега у нас би се качил на електричка, даже да ти я дадат за безплатно ползване и да си плащаш само тока. Инфраструктура няма.

                                А?

                                Коментар

                                Working...
                                X