IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid - технологията е канадска, а са просветили в нея само американски компании защото са приятели и трябвало да се разбират..имат сухопътна граница. Другите със сухопътни граници обаче няма нужда да се разбират - например в Европа. А Путин им промива мозъците на руснаците че били азиатци, точно на азиатци приличат нали.

    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Pyramid - да, не винаги се развива най рационалното не знам. Може просто да не знаем как стоят нещата, тези които са развили тази индустрия и работят със сигурност са по информирани и подготвени.
      Хм. Хванали са се като удавник за сламка за „напредничавите технологии” на хамериКОНците и мрат да им станат клиенти.

      Коментар


      • Pyramid - да, не винаги се развива най рационалното не знам. Може просто да не знаем как стоят нещата, тези които са развили тази индустрия и работят със сигурност са по информирани и подготвени.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Писах предния пост и, тъкмо да прикача линка, ми изведе написа, че достъпът е забранен. Около началото на работите по ядрената бомба, в щатите, първи засекретяват публикациите на тема физика на атомното ядро.
          Показвам го само като пример.

          Коментар


          • Ето тук има повече инфо по темата, докога ще стигне нефтът.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Pyramid - просто те информирах какво знам за технолотията, спиралата е в една равнина и същата равнина до която е стигала дълбочината на стария сондаж а понякога пробиват нов вертикален до него приблизително ако не може да се ползва стария.
              ...Обаче, схвана ли поне на пръв поглед, каквото разказах за мултиплексите?

              Коментар


              • безимeн шистовия петрол и газ са за 10-20 години още, производителите на автомобили са информирани от разузнаването си и затова обявяват разчети до 2030-40 година да са минали на непетролни двигатели.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Pyramid - просто те информирах какво знам за технолотията, спиралата е в една равнина и същата равнина до която е стигала дълбочината на стария сондаж а понякога пробиват нов вертикален до него приблизително ако не може да се ползва стария.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                    Oткaктo прeди 15 гoдини кoмпaниятa Tеslа зaпoчвa дa ce зaнимaвa cъc cвoятa ИЗМИСЛЕНО-ПРЕЕКСПОНИРАНО-СВОЕОБРАЗНА „рeвoлюция” в aвтoмoбилocтрoeнeтo, зaгубитe ѝ ce изчиcлявaт нa нaд $6 млрд.

                    ШЕСТ МИЛИАРДА ДОЛАРА са огромни загуби за 15 години, дори ако се занимаваш с определена като „иновативна дейност”..., която е наааа..., има-няма..., едни-някакви..., почти... 120 години!

                    Нeзaвиcимo oт привиднaтa пoпулярнocт нa Tеslа, зaгубитe прoдължaвaт дa ce трупaт. Caмo зa първaтa чeтвърт oт тeкущaтa гoдинa тe ca в рaзмeр нaд $702 млн.

                    Пo инфoрмaция нa NBС финaнcoвитe зaгуби нa Tеslа зa 2019 ca нaй-гoлeмитe зa пocлeднитe гoдини. Oт caмaтa кoмпaния cъщo нe крият рaзoчaрoвaниeтo cи.

                    Прoдaжбитe нa мaркaтa cъщo постоянно cпaдaт дрacтичнo: от 31 %, след първото тримесечие на 2019 – до над 39 % на годишна база... Прoблeмитe ca cвързaни, кaктo cъc cъкрaщeния в прoизвoдcтвoтo, тaкa и зaрaди лoгиcтични нeурeдици и още...
                    Представи си, ти произвеждаш нещо, продажбите ти „постоянно” спадат ли, спадат...
                    ...А не свършват.

                    Коментар



                    • Oткaктo прeди 15 гoдини кoмпaниятa Tеslа зaпoчвa дa ce зaнимaвa cъc cвoятa ИЗМИСЛЕНО-ПРЕЕКСПОНИРАНО-СВОЕОБРАЗНА „рeвoлюция” в aвтoмoбилocтрoeнeтo, зaгубитe ѝ ce изчиcлявaт нa нaд $6 млрд.

                      ШЕСТ МИЛИАРДА ДОЛАРА са огромни загуби за 15 години, дори ако се занимаваш с определена като „иновативна дейност”..., която е наааа..., има-няма..., едни-някакви..., почти... 120 години!

                      Нeзaвиcимo oт привиднaтa пoпулярнocт нa Tеslа, зaгубитe прoдължaвaт дa ce трупaт. Caмo зa първaтa чeтвърт oт тeкущaтa гoдинa тe ca в рaзмeр нaд $702 млн.

                      Пo инфoрмaция нa NBС финaнcoвитe зaгуби нa Tеslа зa 2019 ca нaй-гoлeмитe зa пocлeднитe гoдини. Oт caмaтa кoмпaния cъщo нe крият рaзoчaрoвaниeтo cи.

                      Прoдaжбитe нa мaркaтa cъщo постоянно cпaдaт дрacтичнo: от 31 %, след първото тримесечие на 2019 – до над 39 % на годишна база... Прoблeмитe ca cвързaни, кaктo cъc cъкрaщeния в прoизвoдcтвoтo, тaкa и зaрaди лoгиcтични нeурeдици и още...

                      Коментар


                      • ..Да поясним: Представи си ела (дърво) в 3D+d ("="dencity") снимка. И правиш ПЪЛЕН негатив: Което е горе-отива долу, което е плътно, става кухо...Нещо от вида. ТОВА е мутуплексът. Такааа...
                        Стеблото е водещият ствол, клоните-вторичните. Виждаш, където тръгват от стеблото, има местни удебеления. А после, се движат, освен встрани, още, и отдолу нагоре.
                        През тях, във водещия ствол, навлизат нефт, газ, отходите от продължаването им с растежа и т.н. И ПОЧТИ ВСИЧКИ ТЕЗИ СТВОЛОВЕ - изпълнени само с един, увеличен („голям”) диаметър. Завоите - изключително резки, колкото е нужно на брой, стволовете могат да следват практически по долната граница (или където си избереш, сред)дебелината на слоя. Дали са шисти, дали друго - според случая но, дренажът, като основен метод за добив от слабопропускливите слоеве, е заложен още при сондирането, тръби до мястото почти не се возят стоманени, каротажът и антиколматационните упражнения, се правят директно през стените на крепежа, който се прави на място.
                        ...И за 3/4 от всичко това, технологии съществуват, ама като не търсят, как да намерят? Е, имам още и нещо като списък, какво-къде-как и кой може да свърши работата. Щото той/теи така я върши/ат, ама в друга парадигма, поради което, технологиите са непълноценно използвани, все още. Та, който ги докопа...почва да копира, като пъен глупак, какво правят другите. Максимум, джиесеми/смартфони. Що?
                        - Ами, щото...„- Така се било правело.” Кое
                        „- Ами как кое, ето това тук, от тук го копирахме/откраднахме/лицензирахме - за ТОВА ще да е!”
                        и др.и др.и т.н.
                        ...
                        И в кое точно, „не съм прав”? Разпробиването надолу през текущо или бивши в употреба кладенци много надълбоко още, е предложено отдавна от съветския геолог Нкколай Александрович Кудрявцев, един от първите привърженици на абиогенната хипотеза за произхода на нефта и наистина, широко се ползва в Щатите. Чули са, какво твърди, пробиват - ВЯРНО, БЕ! И помпят. Не само от шисти. Виж, за разните там спирали, не бях чувал. Щото никой не е съвършен.
                        Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 09:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Pyramid не знам не съм видял точно как го правят преобразуването но не е невъзможно. За шистовите сондажи не си прав защото знаеш ли че използват стари вертикални сондажи които са на пресъхнали кладенци.Пускат сондата в тях и като стигне петролоносния слой в равнината в която е той правят спирала с цел да се получи дълъг сондажен шнур -отвор през стените на който се изцежда петрол и стария кладенец пак почва да се пълни с петрол. Ти говориш за някакво увеличаване на диаметъра на вертикалния сондаж ако правилно съм разбрал. Става въпрос за дренаж на петролоносните скали и твърдят че така ще добият дори повече петрол от изпомпения преди това но никой не го е видял а имат пресъхнали кладенци пресондирани и по този метод вече - първите сондажи от този тип.
                          ...по - полека, имай милост. Сега ставам. Би ли копнал и цитирал тук участъка от мой пост, за който смяташ, че „ не съм прав за шистовите сондажи”? Правилно ли си разбрал ъъъъ...което там?
                          - Докато се събудя,'баси. Застъпвам 1 - ва смяна...
                          ...
                          - И да ти благодаря, че запазваш доброжелателен тон дори, след като толкова съм те критикувал и аз.
                          Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 04:43.

                          Коментар


                          • Pyramid не знам не съм видял точно как го правят преобразуването но не е невъзможно. За шистовите сондажи не си прав защото знаеш ли че използват стари вертикални сондажи които са на пресъхнали кладенци.Пускат сондата в тях и като стигне петролоносния слой в равнината в която е той правят спирала с цел да се получи дълъг сондажен шнур -отвор през стените на който се изцежда петрол и стария кладенец пак почва да се пълни с петрол. Ти говориш за някакво увеличаване на диаметъра на вертикалния сондаж ако правилно съм разбрал. Става въпрос за дренаж на петролоносните скали и твърдят че така ще добият дори повече петрол от изпомпения преди това но никой не го е видял а имат пресъхнали кладенци пресондирани и по този метод вече - първите сондажи от този тип.

                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Pyramid лесна работа , по ефективно ще е отколкото да се поддържа генерираща мощност топла в неефективен режим на работа а и бързината с която ще отговори на покачващо се рязко потребление също е фактор. Не можем точно да ги съпоставим защото използването на батерия за нас е неизвестна технология но поне четем че някъде си го правят.
                              Как виждаш СИСТЕМАТА за пробразуване? При тези мощности, на мен ми се чини, гигантски, постоянно въртян, умформер с АГ на изхода...
                              Last edited by Pyramid; 15.12.2019, 05:57.

                              Коментар


                              • Pyramid лесна работа , по ефективно ще е отколкото да се поддържа генерираща мощност топла в неефективен режим на работа а и бързината с която ще отговори на покачващо се рязко потребление също е фактор. Не можем точно да ги съпоставим защото използването на батерия за нас е неизвестна технология но поне четем че някъде си го правят.

                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X