IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Начев линко ти е фалшив
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Opel с “гигафабрика” за акумулатори в Кайзерслаутерн

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        nachev, знаеш ли защо не ти е симпатичен ? Някакви големи неща все прави, никак не са скромни.Електричките не са лошо нещо, но да навържеш 8000 батерийки за да получиш голяма мощност, има снимки на захранващите кабели към електромотора - със сечение да издържат хиляди ампери. Хищническа работа. Ел. количка с двигател с мощност 20-30 киловата и няколко батерии може да е полезна защото лесно се управлява например от хора с двигателни проблеми, или пък за служби чиито служители по цял ден обикалят - куриери. Какъв е смисъла от ел. коли с характеристики като на теслите.
        Благодаря за информацията, но ме надценяваш.
        Вземам инфото на въоръжение като допълнителен аргумент, който мотивира отношението ми, ама да знаеш, че ако някой техничар ми се надсмее или се изежи, ще го пратя ти да му обясняваш. Моята глава е твърде ограничена, че да направя сметки за последиците от връзване на 8000 батарейки и да сглобя правдива и критична картина на изхода - сила на тока, сечения на проводниците, температура, изолация. Пожарища и деградация. Пу-уу и рима хванах!

        Питаш за смисъла. Как може да поставяш този въпрос? Всичко се прави с цел да с е постигне най-важната техническа характеристика за един автомобил - от 0 до 100 км/ч за 2 секунди
        Може малко да попрекалих, 2,5 ли беше

        Коментар


        • Преди 2-3 дни мина една информация че мъскчо не бил баш основател и чорбаджия на теслата, а само нещо меринджей го раздавал. Но освен меринджей поискал да стане и баш чорбаджия. И се опитал да дръпне черджето изпод краката на баш чорбаджията, ама той се нещо разлютил и май му показал жълт картон. Тааааааа мъскчо сега бил по кротък от водата и по нисък.

          Коментар


          • nachev, знаеш ли защо не ти е симпатичен ? Някакви големи неща все прави, никак не са скромни.Електричките не са лошо нещо, но да навържеш 8000 батерийки за да получиш голяма мощност, има снимки на захранващите кабели към електромотора - със сечение да издържат хиляди ампери. Хищническа работа. Ел. количка с двигател с мощност 20-30 киловата и няколко батерии може да е полезна защото лесно се управлява например от хора с двигателни проблеми, или пък за служби чиито служители по цял ден обикалят - куриери. Какъв е смисъла от ел. коли с характеристики като на теслите.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Мисля, че тоя, с кавала – дори, ако и да цитира ТУК каруци - би трябвало да знае такива неща...
              Ще ме извиняваш обаче умственото ти развитие е спряло някъде към 5ти клас. И ти като малките деца - като загубят почва под краката и аргументи започват с обидите та белким опонента се откаже.
              Easy buddy

              Споко, всеки греши. Въпросът е как излиза от ситуация - с достойнство или като незряло дете.
              Покажи малко когнитивни способности, обери си изказванията и няма да те взимат на мезе

              Коментар


              • По-скоро 2030 ще започнат да навлизат. Все още не са готови и има доста работа по самодвиженето

                Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Скоро, колко да е скоро. До 2030 ще има доста автономни коли по пътищата. Мисля че Тесла още до 2-3 години ще стигнат до ниво 5, после е само въпрос на време да започнат да навлизат масово, просто икономическата сметка не излиза за досегашните коли. Заедно с гориво и поддръжка, заплата/ангажимент за шофьор са най-големият разход. Още тая година се очаква Мъск да представи батерия с живот 1 милион мили. Не е трудно да се досетиш за какво ще се ползва.

                Коментар


                • Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Ееей, не може да ви се угоди. Като са купили акции чаршафосаните, ама защо? Искат да изкупят и съсипят най-голямата заплаха за бизнеса си, аааа? Като са продали, ама защо?
                    Боби, абсолютно си прав!
                    Двама души ако не искат да се разберат, никога няма да се разберат.
                    Колкото и да ти соча и да ти обяснявам думи, гледни точки, правила (писани и неписани) и т.н., щом емоцията и вярата те държи за ръката, изключено е да ми разбереш гледната точка.
                    Не соча и не обяснявам.
                    За мен е също безкрайно непонятно кому вярвате и се кланяте. Казвам ви мнението си, дори не се чувствам ангажиран да го обяснявам, а категорично нямам намерение да ви убеждавам в каквото и да е.

                    На този човек аз не вярвам:

                    Коментар


                    • BobyB , в интерес само на истината не съм чел Мъск да се е изказвал че електичките ще подменят петролните автомобили напълно или съм пропуснал нещо. Но съм чел че арабите се били подпалили по идеята да се продадат петрола бързо защото с тези електрически коли щял да стане излишен и непродаваем. Или не съм чел достатъчно ?
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                        Саудитците продадоха акциите си в Tesla, защо?

                        Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2020/02...-zashto.438132


                        Това инфо е по-скоро за темата на Тесла, ама всеки си има своите лични разбирания за хигиена. Тази корпорация не е мой тип.
                        Предпочитам тук.
                        Ееей, не може да ви се угоди. Като са купили акции чаршафосаните, ама защо? Искат да изкупят и съсипят най-голямата заплаха за бизнеса си, аааа? Като са продали, ама защо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          Икологията е страхотна работа

                          https://www.bloomberg.com/news/featu...p-in-landfills

                          Перките на вятърните турбини не можели да се рециклират и компаниите се чудят сега кво да ги правят. На снимките багери ги заравят като боклук.


                          Повече горе в линка.


                          Те толкоз за екологичната възобновяема енергия.
                          Перките? Щото са от стъклопласт. Не гори добре, пусто...

                          Коментар


                          • Икологията е страхотна работа

                            https://www.bloomberg.com/news/featu...p-in-landfills

                            Перките на вятърните турбини не можели да се рециклират и компаниите се чудят сега кво да ги правят. На снимките багери ги заравят като боклук.


                            Повече горе в линка.


                            Те толкоз за екологичната възобновяема енергия.

                            Коментар


                            • Не може да обвиним типичен милиардер от технологиите в человеколюбиви отклонения. Дерзае по пътя към Световното Ошмулване и това си е негов избор. ТЕСЛА СТАНА БАЛОН но, да му мислят акционерите.
                              Горното нито променя, нито отменя факта на напредъка на електричките а, просто, дораздразва родните завистници. Да се оправят.
                              Last edited by Pyramid; 05.02.2020, 19:47.

                              Коментар



                              • Саудитците продадоха акциите си в Tesla, защо?

                                Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2020/02...-zashto.438132


                                Това инфо е по-скоро за темата на Тесла, ама всеки си има своите лични разбирания за хигиена. Тази корпорация не е мой тип.
                                Предпочитам тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X