IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Жена ти как те издържа с това мрънкане не ми е ясно.
    Парите ще ги наместим - вместо на IONITY ще зареждаш на тесла чарджъри, едно спане в хотел (където зареждаш през нощта) и сваляш разхода на половина.

    Приказката тръгна от 40те часа за прибиране???
    ​​​​​​
    Май стана като компотите и компютрите.
    Я кажи сега ако хипотетично си накупим шопите електрички.
    И дойде 24 май и 100к се засилим към Гърция.
    Дека ще ги заредим тея теслИ?
    Трябва да имаме и 100к зарядни станции. х100кв/ч = 10млн кв/ч. зА 10 часа 1 нощ трябва да се заредят = 1млн кв/ч мощност = 1 АЕЦ реактор - само да се разходят Шопите.
    А като се разходят и другите - има няма 4-5 АЕЦ-а ще трябват. Откъде ще ги вземем.
    Трябва да ги построим - демек трябва едни 20-30млрд да извади НЕК/Държавата.
    Преди 2050 година няма да стане
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
      A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?
      Ако мъкнеш много буркани и гроздова, нямаш друг избор

      Байдъвея, ШнайдерЕлектрик обявиха, че ще заместват 14000 сл.каляски с електрически...
      Last edited by satz; 17.02.2020, 15:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
        A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?

        Лаф да става.
        Следващия въпрос на вътина е "а колко време се пътува от германия до камчатка" щото как ще си зарЕдиш батерииката там а?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

          Е, няма такова нещо! Точно това показвам с реалните графики, строени в мащаб, които показват, че Тесла НЯМА НАЧИН да продава, нито повече от първите ТРИ в луксозния сегмент...,

          Да се беше опитал поне да разбереш предния ми пост

          Не помня вече колко човека ти казаха че да гледаш колко нокии се продадени през 2007ма и да прогнозираш че няма начин кой да ги измести е меко казано "наивно". Този филм поне сме го гледали. Ти къде беше последните 10 години !
          Мозъка ти не може да възприеме какво се случва и търси все по-безмислени сравнения.
          Всички в тази индустрия вече са наясно кой води парада и даже го признават публично, обаче за вуте по-гоуемо от искъро нема
          След година-две ще обясняваш че при 1мил коли годишно, няма как тесла да измести големите (днес). И те така след 5-10 години електричките ще са 50-90% от продажбите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
            A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?
            У всекиго свой. Нали не ти дирят сметка на теб?

            Коментар


            • A какъв е смисълът да се пътува от Германия до България с кола? Сигурно е интересно за един път, ама след това?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                В тая тема редовно има някой шоп не виждал Жираф

                Е ватин за електричка мисли, направо на хакнат акаунт прилича, как така бре ватин - нож в спину на газпром? Коли на метан за теб няма ли?
                Срам за аватара ти....
                Нищо, я че ръчкам Фордът и за него. Само оценѝ саможертвата ми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Тоооооооооооо добре, ама нещо цената не ми харесва и също това ограничение 100км/ч- малко бавничко ми се вижда, ти как мислиш. Цената- така като гледам ще мине около 150 евро за цялото пътуване. Сегашните ми коли горят около 6,2-6,4 Може сам да сметнеш колко ми струва прибирането- по нова година се прибрахме с около 250-260 евро+ таксите. Тук 150 евро- ?????????? май не излизат сметките
                  Жена ти как те издържа с това мрънкане не ми е ясно.
                  Парите ще ги наместим - вместо на IONITY ще зареждаш на тесла чарджъри, едно спане в хотел (където зареждаш през нощта) и сваляш разхода на половина.

                  Приказката тръгна от 40те часа за прибиране???
                  ​​​​​​
                  Май стана като компотите и компютрите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                    Наистина? Карам автоматични коли и джипове от 90-та насам. Проблеми с кутията съм имал единствено с един 8-цилиндров Lexus, може би защото безобразно го малтретирах. Отдавна станаха и по-икономични от ръчните трансмисии.
                    В тая тема редовно има някой шоп не виждал Жираф

                    Е ватин за електричка мисли, направо на хакнат акаунт прилича, как така бре ватин - нож в спину на газпром? Коли на метан за теб няма ли?
                    Срам за аватара ти....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                      Разбери се с аналог - каква му е автоматичната предавателна кутия и тогава говори какво си разглеждал преди време и какво /май/ е нямало в нея...
                      Има един Друг проблем с автоматиците: Натоварват двигателя за оптимално ускоряване, а там, той гълта много.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Преди време, разглеждах скоростната кутия на Румен Антонов. Май нямаше кикакъв хидравличен трансформатор...

                        Разбери се с аналог - каква му е автоматичната предавателна кутия и тогава говори какво си разглеждал преди време и какво /май/ е нямало в нея...

                        Коментар


                        • Преди дни зададох въпроса, как точно ЩЕ, ЩЕ, ЩЕ подменяме двигателите /с Тесла/?

                          Фактите показват, че:

                          1. По света се търкалят над 1,5 милиарда автомобили. /погледнете на графиката продажбите САМО в Китай за 2019 г. През последните 30 години, ВСЯКА година са продавани, повече от 25 млн. автомобили!/

                          2. Водещите производители продават годишно по НАД 10 млн. превозни средства!

                          3. На графиката са показани малко над половината от продажбите на превозни средства, които в световен мащаб, за 1 година надвишават 90 млн. бр.!

                          ..............................................

                          Резонният въпрос: за да "подменим" нещо, би трябвало ТО да спре да се търкаля по улиците..., а също - да спре да се произвежда и реализира, т.е. - да няма търсене..., ИЛИ - да ОГРАНИЧИМ и СПРЕМ изкуствено производството му... Защо да не "национализираме" всички производствени мощности, които пускат десетки милиони превозни средства - и това - разбира се - в полза на Мъск? ))

                          ... т.е. - е те тВа са условията за една Световна революция... ))

                          ЕД, "приятелю", как виждаш такава "перспектива" за "подмяна" на топлинните двигатели с електричката на Мъск? Нали ти най-пламенно защитаваше подобна идея?

                          ))

                          .................................................. .......

                          Разбира се, Китай със сигурност продават автомобили на водещите ТРИ, големи. Идеята е, че всяка година има 90 млн. продажби, а също и, че водещите също разработват и продават електрички, т.е. - за десетки и стотиците милиарди €€€, които ежегодно реализират - за тях това изобщо не е проблем! ))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                            Я пак, че нещо не става ясно!

                            В какво - според теб се изразява икономичността на автоматичната предавателна кутия в сравнение с ръчната?

                            Може би сравняваш цените на двата вида кутии? /няма база за сравнение/ Обслужването? /не подлежи на коментар/ Пробегът на автомобила?

                            Дано не сравняваш разходът на гориво на автомобилите - заради наличието на автоматична- или на ръчна предавателна кутии!

                            .............................................

                            Това, че имаш 30 годишен стаж е хубаво. Браво!

                            30-годишният стаж не може да те предпази от погрешно тълкуване на нещата. Справка: концентрирай се върху хидротрансформатора на автоматичната предавателна кутия и как работи същият. Не е трудно. Ще избегнеш възможни грешки с 30-годишна давност...

                            Ако имаш въпроси - има Технически университети, в които ще те консултират, а също и специализирани сервизи.
                            Преди време, разглеждах скоростната кутия на Румен Антонов. Май нямаше кикакъв хидравличен трансформатор...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                              Наистина? Карам автоматични коли и джипове от 90-та насам. Проблеми с кутията съм имал единствено с един 8-цилиндров Lexus, може би защото безобразно го малтретирах. Отдавна станаха и по-икономични от ръчните трансмисии.


                              Я пак, че нещо не става ясно!

                              В какво - според теб се изразява икономичността на автоматичната предавателна кутия в сравнение с ръчната?

                              Може би сравняваш цените на двата вида кутии? /няма база за сравнение/ Обслужването? /не подлежи на коментар/ Пробегът на автомобила?

                              Дано не сравняваш разходът на гориво на автомобилите - заради наличието на автоматична- или на ръчна предавателна кутии!

                              .............................................

                              Това, че имаш 30 годишен стаж е хубаво. Браво!

                              30-годишният стаж не може да те предпази от погрешно тълкуване на нещата. Справка: концентрирай се върху хидротрансформатора на автоматичната предавателна кутия и как работи същият. Не е трудно. Ще избегнеш възможни грешки с 30-годишна давност...

                              Ако имаш въпроси - има Технически университети, в които ще те консултират, а също и специализирани сервизи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                Ей не може да ти се угоди. Айде от мен да мине:

                                [ATTACH=CONFIG]n3541076[/ATTACH]

                                [ATTACH=CONFIG]n3541077[/ATTACH]
                                Тоооооооооооо добре, ама нещо цената не ми харесва и също това ограничение 100км/ч- малко бавничко ми се вижда, ти как мислиш. Цената- така като гледам ще мине около 150 евро за цялото пътуване. Сегашните ми коли горят около 6,2-6,4 Може сам да сметнеш колко ми струва прибирането- по нова година се прибрахме с около 250-260 евро+ таксите. Тук 150 евро- ?????????? май не излизат сметките

                                Коментар

                                Working...
                                X