IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    ...Аха. пак паразитна „стратегия”.
    Да си чувал някога за бонуси и придобивки извън заплатата - при наемане?
    Отде да чуеш, професионалния безработен измамник

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
      ....
      Не мога да се сетя къде точно в Б-стан ще ползва това бясно ускоряване - сигурно на околовръстното на Габрово...
      Бясното ускорение си е голяма екстра основно при изпреварване. 1-2-3 и вече си изпреварил. Няма значение дали другата кола кара с 20 или с 220 km/h - конските сили винаги са на разположение и винаги те изстрелват да изпревариш за 2-3 секунди.

      Бързото изпреварване означава и кратък път, необходим за изпреварването. Например в прохода Шипка трудно ще намериш прави участъци от пътя, по-дълги от 30-40 метра. За другите коли това е малко, но за S8-цата това е предостатъчно за безопасно и бързо изпреварване. Предполагам че и за Тесла-та това ще е така.

      Голямата мощност означава не бързо каране, защото то може да се прави и с малка мощност, а бързо ускорение и бързо изпреварване винаги и навсякъде, което пък означава по-висока безопасност. Виждаш целия участък от пътя, необходим ти за изпреварването, и няма опасност за тези 2-3 секунди да се появи друга кола в насрещното.

      Ами ако изпреварваш ТИР или автобус, и докато си по средата се появи нещо в насрещното платно, какво правиш?
      При мощните коли го няма този проблем, защото дължината на ТИР-a добавя само половин секунда към изпреварването.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

        Аз например си го ползвам навсякъде, карам предимно градско. Винаги си първи на светофар, няма начин някой да ти забрани да се престроиш и изпреварването от някой от дясно вече е мит. Колата е некст левъл просто. И най якото е че преди (имам и BMW което много върви) винаги като засиля ме е било яд че търкам спирачките и чувам как се изтрива вибрира и какво ли не още това чудо на механиката накладките и дисковете, сега Теслата спира плавно и леко и връща енергията в батерията и ми е кеф
        Я сподели дълги пътувания правиш ли - ски, море, почивки? Ако ДА как са чарджърите които си ползвал? Засега освен Пловдив май няма други SC на Тесла в БГ? Другите как са?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Краденето е първото в шапкарската ти тиква, много ясно
          Фирмето ни произвежда ток в излишък, всички зарядни колонки по паркинга са безплатни. И ми е под носа.
          ...Аха. пак паразитна „стратегия”.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            И как ще я ползва бре, фантазьор Като не мож захрани нищо външно от тая Тесла
            Не мога да се сетя къде точно в Б-стан ще ползва това бясно ускоряване - сигурно на околовръстното на Габрово...
            Аз например си го ползвам навсякъде, карам предимно градско. Винаги си първи на светофар, няма начин някой да ти забрани да се престроиш и изпреварването от някой от дясно вече е мит. Колата е некст левъл просто. И най якото е че преди (имам и BMW което много върви) винаги като засиля ме е било яд че търкам спирачките и чувам как се изтрива вибрира и какво ли не още това чудо на механиката накладките и дисковете, сега Теслата спира плавно и леко и връща енергията в батерията и ми е кеф

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Нямам никакъв проблем да карам евтини коли, както казах, баровците са такива като тебе и Ватин, карайте си 20 годишните лимузини ес клас.
              Имам и нова, Мицубишка. Таман ще я върна догодина напролет че ще стане на 4 годинки и яхвам електричката. Тук не го бараме, като бългхаристанците - ово е стандард.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Той е сандокан с двата ножа

                Модел 3 ли ще вземаш
                Не, понеже децата пораснаха и едното вече си има кола и книжка - мисля за Нисан ван. По-практичен ми идва, въпреки само 2те места

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  „Безплатен”, що го крадеш, нале. Че то и при Матеев е нямало такъв поне, доде му се изплатят ФЕЦ. Пусти крадливи диванета, че и нагли още.
                  Краденето е първото в шапкарската ти тиква, много ясно
                  Фирмето ни произвежда ток в излишък, всички зарядни колонки по паркинга са безплатни. И ми е под носа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    ОК, в новите кооперации може да е другояче, в панелката в която живеех преди къщата беше 63А бушон, двустаен. 600-700 лв не са проблем, и цената пак излиза далеч по-ниска от тази на ДВГ гориво. Отделно опростената поддръжка.
                    В твоя случай с толкова солари, не знам защо не си сменил аудито със Тесла Ес. Първо аудито като кола не може да стъпи на малкия пръст на Теслата като ускорение и доускоряване при изпреварване, второ можеш да ползваш Теслата като голям акумулатор към домашната система.
                    И как ще я ползва бре, фантазьор Като не мож захрани нищо външно от тая Тесла
                    Не мога да се сетя къде точно в Б-стан ще ползва това бясно ускоряване - сигурно на околовръстното на Габрово...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Ся тия лафове дето ги премяташ все в бъдеще време добре, ама забравяш че електрички има от бая време всъщност. Затова и пиша пак - реално батериите се сменят на 8-9 години, кривите сметки с километри при електричките са други - брой цикли и то в реалността никога не са перфектни, да не говорим колко драстично им се отразяват температури примерно. Аз ще мина тази година на нова електричка по политически причини, но
                      1. имам 9000 евро субсидия
                      2. имам безплатен ток

                      Ти какво имаш?
                      „Безплатен”, що го крадеш, нале. Че то и при Матеев е нямало такъв поне, доде му се изплатят ФЕЦ. Пусти крадливи диванета, че и нагли още.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Toest 9 кW абсолютен максимум, ако сте късметлии да не ви пада предпазителя.
                        Дори и 3кв е повече от достатъчно за зареждане. 5 или 9 не са необходими.

                        Прибираш се вечерта към 7-8ч с да кажем с 10% остатък в батерията - около 50км.
                        Включваш в контакта (при капацитет на батерия 72 – 75 кв).
                        3кв * 12ч = 36кв заредени през нощта = 200-250км. + 50км = 250-300км на разположение за деня.

                        По-бързо зареждане е необходимо само при пътувания на големи разстояния (почивки, командировки). Там вече решението са бързите зарядни от 150-200кв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Нищо подобно. Масово в жилищните блокове ел. таблата са заредени с еднофазни 40А електромери и с 40А предпазители. Това прави 40A*230V=9200W. Toest 9 кW абсолютен максимум, ако сте късметлии да не ви пада предпазителя.

                          За да получите допълнителна мощност трябва да подадете молба в енергото и да заплатите съответната такса. Например на дядото монтирах ел. подово отопление в цялата къща и се наложи да заявя 16 kW мощност. От ЧЕЗ ми я предоставиха без проблеми, при това трифазна, но цялото удоволствие струваше някъде около 600-700 лева за смяна на електромера и за опъване на 5 метра по-дебел кабел (стълба е точно до стената на къщата).

                          Ако искате по-голяма мощност в някоя жилищна сграда, това също е реализуемо, но пак таксата е 600-700 лева за 16 kW и трифазен електромер. За по-големите мощности таксите драстично нарастват и стигат до няколко хиляди лева.

                          Има и още нещо - хората с такива мощност моментално влизат в друга категория абонати, в които цената на тока е малко по-висока, и освен това ежемесечно се плаща някаква допълнителна такса за предоставената мощност, независимо дали я ползваш или не.

                          Та такива са даденостите към днешна дата. Знам го, защото мене ме прецакват точно по този начин. На всичкото отгоря плащам и върнатата капацитивна енергия по тарифа 8, което ми струва допълнително още около 100 лева на месец.
                          ОК, в новите кооперации може да е другояче, в панелката в която живеех преди къщата беше 63А бушон, двустаен. 600-700 лв не са проблем, и цената пак излиза далеч по-ниска от тази на ДВГ гориво. Отделно опростената поддръжка.
                          В твоя случай с толкова солари, не знам защо не си сменил аудито със Тесла Ес. Първо аудито като кола не може да стъпи на малкия пръст на Теслата като ускорение и доускоряване при изпреварване, второ можеш да ползваш Теслата като голям акумулатор към домашната система.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Електрокарите са добре за този който има соларанлаге, иначе - гердан компрес. Като е толкова евтин тока от соларите и веитата, защо вдигат тока- например моят го увеличават с 3%- един цент на киловат. Защо не го намалят- нали соларите имат живот колкото козлодуй поне
                            Щото германците искат да ви научат да пестите.

                            Едни от най-ниските производствени цени в Европа са в Германия. Допълнителните ставки, данъци, надбавки и какво друго ви формира крайната цена е над 50%.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                              Няма къща със 7 кВ, поне в България. Дори панелките са стандартно с 15кВ, а къщите често са с трифазен ток и 63 ампера бушон.
                              Нищо подобно. Масово в жилищните блокове ел. таблата са заредени с еднофазни 40А електромери и с 40А предпазители. Това прави 40A*230V=9200W. Toest 9 кW абсолютен максимум, ако сте късметлии да не ви пада предпазителя.

                              За да получите допълнителна мощност трябва да подадете молба в енергото и да заплатите съответната такса. Например на дядото монтирах ел. подово отопление в цялата къща и се наложи да заявя 16 kW мощност. От ЧЕЗ ми я предоставиха без проблеми, при това трифазна, но цялото удоволствие струваше някъде около 600-700 лева за смяна на електромера и за опъване на 5 метра по-дебел кабел (стълба е точно до стената на къщата).

                              Ако искате по-голяма мощност в някоя жилищна сграда, това също е реализуемо, но пак таксата е 600-700 лева за 16 kW и трифазен електромер. За по-големите мощности таксите драстично нарастват и стигат до няколко хиляди лева.

                              Има и още нещо - хората с такива мощност моментално влизат в друга категория абонати, в които цената на тока е малко по-висока, и освен това ежемесечно се плаща някаква допълнителна такса за предоставената мощност, независимо дали я ползваш или не.

                              Та такива са даденостите към днешна дата. Знам го, защото мене ме прецакват точно по този начин. На всичкото отгоря плащам и върнатата капацитивна енергия по тарифа 8, което ми струва допълнително още около 100 лева на месец.
                              Last edited by Mateev; 22.10.2020, 14:20.

                              Коментар


                              • Електрокарите са добре за този който има соларанлаге, иначе - гердан компрес. Като е толкова евтин тока от соларите и веитата, защо вдигат тока- например моят го увеличават с 3%- един цент на киловат. Защо не го намалят- нали соларите имат живот колкото козлодуй поне

                                Коментар

                                Working...
                                X