IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    ...или, ако късметът ти е изневерил. Абе, иди ги разбери.
    ...А, в същото време...
    Все ми се привижда, как Асо Пика търси. Щото онова, дето го издумах преди малко, не само е факт, ами нещо повече: От ключова важност.
    Та, да повторим: На пръв поглед, многото клетки, навяват мисълта за много проблеми. Което е лошо, признавам. Освен, ако...
    ОСВЕН, АКО,
    ...не решават много повече. Напр., батерията на Тесла, Е също многоклетъчна. Да, ама...

    И,
    Тук виждам, как Безименният, вече кипи:
    Измамник ама ти си направо гений

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Глупости. Никой нищо не иска от „вас”, а от тебе -дваж. Нямам нужда от „вашите пари”. Дори за споменатия проект. Който е прост и стиснат, плаща двойно. Това е Божи закон. Кой съм аз, да се бъркам в Божиите работи?

      Но не отричаш, че преди 10 години опита да се възползваш от Божият закон, за който говориш!

      Резултатът: не ти се отвори парашута...

      Сега пробваш как са с паметта съфорумците, 10 години по-късно...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        Напротив - кипиш ти, защото се усеща, че ПАК искаш да те финансираме, както за "проекта" ти - да захраниш София с топла вода - и то от охлаждането в АЕЦ Козлодуй...

        Продължавай да ни убеждаваш да ти дадем парите си, а ние ще се правим, че не знаем за какво става въпрос...
        Глупости. Никой нищо не иска от „вас”, а от тебе -дваж. Нямам нужда от „вашите пари”. Дори за споменатия проект. Който е прост и стиснат, плаща двойно. Това е Божи закон. Кой съм аз, да се бъркам в Божиите работи?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          ...или, ако късметът ти е изневерил. Абе, иди ги разбери.
          ...А, в същото време...
          Все ми се привижда, как Асо Пика търси. Щото онова, дето го издумах преди малко, не само е факт, ами нещо повече: От ключова важност.
          Та, да повторим: На пръв поглед, многото клетки, навяват мисълта за много проблеми. Което е лошо, признавам. Освен, ако...
          ОСВЕН, АКО,
          ...не решават много повече. Напр., батерията на Тесла, Е също многоклетъчна. Да, ама...

          И,
          Тук виждам, как Безименният, вече кипи:

          Напротив - кипиш ти, защото се усеща, че ПАК искаш да те финансираме, както за "проекта" ти - да захраниш София с топла вода - и то от охлаждането в АЕЦ Козлодуй...

          Продължавай да ни убеждаваш да ти дадем парите си, а ние ще се правим, че не знаем за какво става въпрос...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Нещата стават мигновено само по филмите
            ...или, ако късметът ти е изневерил. Абе, иди ги разбери.
            ...А, в същото време...
            Все ми се привижда, как Асо Пика търси. Щото онова, дето го издумах преди малко, не само е факт, ами нещо повече: От ключова важност.
            Та, да повторим: На пръв поглед, многото клетки, навяват мисълта за много проблеми. Което е лошо, признавам. Освен, ако...
            ОСВЕН, АКО,
            ...не решават много повече. Напр., батерията на Тесла, Е също многоклетъчна. Да, ама...

            И,
            Тук виждам, как Безименният, вече кипи:

            - Я щас взорвусь как 300 тонн тротила...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Нещата стават мигновено само по филмите
              Gasoline fires start almost immediately

              Ще ме извиняваш, грешка в превода

              Коментар


              • Тая сеч още ли я дъвчат, ве? Нали Мъск БЕШЕ обещал - да засажда - нам по колко си, за да компенсира сечта?

                Тук някои спореха как Мъск ЩЕ залесяваЛ!

                Ми - спряха Гига-фабриката!

                За 5 млрд. акции на борсата...

                Добре е, че все пак акцията расте! (май)


                https://www.mediapool.bg/tesla-proda...ews315523.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  [URL="
                  Информацията е лесно достъпна на днешно време. И да се Абите да говорите глупости, сте много лесни за опровержение. Та значи ако се запали бензинка/дизелче пожара става мигновено, а ако при EV отнема време. Та кое викаш е по-малко опасно за пътниците???

                  [SIZE=14px]Значи, при EV-та запалванията са 10 пъти по-малко, и на всичкото отгоре ако се случат отнема време докато се разпространи!
                  Нещата стават мигновено само по филмите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                    Пирамида търсиш аналогия и корелация между батерията като сложен компонент и живите сложни многоклетъчни организми. Похвално е за тези творчески търсения и за мозъчната атака. Но НЯМА аналогия, НЯМА корелация, НЯМА нищо общо едното с другото. Ако ме караш да ти обяснявам защо ще трябва да отделя 2 часа време да си подредя мисълта и да изпиша 2 листа хартия. Но ако се наложи, ок, ще го направя
                    Няма 1,
                    Няма 2,
                    Няма 3 ѝ т.н.
                    -Да, ама не. Има много общо. Като го казвам, не е нито предположение, нито търсене, ами жестоки, неотменими факти. Затуй, не те карам да ми обясняваш но, вгледай се, даже сега, в батериите на коя-да-е електричка и ми изреди, какво има и какво няма там, за начало. Ще продължим дискусията, като видя, какво си и какво не си констатирал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Кат чукна в Гугъл и гледам колко мелеона БМВта са на пътя - инциденти случайни и пренебрежимо малко, тесли нещо няма като бройка, за сметка на това инциденти с тях колкото щеш - даже не са и мистериозни , не че тесларите се трогват да си оправят ковчезите де
                      Отнесоха втора мултимилионна глоба заради батерии именно - в Германия, а фабриката още далеч от завършване дори
                      Are electric cars more likely to catch fire.

                      A battery powered vehicle having a fire incident is newsworthy. A gasoline powered vehicle having a fire is newsworthy only if it stops traffic," said Steven Risser, senior research leader at Battelle, a nonprofit research and development firm, and one of the leading experts on the risk of fires in electric vehicles.”
                      The biggest difference is the time it takes to ignite. Gasoline fires start almost immediately when gasoline comes in contact with a spark or flame, and spreads rapidly. Battery fires typically take some time to achieve the heat necessary to start the fire.”

                      Информацията е лесно достъпна на днешно време. И да се Абите да говорите глупости, сте много лесни за опровержение. Та значи ако се запали бензинка/дизелче пожара става мигновено, а ако при EV отнема време. Та кое викаш е по-малко опасно за пътниците???

                      Значи, при EV-та запалванията са 10 пъти по-малко, и на всичкото отгоре ако се случат отнема време докато се разпространи!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Ами че то си е нормално, продават сигурно 20 пъти по малко коли, а самозапалванията са 10 пъти по малко- тоест имаш някакъв коефициент х2 за запалванията- откъдето следва че са два пъти по рисковани от нормално двг относно самозапалване
                        Валентине, математиката не ти е силна страна. Доказваш го за пореден път.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Питах за КАСКО. Уж карат тесли па не знаят

                          Има такива симулатори - онлайн, на десктопа, но никой не те кара предварително да си правиш застраховка, преди да се вживееш в ролята на пилота... Става дума за големи "ускорения", но дори и при "инцидент" - никой не ти иска застраховка!

                          Затова и нямат отговор на въпроса ти!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Ами че то си е нормално, продават сигурно 20 пъти по малко коли, а самозапалванията са 10 пъти по малко- тоест имаш някакъв коефициент х2 за запалванията- откъдето следва че са два пъти по рисковани от нормално двг относно самозапалване
                            Питах за КАСКО. Уж карат тесли па не знаят
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              За застрхователя едва ли има значение химичния процес. Важното е че има 10 пъти (не проценти) по-малко инциденти, разбирай щети и пострадали.
                              А иначе интереса няма нищо общо със статута на най-сигурен автомобил.
                              Личността на Мъск и неговите компании е магнит за медиите, особено жълтите.
                              Ами че то си е нормално, продават сигурно 20 пъти по малко коли, а самозапалванията са 10 пъти по малко- тоест имаш някакъв коефициент х2 за запалванията- откъдето следва че са два пъти по рисковани от нормално двг относно самозапалване

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Преди време питах - тогава Безименний нищо не рече - защо, според вас, сложните организми, са многоклетъчни и какво им дава това затуй, да попитам пак. Работата е там, Безименний, скрита. И там е решението на Онова, за което - голям прАз, че не ми вярваш, ама ми наду главата с бръмченето си - с ония проклети батерии. Как едното се проектира върху другото?
                                Пирамида търсиш аналогия и корелация между батерията като сложен компонент и живите сложни многоклетъчни организми. Похвално е за тези творчески търсения и за мозъчната атака. Но НЯМА аналогия, НЯМА корелация, НЯМА нищо общо едното с другото. Ако ме караш да ти обяснявам защо ще трябва да отделя 2 часа време да си подредя мисълта и да изпиша 2 листа хартия. Но ако се наложи, ок, ще го направя
                                Last edited by Асо Пика; 08.12.2020, 19:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X