IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение

    Хумор, сатира и забава от вестник Стършел
    Не. Предчувствие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      СПОКО. НИКОЙ НИКОГО НЯМА ДА БИЕ.
      Ти вече приближи Генералната Линия, така че...ТОПЛО. Близко си.
      После,
      Тъййй. Аз НЕ питах за сравнение, а за общото м/у организацията на био- и артефакта. Няколко линии на подобие:
      - Специализация на функциите
      - Подредба от просто към сложно,
      - Изграждане на голямо от малки, и, именно в този ред,
      - Оптимизация на параметрите. Първо, на системата като органиорганизация и едва после (чрез последователни итерации) ѝ на компонентите. Ѝ, ИМЕННО В ТОЗИ ред
      - Унификация (на производствения цикъл),
      - Заменимост на еднакво с еднакво (от същия Майстор)
      - Потискане имунния отговор, ако опитваш да имплантираш елемент с чужда генетична база (и, особено, от друг вид (система),
      - Съвместимост на расите (породите) ѝ също така, произведени от различен производител, пълни аналози
      ѝ т.н.
      Примери?
      - Батерии с еднакво напрежение, капацитет, разположение на изводите и сходни ел.х-ки, може нормално да се ползват в едни и същи коли, както, и
      - Може да ядем яйца от различни кокошки без проблеми, и още,
      - Лагери с еднакви х-ки, да се търкалят без забележки, в една машина +++

      ...Пък и тук, видяхме: Тук, сложното не е на почит. Хората се отучиха да четат, да мислят, ДА ПИТАТ
      и да се учат но, само се огледай, (аз и поименно, мога да изброя неколцина, дето просто, мрАт да ...ПОУЧАВАТ). И няма значение, кое откъде и как, идва един (крие си името) и току си скубе брадата и приплюва, как такова животно нЕмало.
      Връщам ти микрофона, а сам, отивам да си забъркам едно кахве.
      чакай малко ся, че станА мазало некво.... сбирщайн от идей .... Трудно ти следя мисълта пич , чакай ся да глътна 1 водка и да мисля че ме разкова направо .... то батерии, раси,, породи, яйца и кокошки.... лагери ....

      тц, ..нема да стане с 1 водка, ще повторя,, може би трябва да се потопя на много дълбоко квантово ниво, за да ти проследя мисълта ..... в края на краищата всички системи се стремят към ентропия.... от относителен порядък към безпорядък и хаос…..
      Last edited by Асо Пика; 09.12.2020, 21:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

        Продължавам, сега едно по едно. Знаеш, че съм с образование 8 клас и то 2 пъти повтарян, затова и по- бавно стоплям

        Не съм задълбал, но не може на сложни въпроси да очакавш прости отговори. Прост отговор очакваш на прост въпрос, например : Как се вари боб ? Отговор : Пълниш тенджерата с вода, сипваш боба и палиш котлона, и чакаш ....

        Второ, казах ти : Ясно, точно и адекватно и последователно изложи своята теза за еди какво си, а не да гадаем, не съм нито гадател, нито ясновидец.....

        Трето, ето моята логика каква е. Не е научно коректно, достоверно и е безсмислено да сравянавш две абсолютно коренно противоположни системи, едната артефакт, а другата продукт на еволюцията и природата. И то само защото и двете имат ен на брой клетки. Да, имат и това е единственото общо между тях. Коректно е ако сравняваш една батерия или акумулатор с ДРУГА. Ако сравняваш човек с ДРУГ човек. Ако сравняваш електричка например любимата на едни юнаци Тесла с ДРУГА електричка от ДРУГ производител, но не и да сравняваш електричка с кола с ДВГ.

        Четвърто, щом и двете системи имат ен на брой клетки, тогава тези клетки имат предназначение, функция и роля, нали ? Те са създадени за нещо. Тези клетки правят НЕЩО, нали ? И отново се връщам в последния си пост, че в едната процеса е линеен, а в човека процесите са нелинейни. За мен това е логиката и с това се изчерпва разговора. Освен ако не си изложиш тезата си и да продължим.

        Човешкият език също е семантически нелинеен подобно на ДНК, която е класически пример за нелинейна система. Човешкото общество и човешките взаимоотношения са най-сложните нелинейни системи.
        ===========

        ПС. Сега видях, че си писал коментар ......
        СПОКО. НИКОЙ НИКОГО НЯМА ДА БИЕ.
        Ти вече приближи Генералната Линия, така че...ТОПЛО. Близко си.
        После,
        Тъййй. Аз НЕ питах за сравнение, а за общото м/у организацията на био- и артефакта. Няколко линии на подобие:
        - Специализация на функциите
        - Подредба от просто към сложно,
        - Изграждане на голямо от малки, и, именно в този ред,
        - Оптимизация на параметрите. Първо, на системата като органиорганизация и едва после (чрез последователни итерации) ѝ на компонентите. Ѝ, ИМЕННО В ТОЗИ ред
        - Унификация (на производствения цикъл),
        - Заменимост на еднакво с еднакво (от същия Майстор)
        - Потискане имунния отговор, ако опитваш да имплантираш елемент с чужда генетична база (и, особено, от друг вид (система),
        - Съвместимост на расите (породите) ѝ също така, произведени от различен производител, пълни аналози
        ѝ т.н.
        Примери?
        - Батерии с еднакво напрежение, капацитет, разположение на изводите и сходни ел.х-ки, може нормално да се ползват в едни и същи коли, както, и
        - Може да ядем яйца от различни кокошки без проблеми, и още,
        - Лагери с еднакви х-ки, да се търкалят без забележки, в една машина +++

        ...Пък и тук, видяхме: Тук, сложното не е на почит. Хората се отучиха да четат, да мислят, ДА ПИТАТ
        и да се учат но, само се огледай, (аз и поименно, мога да изброя неколцина, дето просто, мрАт да ...ПОУЧАВАТ). И няма значение, кое откъде и как, идва един (крие си името) и току си скубе брадата и приплюва, как такова животно нЕмало.
        Връщам ти микрофона, а сам, отивам да си забъркам едно кахве.
        Last edited by Pyramid; 09.12.2020, 20:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

          Продължавам, сега едно по едно. Знаеш, че съм с образование 8 клас и то 2 пъти повтарян, затова и по- бавно стоплям

          Не съм задълбал, но не може на сложни въпроси да очакавш прости отговори. Прост отговор очакваш на прост въпрос, например : Как се вари боб ? Отговор : Пълниш тенджерата с вода, сипваш боба и палиш котлона, и чакаш ....

          Второ, казах ти : Ясно, точно и адекватно и последователно изложи своята теза за еди какво си, а не да гадаем, не съм нито гадател, нито ясновидец.....

          Трето, ето моята логика каква е. Не е научно коректно, достоверно и е безсмислено да сравянавш две абсолютно коренно противоположни системи, едната артефакт, а другата продукт на еволюцията и природата. И то само защото и двете имат ен на брой клетки. Да, имат и това е единственото общо между тях. Коректно е ако сравняваш една батерия или акумулатор с ДРУГА. Ако сравняваш човек с ДРУГ човек. Ако сравняваш електричка например любимата на едни юнаци Тесла с ДРУГА електричка от ДРУГ производител, но не и да сравняваш електричка с кола с ДВГ.

          Четвърто, щом и двете системи имат ен на брой клетки, тогава тези клетки имат предназначение, функция и роля, нали ? Те са създадени за нещо. Тези клетки правят НЕЩО, нали ? И отново се връщам в последния си пост, че в едната процеса е линеен, а в човека процесите са нелинейни. За мен това е логиката и с това се изчерпва разговора. Освен ако не си изложиш тезата си и да продължим.

          Човешкият език също е семантически нелинеен подобно на ДНК, която е класически пример за нелинейна система. Човешкото общество и човешките взаимоотношения са най-сложните нелинейни системи.



          ===========

          ПС. Сега видях, че си писал коментар ......

          Апропо боб се вари с накисване, та не е толко просто

          За батериите - при тия с много клетки има един голям проблем - една лоша клетка прецаква целия пакет, може да падне капацитета директно с 1/4 дори ако цялата батерия е от хиляди клетки. Занимавам се доста с литий-полимерни и нещата са както с литий-йон в теслата, не бих казал че е добра технология за автомобили.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Много задълба. И пропусна главното. Както и да е, и аз отивам по работа. До скоро.
            Продължавам, сега едно по едно. Знаеш, че съм с образование 8 клас и то 2 пъти повтарян, затова и по- бавно стоплям

            Не съм задълбал, но не може на сложни въпроси да очакавш прости отговори. Прост отговор очакваш на прост въпрос, например : Как се вари боб ? Отговор : Пълниш тенджерата с вода, сипваш боба и палиш котлона, и чакаш ....

            Второ, казах ти : Ясно, точно и адекватно и последователно изложи своята теза за еди какво си, а не да гадаем, не съм нито гадател, нито ясновидец.....

            Трето, ето моята логика каква е. Не е научно коректно, достоверно и е безсмислено да сравянавш две абсолютно коренно противоположни системи, едната артефакт, а другата продукт на еволюцията и природата. И то само защото и двете имат ен на брой клетки. Да, имат и това е единственото общо между тях. Коректно е ако сравняваш една батерия или акумулатор с ДРУГА. Ако сравняваш човек с ДРУГ човек. Ако сравняваш електричка например любимата на едни юнаци Тесла с ДРУГА електричка от ДРУГ производител, но не и да сравняваш електричка с кола с ДВГ.

            Четвърто, щом и двете системи имат ен на брой клетки, тогава тези клетки имат предназначение, функция и роля, нали ? Те са създадени за нещо. Тези клетки правят НЕЩО, нали ? И отново се връщам в последния си пост, че в едната процеса е линеен, а в човека процесите са нелинейни. За мен това е логиката и с това се изчерпва разговора. Освен ако не си изложиш тезата си и да продължим.

            Човешкият език също е семантически нелинеен подобно на ДНК, която е класически пример за нелинейна система. Човешкото общество и човешките взаимоотношения са най-сложните нелинейни системи.



            ===========

            ПС. Сега видях, че си писал коментар ......
            Last edited by Асо Пика; 09.12.2020, 19:27.

            Коментар


            • Асо Пика, не че нещо, ама гледаш в твътрде абстрактната Далечина. А там, половината отговори, дори не са реално числа. Непонятно за 99% от всички. По-прости са нещата.
              Тъййй. Казал съм „А”,да кажа и „Б” :
              Кое е по-гъвкаво като строителен материал: Панел или тухла? Кое, ако го разбиеш в една стена, и го премахнеш дори, конструкцията го понася без тотал щета: Панел или тухла? От кое, използвайки продукт от различни производители, можеш да изградиш да речем, къща със зададени, осреднени показатели: Панел или тухла? Древите, гигантски строежи (пирамидите, в Египет и Мексико, например) защо са от отделни камъни, а не монолит? Аха: Монолит със стена 147 м...няма да помръднеш. Нито тогава, преди 5 хил.години, нито сега. Дори с днешните технологии.
              ...Да не говорим, че и акумулаторите, НЕ СА линейни елементи, строго погледнато. И, до тук, никой не е слизал на нано-ниво. Ей тъй, щото. Опитай да опишеш на обикновения арбайтер всичките супер-пупер драми. Я те разбере, я -не. Ако ще, да е супер вярно. А, изказаното от мен, повечето форумци, вече го разбраха.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                Ето твоята генерална грешка още във фундамента на постановката ти. Нещо, което не си отчел. Или просто, защото не го знаеш.

                В батерия, акумулатор и т.н. всички елементи или клетки са подредени и свързани, и си взаимодействат ЛИНЕЙНО !!! ЛИ – НЕЙ – НО. Процесът е линеен !!!
                Докато всичките милиарди клетки в жив многоклетъчен организъм са свързани и си взаимодействат НЕЛИНЕЙНО !!! НЕ – ЛИ – НЕЙ – НО. Процесите са нелинейни !!!

                Прави разлика за Бога,, тя съществува и е от земята до небето и обратно ….

                Взаимодействията между ДНК и клетките в организма са нелинейни. А в една нелинейна система всичко се случва нелинейно, едновременно, наведнъж, синхронно. Човекът като отворена система е най- сложната динамична нелинейна система. И отделно от това, за да стане още по- сложно Разумът подобно на квантовите системи функционира нелокално.

                Леко отклонение и пояснение да ме разбереш по- добре.

                Теоремата на Бел показва, че Вселената е нелокално “свързана” или нелокално корелирана. Частиците могат “да си въздействат” или да са свързани една с друга дори между тях да няма механично Нютоново или Айнщайново причинно-следствено взаимоотношение. По времето на Бел това е имало толкава потресаващи последствия, че мнозинството от физиците не знаеха как да възприемат тази “еретична” Теорема. Тя демонстрира връзката или корелацията между системи, които не са каузално свързани. Теоремата демонстрира, че някакъв вид нелокално поле или може би “имплициран ред” контролира всички елементи на една система дори те да са милиарди на брой (пример човешкия мозък или тяло) дори ако те нямат механична връзка помежду си.

                Нелокалните корелации премахват понятието за линейна каузалност (причинност). Нелокалните корелации наистина се появяват в лабораториите (експериментално) и в уравненията (теоретично). Нелокалните корелации (корелация без връзка) са и “информация без транспортиране”. В нелокалния имплициран ред информацията се разглежда като понятие, което не подлежи на пространствено локализиране. Тя просто съсредоточава в себе си локални събития, но самата тя като интегрално явление не може да бъде локализирана в геометричен смисъл. Тоест тя не може да има локус, а се “просмуква” и/или “трансцендира” всички локуси (синхронността на Юнг – изпълнено със смисъл едновременно, резонансно случване/съвпадение на събития, които нямат причинно-следствена връзка – също включва този вид нелокална и не-каузална корелация. Синхронността има смисъл единствено в холистичния, синергичния, холографичния модел на Вселената и изглежда безсмислена или невъзможна в механичен модел).

                Чети внимателно какво съм написал и мисли, мисли бе Пирамида, мисли .....

                Отивам да направя една търговия и довечера отново съм на линия
                Много задълба. И пропусна главното. Както и да е, и аз отивам по работа. До скоро.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Ами не. Категорично.
                  Акумулаторната батерия, и когато се разрежда, също е отворена система. Това - първо.
                  Второ, не даде признак да разбираш, какво питам затуй, повтарям въпроса: Ѝ при природата, висшите достижения, са многоклетъчни. Значи, има причини. Аз изброих няколко. Да.видим, колко сам ще откриеш. Значи, вземаш, например, едно многоклетъчно, показваш няколко босновни типа клетки, преглеждаш няколко х-ки и излагаш.
                  -Хайде де, не е чак китайско писмо.
                  Сравняваш батерия, която има ен на брой клетки и жив многоклетъчен организъм, който също има ен на брой клетки. И двете имат много клетки, да .....

                  Ето твоята генерална грешка още във фундамента на постановката ти. Нещо, което не си отчел. Или просто, защото не го знаеш.

                  В батерия, акумулатор и т.н. всички елементи или клетки са подредени и свързани, и си взаимодействат ЛИНЕЙНО !!! ЛИ – НЕЙ – НО. Процесът е линеен !!!
                  Докато всичките милиарди клетки в жив многоклетъчен организъм са свързани и си взаимодействат НЕЛИНЕЙНО !!! НЕ – ЛИ – НЕЙ – НО. Процесите са нелинейни !!!

                  Прави разлика за Бога,, тя съществува и е от земята до небето и обратно ….

                  Взаимодействията между ДНК и клетките в организма са нелинейни. А в една нелинейна система всичко се случва нелинейно, едновременно, наведнъж, синхронно. Човекът като отворена система е най- сложната динамична нелинейна система. И отделно от това, за да стане още по- сложно Разумът подобно на квантовите системи функционира нелокално.

                  Леко отклонение и пояснение да ме разбереш по- добре.

                  Теоремата на Бел показва, че Вселената е нелокално “свързана” или нелокално корелирана. Частиците могат “да си въздействат” или да са свързани една с друга дори между тях да няма механично Нютоново или Айнщайново причинно-следствено взаимоотношение. По времето на Бел това е имало толкава потресаващи последствия, че мнозинството от физиците не знаеха как да възприемат тази “еретична” Теорема. Тя демонстрира връзката или корелацията между системи, които не са каузално свързани. Теоремата демонстрира, че някакъв вид нелокално поле или може би “имплициран ред” контролира всички елементи на една система дори те да са милиарди на брой (пример милиардите клетки в човешкия мозък или в тялото) дори ако те нямат механична връзка помежду си.

                  Нелокалните корелации премахват понятието за линейна каузалност (причинност). Нелокалните корелации наистина се появяват в лабораториите (експериментално) и в уравненията (теоретично). Нелокалните корелации (корелация без връзка) са и “информация без транспортиране”. В нелокалния имплициран ред информацията се разглежда като понятие, което не подлежи на пространствено локализиране. Тя просто съсредоточава в себе си локални събития, но самата тя като интегрално явление не може да бъде локализирана в геометричен смисъл. Тоест тя не може да има локус, а се “просмуква” и/или “трансцендира” всички локуси (синхронността на Юнг – изпълнено със смисъл едновременно, резонансно случване/съвпадение на събития, които нямат причинно-следствена връзка – също включва този вид нелокална и не-каузална корелация. Синхронността има смисъл единствено в холистичния, синергичния, холографичния модел на Вселената и изглежда безсмислена или невъзможна в механичен модел).

                  Чети внимателно какво съм написал и мисли, мисли бе Пирамида, мисли .....

                  Отивам да направя една търговия и довечера отново съм на линия
                  Last edited by Асо Пика; 09.12.2020, 15:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                    Току що допълних поста си - акумулатор или батерия, за да се заредят се ВКЛЮЧВАТ в друга по- голяма система, която за тях е отворена система.. Да, имат много клетки подобно на жив многоклетъчен организъм .... и ..... приликите свършват до тука
                    Ами не. Категорично.
                    Акумулаторната батерия, и когато се разрежда, също е отворена система. Това - първо.
                    Второ, не даде признак да разбираш, какво питам затуй, повтарям въпроса: Ѝ при природата, висшите достижения, са многоклетъчни. Значи, има причини. Аз изброих няколко. Да.видим, колко сам ще откриеш. Значи, вземаш, например, едно многоклетъчно, показваш няколко босновни типа клетки, преглеждаш няколко х-ки и излагаш.
                    -Хайде де, не е чак китайско писмо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Аз ти разправям, че и обикновените автомобилни акумулатори имат много клетки, ти се пънеш за изкуствения им произход. Щв ти разкрия една тайна: Известно ми е. Аз говоря за принципа, довел до много клетки. Отворени, затворени... И АКУМУЛАТОРИТЕ, СА ОТВОРЕНИ. Дори да е „само” по линия заряд-разряд (протича енергия, а тя има еквивалент на маса, Е=мс^2...)
                      Току що допълних поста си - акумулатор или батерия, за да се заредят се ВКЛЮЧВАТ в друга по- голяма система, която за тях е отворена система.. Да, имат много клетки подобно на жив многоклетъчен организъм .... и ..... приликите свършват до тука

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                        Чакай ся , малко ....

                        Елетрохимията изобщо не ми е силна страна, да не говорим, че изобщо не съм и инженер. Но доколкото си спомням електрохимията изучава превръщането на химическа енергия в електрическа и обратно и това става в електрохимически системи. А съставните части на всяка такава са разни реагиращи вещества, електролити, 2 електрода и проводници, метални. И тн тия неща ги разбираш много повече от мен. Но, първо тук отново говорим за електрохимична система тоест за един артефакт !!! За нещо създадено и измислено от човек. И второ, това е ЗАТВОРЕНА СИСТЕМА и рано или късно тя спира да работи, ако не беше така щеше да си измислил вечен двигател, перпетуум мобиле Трето, един жив многоклетъчен организъм е много, много, много повече от прости електрохимични реакции, даже в момента не говоря за човека, там нещата са свърх мега сложни
                        И четвърто, един жив организъм независимо дали е едноклетъчен или многоклетъчен, е ОТВОРЕНА СИСТЕМА !!! Дори само заради тази четвърта точка и позиция е невъзможно дори и на ниво мисловен експеримент да има каквато и да било аналогия.

                        Може би още не мога да разбера мисълта ти и идеята ти, изивнявай, но все отнякъде ще започнем
                        Аз ти разправям, че и обикновените автомобилни акумулатори имат много клетки, ти се пънеш за изкуствения им произход. Щв ти разкрия една тайна: Известно ми е. Аз говоря за принципа, довел до много клетки. Отворени, затворени... И АКУМУЛАТОРИТЕ, СА ОТВОРЕНИ. Дори да е „само” по линия заряд-разряд (протича енергия, а тя има еквивалент на маса, Е=мс^2...)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Живи и здрави, Рубла.


                          Сега, Асо Пика, съвсем накратко:
                          Ясна ми е мисълта ти за артефактите.
                          Обаче - давам жокер - ако намериш ЕДНА електрохимична СИСТЕМА, с ЕДН , напр.300+ (т.е., с произволно) [V] и тутакси, те черпя.
                          Т.е., говорим за КОМПЛЕКС ОТ КАЧЕСТВА И СВОЙСТВА, които, нищо елементарно, не може да ти даде.
                          Например,
                          - Функционалност(и),
                          - Възпроизводимост на показатели,
                          -Технолигичност,
                          - Взаимозаменяемост и още,
                          1,2,4,5+++ моменти, на които, опитвам да акцентирам вниманието ви. За някои от тях, безименният лудна да бръмчи и да повраря, като счупен грамофон. Там някъде, е и спасението на електричките от „Громители” като въпросния колега щото, докато той „ги бие с факти”, едни други хора, изчистваме проблемите им, стъпка по стъпка. Или дори, прескачайки по няколко.
                          Та, сега ... дали поне, малко по-добре ме разбираш, или все не достига способността ми да подсказвам? Имай предвид, че точно ТОВА опитвам, а не да тръсна всичко на масата. За дискусията. Иначе, мога само с три изречения но, едни неща още зреят и времето, просто, не им е дошло.
                          Чакай ся , малко ....

                          Елетрохимията изобщо не ми е силна страна, да не говорим, че изобщо не съм и инженер. Но доколкото си спомням електрохимията изучава превръщането на химическа енергия в електрическа и обратно и това става в електрохимически системи. А съставните части на всяка такава са разни реагиращи вещества, електролити, 2 електрода и проводници, метални. И тн тия неща ги разбираш много повече от мен. Но, първо тук отново говорим за електрохимична система тоест за един артефакт !!! За нещо създадено и измислено от човек. И второ, това е ЗАТВОРЕНА СИСТЕМА и рано или късно тя спира да работи, ако не беше така щеше да си измислил вечен двигател, перпетуум мобиле Ся ще ми кажеш, че батерия или акумулатор се зарежда и отново работи. Да, но се ВКЛЮЧВА в друга по-голяма система. Трето, един жив многоклетъчен организъм е много, много, много повече от прости електрохимични реакции, даже в момента не говоря за човека, там нещата са свърх мега сложни
                          И четвърто, един жив организъм независимо дали е едноклетъчен или многоклетъчен, е ОТВОРЕНА СИСТЕМА !!! Дори само заради тази четвърта точка и позиция е невъзможно дори и на ниво мисловен експеримент да има каквато и да било аналогия.

                          Може би още не мога да разбера мисълта ти и идеята ти, изивнявай, но все отнякъде ще започнем
                          Last edited by Асо Пика; 09.12.2020, 13:46.

                          Коментар


                          • Живи и здрави, Рубла.

                            Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                            Здрасти

                            Когато написах поста си, че няма аналогия между двете неща, бях прочел само тоззи твой пост и него коментирах, не съм чел други, в които твърдиш, че има много общо. За мен оше няма отправна точка за разговор и дискусия. Дай аргументирана теза за начало на дискусия. Още не мога да схвана идеята ти. Сравняваш батерия с жив организъм. Две коренно различни така да кажа категории. Ок. Но какво точно сравняваш ? Принцип на "работа" на двете ? Как са устроени и двете ? Как функционират ? Как "живеят" ??
                            Защото живите организми са живия живот (лека тавтология ) и са продукт на еволюцията и природата.
                            Докато електрическите батерии са артефакт. АРТЕФАКТ !!! Всичко направено от човека е артефакт ! Артефакти са жилища, дрехи, инструменти, автомобили, машини, компютри и т.н. и те правят живота на хората възможен. Без тях не бихме оцелели. Дори различните теории в различни области на науката и познанието са артефакти и техните термини са чисти знаци. Не е трудно да се вкара света в теории и категории. Цената на това фиксиране обаче е скъпа. Всеки артефакт носи човешки смисъл – замисъл, предназначение, значение – въобще идея, вложена от нас. Може би тука някъде е и твоята идея за аналогия между батерия и жив организъм.

                            Дай аргументирана теза и отправна точка за разговор. Аз (Пирамида) твърдя, че ........ еди какво си........

                            Не бързай, обмисли внимателно всичко, преди да го напишеш.....

                            Поздрави
                            Сега, Асо Пика, съвсем накратко:
                            Ясна ми е мисълта ти за артефактите.
                            Обаче - давам жокер - ако намериш ЕДНА електрохимична СИСТЕМА, с ЕДН , напр.300+ (т.е., с произволно) [V] и тутакси, те черпя.
                            Т.е., говорим за КОМПЛЕКС ОТ КАЧЕСТВА И СВОЙСТВА, които, нищо елементарно, не може да ти даде.
                            Например,
                            - Функционалност(и),
                            - Възпроизводимост на показатели,
                            -Технолигичност,
                            - Взаимозаменяемост и още,
                            1,2,4,5+++ моменти, на които, опитвам да акцентирам вниманието ви. За някои от тях, безименният лудна да бръмчи и да повраря, като счупен грамофон. Там някъде, е и спасението на електричките от „Громители” като въпросния колега щото, докато той „ги бие с факти”, едни други хора, изчистваме проблемите им, стъпка по стъпка. Или дори, прескачайки по няколко.
                            Та, сега ... дали поне, малко по-добре ме разбираш, или все не достига способността ми да подсказвам? Имай предвид, че точно ТОВА опитвам, а не да тръсна всичко на масата. За дискусията. Иначе, мога само с три изречения но, едни неща още зреят и времето, просто, не им е дошло.
                            Last edited by Pyramid; 09.12.2020, 12:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              ...или, ако късметът ти е изневерил. Абе, иди ги разбери.
                              ...А, в същото време...
                              Все ми се привижда, как Асо Пика търси. Щото онова, дето го издумах преди малко, не само е факт, ами нещо повече: От ключова важност.
                              Та, да повторим: На пръв поглед, многото клетки, навяват мисълта за много проблеми. Което е лошо, признавам. Освен, ако...
                              ОСВЕН, АКО,
                              ...не решават много повече. Напр., батерията на Тесла, Е също многоклетъчна. Да, ама...

                              И,
                              Тук виждам, как Безименният, вече кипи:
                              Здрасти

                              Когато написах поста си, че няма аналогия между двете неща, бях прочел само тоззи твой пост и него коментирах, не съм чел други, в които твърдиш, че има много общо. За мен оше няма отправна точка за разговор и дискусия. Дай аргументирана теза за начало на дискусия. Още не мога да схвана идеята ти. Сравняваш батерия с жив организъм. Две коренно различни така да кажа категории. Ок. Но какво точно сравняваш ? Принцип на "работа" на двете ? Как са устроени и двете ? Как функционират ? Как "живеят" ??
                              Защото живите организми са живия живот (лека тавтология ) и са продукт на еволюцията и природата.
                              Докато електрическите батерии са артефакт. АРТЕФАКТ !!! Всичко направено от човека е артефакт ! Артефакти са парите, жилища, дрехи, инструменти, автомобили, машини, компютри и т.н. и те правят живота на хората възможен. Без тях не бихме оцелели. Парите са артефакт, но златото - не, то е природна даденост. Дори различните теории в различни области на науката и познанието са артефакти и техните термини са чисти знаци. Не е трудно да се вкара света в теории и категории. Цената на това фиксиране обаче е скъпа. Всеки артефакт носи човешки смисъл – замисъл, предназначение, значение – въобще идея, вложена от нас. Може би тука някъде е и твоята идея за аналогия между батерия и жив организъм.

                              Дай аргументирана теза и отправна точка за разговор. Аз (Пирамида) твърдя, че ........ еди какво си........

                              Не бързай, обмисли внимателно всичко, преди да го напишеш.....

                              Поздрави
                              Last edited by Асо Пика; 09.12.2020, 12:51.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                                Но не отричаш, че преди 10 години опита да се възползваш от Божият закон, за който говориш!

                                Резултатът: не ти се отвори парашута...

                                Сега пробваш как са с паметта съфорумците, 10 години по-късно...
                                ...Я пак? То не бяха безсмислици, брътвежи...

                                Коментар

                                Working...
                                X