IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Да но ги продават на цели модули втора употреба в ибей, има и единични бройки на които има щампа тесла пък гледам на оригиналните от модулите няма и нямат и пластмасова обвивка, няма да си купя.
    Aма каквото искаш си купувай, дадох ти данни.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Да но ги продават на цели модули втора употреба в ибей, има и единични бройки на които има щампа тесла пък гледам на оригиналните от модулите няма и нямат и пластмасова обвивка, няма да си купя.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Имхотеп, в алиекспрес има батерии от този калибър с капацитет по 9000 mAh, а се намират и хора които да го вярват и сигурно и зареждачки си купуват да го мерят тоя капацитет. Чел съм продавачите как отговарят на някой който пише че всъщност е измерил само 700 mAh, отговарят му че не го е измерил правилно и при специални условия.
        Щото купувате от алиекспрес, ефтинко,
        Ето ти данни:


        18650 cell from Tesla Model S X P100
        • Capacity: 3400mAh.
        • Diameter: 18 mm.
        • Length: 65 mm.
        • Voltage nominal: 3.8V.
        • Charge voltage cut-off: 4.2V.
        • Discharging cut-off: 3.3V.
        • Maximum Discharging Current (10 sec. ): 17 Amps.

        Това е истината. Всичко друго е лъжа и измама.

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Ей ги нА, отклоняват се от темата, шашкъните....
          ...докато, фактът е че, аз имам, а те нямат нито концепция, нито дори теоретична вероятност, да сложат една тлъста пачка по мои сметки. Матейко, дори изгуби къмто и над стотина милиона...
          Аз много съм се фрустрирал, че загубих милиони, ЗАЩОТО НЕ бях сложил пари по твои сметки., много СЪЖЕЛЯВАМ!

          Коментар


          • Имхотеп, в алиекспрес има батерии от този калибър с капацитет по 9000 mAh, а се намират и хора които да го вярват и сигурно и зареждачки си купуват да го мерят тоя капацитет. Чел съм продавачите как отговарят на някой който пише че всъщност е измерил само 700 mAh, отговарят му че не го е измерил правилно и при специални условия.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Ей ги нА, отклоняват се от темата, шашкъните.
              Добре де, ето:

              Първоначално изпратено от Имхотеп
              А как можеш да говориш за R вътр. Като не знаеш как се мери?
              Бас държа че не знаеш и капацитета на една 18650 какъв е.

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Ей ги нА, отклоняват се от темата, шашкъните....
                ...докато, фактът е че, аз имам, а те нямат нито концепция, нито дори теоретична вероятност, да сложат една тлъста пачка по свои сметки. Матейко, дори изгуби къмто и над стотина милиона...
                Last edited by Pyramid; 18.03.2021, 21:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

                  Според мен Илон Несторов или Тодор Мъск, пак си е повярвал много и теоретизира върху материя, която му е напълно непозната....много типично за грузинските инженери, които не съм прочел досега да са впечатлили света с нещо, освен с една мръсна тръба в гараж в Горна Оряховица
                  Аа-ха-ха-ха-ха-хаааа!

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    А как можеш да говориш за R вътр. Като не знаеш как се мери?
                    Бас държа че не знаеш и капацитета на една 18650 какъв е.

                    Според мен Илон Несторов или Тодор Мъск, пак си е повярвал много и теоретизира върху материя, която му е напълно непозната....много типично за грузинските инженери, които не съм прочел досега да са впечатлили света с нещо, освен с една мръсна тръба в гараж в Горна Оряховица

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Отделно, еднакъв капацитет не е еднакво R вътр, нито еднаква трайност или ток на разряд. Абе, видяхме ви вас, екЦпертите. Всичко свеждате до едно познато. За вас, оказа се, принципи не важат, пък ги търсите от другите.
                      Айде у лево!
                      А как можеш да говориш за R вътр. Като не знаеш как се мери?
                      Бас държа че не знаеш и капацитета на една 18650 какъв е.

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Отделно, еднакъв капацитет не е еднакво R вътр, нито еднаква трайност или ток на разряд. Абе, видяхме ви вас, екЦпертите. Всичко свеждате до едно познато. За вас, оказа се, принципи не важат, пък ги търсите от другите.
                        Айде у лево!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Той не само няма батерии, но и няма зареждачки за тях, за да открие каква е нееднаквоста в капацитет или вътрешно съпротивление. А ако каже, че има зареждачка, веднага ще го попитам за модела, защото много малко модели мерят вътрешно съпротиление, пък и цената им е солена за човек без пари.
                          Не разбирам що трябва да лъже. Предполагам целият му живот е протекъл така. И съответно резултатите.

                          А за батериите и зареждачките е добре да се купуват само от производители които са заслужили уважение. От Али Баба 99% е джънк и фейк. Алиекспрес също. (Всъщност там всичко е джънк и фейк). То оттам и впечатлението че имат големи разлики в капацитет и съпротивление. Купи Панасоник истински, и проблемите ще изчезнат.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Да взема да облекча малко задачата на из...

                            По въпроса за "нееднаквостта" ще цитирам че ме мързи да пиша:

                            "It's been estimated to be about one in 12 million. So that's quite favorable," said Boyce. "There's a couple of caveats on that, though. As we see four to six to eight billion [lithium-ion battery] cells going out each year, that one in 12 million, that starts to get up there."

                            А причината за това:

                            Lithium-ion batteries, whether they're in cars, smartphones or automobiles, can catch fire if they've been improperly manufactured, damaged or abused or if the software that protects the battery from getting too much or too little electric charge failed to do its job, said Ken Boyce, principal engineer director of Energy and Power Technologies at Underwriters Laboratories, a product safety and testing group.
                            Fortunately, when you consider how many lithium-ion batteries there are in the world today, battery fires are pretty rare.


                            Оказва се че няшият из... (всички знаят какво) може да освободи голяма част от мисловната си мощ и да ни зарадва с нови идеи и изобретения.

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Ти първо нямаш десетки левове та кво остава за десетки 18650
                              Второ ако вземем да допуснем че имаш "десетки" 18650 то те са били изхвърлени на боклука в някой голям град, и със сигурност китайски джънк.
                              Трето, дори самият ти не знаеш какво имаш в предвид като казваш "нееднаквост". Кое им е нееднаквото?
                              Той не само няма батерии, но и няма зареждачки за тях, за да открие каква е нееднаквоста в капацитет или вътрешно съпротивление. А ако каже, че има зареждачка, веднага ще го попитам за модела, защото много малко модели мерят вътрешно съпротиление, пък и цената им е солена за човек без пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Точно нееднаквостта съкращава живота на батериите и Е един от най-сериозните проблеми. А 18650 имам десетки. И ,"очите ви тук", са пример за сън наяве та, къде си тръгнал да "критикуваш", остава загадка.
                                Ти първо нямаш десетки левове та кво остава за десетки 18650
                                Второ ако вземем да допуснем че имаш "десетки" 18650 то те са били изхвърлени на боклука в някой голям град, и със сигурност китайски джънк.
                                Трето, дори самият ти не знаеш какво имаш в предвид като казваш "нееднаквост". Кое им е нееднаквото?
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X