IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Е, поради споменатите от мен причини по-назад, аз няма да съм този.
    Дадох си труда да прочета всичко, дето още не са ги изтрили и не видях никъде "принципи". Балалайството ти с т.н. "Фурие", няма нищо общо с фактите, а всички вие, дето плюете, досега дадохте десетки доказателства, че не знаете, какво и как се случва. Съответно, Дани напразно ти обяснява онова, което надвишава капацитета ти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Недей да съдиш по снимките на прототипи, те не показват същността и дори не намекват за нея. Тодор няма за цел да го пусне фрий както се казва и да се правят такива неща там където знаем че се правят сега всички технически неща. Това как точно работи и как се получава да работи значително по ефективно от елементарните топлообменници може да стане ясно на някой който лично се ангажира да отиде да го види и получи.
      И за батерията е същото, има си неща които не са обяснени, затова някой може да си мисли че има елементарни причини да е неосъществима. Реално си е напълно осъществива с всичките тези екстри които ще се получат като резултат - по ниско тегло, по малко вложени материали, може да отдава по голям ток и да се влагат по малко от тези метали, дори има идея да се заместят напълно с нещо друго.
      Човекът е тръгнал на война за унищожение, ти му обясняваш. Няма нужда. Зарежи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Недей да съдиш по снимките на прототипи, те не показват същността и дори не намекват за нея. Тодор няма за цел да го пусне фрий както се казва и да се правят такива неща там където знаем че се правят сега всички технически неща. Това как точно работи и как се получава да работи значително по ефективно от елементарните топлообменници може да стане ясно на някой който лично се ангажира да отиде да го види и получи.
        Е, поради споменатите от мен причини по-назад, аз няма да съм този.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Недей да съдиш по снимките на прототипи, те не показват същността и дори не намекват за нея. Тодор няма за цел да го пусне фрий както се казва и да се правят такива неща там където знаем че се правят сега всички технически неща. Това как точно работи и как се получава да работи значително по ефективно от елементарните топлообменници може да стане ясно на някой който лично се ангажира да отиде да го види и получи.
          И за батерията е същото, има си неща които не са обяснени, затова някой може да си мисли че има елементарни причини да е неосъществима. Реално си е напълно осъществива с всичките тези екстри които ще се получат като резултат - по ниско тегло, по малко вложени материали, може да отдава по голям ток и да се влагат по малко от тези метали, дори има идея да се заместят напълно с нещо друго.
          Last edited by supertrader; 15.06.2021, 20:27.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Имхотеп, ето сега вече се разбрахме. Хомогенен е процеса когато върви, случва се в целия обем на флуида - течността в случая моментално. Нехомогенен е защото процеса не се разпространява по целия обем моментално, загрява течността която е по близо до тялото което отдава топлина. Топлообменника работи, не само че работи но би имал приложения които са много полезни. Топлинните машини, турбините например имат да кажем 36% полезно действие, т.е. те губят 64% от енергията - топлината от изгорялото гориво, как я губят - под формата на топлина която издухват в атмосферата образно казано. Слагаме на изхода на турбината един топлообменник и той прехвърля тази топлина в постъпващия за горенето въздух след компресорната секция и печелим ефективност. Това нещо се прави но с топлообменникци които не са чак толкова добри, може да се направят по добри ако се построят на принципа на този за който спорим. Не са сладки приказки, мъча се да обясня.
            Ами като се опитваш да обясниш, би трябвало да изходиш от данните за тръбичката и оттам да тръгнеш. Когато тръгнеш от там, ще разбереш че тези трийсетина процента са максимума който можеш да изкараш от тази тръбичка. Трийсетина процента от максимума който е малко под 500 вата.
            Сега погледни другите фактори като мръсна вода и отлагания. Но да ги оставим тях, а да погледнем конструкцията. Виж този щуцер там който е под 90 градуса и с ф 1/4. От него излиза един маркуч със същата дебелина.
            Сега може да ти звучи мръсно и подмолно, но има формула чрез която се пресмята какво количество вода може изтече за дадено време през дадено сечение с дадена дължина отвесно.
            Има коефициенти за наклон с които се коригира това количество. Помниш ли я снимката?
            С две думи, имаш сечение ф 1.5 което се оттича в сечение ф 0.25.
            И какво се получава - пускаш водата повечко, и мивката се запушва, и трябва да изчакаш да се оттече. Как според теб това ще се отрази на топлообмена?
            То доста още може да се говори и пише, но има ли смисъл?

            Всичките тези неща за които говоря се определят с формули, които са изведени много отдавна. Всичко може да се опише с няколко реда. В света на техниката е така.
            Та като му разправях на "колегата" ти че тази работа е нефелна, не е по причина да се заяждам с него, такива са фактите определени от данните които той самият е предоставил.
            Не знам, има ли още нещо за изясняване, то всъщност ако имаш правилен подход към даден проблем на който търсиш решение, няма да имаш никакъв проблем много бързо да кажеш да или не.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Имхотеп, ето сега вече се разбрахме. Хомогенен е процеса когато върви, случва се в целия обем на флуида - течността в случая моментално. Нехомогенен е защото процеса не се разпространява по целия обем моментално, загрява течността която е по близо до тялото което отдава топлина. Топлообменника работи, не само че работи но би имал приложения които са много полезни. Топлинните машини, турбините например имат да кажем 36% полезно действие, т.е. те губят 64% от енергията - топлината от изгорялото гориво, как я губят - под формата на топлина която издухват в атмосферата образно казано. Слагаме на изхода на турбината един топлообменник и той прехвърля тази топлина в постъпващия за горенето въздух след компресорната секция и печелим ефективност. Това нещо се прави но с топлообменникци които не са чак толкова добри, може да се направят по добри ако се построят на принципа на този за който спорим. Не са сладки приказки, мъча се да обясня.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Имхотеп, мисля че е нормално хора които не разбират от нещо да не се занимават с това нещо, защото има тарикати които ги усещат и ги подвеждат. За топлообменника даде един линк, там в самото начало е написано - примаме че процеса е ХОМОГЕНЕН и извеждаме ей тази формула ! Разпространението на топлината НЕ Е ХОМОГЕНЕН процес, в случая се приема това за да се изведе тази формула, обаче това се допуска като частен случай. Случая с топлообменника за който се дърлим толкова време въобще не е този частен случай, обратното е - този топлообменник е с оптимизирана конструкция на база това че разпространението на топлината не е хомогенен процес и при него точно това се отчита и се търси максимален топлообмен при такъв нехомогенен процес. Сега как можеш да установиш много лесно че разпространението на топлината не е хомогенно, вземаш една чаша с гореша вода, поставяш я в един съд със студена и лесно установяваш че водата която контактува с повърхността на чашата се загрява а тази която е по периферията на големия съд топлината не стига до нея толкова бързо.
                Това за съпротивлението от един ом още не съм го разбрал, защо трябва да се прави..сега ще го прочета да вникна.
                Ти пак го удари на сладки приказки.
                Хомогенен процес означава в случая максимум отдадена топлина.
                А в тръбичката резултатите не са, те са плачевни.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Имхотеп, мисля че е нормално хора които не разбират от нещо да не се занимават с това нещо, защото има тарикати които ги усещат и ги подвеждат. За топлообменника даде един линк, там в самото начало е написано - примаме че процеса е ХОМОГЕНЕН и извеждаме ей тази формула ! Разпространението на топлината НЕ Е ХОМОГЕНЕН процес, в случая се приема това за да се изведе тази формула, обаче това се допуска като частен случай. Случая с топлообменника за който се дърлим толкова време въобще не е този частен случай, обратното е - този топлообменник е с оптимизирана конструкция на база това че разпространението на топлината не е хомогенен процес и при него точно това се отчита и се търси максимален топлообмен при такъв нехомогенен процес. Сега как можеш да установиш много лесно че разпространението на топлината не е хомогенно, вземаш една чаша с гореша вода, поставяш я в един съд със студена и лесно установяваш че водата която контактува с повърхността на чашата се загрява а тази която е по периферията на големия съд топлината не стига до нея толкова бързо.
                  Това за съпротивлението от един ом още не съм го разбрал, защо трябва да се прави..сега ще го прочета да вникна.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Имхотеп, и за топлообменниците и за батерията са истински нещата. Топлообменника има стойност, не само за това приложение. Не знам защо Матеев те подвежда, неговите знания по отношение на техниката са по на ниво. Живееш в някакви отминали времена.
                    Супертрейдър,
                    За този топлообменник показах как би трябвало да се смята още през 2017 година в темата за интелектуалната собственост! Преди четири години!
                    Понеже не знаеш, ето нещо да научиш: техниката е точна наука. Не е като филологията.
                    Базира се на физични данни и се използват формули които са били наука когато са създавани. Много от тях преди повече от двеста години.
                    А вие двамата освен да шляпате лакардии и да разпъвате локуми друго не можете.
                    Формула по защитаваните от вас въпроси не можете да напишете. А в техническите решения и въпроси това е и бащата, и майката, и всичко! Един-два реда!
                    Шепот изпод шипковия храст не върши никак работа.

                    Но ето един пример:

                    Акумулатор 12V и резистор един ом. Когато някой ми каже "Изобретих резистор един ом който разсейва само един ват от този акумулатор, елате да видите", то аз няма да отида "да видя", защото няма смисъл.
                    За подобно нещо никой не може да подведе никого, защото подвежданият трябва да е изключително тъп. И то ще е изключително тъп само ако си мисли че разбира нещо.
                    Този подвеждан трябва въобще да не разбира нищо от материята за да бъде подведен.
                    Нормално е хората да не разбират от всичко. Още по-нормално е да не се занимават с неща от които не разбират нищо. Не мислиш ли?
                    Last edited by Имхотеп; 15.06.2021, 17:12.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Имхотеп, и за топлообменниците и за батерията са истински нещата. Топлообменника има стойност, не само за това приложение. Не знам защо Матеев те подвежда, неговите знания по отношение на техниката са по на ниво. Живееш в някакви отминали времена. Ако не бяха истински и стойностни да му бях казал на Тодор много отдавна - не се занимавай, обаче имат и то сериозна стойност. В момента в единия електрод на литиевите батерии се добавя 20% кобалт, това нещо дори да не се премахне а да се намали до няколко процента е огромна разлика и постижение. Първо го няма като залежи да е достатъчен за много батерии, после това е окис на тежък метал а те са много токсични и както се помайват с рециклирането на батерии, кой знае къде ще се складират пък и ще се запалят и въобще каквото стане...
                      Last edited by supertrader; 15.06.2021, 16:42.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Добре бе анди, какво заяждане е това:

                        "Е не е като да върти една измама десет години"

                        Няма уважаван или не уважаван форумец срещу който е насочено няма персонификация.
                        Също като много други в трето лице.

                        Та наистина много е интересна причината "заяждане"?
                        С кого според теб се заяждам, имайки в предвид гореказаното?

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Много грешки взехте да допускате, супертрейдър?
                          ...е, не е като преднамерено да лъже...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Да оловен бензин съм имал предвид, с антидетонационна добавка на олово. Грешка съм допуснал.
                            Много грешки взехте да допускате, супертрейдър?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Да оловен бензин съм имал предвид, с антидетонационна добавка на олово. Грешка съм допуснал.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Както винаги - до под кривата круша.
                                Сън не те лови, а?

                                Коментар

                                Working...
                                X