IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Отново приказваш глупости и отново си се обърнал като фурнаджийска лопата (за кой ли път вече). Ако те гони амнезията, върви си прочети собствените си стари постинги, в които ти се кълнеше, че с общ електролит акумулатора ще работи, и това в продължение на повече от месец. Канеше ме на някакви демонстрации в ТУ Габрово, обиждаше ме, подиграваше ми се на мене и на другите свестни хора, които ти казваха истината в очите.

    Защо за всяка една простотия, измислена от тебе, ние трябва да ти обясняваме къде си сбъркал месеци наред, преди да осъзнаеш елементарния факт, че поради невежество си написал поредната глупост - небивалица. И през тези месеци да ни обиждаш и да се подиграваш и заяждаш и да обясняваш колко сме глупави, прости и тъпи, а най-накрая да се окаже, че глупавия, простия и тъпия си ти. И в един момент след някой друг месец като бавнозагряващ се осъзнаваш, че ние сме правите, и заемаш нашата страна, без да кажеш поне едно "извинявайте и благодаря, че ми отворихте очите"..

    Тази игра я играем вече не знам колко пъти и не знам колко пъти след месеци обиди и подигравки ти най-после осъзнаваш, че не си бил прав, и се извърташ като фурнаджийска лопата. И в безкрайната си наглост дори си позволяваш да твърдиш, че аз съм бил измислил например общия електролит. Абе йовчо - върви си виж твоите собствени постинги, преди следващия път да лъжеш и мамиш на всеобщо основание.
    Модерацията се обърка като менизтри но, ще повторя: Удивителна наглост е, да приписваш на другите СВОИТЕ заблуди а, след това, и да опитваш да ги "съдиш" за това. Гледай си работата. Memento mori.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      В един съд с електролит, може да се напъхат много клетки, които, да работят НОМИНАЛНО, ВСЕ ЕДНО, СА ВСЯКА В ОТДЕЛЕН СЪД.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Значи, пропускаш нещо: Веществото, което се пренася, е ОТ ЕЛЕКТРОЛИТА. И то, се свързва към АКТИВНАТА МАСА на електрода. ТЯ , ЗАЕДНО С ЕЛЕКТРОЛИТА, е тази, дето дава капацитет. Съответно, няма нужда, самият електрод да е дебел. 2-3 десети от мм, са достатъчни
        Относно "общия електролит", за който, оревахте орталъка, обяснявах неведнъж: Общ е съдът, в който, се вкарват всички елементи. След това, плочите, го разделят на индивидуален за всяка клетка. Двете десети, пречат електролит да се мести от клетка в клетка, да не плаче Матеев. Може и само една десета даже. Онова, дето се хванах да прототипирам, е да докажа че, и електролитът може и да циркулира в общ съд, а акумулаторът да е работоспособен. Ама това, към микромодулните батерии, отношение няма. Онова, че ти си си навил нещо на пръста, си е твой проблем.
        А "тръбите една в друга", не са звездата на шоуто и съотв.подарък е, да гледат и да сравняват хората работещо нещо с твоите и на парцалите покрай теб, глупотевини.
        Отново приказваш глупости и отново си се обърнал като фурнаджийска лопата (за кой ли път вече). Ако те гони амнезията, върви си прочети собствените си стари постинги, в които ти се кълнеше, че с общ електролит акумулатора ще работи, и това в продължение на повече от месец. Канеше ме на някакви демонстрации в ТУ Габрово, обиждаше ме, подиграваше ми се на мене и на другите свестни хора, които ти казваха истината в очите.

        Защо за всяка една простотия, измислена от тебе, ние трябва да ти обясняваме къде си сбъркал месеци наред, преди да осъзнаеш елементарния факт, че поради невежество си написал поредната глупост - небивалица. И през тези месеци да ни обиждаш и да се подиграваш и заяждаш и да обясняваш колко сме глупави, прости и тъпи, а най-накрая да се окаже, че глупавия, простия и тъпия си ти. И в един момент след някой друг месец като бавнозагряващ се осъзнаваш, че ние сме правите, и заемаш нашата страна, без да кажеш поне едно "извинявайте и благодаря, че ми отворихте очите"..

        Тази игра я играем вече не знам колко пъти и не знам колко пъти след месеци обиди и подигравки ти най-после осъзнаваш, че не си бил прав, и се извърташ като фурнаджийска лопата. И в безкрайната си наглост дори си позволяваш да твърдиш, че аз съм бил измислил например общия електролит. Абе йовчо - върви си виж твоите собствени постинги, преди следващия път да лъжеш и мамиш на всеобщо основание.
        Last edited by Mateev; 16.06.2021, 17:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Ти ли си големия разбирач? Пъхнал 2 тръби една в друга, и сега ги подарява, ама никой не ги иска. Онова другото с дупката пък е още по-зле. Тънките електроди бяха най-голямата смешка, общия електролит - също. Трябва наистина човек да е с много сбъркано мислене, за да оцени собствената си некадърност като "гениалност" и да се хвали с простотиите си всеки божи ден в продължение на 10 години.
          Значи, пропускаш нещо: Веществото, което се пренася, е ОТ ЕЛЕКТРОЛИТА. И то, се свързва към АКТИВНАТА МАСА на електрода. ТЯ , ЗАЕДНО С ЕЛЕКТРОЛИТА, е тази, дето дава капацитет. Съответно, няма нужда, самият електрод да е дебел. 2-3 десети от мм, са достатъчни
          Относно "общия електролит", за който, оревахте орталъка, обяснявах неведнъж: Общ е съдът, в който, се вкарват всички елементи. След това, плочите, го разделят на индивидуален за всяка клетка. Двете десети, пречат електролит да се мести от клетка в клетка, да не плаче Матеев. Може и само една десета даже. Онова, дето се хванах да прототипирам, е да докажа че, и електролитът може и да циркулира в общ съд, а акумулаторът да е работоспособен. Ама това, към микромодулните батерии, отношение няма. Онова, че ти си си навил нещо на пръста, си е твой проблем.
          А "тръбите една в друга", не са звездата на шоуто и съотв.подарък е, да гледат и да сравняват хората работещо нещо с твоите и на парцалите покрай теб, глупотевини.
          Last edited by Pyramid; 16.06.2021, 14:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Всичко съм споделил. Ако не можеш да разбереш, явно, толкова можеш. И да говориш за професионализъм, не ти отива. Отказвам да ти предъвквам всичко и да ти го слагам в гагата: Ако и ти да си птица, аз не съм. И данни за икономайзера съм дал прекалено много и по дебит, и по размери и т.н. Това, че вие, аматьори, не внимавате, НЕ Е мой проблем. За доказателство, втора година, откак съм задал контролния въпрос, кое съчетание от характеристики и се постига най-трудно, още не си отговорил. Питах и относно елементарно изискване за монтажа - и там също. Т.е., ВИЕ СТЕ ДОКАЗАЛИ, ЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАТЕ. Съответно, и меродавността на вашите "преценки", тотално издиша.
            Ти ли си големия разбирач? Пъхнал 2 тръби една в друга, и сега ги подарява, ама никой не ги иска. Онова другото с дупката пък е още по-зле. Тънките електроди бяха най-голямата смешка, общия електролит - също. Трябва наистина човек да е с много сбъркано мислене, за да оцени собствената си некадърност като "гениалност" и да се хвали с простотиите си всеки божи ден в продължение на 10 години.
            Last edited by mibova; 16.06.2021, 08:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Стига си си правил вентилация на клавиатурата. Правиш го вече 10 години. Ако искаш да обясниш нещо около техническите подробности, направи го, но само веднъж. Ще те разберем дори и от половин дума. Ако обаче искаш да пазиш конструкцията в тайна, тогава къде си тръгнал ежедневно да правиш хвалипръцковщина всеки ден от типа "аз съм велик, но няма да ви кажа защо, а вие сте прости, защото не знаете какво не съм ви казал".

              Разбра ли ме, или да повторя като за бавноразвиващи се?

              Или искаш да споделиш техически подробности, за да ги обсъдим, но го правиш само веднъж ....
              Или си имаш тайни, които не са за споделяне, но тогава не ми е ясно защо ежедневно се хвалиш с котка в чувал, която може и да се окаже кобра например или умрял плъх.

              За тръбичката - по това, което си споделил до момента, и по това, което си показал като снимка - ами говорим за некадърно изпълнение. По техническите данни, които ни даваш (само температури) - ами това говори за невежество и за липса на професионализъм. Също така говори и за липса на научен подход.

              За локумите и лъжите, които разтягаш ..... тука ще си замълча, но ти си знаеш.
              Всичко съм споделил. Ако не можеш да разбереш, явно, толкова можеш. И да говориш за професионализъм, не ти отива. Отказвам да ти предъвквам всичко и да ти го слагам в гагата: Ако и ти да си птица, аз не съм. И данни за икономайзера съм дал прекалено много и по дебит, и по размери и т.н. Това, че вие, аматьори, не внимавате, НЕ Е мой проблем. За доказателство, втора година, откак съм задал контролния въпрос, кое съчетание от характеристики и се постига най-трудно, още не си отговорил. Питах и относно елементарно изискване за монтажа - и там също. Т.е., ВИЕ СТЕ ДОКАЗАЛИ, ЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАТЕ. Съответно, и меродавността на вашите "преценки", тотално издиша.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Аз мисля, чак дотам, не съм стигал, да предлагам други електрохимични системи. От тях, разбират едни други хора. В тях, са налети едни огромни пари и т.н. Нещата са по-простички: Когато човек се затири да достига максимални показатели на отделен елемент в система, често, се увлича и жертва стават основни, полезни за цялостната функционалност, съвместимости. Е, наблягаме на тях и се получават по-добри крайни потребителски свойства. Нещо, като композити на по-високо организационно ниво. А това, че някакви там паразити бръмчат, винаги е било. Не се хаби, точно на тях, да обясняваш.
                Стига си си правил вентилация на клавиатурата. Правиш го вече 10 години. Ако искаш да обясниш нещо около техническите подробности, направи го, но само веднъж. Ще те разберем дори и от половин дума. Ако обаче искаш да пазиш конструкцията в тайна, тогава къде си тръгнал ежедневно да правиш хвалипръцковщина всеки ден от типа "аз съм велик, но няма да ви кажа защо, а вие сте прости, защото не знаете какво не съм ви казал".

                Разбра ли ме...?

                Или искаш да споделиш техически подробности, за да ги обсъдим, но го правиш само веднъж ....
                Или си имаш тайни, които не са за споделяне, но тогава не ми е ясно защо ежедневно се хвалиш с котка в чувал, която може и да се окаже кобра например или умрял плъх.

                За тръбичката - по това, което си споделил до момента, и по това, което си показал като снимка - ами говорим за некадърно изпълнение. По техническите данни, които ни даваш (само температури) - ами това говори за невежество и за липса на професионализъм. Също така говори и за липса на научен подход.

                За локумите и лъжите, които разтягаш ..... тука ще си замълча, но ти си знаеш.
                Last edited by RUBLA; 15.06.2021, 22:27. Причина: Спазвайте добрия тон!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Супертрейдър,
                  За този топлообменник показах как би трябвало да се смята още през 2017 година в темата за интелектуалната собственост! Преди четири години!
                  Понеже не знаеш, ето нещо да научиш: техниката е точна наука. Не е като филологията.
                  Базира се на физични данни и се използват формули които са били наука когато са създавани. Много от тях преди повече от двеста години.
                  А вие двамата освен да шляпате лакардии и да разпъвате локуми друго не можете.
                  Формула по защитаваните от вас въпроси не можете да напишете. А в техническите решения и въпроси това е и бащата, и майката, и всичко! Един-два реда!
                  Шепот изпод шипковия храст не върши никак работа.

                  Но ето един пример:

                  Акумулатор 12V и резистор един ом. Когато някой ми каже "Изобретих резистор един ом който разсейва само един ват от този акумулатор, елате да видите", то аз няма да отида "да видя", защото няма смисъл.
                  За подобно нещо никой не може да подведе никого, защото подвежданият трябва да е изключително тъп. И то ще е изключително тъп само ако си мисли че разбира нещо.
                  Този подвеждан трябва въобще да не разбира нищо от материята за да бъде подведен.
                  Нормално е хората да не разбират от всичко. Още по-нормално е да не се занимават с неща от които не разбират нищо. Не мислиш ли?
                  Твоят пример е неадекватен. Фалшив и подвеждащ, както цялата ти остатъчна "концепция". Което досега личи, е фиксация, вид психично зацикляне. И опитваш да подведеш значително по-"остри" от себе си. Даже речта ти, е тип "да приказвам, колкото да не мълча". И онова, дето уж от 2017-та си го "показал", е за нещо различно от онова, по което плюеш...а, от темата за ел.коли - на светлинни години. Тръбата НЕ СЕ пълни. Електролитът НЕ Е общ. Онова, че Матеев изтърва едни 1000 лв, си остана негов проблем, щото е шубе.
                  И задухахте пак супата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Недей да съдиш по снимките на прототипи, те не показват същността и дори не намекват за нея. Тодор няма за цел да го пусне фрий както се казва и да се правят такива неща там където знаем че се правят сега всички технически неща. Това как точно работи и как се получава да работи значително по ефективно от елементарните топлообменници може да стане ясно на някой който лично се ангажира да отиде да го види и получи.
                    И за батерията е същото, има си неща които не са обяснени, затова някой може да си мисли че има елементарни причини да е неосъществима. Реално си е напълно осъществива с всичките тези екстри които ще се получат като резултат - по ниско тегло, по малко вложени материали, може да отдава по голям ток и да се влагат по малко от тези метали, дори има идея да се заместят напълно с нещо друго.
                    Аз мисля, чак дотам, не съм стигал, да предлагам други електрохимични системи. От тях, разбират едни други хора. В тях, са налети едни огромни пари и т.н. Нещата са по-простички: Когато човек се затири да достига максимални показатели на отделен елемент в система, често, се увлича и жертва стават основни, полезни за цялостната функционалност, съвместимости. Е, наблягаме на тях и се получават по-добри крайни потребителски свойства. Нещо, като композити на по-високо организационно ниво. А това, че някакви там паразити бръмчат, винаги е било. Не се хаби, точно на тях, да обясняваш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Е, поради споменатите от мен причини по-назад, аз няма да съм този.
                      Дадох си труда да прочета всичко, дето още не са ги изтрили и не видях никъде "принципи". Балалайството ти с т.н. "Фурие", няма нищо общо с фактите, а всички вие, дето плюете, досега дадохте десетки доказателства, че не знаете, какво и как се случва. Съответно, Дани напразно ти обяснява онова, което надвишава капацитета ти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Недей да съдиш по снимките на прототипи, те не показват същността и дори не намекват за нея. Тодор няма за цел да го пусне фрий както се казва и да се правят такива неща там където знаем че се правят сега всички технически неща. Това как точно работи и как се получава да работи значително по ефективно от елементарните топлообменници може да стане ясно на някой който лично се ангажира да отиде да го види и получи.
                        И за батерията е същото, има си неща които не са обяснени, затова някой може да си мисли че има елементарни причини да е неосъществима. Реално си е напълно осъществива с всичките тези екстри които ще се получат като резултат - по ниско тегло, по малко вложени материали, може да отдава по голям ток и да се влагат по малко от тези метали, дори има идея да се заместят напълно с нещо друго.
                        Човекът е тръгнал на война за унищожение, ти му обясняваш. Няма нужда. Зарежи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Недей да съдиш по снимките на прототипи, те не показват същността и дори не намекват за нея. Тодор няма за цел да го пусне фрий както се казва и да се правят такива неща там където знаем че се правят сега всички технически неща. Това как точно работи и как се получава да работи значително по ефективно от елементарните топлообменници може да стане ясно на някой който лично се ангажира да отиде да го види и получи.
                          Е, поради споменатите от мен причини по-назад, аз няма да съм този.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Недей да съдиш по снимките на прототипи, те не показват същността и дори не намекват за нея. Тодор няма за цел да го пусне фрий както се казва и да се правят такива неща там където знаем че се правят сега всички технически неща. Това как точно работи и как се получава да работи значително по ефективно от елементарните топлообменници може да стане ясно на някой който лично се ангажира да отиде да го види и получи.
                            И за батерията е същото, има си неща които не са обяснени, затова някой може да си мисли че има елементарни причини да е неосъществима. Реално си е напълно осъществива с всичките тези екстри които ще се получат като резултат - по ниско тегло, по малко вложени материали, може да отдава по голям ток и да се влагат по малко от тези метали, дори има идея да се заместят напълно с нещо друго.
                            Last edited by supertrader; 15.06.2021, 20:27.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Имхотеп, ето сега вече се разбрахме. Хомогенен е процеса когато върви, случва се в целия обем на флуида - течността в случая моментално. Нехомогенен е защото процеса не се разпространява по целия обем моментално, загрява течността която е по близо до тялото което отдава топлина. Топлообменника работи, не само че работи но би имал приложения които са много полезни. Топлинните машини, турбините например имат да кажем 36% полезно действие, т.е. те губят 64% от енергията - топлината от изгорялото гориво, как я губят - под формата на топлина която издухват в атмосферата образно казано. Слагаме на изхода на турбината един топлообменник и той прехвърля тази топлина в постъпващия за горенето въздух след компресорната секция и печелим ефективност. Това нещо се прави но с топлообменникци които не са чак толкова добри, може да се направят по добри ако се построят на принципа на този за който спорим. Не са сладки приказки, мъча се да обясня.
                              Ами като се опитваш да обясниш, би трябвало да изходиш от данните за тръбичката и оттам да тръгнеш. Когато тръгнеш от там, ще разбереш че тези трийсетина процента са максимума който можеш да изкараш от тази тръбичка. Трийсетина процента от максимума който е малко под 500 вата.
                              Сега погледни другите фактори като мръсна вода и отлагания. Но да ги оставим тях, а да погледнем конструкцията. Виж този щуцер там който е под 90 градуса и с ф 1/4. От него излиза един маркуч със същата дебелина.
                              Сега може да ти звучи мръсно и подмолно, но има формула чрез която се пресмята какво количество вода може изтече за дадено време през дадено сечение с дадена дължина отвесно.
                              Има коефициенти за наклон с които се коригира това количество. Помниш ли я снимката?
                              С две думи, имаш сечение ф 1.5 което се оттича в сечение ф 0.25.
                              И какво се получава - пускаш водата повечко, и мивката се запушва, и трябва да изчакаш да се оттече. Как според теб това ще се отрази на топлообмена?
                              То доста още може да се говори и пише, но има ли смисъл?

                              Всичките тези неща за които говоря се определят с формули, които са изведени много отдавна. Всичко може да се опише с няколко реда. В света на техниката е така.
                              Та като му разправях на "колегата" ти че тази работа е нефелна, не е по причина да се заяждам с него, такива са фактите определени от данните които той самият е предоставил.
                              Не знам, има ли още нещо за изясняване, то всъщност ако имаш правилен подход към даден проблем на който търсиш решение, няма да имаш никакъв проблем много бързо да кажеш да или не.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Имхотеп, ето сега вече се разбрахме. Хомогенен е процеса когато върви, случва се в целия обем на флуида - течността в случая моментално. Нехомогенен е защото процеса не се разпространява по целия обем моментално, загрява течността която е по близо до тялото което отдава топлина. Топлообменника работи, не само че работи но би имал приложения които са много полезни. Топлинните машини, турбините например имат да кажем 36% полезно действие, т.е. те губят 64% от енергията - топлината от изгорялото гориво, как я губят - под формата на топлина която издухват в атмосферата образно казано. Слагаме на изхода на турбината един топлообменник и той прехвърля тази топлина в постъпващия за горенето въздух след компресорната секция и печелим ефективност. Това нещо се прави но с топлообменникци които не са чак толкова добри, може да се направят по добри ако се построят на принципа на този за който спорим. Не са сладки приказки, мъча се да обясня.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X