IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За 11к долара соларен покрив на Тесла ли ?
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Красива картинка, може би нарисувана, но я ми кажи виждаш ли някакви проблеми в нея?

      Искам да чуя твоето мнение, преди да те светна ...
      Не се занимавам с покриви и не знам. Но знам че ако искам, могат да ми поставят за около $11К заедно с батериите.

      Но тесла имат сайт, там има повече инфо за който се интересува.

      Ся а дали е нарисувана...

      How many Tesla roofs have been installed?
      Installation. Our in-house team of energy professionals has installed more than 3.6 GW of clean solar energy across 400,000 roofs—the equivalent of 10 million traditional solar panels. From design to power on, we take care of everything.

      https://www.tesla.com › solarroof Solar Roof | Tesla

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • И да ти кажа, и на излят покрив от бетонни плочи под наклон както казах ще се монтират панелите на самите плочи с много малко допълнителни материали - разходи и ще са в благоприятен за работата им режим. Такъв покрив няма да издържи до ремонт колкото тези с керемидите, но има покриви обикновенни със къпи цигли и има и с битумни покрития и сега. Разликата е в цената. също.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Mateev, ами нали това е идеята като си спец. измисли как да се покрива самия покрив с панели, защото аз да ти кажа особенни проблеми не виждам. Имаш панели и закалено стъкло което издържа на градушка, какво не му харесваш като покривно покритие. Имаш пазар за такова нещо, при всеки ремонт на покрив при който се прави нов хората са ти потенциални клиенти. Да не би другите варианти за покриви да са кой знае какво чудо, но като кажеш че покриваш със самите панели и всеки ще се замисли. Тези тревоги, например че трябвало да се ремонтират панелите, нали щяха да издържат 50 години без да ги пипнеш. Много криви хора сме да знаеш. Иначе го има и това на пазара, ако се поразтърсиш в интернет ще откриеш че се предлага и такъв вариант, на мен не ми хареса че е усложнен прекалено. Не виждам пък какво не ти харесва на покривите на Тесла ! Според мен са трепач във всяко отношение и издишат само като цена.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Оф еби го тоя лешпер А и той е писал $2 за ват-пик, не за керемидка

            Инак Матейката може малко да се поспре и да огледа тук Но пак казвам - офертата им за 19кВпик инсталация с батерия + нов покрив е 90 хил евра, повечето - за труд.

            https://roofit.solar/
            Ха-ха - 19kWp централа струва максимум 15к EUR със все ДДС....

            Къде си тръгнал с твоите 90к ???????????????????
            Та тя няма да се изплати и след 1000 години ....

            Покривните керемиди именно заради това не се наложиха - прекалено са скъпи именно заради голямото надребняване на фотоклетките, което пък създава проблеми с опроводяването (прекалено скъпо), и отделно от това имат 100 други проблема ...

            Иначе те през годините се появиха 1000 различни "гениални" идеи, но пазарната икономика си каза тежката дума и избра едно единствено техническо решение - големи силициеви модули с голяма площ, монтирани на статични (а не на движещи се) конструкции, повдигнати на 10 см от покрива или на минимум 80 см от земята.

            Аморфните модули умряха. Тракерите и позиционерите умряха. Kaneka модулите умряха. Модулите с френелови лещи умряха. Хибридните модули умряха. HIT модулите умряха. Соларните керемиди умряха. Умряха още стотици идеи просто защото икономиката си каза тежката дума кой ще живее и кой ще умре.
            Last edited by Mateev; 21.09.2021, 20:52.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Супертрейдъра я пусна тази цена



              supertrader
              Member
              Заслужил
              инвеститор
              19.09.2021, 15:36
              Гугъл казва $2.01 за 1Wp, искаш да си направиш къща с такъв покрив предполагам. Скъпичко е , но пък е покрив - 2 в едно.
              Оф еби го тоя лешпер А и той е писал $2 за ват-пик, не за керемидка

              Инак Матейката може малко да се поспре и да огледа тук Но пак казвам - офертата им за 19кВпик инсталация с батерия + нов покрив е 90 хил евра, повечето - за труд.

              https://roofit.solar/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Красива картинка, може би нарисувана, но я ми кажи виждаш ли някакви проблеми в нея?

                Искам да чуя твоето мнение, преди да те светна ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Това със соларните керемиди е една пълна безсмислица. Не си мисли, че са измислени вчера. Измислени са преди 15-20 години, и до момента не са се наложили поради хилядите проблеми, част от които изредих.

                  Спориш с експерт по соларните технологии, който е вярял и кипял във всичко, дори и за това, за което все още не си се досетил.


                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Толкова ми показа Гугъл, а то че е по добре с тези керемиди е ясно, те са го мислили за да почнат да ги произвеждат. Обаче на дървена конструкция ако покриеш направо с панели, какво ли ще стане е въпроса? Според мен не е чак толкова страшно, и имай в предвид че така фиксирани без насочване клетките не произвеждат ток когато светлината е малко, с позициониране и при много малко светлина има производство някакво. Гледах видеа в които демонстрират предимството на позиционирането. Някаква статистика мярнах колко се палят панелите, не е често ..нещо като на 1000 има1 случай.
                    Иначе той сайта на Тесла солар , ти дава цена като попълниш запитване, не знам дали цената не е с монтаж а той при тези керемиди няма да е евтин понеже голямо свързване ще падне, не знам. Такъв покрив не съм виждал на живо.
                    Това със соларните керемиди е една пълна безсмислица. Не си мисли, че са измислени вчера. Измислени са преди 15-20 години, и до момента не са се наложили поради хилядите проблеми, част от които изредих.

                    Спориш с експерт по соларните технологии, който е вярял и кипял във всичко, дори и за това, за което все още не си се досетил.

                    Коментар


                    • Толкова ми показа Гугъл, а то че е по добре с тези керемиди е ясно, те са го мислили за да почнат да ги произвеждат. Обаче на дървена конструкция ако покриеш направо с панели, какво ли ще стане е въпроса? Според мен не е чак толкова страшно, и имай в предвид че така фиксирани без насочване клетките не произвеждат ток когато светлината е малко, с позициониране и при много малко светлина има производство някакво. Гледах видеа в които демонстрират предимството на позиционирането. Някаква статистика мярнах колко се палят панелите, не е често ..нещо като на 1000 има1 случай.
                      Иначе той сайта на Тесла солар , ти дава цена като попълниш запитване, не знам дали цената не е с монтаж а той при тези керемиди няма да е евтин понеже голямо свързване ще падне, не знам. Такъв покрив не съм виждал на живо.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Погледни в Гугъл, става въпрос панелите да са покрива а не да се монтират на покрив и под тях да има керемиди, битумни хидроизолация или друго Няма как да не се запълнят фугите, защото покрива ще тече. Този тип монтаж се отрича и избягва, защото бил пожароопасен. Виж какво предложих, покрив с конструкция наклонени тънки плочи от бетон и на тях монтирани панелите. Спестява се покрив и вместо да го покриваш с разни неща които също плащаш , панелите ти стават покривния материал и имаш стъклен покрив от закалено стъкло.​​​​​
                        Какви ги плещиш - панелите не могат да станат покривния материал. Това е толкова тъпо, че чак не мога да си го представя, че някой ще го измисли. Как ще ги опроводиш тези панели? Как ще ги охлаждаш? Как ще ги ремонтираш после? Как ще ги херметизираш? Как ще се бориш с топлинните разширения? Как ще ходиш по покрива, ако се наложи?

                        Покажи ми поне една снимка в интернет, където някой да е направил подобна глупост. Няма да ми покажеш, защото ти ще си първият.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Сметката не излиза засега, смятах- не става. АКО имаш в Германия случай да ремонтираш покрив така или иначе - тогава ДА, ще спестиш поне труда да не е два пъти.
                          Мислих - че и версия само с навес, изграден ОТ нормални соларни панели - то става, ама не както смешника в темата се пробва да описва де

                          ПП: на Тислъ ако са $2 парчето, ще си купя 5000 бр. Ама нещо не си догледал цената ми се струва
                          Супертрейдъра я пусна тази цена



                          supertrader
                          Member
                          Заслужил
                          инвеститор
                          19.09.2021, 15:36
                          Гугъл казва $2.01 за 1Wp, искаш да си направиш къща с такъв покрив предполагам. Скъпичко е , но пък е покрив - 2 в едно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Идеята ми беше не да се прави покрив с керемиди и след това панели, а направо слънчеви керемиди или както се казва там. Има на тесла, но редкретена показа и китайски

                            Всъщност май само чеша клавиатурата, ако на тесла са 2 долара парчето, опроводяване, свързване разрешителни и други такива- сигурно ще отиде на 4 долара. И акто сметнем проблемите при присъединяването- май да се откаже човек по добре
                            Сметката не излиза засега, смятах- не става. АКО имаш в Германия случай да ремонтираш покрив така или иначе - тогава ДА, ще спестиш поне труда да не е два пъти.
                            Мислих - че и версия само с навес, изграден ОТ нормални соларни панели - то става, ама не както смешника в темата се пробва да описва де

                            ПП: на Тислъ ако са $2 парчето, ще си купя 5000 бр. Ама нещо не си догледал цената ми се струва

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Абе стига приказва врели некипели от позицията на тоталното невежество. То бива бива, ама твоето край няма. Всяко едно твое изречение е простотия, простотия и пак простотия. Фуги щял да запълва, течове и кондензи имало и какво ли не още ....

                              Технологията на поставяне на панели по покривите е една единствена. Панелите задължително се поставят върху алуминиеви профили, за да може цялата конструкция да има едно и също температурно разширение. Никакви фуги не се запълват ...

                              ]
                              Идеята ми беше не да се прави покрив с керемиди и след това панели, а направо слънчеви керемиди или както се казва там. Има на тесла, но редкретена показа и китайски

                              Всъщност май само чеша клавиатурата, ако на тесла са 2 долара парчето, опроводяване, свързване разрешителни и други такива- сигурно ще отиде на 4 долара. И акто сметнем проблемите при присъединяването- май да се откаже човек по добре
                              Last edited by v_tin; 21.09.2021, 14:34.

                              Коментар


                              • Погледни в Гугъл, става въпрос панелите да са покрива а не да се монтират на покрив и под тях да има керемиди, битумни хидроизолация или друго Няма как да не се запълнят фугите, защото покрива ще тече. Този тип монтаж се отрича и избягва, защото бил пожароопасен. Виж какво предложих, покрив с конструкция наклонени тънки плочи от бетон и на тях монтирани панелите. Спестява се покрив и вместо да го покриваш с разни неща които също плащаш , панелите ти стават покривния материал и имаш стъклен покрив от закалено стъкло.


                                ​​​​​
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X