IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

    Aко съм жив ще си спретна фитнес в гаража

    Предполагам че с масовото навлизане на автономни коли ще се наложи неавтономните бързо да отидат за скрап най-малкото поради съображения за безопасност. Много по-лесно е да се поддържа система от автономни, свързани автомобили без добавяне на непредсказуеми фактори като шофьори. Да не говорим че за известен процент от населението е най-добре никога да не управлява тежки машини. Най-вероятно данъците и глобите ще бъдат основни стимули за промяната.
    Тука си абсолютно прав. Няма как едновременно, по един път да се движат автономни и други автомоби. Автономните ще са обсипани с привилегии, защото в тях ще се возят полубожества. При инцидент /катастрофа/ автономната е абсолютно невинна, защото чипа не може да греши. Полубожествата ще могат да убиват хора. Така де. Няма само Полфриман да убива безнаказано.

    Коментар


    • https://youtu.be/kNlhcLYcr2I

      На Тесла новата джипка. Много странен дизайн, нещо като от футуристичен филм от 90те. Ако летеше щеще да изглежда на място в Блейд Рънър да речем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Няма спор за това.
        Но става въпрос за друго. Например като си излъгал жената че ще работиш до късно, а отидеш да се нажабуркаш с приятели, автономната кола ще ти помогне.
        Ей нА, кой има нужда у нас. Да идват, да ги е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
          Никой освен мен не може да знае как най добре да управлявам колата си. Освен жена ми разбира се.
          Няма спор за това.
          Но става въпрос за друго. Например като си излъгал жената че ще работиш до късно, а отидеш да се нажабуркаш с приятели, автономната кола ще ти помогне.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
            Никой освен мен не може да знае как най добре да управлявам колата си. Освен жена ми разбира се.
            На мен, чак толкоз не ми провървя. Мойта още не ми дава акъл накъде и как. Абе, знаех си аз, че съм куцузлия, и това е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Aко съм жив ще си спретна фитнес в гаража

              Предполагам че с масовото навлизане на автономни коли ще се наложи неавтономните бързо да отидат за скрап най-малкото поради съображения за безопасност. Много по-лесно е да се поддържа система от автономни, свързани автомобили без добавяне на непредсказуеми фактори като шофьори. Да не говорим че за известен процент от населението е най-добре никога да не управлява тежки машини. Най-вероятно данъците и глобите ще бъдат основни стимули за промяната.
              Точно. Като дойдат автономните, ще глобяваме платки и чипове. Вдъхновяващо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Е нямаш аргумент. И сега има неща които се самоуправляват в домовете на хората. Например хладилниците. И то не от вчера.
                А за автомобила - ми на пръв поглед отпадат голяма част от такситата. Например пийвате някъде, и вместо да чакаш за такси извикваш колата си, качваш се на задната седалка, и право в къщи или на следващото парти.
                Никой освен мен не може да знае как най добре да управлявам колата си. Освен жена ми разбира се.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Не само това но и голяма част от паркираните коли ще изчезнат и ще се разтоварят много градовете.
                  Aко съм жив ще си спретна фитнес в гаража

                  Предполагам че с масовото навлизане на автономни коли ще се наложи неавтономните бързо да отидат за скрап най-малкото поради съображения за безопасност. Много по-лесно е да се поддържа система от автономни, свързани автомобили без добавяне на непредсказуеми фактори като шофьори. Да не говорим че за известен процент от населението е най-добре никога да не управлява тежки машини. Най-вероятно данъците и глобите ще бъдат основни стимули за промяната.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Е нямаш аргумент. И сега има неща които се самоуправляват в домовете на хората. Например хладилниците. И то не от вчера.
                    А за автомобила - ми на пръв поглед отпадат голяма част от такситата. Например пийвате някъде, и вместо да чакаш за такси извикваш колата си, качваш се на задната седалка, и право в къщи или на следващото парти.
                    Аха. В един интелигентен свят - може би. Ама тук има едни двуноги...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                      Няма как да има по-тъпо нещо от самоуправляващ се автомобил.
                      Е нямаш аргумент. И сега има неща които се самоуправляват в домовете на хората. Например хладилниците. И то не от вчера.
                      А за автомобила - ми на пръв поглед отпадат голяма част от такситата. Например пийвате някъде, и вместо да чакаш за такси извикваш колата си, качваш се на задната седалка, и право в къщи или на следващото парти.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Добре. Не ми се влиза в темата, но мога да ти дам идея. По същото съоражение по, което доставяш топла вода през зимата можеш да доставяш студена вода от Дунав през лятото. Така "парното" не само ще топли, но и ще охлажда софиянците
                        Грешка. До пристигането си, водата ще е загряла с няколко градуса, а в Дунав, чак толкова, студена, не е.виж, Искъро...
                        ...И т.н. А това, че до днес, никой не бил го правиш още, не е Довод.
                        Last edited by Pyramid; 22.11.2019, 15:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Ами не. Запозна ли се с числата? С принципите? Искаш ли икономически изгодно топло, или?
                          Добре. Не ми се влиза в темата, но мога да ти дам идея. По същото съоражение по, което доставяш топла вода през зимата можеш да доставяш студена вода от Дунав през лятото. Така "парното" не само ще топли, но и ще охлажда софиянците

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                            Oчевидно стандартите ни за тъпота се различават, но това не е важно. Важното е че появата на такива автомобили за много кратко време ще съкрати автомобилния парк. Не знам с колко точно но да останат 10% от съществуващия ми се струва реално.
                            Не само това но и голяма част от паркираните коли ще изчезнат и ще се разтоварят много градовете. Но няма да стане наведнъж. И все пак: Everyone will have 5 years to get their car off the road or sell it for scrap

                            It saddens me to say it, but the auto industry is on an accelerating change curve. We are approaching the end of the automotive era.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              Вярвам ти, но аз говоря за автомобили. Иначе има и по-големи тъпотии. Примерно, да закараш топла вода от Козлодуй до София.
                              Ами не. Запозна ли се с числата? С принципите? Искаш ли икономически изгодно топло, или?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Има. Вярвай ми.
                                Вярвам ти, но аз говоря за автомобили. Иначе има и по-големи тъпотии. Примерно, да закараш топла вода от Козлодуй до София.

                                Коментар

                                Working...
                                X