IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    но като се има предвид цените резултатите изглеждат изравнени. Това е за мен
    Изглеждат ти изравнени защото както за пореден път се убеждаваме ти и твоите сайдкикове тука на 2 магарета сеното не можете да разделите. При това пътуване от 5600км само след още едно си за смяна на масло и маслен филтър и то ако предположим че си бил с ново баш преди първото пътуване нали
    Сложи още няколко стотин долара по техни цени и един ден в сервиз нали. То времето също е пари, е поне за някои

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

      не съм влизал неколко дена в темата и пак си писал големи тлъсти и мазни глупости ........
      абе момче по спомен за 2020 г. регистрираните електрически и хибридни автомобила от всички категории в България бяха около 8 000 броя. Като от тях изцяло електрическите от ВСИЧКИ марки бяха около едва 800 броя общо и новите и 2-ра употреба............. Теслите от тая бройка нови и стари да са наполовина демек 400 бройки ............. Ако требва ще се поровя из разни статистики за точната борйка ..........
      Къде го видя тва напълване по улиците с тесли,, а ?? Сигурно пак си гледал някой рекламен клип ... хихихихихи ....
      Аман вече от евтина агитация и реклама и разтягане на дъвки и локуми ..........
      Ми ако гледаш клипа който дадох от бричката за половин час имаше 2 тесли, едната дето се возиха и една паркирана подминаха В моя район е пълно с Тесли вече, в смисъл повече са от фераритата и ламборгинитата и бентлитата взети заедно а това вярвай ми е показно
      Last edited by DaveBG; 31.01.2021, 23:11.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Просто такава кола са имали за транспорт, а не че са я избрали нарочно- това според мен

        Интересното в клипчето е друго- хондата 255 коня бензин/ доколкото разбирам/, 11 зареждания 401фолара, теслата 579 коня, 19 зареждания, 272 долара. Няма да коментирам кое за колко време е зареждано, но като се има предвид цените резултатите изглеждат изравнени. Това е за мен
        незнам какво е изравнено, забравяш стойноста за покупка на теслата със стойноста на евтина перфектна 8 годишна Хонда например ....
        и то само за да отидеш от т.А до т.Б

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          Тая Хонда е ....със 3.5 литра V6 мотор, 280 к.с., CVT трансмисия (почти автоматик), нарочно е избрана такава, с такива утежняващи параметри, но поне е със 8 места (двигателя няма да усети пътниците).
          Ако изберем друг икономичен вариант, разходите явно ще се изравнят, например кола със 1.6 дизел, седан, с ръчни скорости.
          Така е, все едно Дейвчо да си букне стая във Женева за 200 е/вечер и после тука да се хвали, че му дали закуската безплатно.
          Просто такава кола са имали за транспорт, а не че са я избрали нарочно- това според мен

          Интересното в клипчето е друго- хондата 255 коня бензин/ доколкото разбирам/, 11 зареждания 401фолара, теслата 579 коня, 19 зареждания, 272 долара. Няма да коментирам кое за колко време е зареждано, но като се има предвид цените резултатите изглеждат изравнени. Това е за мен
          Last edited by v_tin; 31.01.2021, 12:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            https://www.youtube.com/watch?v=JfjOif0fcc8-- Через США на Tesla и Honda, Как Дешевле и Быстрее? 5600км Вашингтон-ЛосАнжелес

            Хонда одисей- мисля че се води ван 401 долара, тесла 276 долара- последните 2-3 минути се обясняват цените
            Тая Хонда е ....със 3.5 литра V6 мотор, 280 к.с., CVT трансмисия (почти автоматик), нарочно е избрана такава, с такива утежняващи параметри, но поне е със 8 места (двигателя няма да усети пътниците).
            Ако изберем друг икономичен вариант, разходите явно ще се изравнят, например кола със 1.6 дизел, седан, с ръчни скорости.
            Така е, все едно Дейвчо да си букне стая във Женева за 200 е/вечер и после тука да се хвали, че му дали закуската безплатно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              не съм влизал неколко дена в темата и пак си писал големи тлъсти и мазни глупости ........
              абе момче по спомен за 2020 г. регистрираните електрически и хибридни автомобила от всички категории в България бяха около 8 000 броя. Като от тях изцяло електрическите от ВСИЧКИ марки бяха около едва 800 броя общо и новите и 2-ра употреба............. Теслите от тая бройка нови и стари да са наполовина демек 400 бройки ............. Ако требва ще се поровя из разни статистики за точната борйка ..........
              Къде го видя тва напълване по улиците с тесли,, а ?? Сигурно пак си гледал някой рекламен клип ... хихихихихи ....
              Аман вече от евтина агитация и реклама и разтягане на дъвки и локуми ..........
              Къде 400 тесли, ти полудя бе В Б0стан само държавата си раздава грантове по общини за електрички, няма ни една тислъ там.
              3 броя. Толкоз.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                Ебаси деня, днеска излязах за половин час и на околовръстното видях 1 червен модел Х, после един син Х и накрая на връщане една 3-ка. И трите досега не ги бях мяркал. Напълни се с Тесли, хората изфърлят ДВГтата поголовно
                После таман се връщам и акцията докоснала 900 гущера дали няма да видим 1000 до края на месеца!
                не съм влизал неколко дена в темата и пак си писал големи тлъсти и мазни глупости ........
                абе момче по спомен за 2020 г. регистрираните електрически и хибридни автомобила от всички категории в България бяха около 8 000 броя. Като от тях изцяло електрическите от ВСИЧКИ марки бяха около едва 800 броя общо и новите и 2-ра употреба............. Теслите от тая бройка нови и стари да са наполовина демек 400 бройки ............. Ако требва ще се поровя из разни статистики за точната борйка ..........
                Къде го видя тва напълване по улиците с тесли,, а ?? Сигурно пак си гледал някой рекламен клип ... хихихихихи ....
                Аман вече от евтина агитация и реклама и разтягане на дъвки и локуми ..........

                Коментар


                • https://www.youtube.com/watch?v=JfjOif0fcc8-- Через США на Tesla и Honda, Как Дешевле и Быстрее? 5600км Вашингтон-ЛосАнжелес

                  Хонда одисей- мисля че се води ван 401 долара, тесла 276 долара- последните 2-3 минути се обясняват цените

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

                    А всъщност е точно обратното както винаги при теб. Тъй като електрическите коли се зареждат предимно нощно време, се получава благоприятно въздействие на мрежата защото се изглажда така наречената "патешка крива" (duck curve). Общата консумация на ток пораства малко, но точно на местата където така или иначе има спад който трябва да се изглажда по сложни методи иначе.

                    Или с други думи не мятай фиир монгъринг защото няма драма с тока.

                    Тук сме на едно мнение.

                    Кой ти е казал, че има драма с тока?

                    Електрокарите са нищожно количество. Драма, разбира се - няма!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                      Малко са 56 реактори за една Франция! ЕС разчита на Франция! 56 са недостатъчни за бъдещата консумация!
                      А всъщност е точно обратното както винаги при теб. Тъй като електрическите коли се зареждат предимно нощно време, се получава благоприятно въздействие на мрежата защото се изглажда така наречената "патешка крива" (duck curve). Общата консумация на ток пораства малко, но точно на местата където така или иначе има спад който трябва да се изглажда по сложни методи иначе.

                      Или с други думи не мятай фиир монгъринг защото няма драма с тока.
                      Last edited by DaveBG; 27.01.2021, 14:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                        България не е Норвегия

                        България не е и Франция, уви...

                        Франция разполага с 56 ядрени реактори...

                        На какво друго да се надява Норвегия, за да им вървят електрокарите, освен на ток от 56-те ядрени реактори на Франция?

                        Норвежците изобщо не ги броят нашите смешни реакторчета... Вив ля Франс!

                        Малко са 56 реактори за една Франция! ЕС разчита на Франция! 56 са недостатъчни за бъдещата консумация!

                        Коментар



                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                          Напълни се верно, цели 3 (словом - ТРИ) Че и трите в движение хахахаха!
                          Е ся има едни 1млн ДВГта в София поне, изхвърлят - щом казваш.
                          България не е Норвегия
                          Last edited by barbaron; 27.01.2021, 10:58.

                          Коментар


                          • Коментар


                            • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                              Ебаси деня, днеска излязах за половин час и на околовръстното видях 1 червен модел Х, после един син Х и накрая на връщане една 3-ка. И трите досега не ги бях мяркал. Напълни се с Тесли, хората изфърлят ДВГтата поголовно
                              После таман се връщам и акцията докоснала 900 гущера дали няма да видим 1000 до края на месеца!
                              С това темпо, Дейви, става както с ваксините срещу ковида. Бъъързат, ке си почупят ногите, 'баси. Айде, късмет.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                                Ебаси деня, днеска излязах за половин час и на околовръстното видях 1 червен модел Х, после един син Х и накрая на връщане една 3-ка. И трите досега не ги бях мяркал. Напълни се с Тесли, хората изфърлят ДВГтата поголовно
                                После таман се връщам и акцията докоснала 900 гущера дали няма да видим 1000 до края на месеца!
                                Напълни се верно, цели 3 (словом - ТРИ) Че и трите в движение хахахаха!

                                Е ся има едни 1млн ДВГта в София поне, изхвърлят - щом казваш.

                                Коментар

                                Working...
                                X