IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши банки - Добри банки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
    Обаждаш се на 123 за виваком или на съответния номер при другите оператори и им заявяваш че ако получиш само още един спам ще последва смяна на оператора.Аз така се оправих и вече втора година нямам никакви подобни просташки съобщения
    Хм. Благодаря. Не ми е хрумвало и ще пробвам.
    г-жа Фирдевс.2015г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от г-жа Фирдевс Разгледай мнение
      Как по дяволите да се отърва от безмислен спам по телефона от страна на бнп Париба. Много ме дразнят..
      Обаждаш се на 123 за виваком или на съответния номер при другите оператори и им заявяваш че ако получиш само още един спам ще последва смяна на оператора.Аз така се оправих и вече втора година нямам никакви подобни просташки съобщения

      Коментар


      • Как по дяволите да се отърва от безмислен спам по телефона от страна на бнп Париба. Много ме дразнят..
        г-жа Фирдевс.2015г.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
          Звучите като новинари от bTV или Нова телевизия!
          Говорите без имена на банки, все едно ще бъдете глобени, ако ги споменете!
          Ми то напоследък, човек не смее да спомене Симитли

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Дето варненци от 25 години и казват - Новата банка

            Верно, и при тях има френско. Аз говоря за другата
            Звучите като новинари от bTV или Нова телевизия!
            Говорите без имена на банки, все едно ще бъдете глобени, ако ги споменете!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
              Аз говоря за банката с кръглата централа във Варна
              Дето варненци от 25 години и казват - Новата банка

              Верно, и при тях има френско. Аз говоря за другата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Не знам. Аз знам една френска банка. Тя според мен действа не като банка, а като фирма за бързи кредити
                Аз говоря за банката с кръглата централа във Варна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Малка, голяма зависи от къде и кой гледа чашата
                  За френската банка става въпрос, а не за френската фирма за бързи кредити.
                  Не знам. Аз знам една френска банка. Тя според мен действа не като банка, а като фирма за бързи кредити

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Не е бре.
                    Малка ти е сметката

                    А тва банка ли е или фирма за бързи кредити?
                    Малка, голяма зависи от къде и кой гледа чашата
                    За френската банка става въпрос, а не за френската фирма за бързи кредити.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                      Вчера ми звънят от една френска банка и ми казват, че си били променили политиката и вече имало 0.99лв на месец такса за спестовни сметки, а годишната лихвс е 0.01%. Ми това си е отрицателна лихва маскирана като такса☹
                      Не е бре.
                      Малка ти е сметката

                      А тва банка ли е или фирма за бързи кредити?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                        Ехе, никой ли не се вълнува от темата

                        Спекулации за възможно сливане на Дойче банк и Комерцбанк

                        Най-голямата немска кредитна институция Дойче банк е проучвала възможността за евентуално сливане с нейния основен конкурент в бранша - Комерцбанк, съобщава в сряда списанието Manager Magazin, без обаче да цитира каквито и да са негови източници.

                        Списанието отбеляза, че разговорите по сливане на двете най-големи банки в Германия са били само теоретични и в много ранен етап, като не е ясно дали дискусиите ще бъдат възобновени в бъдеще.

                        В публикацията на немското издание също така се заявява, че Дойче банк обмисля и други потенциални опции, за да повиши доходността си, включително и възможността за реинтеграция на нейните клонове на Пощенска банка, които бяха пуснати за продажба. Наскоро Дойче банк отчете срив на печалбата си с близо 100% през второто тримесечие на годината. Тези слаби резултати, както и първоначалната криза на финансовите пазари след вота на британците да напуснат ЕС, доведоха до спад на акциите на Дойче банк през юли към рекордно дъно, след което обаче последва тяхна добра възходяща корекция.

                        Въпреки че говорителите на двете най-големи банки в Германия на този етап отказват да коментират информацията около евентуално тяхно сливане, през днешната търговия акциите на Deutsche Bank AG нарастват с 3,47%, а на Commerzbank AG - с 4,65%.

                        Междувременно изпълнителният директор на Дойче банк Джон Краян заяви на провеждаща се днес банкова конференция, че Европа е необходимо да стане свидетел на повече сливания в банковия сектор, за да могат кредитните институции да станат по-рентабилни. Европейските усилия за формиране на единен банков съюз и за унифициране на капиталовите пазари ще помогнат да се сложи край на разпръснатия регионализъм между банковите институции, посочи той.

                        Имаме нужда от повече сливания, както на национално ниво, но дори също така и през националните граници, подчерта Джон Краян, като това негово изказване изглежда в подкрепа на информацията, че преди време Дойче банк действително е обмисляла възможността за сливане с Комерцбанк.

                        Джон Краян обаче даде ясно да се разбере, че сливането с по-малък местен партньор като Комерцбанк не представлява опция пред Дойче банк и че той няма да търси партньорство в Германия. Част от работата, която вършим, е да направи нашата банка малко по-малка, подчерта той. - по информация на БНР
                        Дали ще се слеят или не, не знам, но каквото и да правят банките в Германия вече въведоха отрицателни лихви по депозитите, така че само замазват очите на вложителите

                        Коментар


                        • Вчера ми звънят от една френска банка и ми казват, че си били променили политиката и вече имало 0.99лв на месец такса за спестовни сметки, а годишната лихвс е 0.01%. Ми това си е отрицателна лихва маскирана като такса☹

                          Коментар


                          • Ехе, никой ли не се вълнува от темата

                            Спекулации за възможно сливане на Дойче банк и Комерцбанк

                            Най-голямата немска кредитна институция Дойче банк е проучвала възможността за евентуално сливане с нейния основен конкурент в бранша - Комерцбанк, съобщава в сряда списанието Manager Magazin, без обаче да цитира каквито и да са негови източници.

                            Списанието отбеляза, че разговорите по сливане на двете най-големи банки в Германия са били само теоретични и в много ранен етап, като не е ясно дали дискусиите ще бъдат възобновени в бъдеще.

                            В публикацията на немското издание също така се заявява, че Дойче банк обмисля и други потенциални опции, за да повиши доходността си, включително и възможността за реинтеграция на нейните клонове на Пощенска банка, които бяха пуснати за продажба. Наскоро Дойче банк отчете срив на печалбата си с близо 100% през второто тримесечие на годината. Тези слаби резултати, както и първоначалната криза на финансовите пазари след вота на британците да напуснат ЕС, доведоха до спад на акциите на Дойче банк през юли към рекордно дъно, след което обаче последва тяхна добра възходяща корекция.

                            Въпреки че говорителите на двете най-големи банки в Германия на този етап отказват да коментират информацията около евентуално тяхно сливане, през днешната търговия акциите на Deutsche Bank AG нарастват с 3,47%, а на Commerzbank AG - с 4,65%.

                            Междувременно изпълнителният директор на Дойче банк Джон Краян заяви на провеждаща се днес банкова конференция, че Европа е необходимо да стане свидетел на повече сливания в банковия сектор, за да могат кредитните институции да станат по-рентабилни. Европейските усилия за формиране на единен банков съюз и за унифициране на капиталовите пазари ще помогнат да се сложи край на разпръснатия регионализъм между банковите институции, посочи той.

                            Имаме нужда от повече сливания, както на национално ниво, но дори също така и през националните граници, подчерта Джон Краян, като това негово изказване изглежда в подкрепа на информацията, че преди време Дойче банк действително е обмисляла възможността за сливане с Комерцбанк.

                            Джон Краян обаче даде ясно да се разбере, че сливането с по-малък местен партньор като Комерцбанк не представлява опция пред Дойче банк и че той няма да търси партньорство в Германия. Част от работата, която вършим, е да направи нашата банка малко по-малка, подчерта той. - по информация на БНР

                            Коментар


                            • Либийски държавен фонд съди Société Générale

                              Френската банка Société Générale настоява да бъде отложен процесът срещу нея за 2,1 млрд долара, заведен в британския Върховен съд от либийския държавен инвестиционен фонд.

                              Срещу банката е заведен иск от фонда Libyan Investment Authority (LIA) заради сложни финансови сделки, довели до инвестиционни загуби за максимум 2,1 млрд долара. Освен нея LIA съди либийския бизнесмен Уалид ал-Гами и контролираната от него панамска компания Leinada заради пет спорни сделки, довели до същите загуби.

                              Либийският фонд твърди, че банката е направила неправомерни плащания за най-малко 58 млн. долара на Leinada заради сделки, сключени през периода 2007 и 2009 година. Според LIA плащанията са били по същество подкупи и са били прехвърлени изцяло или частично от Leinada на Гами, който пък бил приятел от детинство на Сейф ал Ислам, синът на бившият либийски ръководител Муамар Кадафи.

                              Процесът трябва да започне през януари 2017 година, но Société Générale пледира пред Върховния съд в Лондон, че делото трябва да бъде отложено, защото банката се нуждае от повече време да се сдобие с допълнителни документи и други доказателства. Тези документи засягат цялостната дейност на банката в Либия от 2004 до 2014 година.

                              Освен това според адвокатите на банката отлагането на делото се налага и заради сложната политическа обстановка в Либия. Делото в Лондон е заведено от името на две враждуващи либийски сили, но сега в страната се появява и трета сила, която претендира да управлява страната и претендира за активите на фонда. /БГНЕС

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                                СЕПА-та бавно и славно настъпва.
                                Даааа, така е. Да имаше начин да се поотложи така във времето, щеше да им е още по-по-най-добре. Иначе точат със засилени темпове корави дивиденти.

                                Банките в България разпределят повече дивиденти за 2015 г.


                                А аз чакам "от умрял-писмо", демек "от ПИБ-дивидент"
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X