IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши банки - Добри банки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чакаме да видим добра или лоша ще се окаже според дейстията й:
    https://www.sportal.bg/news.php?news=696082

    Коментар


    • Аз смятам, че рано или късно застрахования депозит ще бъде ограничен до 100 000 евро общо в рамките на държавата или дори в рамките на ЕС.
      Доколкото знам в САЩ е така.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

        Преди време го четох и в ZeroHedge а и в статията има линк. Явно си е истина. Не държа на дъвката,
        И в статията която пуснах имаше линк, но явно за някои ако не е Блумбърг, Дойче Зеле или БТВ е фалшива новина. Според мен сондират какви ще са реакциите на стадото.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Абе, петте дни за битови нужди остават стряскащи при всички положения.........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

            Преди време го четох и в ZeroHedge а и в статията има линк. Явно си е истина. Не държа на дъвката,
            Нали и аз това казах - койнаджийските сайтчета бълват само опашати лъжи и се мъчат да всяват паника, затова не може да им се има доверие.
            На официалния сайт на ЕЦБ няма нищо такова, а по въпроса за гаранцията на депозитите гледам, че обсъждат други неща:
            https://www.reuters.com/article/us-e...KBN1DK1Q0?il=0

            Ако може някой, който е на ти с английския да преведе какво означава това изречение:
            Draghi said a full-fledged deposit insurance scheme had to remain the ultimate goal and that any postponement should be limited in time.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • отвсякъде е fake news
              ето истината

              http://www.bloombergtv.bg/investbook...htu-depozitite

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Залагам една дъвка, че тази фалшива новина е пусната и разпространена от някое сайтче за койни. Койнаджиите много обичат да лъжат на едро. Ако мине номера...
                Преди време го четох и в ZeroHedge а и в статията има линк. Явно си е истина. Не държа на дъвката,

                Коментар


                • Залагам една дъвка, че тази фалшива новина е пусната и разпространена от някое сайтче за койни. Койнаджиите много обичат да лъжат на едро. Ако мине номера...
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Предложение на ЕЦБ: Махат гарантираните депозити, отпускат джобни на ужилените вложители
                    https://frognews.bg/novini/predlojen...vlojiteli.html
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Футболистът Мартин Петров се е обърнал към Софийска градска прокуратура за източени без негово знание 3.8 милиона лева от банковата му сметка в УниКредит Булбанк АД. https://www.dnes.bg/notifikacii/2017...-petrov.360103
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение

                        Вече всички банки имат такси за всичко! Никоя не остана без таксичка за щяло и нещяло, така че свиквай! Аз ползвам електронното банкиране на ПИБ и съм доволен. Досега не съм имал проблеми и винаги ми съдействат при въпроси, все още крепят обслужването на високо ниво. Иначе съм ползвал и онлайн банкирането на ДСК, стабилно е, но ме изнервиха едни лелки в техен клон по други въпроси и си бих шута от тях и закрих всичко!
                        Смешно е да таксуват плащане през Пейпал за стока като паричен трансфер или още по-смешното - покупка на парични инструменти.
                        В ЦКБ ако не бъркам е 20 ст., в ПИБ 0.25 % БЕШЕ, в ДСК 1 % сложили под тия параграфи, а ако не греша в Булбанк още не са се светнали.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                          След ПИБ явно и ДСК вкарват такса за плащане с Пейпал.
                          При ПИБ на 0.25 изчезнах набързо, при ДСК с 1 % можем просто да гадем.
                          Къде няма и като цяло кои са с оптимални условия - онлайн банкиране и плащания, междубанкови преводи, поддръжка на сметка?
                          Бурканбанк си е тук с пълна сила!
                          Вече всички банки имат такси за всичко! Никоя не остана без таксичка за щяло и нещяло, така че свиквай! Аз ползвам електронното банкиране на ПИБ и съм доволен. Досега не съм имал проблеми и винаги ми съдействат при въпроси, все още крепят обслужването на високо ниво. Иначе съм ползвал и онлайн банкирането на ДСК, стабилно е, но ме изнервиха едни лелки в техен клон по други въпроси и си бих шута от тях и закрих всичко!

                          Коментар


                          • След ПИБ явно и ДСК вкарват такса за плащане с Пейпал.
                            При ПИБ на 0.25 изчезнах набързо, при ДСК с 1 % можем просто да гадем.
                            Къде няма и като цяло кои са с оптимални условия - онлайн банкиране и плащания, междубанкови преводи, поддръжка на сметка?
                            Бурканбанк си е тук с пълна сила!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от г-жа Фирдевс Разгледай мнение
                              Как по дяволите да се отърва от безмислен спам по телефона от страна на бнп Париба. Много ме дразнят..
                              При тия полуидиоти открих деа депозита. Оказа се ,че не мога да довлагам а те изобщо нямали и каси и реални пари. Чудно как дерат хората с кредити с високи лихви?!

                              Коментар


                              • Адв. Десислава Филипова: Нашите съдилища нарушават законодателството за ЕС за банките

                                Необходимо е да има гаранции в случаите, когато клиент на банката трябва да бъде съден, да не бъдат използвани неравноправни клаузи – клаузи, които са забранени от правото на ЕС. Това заяви адвокат Десислава Филипова, която заедно с Мая Манолова е внесла законопроекта за промени в ГПК. След като бе постигнат напредък в борбата с ЧСИ-тата, сега битката продължава с банките.
                                В случаите на неравноправни клаузи се спира изпълнението срещу клиента на банката, тъй като съдът служебно би следвало да следи за такива клаузи. Под служебно имам предвид, че дори клиентът да не се е позовал на такива клаузи, съдът трябва да направи проверка самостоятелно. Това е съобразно практиката на съда в Люксембург, която трябва да се следва от националните съдилища. А българските съдилища масово не познават тази практика.
                                Ще разширим защитата, тъй като досега се говореше да отпадне изразът, че банките могат да водят дела по реда на чл. 417 и да си вадят изпълнителни листа. По другите точки от този член банките и сега могат да се снабдяват с изпълнителни листа. Това са първоначалните идеи, които ще обсъждаме в работна група, посочва адвокат Филипова.



                                Преди 4-5 дни осъдиха на последна инстанция/която и да е тя уникредит и тя е върнала по сметка на клиента си надвзети около 15000 евро, според клиента трябва да са повече, така че ще има нов процес

                                Коментар

                                Working...
                                X