IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернатива на банковите депозити.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Те много неща при него не са така както ги пише тук !!!
    Забравих как изкривено смяташе данъчни облекчения за УПФ !!!! Такива сметки няма никъде, само в неговата глава !!!!
    Сега ще ти каже, че като си внесъл в ДПФ си забогатял. Чакай да видим след години какво ще стане. Нека дойдат поне 1 000 000 пенсионери от УПФ и тогава да говорим. Тогава паричният поток няма да тече камо към ПФ, а ще трябва и към осигурените. Нали знаеш, че като дойде време да се плаща нещата други стават.
    Да, за някои нещата ще станат други, като дойде време да се плащат пенсии - или ако повечко хора се прехвърлят към Ной - защото не знам на кого ще продават по 2-3 лева акции с годишна печалба 1-2 стотинки. Затова е много важно човек да си избере пенсионната компания не на база (нереална) доходност, но на база стабилност и мощ. За фонд с реални активи и реални инвестиции няма да е проблем да плаща пенсии повече от приходите на осигуряващите се.

    ДПФ не е най-печелившата инвестиция, но е стабилна, добре диверсифицирана и намалява данъци.

    А за НЕплащането на данъци върху вноските по УПФ - не знам защо още упорстваш и само се излагаш - това е очевадно за всеки поне малко грамотен финансово човек. Погледни си фишът със заплатата и сам ще се убедиш, че съм прав. Ако те затруднява снимай го и ми го прати, та да ти го разшифровам.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Митко не знам какво става, ама тази година за пореден път не съм съгласен с теб!!!
      За да подкрепиш тезата си се връщаш за засилка 3 години назад, но тогава и депозитите носиха 6-7%. Дори в момента имам сухо на 2годишен депозит в една банка сключен преди година, който ми носи 4%. Така че не толерирай само едната страна на уравнението - бъди честен и с другата!
      ВТОРО това че си "спестил" данъци, т.е. си отклонил средства преди облагане е намалило данъчната ти снова, а от там и си внесъл по-малко за пенсия! След време като почнат да смятат лелките в НОИ ще имаш по-малък обложен доход спрямо средния за страната, а от там и по-малка държавна пенсия. Така че не всичко е баш така, както го казваш!

      п.п. опитвам се да кажа че твоето "прецакай Горанов" не е точно така, защото прецакваш себе си в бъдеще!
      Странно е, че държиш пари на депозит за скромните 4%, вместо да си купиш качествени акции, каквито вече си имаш, но твоя си работа.

      Данъчната основа е сумата, която остава СЛЕД всички удръжки - от НЗОК, Ной и УПФ, така че твоята сметка е грешна. А ти защо вярваш, че някой ден ще получаваш държавна пенсия или поне такава, каквато да има смисъл да се обсъжда? КОЙ ще ти я заработва?

      Прецаквайки горанов - прецакваш хъхрещите любимци на всяка власт, не себе си - по твоята логика никъде по света хората нямаше да си намаляват данъците, за да не се самопрецакат.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
        Полезно четиво.
        Полезно, но непълно.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
          Полезно четиво.

          Коментар


          • http://www.commercialbestpractice.co...2%D0%B8%D0%B2/

            мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Митко не знам какво става, ама тази година за пореден път не съм съгласен с теб!!!
              За да подкрепиш тезата си се връщаш за засилка 3 години назад, но тогава и депозитите носиха 6-7%. Дори в момента имам сухо на 2годишен депозит в една банка сключен преди година, който ми носи 4%. Така че не толерирай само едната страна на уравнението - бъди честен и с другата!
              ВТОРО това че си "спестил" данъци, т.е. си отклонил средства преди облагане е намалило данъчната ти снова, а от там и си внесъл по-малко за пенсия! След време като почнат да смятат лелките в НОИ ще имаш по-малък обложен доход спрямо средния за страната, а от там и по-малка държавна пенсия. Така че не всичко е баш така, както го казваш!
              Те много неща при него не са така както ги пише тук !!!
              Забравих как изкривено смяташе данъчни облекчения за УПФ !!!! Такива сметки няма никъде, само в неговата глава !!!!
              Сега ще ти каже, че като си внесъл в ДПФ си забогатял. Чакай да видим след години какво ще стане. Нека дойдат поне 1 000 000 пенсионери от УПФ и тогава да говорим. Тогава паричният поток няма да тече камо към ПФ, а ще трябва и към осигурените. Нали знаеш, че като дойде време да се плаща нещата други стават.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                И аз обичам.
                Въпреки спадът на пазарите сега, тоз, който е турил в ДПФ да речем 1 Б преди 3 години, е на плюс след таксите с 8.7% (2.9% средно на година - бамките вече трудно дават по толкова), а ако си е намалил и данъците (вероятно е с торил туй), той е напред - 18.7% (6.23% на година). Не е зле, що?
                Митко не знам какво става, ама тази година за пореден път не съм съгласен с теб!!!
                За да подкрепиш тезата си се връщаш за засилка 3 години назад, но тогава и депозитите носиха 6-7%. Дори в момента имам сухо на 2годишен депозит в една банка сключен преди година, който ми носи 4%. Така че не толерирай само едната страна на уравнението - бъди честен и с другата!
                ВТОРО това че си "спестил" данъци, т.е. си отклонил средства преди облагане е намалило данъчната ти снова, а от там и си внесъл по-малко за пенсия! След време като почнат да смятат лелките в НОИ ще имаш по-малък обложен доход спрямо средния за страната, а от там и по-малка държавна пенсия. Така че не всичко е баш така, както го казваш!

                п.п. опитвам се да кажа че твоето "прецакай Горанов" не е точно така, защото прецакваш себе си в бъдеще!
                Last edited by tony1975; 03.10.2015, 20:48.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  тук вече сигурно си на друго мнение
                  обичам да чета стари постове!!!!
                  И аз обичам.
                  Въпреки спадът на пазарите сега, тоз, който е турил в ДПФ да речем 1 Б преди 3 години, е на плюс след таксите с 8.7% (2.9% средно на година - бамките вече трудно дават по толкова), а ако си е намалил и данъците (вероятно е с торил туй), той е напред - 18.7% (6.23% на година). Не е зле, що?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    До сега разбрах една алтернатива- ДПФ Алианц- платежоспособност 200% (срещу 100 лв. на клиент - 200 лв. пари кеш на компанията) - средно годишна доходност 5-7%http://www.allianz.bg/site/index.php?page=pod_results
                    тук вече сигурно си на друго мнение
                    обичам да чета стари постове!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                      Аз ги продадох моите. Импето ми каза , да си ги купя пак на по-ниска цена, ама не съм убедена да го направя.
                      Деска, защо не искаш атери на ниска цена? Стана ми любопитно.

                      Коментар


                      • Основна характеристика на Сулю е, че вярва че разбира от футбол, политика, бизнес и недвижими имоти. Истината е, че той не знае от коя страна се рита топката, не знае законите, не може да продаде кило компири и не знае какво продава един дом.

                        И в НИ ако инвестират, повечето пак се прецакват - защото не разбират от туй.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Около 9,5 фалират първите 10 МЕСЕЦА
                          Нищо лошо няма в това да си издумкат парите в инвестиции в собствен бизнес от който нищо не разбират. То харченето на пари, дори пилеенето на пари движи икономиката нагоре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Дори по телевизията рекоха, че е време хората да търсят други варианти за сухото си, защото лихвите по бамковите депозити вървят към нулата.

                            Но ме разсмя някакво плешиво момченце, дето казваше как "спекулациите" на финансовите пазари били "рискови", а стартирането на нов бизнес - по-безрисково... то явно не е чувало, че от всеки около 10 нови бизнеса, около 9 фалират още пръвите пет години...
                            Около 9,5 фалират първите 10 МЕСЕЦА

                            Коментар


                            • Дори по телевизията рекоха, че е време хората да търсят други варианти за сухото си, защото лихвите по бамковите депозити вървят към нулата.

                              Но ме разсмя някакво плешиво момченце, дето казваше как "спекулациите" на финансовите пазари били "рискови", а стартирането на нов бизнес - по-безрисково... то явно не е чувало, че от всеки около 10 нови бизнеса, около 9 фалират още пръвите пет години...
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Защо се ограничавате със инвестиции само в България. Трябва да се мисли глобално. Алтернативи на банковите депозити има много, но 99.9% са в извън Бг. Отваряте си една сметка в IB и търсите. Имате на разположение десетки хиляди публични компании от цял свят, индекси, облигации, фючърси, опции, фондове......... всичко от една платформа със една сметка.

                                Освен това сега има и много "нетрадиционни" инвестиционни алтернативи които имат потенциал за много добра доходност. Например Peer-to-peer asset management платформите които сега тепърва започват да набират скорост. На повечето такива платформи топ стратегиите имат доходност над 50% годишно при нива на риск колкото при основните борсови индекси и почти всички имат нулева корелация със индексите.

                                Коментар

                                Working...
                                X