IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернатива на банковите депозити.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    И аз си внесох, и аз си внесох.
    Отиде над 3%.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
      http://beta.allianz.bg/popups/pod_shares.php


      Гледам си ДПФ и се кефя от началото на годината. 5 Януари 2015 1.45233
      И аз си внесох, и аз си внесох.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • http://beta.allianz.bg/popups/pod_shares.php


        Гледам си ДПФ и се кефя от началото на годината. 5 Януари 2015 1.45233
        27 Февруари 2015 1.48972
        Last edited by dessi_georgieva; 27.02.2015, 20:58.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          това лошо ли е
          Аз мисля: нямането на Жабоци е недалновидство. Или по-скоро некупуването им Шеста-Седма година.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Да каръците като мен си взеха парите от КТБ и за десет години взеха 100000 евро лихва.А умниците като тебе нямат и стотинка.ма ти си продължавай с бляновете.
            А сега какво правя не е твоя работа нямаш толкова интелект.
            Драги приятелю: за десет години най-ного да си удвоил и малко отгоре - точно в тоя форум да се хвалиш с около 118% (примерно) за 10 години е смешно.

            Ти ако тия 100 Б ги беше турил преди ТРИ години в Софарма Трейдинг (напримерно) както Фортиссов или Тони (е, отчасти и аз) сега щеше да имаш над четвърт милион, а и това не е нищо - в МИНАЛО ВРЕМЕ аз имам хиляди проценти доходност по някои позиции.

            Темата обаче е за какво да се стори по-напред - забелязал ли си, драги, че КТБ вече: в небитието?


            Мрътва е, озъбена един вид, а Мустакатият е дявол знае де.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              само йедене и пиене
              ЕЕЕЕЕеееееееее, и сладък, щастлив животец, за да има кинти и за гмуркане и събиране на мидички.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Аз мисля: ти нямаш Жабоци.
                това лошо ли е

                Коментар


                • само йедене и пиене

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    На БФБ няма привилигирована хартия , която да не съм си я купувала- дори си държа още привилигировани на Енемона.
                    Акции на БФБ не ме кефят , имам си ги.
                    Искам някой да ми управлява парите и да ми носят 10% годишно- Например
                    Аllianz Global Investors- фондовете.
                    Аз мисля: ти нямаш Жабоци.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                      Като например ЦКБ има 24месечен със средна лихва 3,6%. Друга банка с интересни лихви е Инт. Асетс Банк, най високия им стига до 4,16%. Още няколко други банки мисля, че има с проценти над 3% при дългосрочни депозити.
                      Тези банки са рискови, които дават над 2% годишно по депозити.
                      Ипотеките паднаха до 5,6%, значи и депозитите ще падат още .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                        Колежке той Императора ти даде идеи ! Освен облигации аз бих предложил и привилегировани акции на някоя компания.
                        На БФБ няма привилигирована хартия , която да не съм си я купувала- дори си държа още привилигировани на Енемона.
                        Акции на БФБ не ме кефят , имам си ги.
                        Искам някой да ми управлява парите и да ми носят 10% годишно- Например
                        Аllianz Global Investors- фондовете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Развиващите за мен са тъмна Индия освен, ако не купиш някаква кошница от компании.
                          http://www.ishares.com/us/products/2...ng-markets-etf - изглежда доста волатилно и като цяло дърво. За последните 5-6 години положението е трагично.

                          От Европа можеш ли да бъдеш по-конкретен с имена на компании?
                          Едно Нестле с Р/Е под 20, за последната година близо 5% капиталова + около 3% дивидент изглежда доста добре.
                          Принципно всичко в Европа с П/Е под 20 и дивидент над 2% тази година трябва да се купува при връщане на цената 5-10 % под някакъв локален връх.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                            Развиващите за мен са тъмна Индия освен, ако не купиш някаква кошница от компании.
                            http://www.ishares.com/us/products/2...ng-markets-etf - изглежда доста волатилно и като цяло дърво. За последните 5-6 години положението е трагично.

                            От Европа можеш ли да бъдеш по-конкретен с имена на компании?
                            Едно Нестле с Р/Е под 20, за последната година близо 5% капиталова + около 3% дивидент изглежда доста добре.
                            Мерцедес, БМВ от автомобилните, големите банки дават доста добри дивиденти, Рош и Новартис от фармацията са ок. Нестле са ми скъпи. Това за по-големи компании. Иначе има доста по-малки които дават по 3-4 че 5-6% дивиденти. В Норвегия например са доста дашни .

                            Всъщност и прост етф върху Фтсе 100 ще ти дава над 3% дивидент.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Да каръците като мен си взеха парите от КТБ и за десет години взеха 100000 евро лихва.А умниците като тебе нямат и стотинка.ма ти си продължавай с бляновете.
                              А сега какво правя не е твоя работа нямаш толкова интелект.
                              Хахаха - те мечтите са безплатни Аз и не искам да имам такъв могъщ интелект като теб, за това те питам какво правиш, че аз да не го правя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Чак пък надути. Реално американците са си реално оценени - с изключение на шепа модни тек компании - според мен. А европа и развиващите се пазари са евтини.
                                Развиващите за мен са тъмна Индия освен, ако не купиш някаква кошница от компании.
                                http://www.ishares.com/us/products/2...ng-markets-etf - изглежда доста волатилно и като цяло дърво. За последните 5-6 години положението е трагично.

                                От Европа можеш ли да бъдеш по-конкретен с имена на компании?
                                Едно Нестле с Р/Е под 20, за последната година близо 5% капиталова + около 3% дивидент изглежда доста добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X