IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИП Бенчмарк

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • БенчМарк

    От известно време наблюдавам проблеми с платформата и неколкократно съм се обаждала за това, но ми отговориха, че работят по въпроса и докато не възникна проблем при мен, чаках да я оправят. Проблема беше, че графиката се движи пред таблото за търговия. В сряда по тази причина изтървах възможността да затворя една много ниско отворена позиция и в петък вече нещата ескалираха. Но от БенчМарк отказват да си поемат вината и твърдят, че в петък не са имали оплаквания и платформата е била наред.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamamova Разгледай мнение
      Здравейте, видях, че iliq28, е пускал жалба в КФН и исках да попитам как, защото на сайта им има условие, ако се пуска по електронен път да е с изходящ номер и електронен подпис. Бихте ли ми помогнали, че имам сериозен спор с БенчМарк и те се правят на слабоумни и въпреки че им изпращам скрийншот със сериозен бъг на платформата довел до загубата на 3000 евра, те ми пращат мейли с обяснения как работи платформата
      Просто изпрати е-майл на деловодството на КФН: delovodstvo@fsc.bg
      По пощата с обратна разписка струва ми се също е достатъчно лесно.
      Интересно би било да споделиш с нас какво точно се е случило - можем да даден някакви насоки.

      Коментар


      • Бенчмарк

        Здравейте, видях, че iliq28, е пускал жалба в КФН и исках да попитам как, защото на сайта им има условие, ако се пуска по електронен път да е с изходящ номер и електронен подпис. Бихте ли ми помогнали, че имам сериозен спор с БенчМарк и те се правят на слабоумни и въпреки че им изпращам скрийншот със сериозен бъг на платформата довел до загубата на 3000 евра, те ми пращат мейли с обяснения как работи платформата

        Коментар


        • ИП Бенч Марк ще раздава ли служебни бележки за лихвите за 2013 г. или НЕ?
          Да по -бързат, докато не съм се пак ядосал, щото този път няма да е КФН, а ще е НАП.

          Коментар


          • Бенч марк финанс получава над 700 х. от програма Конкурентоспособност
            докато продължават да си присвоят лихвите от парите на клиентите, които са съхранение при тях.

            Pril-2.pdf

            http://www.opcompetitiveness.bg/imag...281-Pril-2.pdf

            Коментар


            • Първоначално изпратено от iliq28 Разгледай мнение
              Ами нали до края на април 2013 г. Бенч марк разпределяха лихвите, по клиенти / независимо дали е стотинки/. След това взеха решение и спряха да превеждат лихвите, т.е. прибират си ги за ИП. Така, че това е не е проблем. До колкото съм информиран в Карол всеки месец разпределят лихвите и ги превеждат на клиентите си.
              Начисляваната и изплащана доходност по свободните парични средства на някой клиенти /и Карол не разпределят за всички клиенти само за тези с КаролБрокер и минимално средномесечно салдо от 100 лв./ нямат пряка връзка с лихвите по DVP сметките на ИП изплащани от обслужващата банка. Тази доходност (лихви) са определени в тарифата на ИП и са бонус целящ привличане на клиенти.
              В ЗПФИ и Наредба 38 чл. 29, ал. 6 обаче ясно е регламентирано, че сметките в който се съхраняват парите на клиентите може да са на името на ИП, но са за чужда сметка - тази на клиентите. Така че няма как сметката да е за сметка на клиентите, а плодовете от нея - лихвите да отиват при ИП, те също са за сметка на клиентите. Иначе казано макар и поради малко по-други причини считам, че крайния резултат от моето виждане съвпада с този на КФН.

              Практически обаче следва да имаме впредвид, че освен постоянни клиенти поддържащи някакво парично салдо при ИП има и много "инцидентни" клиенти. Когато баба Пена от с. Горно Сливово дойде и продаде акции от масовата приватизация или някакви компенсаторки за 1500 лв., след приключване на сделката парите й престояват минимум една нощ в сметката на ИП. Ако лихвата по тази сметка е 3%, то на баба Пена трябва да се изплати лихва от около 1 ст. Обаче тази лихва, когато бабата дойде да си вземе парите, нито е начислена, нито е изплатена от банката. Когато това стане ИП трябва да се обади на баба Пена и да я покани да си вземе 1-та стотинка. Разпределянето на такава доходност ще е само затормозяваща за ИП и биха предпочели да нямат лихва по DVP сметките. Да не говорим за облагането по ЗДДФЛ на тези доходи и свързаните с тях разправии, и за ИП, и за клиентите. Разбира се ИП могат да направят различни сметки за постоянни и инцидентни клиенти. Тогава обаче някой ще вземе да се сети за неравностойното третиране на клиенти... и казуса се заплита още.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                Практически това не може да се случи за всички клиенти, каквото е становището. Ако то не се доуточни или промени, всички ИП ще трябва да договорят с банките да нямат лихва по DVP сметките си, иначе ще им трябва отделен служител които само да разпределя стотинките от лихвите по клиентските сметки. А как ще се изплащат - не ми се мисли.
                Ами нали до края на април 2013 г. Бенч марк разпределяха лихвите, по клиенти / независимо дали е стотинки/. След това взеха решение и спряха да превеждат лихвите, т.е. прибират си ги за ИП. Така, че това е не е проблем. До колкото съм информиран в Карол всеки месец разпределят лихвите и ги превеждат на клиентите си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iliq28 Разгледай мнение
                  ИП Бенч марк, в нарушение на Наредба № 38/2007 на КФН, на Общите си условия и Тарифата си, неправомерно не превежда лихвите по DVP сметката си / сметката, по която съхранява паричните средства на клиентите си /, по лични сметки на клиентите си, а си ги осчетоводява в своя полза. С една дума - краде от клиентите си, лихвите, които им се полагат.
                  Писмото на КФН, което поствам е от 22.11.2013 г. в отговор на жалба на съпругата ми до КФН. Ако някой желае да се запознае с цялото писмо на КФН, да ми пише на лични и да ми прати email.
                  Практически това не може да се случи за всички клиенти, каквото е становището. Ако то не се доуточни или промени, всички ИП ще трябва да договорят с банките да нямат лихва по DVP сметките си, иначе ще им трябва отделен служител които само да разпределя стотинките от лихвите по клиентските сметки. А как ще се изплащат - не ми се мисли.

                  Коментар


                  • ИП Бенч марк, в нарушение на Наредба № 38/2007 на КФН, на Общите си условия и Тарифата си, неправомерно не превежда лихвите по DVP сметката си / сметката, по която съхранява паричните средства на клиентите си /, по лични сметки на клиентите си, а си ги осчетоводява в своя полза. С една дума - краде от клиентите си, лихвите, които им се полагат.
                    Писмото на КФН, което поствам е от 22.11.2013 г. в отговор на жалба на съпругата ми до КФН. Ако някой желае да се запознае с цялото писмо на КФН, да ми пише на лични и да ми прати email.



                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      малко, малко за час и половина - няма!

                      Ясно, пак са се "ъпдейтвали".
                      Виж направо брокера в тоя случай и сподели.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                        Не ги визуализира на мига, изчакай 5-10 минути, завърти малко дневен, седмичен отчет и ако пак не ги показва - обичаен проблем с ъпдейта им.
                        малко, малко за час и половина - няма!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          ? не те разбрах жека
                          Не ги визуализира на мига, изчакай 5-10 минути, завърти малко дневен, седмичен отчет и ако пак не ги показва - обичаен проблем с ъпдейта им.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Нали си зачакал малко?
                            ? не те разбрах жека

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              само аз ли пак не виждам насрещна страна?!?!
                              Нали си зачакал малко?

                              Коментар


                              • само аз ли пак не виждам насрещна страна?!?!

                                Коментар

                                Working...
                                X