IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банките върнали крепостничеството у нас

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Maтю я вземи да ми обясниш какво ще ме накара да имам депозит в българска банка на 1-2% лихва?Веднага минавам на буркани и почва да ми дреме за банковата система.Тогава ще видиш истински лихви.Ниските лихви съчетани с догмата за безсмъртните банки доведоха дотук.И още по зле ще става с това мислене.Един брадат еврейн го е описал преди 2 века.
    Само да уточним, че спреда е 1-2%... иначе по депозити е 5-7 % в лева. Бурканите не спасяват нищо ... само може след време да имаш шарени купончета Не подценявай банкерското братство...
    Location: Terminal Island
    Institution: FBI Correctional Facility
    Jurisdiction: Unknown

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Maтю я вземи да ми обясниш какво ще ме накара да имам депозит в българска банка на 1-2% лихва?Веднага минавам на буркани и почва да ми дреме за банковата система.Тогава ще видиш истински лихви.Ниските лихви съчетани с догмата за безсмъртните банки доведоха дотук.И още по зле ще става с това мислене.Един брадат еврейн го е описал преди 2 века.
      Не си прав. За Матю не знам, но при такива нива на лихви аз лично ще се заема да си осигуря примерно с кредит 10-ина струга и фрези и започвам производство. Още 10 000 човека да се стимулират по този начин да започнат производство на някакво качествено изделие и сме дръпнали икономически.
      Докато не видя такива лихвички обаче, ще си стоя на завет на държавната служба и ще си рентиерствам. И там има какво да се работи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
        Втори сме по скъпи заеми в Евросъюза
        България е на второ място след Унгария в класацията по най-скъпи жилищни кредити за домакинствата в Европейския съюз. Това става ясно от последната статистика на Европейската централна банка (ЕЦБ), за януари 2012 г.

        Средното ниво на ГПР в евро у нас е 8,89%, докато в другите страни от ЕС е около 4% (виж таблицата).

        За сведение във фалиралата Гърция процентът е 4.31. А второто място е съмнително и вероятно е първо, защото таблицата отразява Унгария въвфоринти, а не в евро.

        По-надолу в статията обаче е написана изключителна глупост – причината за скъпите кредити бил… валутният борд. Да не би само България да е във валутен борд?

        Истинската причина е в мързеливия банков мениджмънт и в това, което наричате „няма банков картел”. По тази причина „България е първенец по нива на лихвите по депозитите на домакинствата, става ясно още от статистиката.”

        А мързелът и липсата на картел личат от следния факт: „Маржът между лихвите по депозитите и кредитите за домакинствата у нас е към 4%, докато в другите страни от ЕС е 1-2%.”

        Следват обичайните оправдания на изявени банкови чиновници. На един му пречат стриктните регулации, на друг му е крив отделният клиент.

        Имало и колекторска асоциация. На тия потребителите са им естествени врагове.
        Maтю я вземи да ми обясниш какво ще ме накара да имам депозит в българска банка на 1-2% лихва?Веднага минавам на буркани и почва да ми дреме за банковата система.Тогава ще видиш истински лихви.Ниските лихви съчетани с догмата за безсмъртните банки доведоха дотук.И още по зле ще става с това мислене.Един брадат еврейн го е описал преди 2 века.

        Коментар


        • Втори сме по скъпи заеми в Евросъюза

          Втори сме по скъпи заеми в Евросъюза
          България е на второ място след Унгария в класацията по най-скъпи жилищни кредити за домакинствата в Европейския съюз. Това става ясно от последната статистика на Европейската централна банка (ЕЦБ), за януари 2012 г.

          Средното ниво на ГПР в евро у нас е 8,89%, докато в другите страни от ЕС е около 4% (виж таблицата).

          За сведение във фалиралата Гърция процентът е 4.31. А второто място е съмнително и вероятно е първо, защото таблицата отразява Унгария въвфоринти, а не в евро.

          По-надолу в статията обаче е написана изключителна глупост – причината за скъпите кредити бил… валутният борд. Да не би само България да е във валутен борд?

          Истинската причина е в мързеливия банков мениджмънт и в това, което наричате „няма банков картел”. По тази причина „България е първенец по нива на лихвите по депозитите на домакинствата, става ясно още от статистиката.”

          А мързелът и липсата на картел личат от следния факт: „Маржът между лихвите по депозитите и кредитите за домакинствата у нас е към 4%, докато в другите страни от ЕС е 1-2%.”

          Следват обичайните оправдания на изявени банкови чиновници. На един му пречат стриктните регулации, на друг му е крив отделният клиент.

          Имало и колекторска асоциация. На тия потребителите са им естествени врагове.

          Коментар


          • Домакинствата в България са дължали следните суми за жилищни и потребителски заеми:
            1)
            - в края на 2011г. жилищните заеми бяха 9,368,120 хил. лв.
            - в края на януари 2012г. жилищните заеми бяха 9,325,409 хил. лв.
            Тоест за един месец има спад от над 42 милиона лв.
            2)
            - в края на 2011г. потребителските заеми бяха 9,145,099 хил. лв.
            - в края на януари 2012г. бяха 9,090,669 хил. лв.
            Тоест за един месец има спад от над 54 милиона лв.

            Или за един месец задълженията на домакинствата (изразени в жилищни и потребителски заеми от банковата система) са спаднали с над 97 милиона лв.


            http://www.bnb.bg/BankSupervision/BS...m/BS_201201_BG

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              понеже жена ми работи в СИ банк, при тях сметка по която няма движение и няма средства се закрива автоматично/ на ръка/, но....... Разказа ми онзи ден случай при който отива клиент , от 2 г няма движение по сметка, но въпреки всичко счетоводителката му иска някаква сумамисля от порядъка лев на месец за закриване. Не е длъжна , тези пари трябва да минат като разход на банката, но се прави. Може би ако погледнеш общите условия ще намериш разрешение на проблема, може би из вътрешните правила .............
              А пък аз имах скоро следният случай - през юни 2009 г. съм подал нареждане в ПИБ да ми закрият една сметка, и скоро отивам там и една ми казва, сметката не е закрита, дължите ... еди си каква сума за поддържане на сметката, че като се развиках, я вадете документите от 2009 г. да видим кой не си свършил работата, ама тя вика ама те други колежки и разни подобни..... Каза, добре ще направим справка и ще ви се обадим. След два дни ми звънят и казват, а извиняваме се, сметката вече е закрита, нищо не дължите, не трябва да идвате до банката да подписвате нищо, всичко сме оправили. Така, че като закривате сметка, един съвет от мен - вземайте си документ, от банката, че сметка ви е закрита!!!

              Коментар


              • На мен са ми казвали, че няма такса за обслужване в същия момент в който се прибира по 1 лв. месечно от сметката. Ако мине номера . Нали после няма доказателства кой какво е казал. Няма да споменавам банката .

                Затова моят съвет е да искате информацията в писмен вид и да се вижда че е актуална.

                Коментар


                • понеже жена ми работи в СИ банк, при тях сметка по която няма движение и няма средства се закрива автоматично/ на ръка/, но....... Разказа ми онзи ден случай при който отива клиент , от 2 г няма движение по сметка, но въпреки всичко счетоводителката му иска някаква сумамисля от порядъка лев на месец за закриване. Не е длъжна , тези пари трябва да минат като разход на банката, но се прави. Може би ако погледнеш общите условия ще намериш разрешение на проблема, може би из вътрешните правила .............

                  Коментар


                  • рекет

                    Здравейте, преди около месец ми се обадиха от финансова институция за събиране на вземания и ми заявиха, че дължа 14лв на Прокредит банк. Отидох до банката за да разбера за какво става въпрос и се оказа следното: През януари 2008г. си открих разплащателна сметка в тази банка за да си изплащам лаптопа. В договора за откриване на сметката пише, че е без такса обслужване. Юни 2009г. бе последната ми вноска и по препоръка на служителката понеже няма такса обслужване не я закрих. От декември 2010г. банката решава да сложи 1лв на месец такса обслужване, не ме уведомява 14 месеца и след това направо ме дава на финансовата институция с телефона ми за връзка. Питам се ако не беше ме уведомила 20г. какво би се получило. Вярно, че в договора има клауза по която банката си запазва правото да променя договора, но единствено и само когато ме уведоми и аз се съглася. Тя не го прави защото щях да си закрия сметка и нямаше да дължа тези 14лв. Ако на 100000 свои клиенти го направи този номер, разчитайки, че за такава сума никой няма да се главоболи вижте какво ще се получи 1400000лв. хитро..много хитро. За 20-на години имам 7 заема от които 5 изплатени и другите продължавам да плащам без нито една просрочена вноска, и съм с отличен кредитен рейтинг. След като ме дава на финансовата институция за тези 14лв ми лепва такова петно, което едва ли мога да премахна. Вече съм в графата длъжници. Писах до комисията за защита на потребителите да ми помогнат не да ми бъдат опростени тези пари а да получа писменно извинение от Прокредит банк,което би ми послужило да си върна рейтинга. От там ми отговориха писменно, че съм прав но това не е в тяхната компетенция. Препоръчват мида заведа дело. Моля ви ако можете помогнете ми> тел. 0889217211 Георги Костов

                    Коментар


                    • Като изключим меда който е интересна тема и с цел да върна темата:
                      преди няколко дни поисках от Експрес банк да пуснат движение по сметката ми по която погасявам ипотечлен кредит. След това сметнах колко лихви съм платил до момента. Изтеглени 52 400, при 7,9%лихва за 20г трябваше да върна освен главницата и 52 200 лихва. По късно ми вдигнаха заема на 9,9% не помня колко трябваше да връщам. Но към момента са около 30 000 , а платената лихва от мен е около 16 000. Та това е мисля крепосничеството

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        да не са ти конкуренция, че тъй ги нападна

                        Някой сеща ли се, защо не се захаросва акациевия мед
                        Не са ми конкуренция - просто имам познат, който има къща там и кошери не е виждал. Пък мед яко се продава

                        Мед който не се захораса до 1 година ... не е много мед

                        Коментар


                        • да не са ти конкуренция, че тъй ги нападна

                          Някой сеща ли се, защо не се захаросва акациевия мед

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            ако не може да ти докаже, ти показва
                            една лъжичка и сам ще започнеш да усещаш аромата....с тия кошери, дето си взел )
                            Абе то аромата лесно се докарва, ментета бол. И не се взимайте мед от бабите от Горна Малина - 100% менте е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                              Хахах, интересно как ще ти докаже пчелара, че пчелата е кацала точно, само и изключително на мащерката
                              ако не може да ти докаже, ти показва
                              една лъжичка и сам ще започнеш да усещаш аромата....с тия кошери, дето си взел )

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                                ей ,представям си мед от коноп и тутун
                                наивника си поръча чист от канабис
                                на пазара го лансират като омайна китка

                                Коментар

                                Working...
                                X