IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банките върнали крепостничеството у нас

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
    Втори сме по скъпи заеми в Евросъюза
    България е на второ място след Унгария в класацията по най-скъпи жилищни кредити за домакинствата в Европейския съюз. Това става ясно от последната статистика на Европейската централна банка (ЕЦБ), за януари 2012 г.

    Средното ниво на ГПР в евро у нас е 8,89%, докато в другите страни от ЕС е около 4% (виж таблицата).

    ......
    Шокирах се...като прочетох, че България е на ВТОРО място по скъпи заеми
    И се възмутих, кой ни е отнел първото, добре че, бързото ми периферно зрение...долови...Унгария...с МВФ, който й диша във врата, с една сринала се валута и един популист...опсс, тук не е първото място на Орбан, а на нашето светило

    А средното ниво на ГПР-то у нас е само ... 8.89%, защото БНБ в статистиката на домакинствата, включва и един куп партийки, сдружения и наши хора(т.н. НТООД), които свалят нивата.
    Иначе подобни % в реално изражение са почти мираж за българския гражданин и бизнес.

    Масова е практиката и за получаване на кредит, напр. на 7% и в първата още година вдигането му с 1, после 2 и т.н. %(+ и на разходите за такси и др, оформящи един истински ГПР)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Сега видях, че съм го проспал.
      Извинявам се за което!
      Важно е като отидеш да теглиш да не проспиваш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Жеката, ставаше въпрос не за лихви, а за ГПР! Лихвите могат да ги напишат и че са 2%, какво им пречи да ти наблъскат след това всевъзможни такси? Или да те принудят да застраховаш при застраховател с 50% надценка?!
        Сега видях, че съм го проспал.
        Извинявам се за което!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
          Странно, аз като вляза в лева си има бая под 10 %, в евро има около и под 7 %.
          Всичко това само за лихви.
          Жеката, ставаше въпрос не за лихви, а за ГПР! Лихвите могат да ги напишат и че са 2%, какво им пречи да ти наблъскат след това всевъзможни такси? Или да те принудят да застраховаш при застраховател с 50% надценка?!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
            Тук не виждам нищо под 10%
            Странно, аз като вляза в лева си има бая под 10 %, в евро има около и под 7 %.
            Всичко това само за лихви.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
              Тук не виждам нищо под 10%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Maтю я вземи да ми обясниш какво ще ме накара да имам депозит в българска банка на 1-2% лихва?Веднага минавам на буркани и почва да ми дреме за банковата система.Тогава ще видиш истински лихви.Ниските лихви съчетани с догмата за безсмъртните банки доведоха дотук.И още по зле ще става с това мислене.Един брадат еврейн го е описал преди 2 века.
                Обяснявам: Едва когато лихвите по депозити станат нормални (т.е. неизгодни по твоята логика), едва тогава пипълът ще бъдат принуден да поразпита тук-там (т.е. да повиши финансовата си култура на потребител до нивото на западния такъв). И едва тогава бихте могли да се надявате, че някаква част от тези авоари (прилапани сега от лакомниците, описани в днешната статия) биха могли да бъдат стоварени на малката БФБ.
                ____________________
                П.П. Обяснението се отнася само за тези, които са чували за акции. Останалите си личат по това, че пишат акциЙ.

                Коментар


                • http://www.moitepari.bg/ipotechni-kr...gageLoans.aspx

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    В момента виждам оферти по сайтовете на БГ баМките за ипотечни кредити с ГПР, около 7% в евро.
                    Е такова чудо вече нема Дай линк да го разнищим

                    Коментар


                    • Малко преиграваш НАИВНИК. В момента виждам оферти по сайтовете на БГ баМките за ипотечни кредити с ГПР, около 7% в евро.
                      А 10% със сигурност е над среднопретегленото ГПР по ВСИЧКИ кредити за определена баМка.

                      Разбира се, ако говориш за т.нар. "бързи потребителски кредити" или едновремешните Па-па-па ) може и на 20% да отидеш.

                      Коментар


                      • Аз пък не мога да разбера къде ги виждате тези кредити на 10% лихва Трябва да сте много сериозни клиенти за да сте се докопали до такива Или таксите за нищо ги нямате

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                          По тази хмм невероятна логика, колко е "печалбата" на западните баМки, които взимат депозити на 2%, а дават кредити на 4% ???
                          Пак е 100%, но реално е по-малко като сума. Тука маржа е същия н с по-големи числа. Съответно печалбата е по-голяма.

                          Коментар


                          • По тази хмм невероятна логика, колко е "печалбата" на западните баМки, които взимат депозити на 2%, а дават кредити на 4% ???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Това изявление е подвеждащо. Маржът не е 4%! Ако една банка взема депозити на 5% и дава кредити на 10%, то маржът е 100%. Моете ли ми каза, що за регулации има тоя бизнес де държавата му осигурява бизнес климат да оперира при 100% печалба? Ебем ти и регулациите... Ми то по-добре е изобщо да няма такива, защото ако няма то следствие на конкуренцията печалбата би спаднала до нормалните 15-20%!
                              Евала!
                              Кога тази държава ще научи по трудния начин, че стабилността на банковата система е в корелация с мизерията на целокупния български народ чиято предприемчивост е изцяло туширана от непосилните нива на лихвите по кредити? Колко бизнес още трябва да се затрие и колко богати хора ще си увеличават вложенията в банките вместо да ги инвестират? Скоро излезе инфо за това, че милионерите във влогове са се увеличили с 54%. Това добра новина ли е за управляващите? Пфу....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                                А мързелът и липсата на картел личат от следния факт: „Маржът между лихвите по депозитите и кредитите за домакинствата у нас е към 4%, докато в другите страни от ЕС е 1-2%.”
                                Това изявление е подвеждащо. Маржът не е 4%! Ако една банка взема депозити на 5% и дава кредити на 10%, то маржът е 100%. Моете ли ми каза, що за регулации има тоя бизнес де държавата му осигурява бизнес климат да оперира при 100% печалба? Ебем ти и регулациите... Ми то по-добре е изобщо да няма такива, защото ако няма то следствие на конкуренцията печалбата би спаднала до нормалните 15-20%!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X