IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банките върнали крепостничеството у нас

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Домакинствата в България са дължали следните суми за жилищни и потребителски заеми:
    1)
    - в края на 2011г. жилищните заеми бяха 9,368,120 хил. лв.
    - в края на февруари 2012г. жилищните заеми бяха 9,317,337 хил. лв.
    Тоест за 2 месецa има спад от над 50.7 милиона лв.
    2)
    - в края на 2011г. потребителските заеми бяха 9,145,099 хил. лв.
    - в края на февруари 2012г. бяха 9,079,760 хил. лв.
    Тоест за 2 месеца има спад от над 65.3 милиона лв.

    Или за 2 месеца задълженията на домакинствата (изразени в жилищни и потребителски заеми от банковата система) са спаднали с над 116 милиона лв.


    http://bnb.bg/BankSupervision/index.htm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
      За у нас е рано още, но да е честит пилотния проект в Юсейей


      http://www.capital.bg/biznes/finansi...ref=akcentmenu
      Това е доста опасен ...проект.
      Дано не стане практика прокарването му.
      Такова изнудване може да започне, че ум ще ви зайде.
      Вместо да предоговаря ипотеки и по-добри условия , предлагат му на човек в затруднение да прехвърли собствеността и да остане на наем....за три години, с наем по пазарни цени.
      Приказка, пооправят си положението банките, търсят купувачи или развиват нови фирми за управление на имоти и стават собственици на половината пазар на НИ
      Вместо, да се влачи по съдилища...често след спиране на плащане на вноски до реалното напускане на жилището минава поне една година и повече, през което време длъжникът не плаща нито вноска, нито наем...докато накрая фалира и пак жилището остава за банката, без да дължи нищо повече. Екстрата е, че вероятно при новия им вариант няма да мърсят кредитното досие, но и това не е сигурно

      А и проектът идва точно навреме, когато тече и друга програма в Щатите за опростяване на голяма част от дължимата сума по ипотеки, програма която и в Гърция набира скорост.

      България е извън класациите, както се казва - тук са важни монополите, другите рибки са за пържене )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
        Ами не мисля, то едното не пречи на другото, дори така цикъла се затваря, като омагьосан кръг.
        Банк ъф Америка е одържавена банка. Тя вече принадлежи на хамериканската държава. Така че в момента държавата в САЩ започва да одържавява жилищата на своите питомци и да им ги дава да живеят под наем... Това дори не и социализъм, това е комунизъм от сорта на този в Северна Корея.. Да жевее комунизма в САЩ. Днес жилищата, утре работните места.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Хех... първо трябва да спрат тъпите банковите реклами по телевизията които твърдят, че е по-добре да купиш апартамент с кредит и да го изплащаш вместо да живееш под наем!
          Ако го купиш със 50% самоучастие и срока на кредита е до 15 години какъв е проблема?

          Коментар


          • Ами не мисля, то едното не пречи на другото, дори така цикъла се затваря, като омагьосан кръг.
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
              За у нас е рано още, но да е честит пилотния проект в Юсейей
              Хех... първо трябва да спрат тъпите банковите реклами по телевизията които твърдят, че е по-добре да купиш апартамент с кредит и да го изплащаш вместо да живееш под наем!
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • За у нас е рано още, но да е честит пилотния проект в Юсейей


                http://www.capital.bg/biznes/finansi...ref=akcentmenu
                Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Забравяш че аз не съм пипълът.Мои пари на БФБ никога няма да има.Стотинка дори.А на това дето ти му викаш финансова култура аз му викам простотия.Мафията която се занимава с далавери и откровени простащини ще ми казва че съм нямал финансова култура.Ами убавци нямам.И не купувам банкерски шмекерии.Не ме интересуват нито пенсионни фондове нито здравни нито инвестиционни изобщо никакви.На цялата тая пасмина СРЕДЕН ПРЪСТ.АЗ ЩЕ ЦОЦАМ ОТ НЕЯ А НЕ ТЯ ОТ МЕН.
                  както обикновено, размерът има значение
                  Ако имаш милиони, ако имаш голям бизнес - отговорностите и зависимостите стават други )
                  Ако си мислиш, че сега печелиш от високи лихви(цоцаш от депозита си) при непрекъснато покачваши се цени и лоша бизнес среда, грешиш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                    Обяснявам: Едва когато лихвите по депозити станат нормални (т.е. неизгодни по твоята логика), едва тогава пипълът ще бъдат принуден да поразпита тук-там (т.е. да повиши финансовата си култура на потребител до нивото на западния такъв). И едва тогава бихте могли да се надявате, че някаква част от тези авоари (прилапани сега от лакомниците, описани в днешната статия) биха могли да бъдат стоварени на малката БФБ.
                    ____________________
                    П.П. Обяснението се отнася само за тези, които са чували за акции. Останалите си личат по това, че пишат акциЙ.
                    Забравяш че аз не съм пипълът.Мои пари на БФБ никога няма да има.Стотинка дори.А на това дето ти му викаш финансова култура аз му викам простотия.Мафията която се занимава с далавери и откровени простащини ще ми казва че съм нямал финансова култура.Ами убавци нямам.И не купувам банкерски шмекерии.Не ме интересуват нито пенсионни фондове нито здравни нито инвестиционни изобщо никакви.На цялата тая пасмина СРЕДЕН ПРЪСТ.АЗ ЩЕ ЦОЦАМ ОТ НЕЯ А НЕ ТЯ ОТ МЕН.

                    Коментар


                    • Голяма част от чуждите банки получават евтини пари под различна форма от майките си, а българските са толкова обвързани

                      ================================================== =========================
                      Аз от банково дело не разбирам. Може ли някой да обясни, кои са българските банки в България? Райфайзен, ОТР и т.н - български ли са? И ако банката-майка в чужбина заеме евтин ресурс отнякъде, кой и как ще знае след това тези пари къде се раздават като кредити ( в чужбина, или се прехвърлят в банките у нас), та там лихвите са ниски, а у нас рискът бил голям и следователно лихвите са високи?
                      Партия была, есть и будет есть!

                      Коментар


                      • съни(тя)

                        Нищо не получават от майките си банките , напротив тук събират пари на висока - двойна лихва и ги превеждат към майките банки , където лихвата е два пъти по ниска.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                          Обяснявам: Едва когато лихвите по депозити станат нормални (т.е. неизгодни по твоята логика), едва тогава пипълът ще бъдат принуден да поразпита тук-там (т.е. да повиши финансовата си култура на потребител до нивото на западния такъв). И едва тогава бихте могли да се надявате, че някаква част от тези авоари (прилапани сега от лакомниците, описани в днешната статия) биха могли да бъдат стоварени на малката БФБ.
                          ____________________
                          П.П. Обяснението се отнася само за тези, които са чували за акции. Останалите си личат по това, че пишат акциЙ.
                          Голяма част от чуждите банки получават евтини пари под различна форма от майките си, а българските са толкова обвързани с политико-икономическата мафия, че шансът за реална пазарна среда за лихви липсва (изключвам междубанковия пазар)

                          Не е виновен пипъла за предлаганите му лихви, а базата ... водеща до по-голямо реално обедняване, въпреки високите лихви от депозити.

                          Резултатът - кредитираме западната икономика...и олигарсите ни...другото е пълнеж, за да си мислят дребните, че имат полза

                          Коментар


                          • съни(тя)

                            Дори 4% са много в условия на дефлация и при положение , че този който вложи тези пари ще губи..защото най добрия вариант е те да стоят дори без лихва и стойността им нараства - с тях може да се купи повече и повече..с течение на времето. Съответно банките ти раздават в заем на неблагонадеждни кредитополучители , които едва ли възнамеряват да им ги върнат с лихви при това...Ситуацията е доста обратна и ще си остане такава докато бъде разбит митът , че има кредитополучатели които могат да си позволят да заемат и върнат парите с лихва. Най митичен креситополучател са задлъжнелите държави - правителства , и не само Гърция е митиченкредитополучател , такава е и Германия на другарката Меркел.
                            - Въпросът е правилно да се постави - Защо въобще има лихви ? Правилния отговор е - Лихви ще има , докато битува митът че кредитополучателите ще върнат заеманите пари с лихва.
                            Те просто няма да ги върнат , не е възможно да стане...но това не означава че не могат да продължат да ни лъжат...А ние не сме длъжни да се правим на прости и да им вярваме.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Странно е само - колко различни са промоционалните предлагани лихви от реално обслужваните кредити и допълнителните такси, налагани след подписването на договор
                              Не, аз лично съм далеч от мисълта, че заемите са ни евтини, но мислех че се коментира номинално лихвата и гонейки правдата не можах да не потърся, уви, то било за ГПР..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                                Странно, аз като вляза в лева си има бая под 10 %, в евро има около и под 7 %.
                                Всичко това само за лихви.
                                Странно е само - колко различни са промоционалните предлагани лихви от реално обслужваните кредити и допълнителните такси, налагани след подписването на договор

                                Коментар

                                Working...
                                X