IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банките върнали крепостничеството у нас

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много точно си го казал.

    Иначе за договорите го разправям доста по-отдавна...

    п.с.

    ти що влизаш в булбанк ?!? Аз я заобикалям поне от 100 метра от много отдавна...

    в ит. и гр. бамки даже и депозит не бих направил.

    Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
    стоилов вяземи се събуди малко , това за подписването на договора го разправяш от няколко месеца..Говорим за това че няма никаква икономическа логика да се повишават лихите по кредитите и то забележи ТОЛКОВА ДРАСТИЧНО...Знаем какво пише в договорите , но просто банките прекалиха..Оня ден влязох в булбанк ( управлявана от виден "топ банкер " ) и какво чета на таблото . Вдигат лихвата по стари кредити с 2,5 % ..и това им е поредното вдигане ...То бива ебане ,ама те почнаха и без вазелин..
    Защо това не се случва в западния свят..защото видяха че сме овце и давай да стрижем на ред...Миналата година чета че Пощенска банка имала ръст на печалбата над 90 % за 2008 г. а собственика й едва 10 % - е какво ти говори това ....
    Last edited by SStoilov; 08.06.2010, 14:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
      АМи сега некой требе да напише, че насила са го накарали да подпише такъв договор и темата ще бъде завършена.

      Ами не взимайте такива кредити бре. Какво като има закон. Ако никой не подписва такива договори , банките ще влезат рано или късно в релси.

      Не може да чакате някой друг да ви защитава, при условие, че сами си слагате главата в торбата.

      И Са некой да не каже, че кредита е основно и неотменимо човешко право
      стоилов вяземи се събуди малко , това за подписването на договора го разправяш от няколко месеца..Говорим за това че няма никаква икономическа логика да се повишават лихите по кредитите и то забележи ТОЛКОВА ДРАСТИЧНО...Знаем какво пише в договорите , но просто банките прекалиха..Оня ден влязох в булбанк ( управлявана от виден "топ банкер " ) и какво чета на таблото . Вдигат лихвата по стари кредити с 2,5 % ..и това им е поредното вдигане ...То бива ебане ,ама те почнаха и без вазелин..
      Защо това не се случва в западния свят..защото видяха че сме овце и давай да стрижем на ред...Миналата година чета че Пощенска банка имала ръст на печалбата над 90 % за 2008 г. а собственика й едва 10 % - е какво ти говори това ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
        Значи почти всички кредити са събпрайм (въпреки че кака джоан твърдеше че в бг нямало събрайм... всичко е прайм ) , а условието да си прайм и да си при максимално облекчени лихвени условия е вноската по всичкитите ти кредити и кредитни карти да не надхвърля 30% от месечния ти додход... нагоре си рисков и ставаш събпрайм...

        Личното ми мнение е че банките може да се понаучат на добро обслужване и да обърнат специялно внимание и да дадът по добри условия за тези си по нискорискови клиенти които на запад биха били сложени като прайм... от там нататък няма какво да се иска от тях... те са си направили сметката да изгърбят здраво така че да оцелеят през следващите кризисни години ... кофти но факт а хората бяха предупредени... Общо взето сега ще се научат по трудния начин на кредитна култура...
        Нямам кредити, нямам намерение да имам, обаче поста е +1

        Коментар


        • Значи почти всички кредити са събпрайм (въпреки че кака джоан твърдеше че в бг нямало събрайм... всичко е прайм ) , а условието да си прайм и да си при максимално облекчени лихвени условия е вноската по всичкитите ти кредити и кредитни карти да не надхвърля 30% от месечния ти додход... нагоре си рисков и ставаш събпрайм...

          Личното ми мнение е че банките може да се понаучат на добро обслужване и да обърнат специялно внимание и да дадът по добри условия за тези си по нискорискови клиенти които на запад биха били сложени като прайм... от там нататък няма какво да се иска от тях... те са си направили сметката да изгърбят здраво така че да оцелеят през следващите кризисни години ... кофти но факт а хората бяха предупредени какво подписват в банката, но се мееха на предупреждващите в инвестора... ... Общо взето сега ще се научат по трудния начин на кредитна култура...
          mWPCloud.com

          Коментар


          • За съжаление SPEKO никой не може да попречи на друг, да си сложи сам хомота. Като знаем и на кого са банките, едва ли ще приемат закони за закрила на крепостните
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
              Не ме разбирай погрешно.

              Аз съм с две ръце ЗА да има закон в който се казва :

              Лихвата = ОЛБ (еурибор) + фикс. надбавка.

              Но това няма да стане в обозримо бъдеще по събективни причини. Виж кой беше най-против - десните и гербарите.

              бамковата мафия е силна.

              А след като няма да стане законодателно, другия вариант е с бойкот. Ама и това няма да стане ....

              Изначало може така да съм те разбрал. Радвам се, че не си от масата лаладжии, злобеещи на чуждия гръб. Целия проблем си го назовал. Но всичко явно с времето си.

              Коментар


              • Не знам дали е по темата, ама много се ядосах преди малко.

                По една телевизия се събрали тиквеници-икономисти от различни партии и дискутираха дали да има регулация на лихвите по кредитите и депозитите.

                И водещата попита единия защо са приели закон по който банките сами можели да променят лихвата и той и отговори, че съгласно незнам си коя директива българския потребител имал право да се договаря за условията и ако си ги бил договорил без промяна така чяло да бъде, ако си ги бил договорил с промяна, значи с промяна. По принцип е прав ама:

                Абе аджеба някой да знае някого. който да се е договарял с банка? Защото аз знам само, че бг банките си имат определени продукти и аз не мога да ги променям. Демек не мога да се договарям... Каквото предложат-това е...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Ха и що за мен? От къде ти дойде тази блестяща идея? Нито имам кредити, нито мисля много за тия които сами са се наврели в капана за мишки.
                  Ти беше пръв алармирал в твоя сайт, че отиваме към крепосничество!!!Пусни го пак! Беше много по-добре написано, защото за жалост проблемът не е само в банките!!!

                  Не помня линка!!!

                  Коментар


                  • Не ме разбирай погрешно.

                    Аз съм с две ръце ЗА да има закон в който се казва :

                    Лихвата = ОЛБ (еурибор) + фикс. надбавка.

                    Но това няма да стане в обозримо бъдеще по събективни причини. Виж кой беше най-против - десните и гербарите.

                    бамковата мафия е силна.

                    А след като няма да стане законодателно, другия вариант е с бойкот. Ама и това няма да стане ....

                    Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                    Или щото не са оставили тая опция на балъците да не потъне ептен икономиката им. Примерно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPEKO Разгледай мнение
                      A, тая тема е патентована от JAY GOULD!!!!
                      Ха и що за мен? От къде ти дойде тази блестяща идея? Нито имам кредити, нито мисля много за тия които сами са се наврели в капана за мишки.
                      Last edited by Jay Gould; 08.06.2010, 12:39.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                        ЗНачи малко по-назапад е различно , щото няма балъци да подписват на БЛП + надбавка ...
                        Или щото не са оставили тая опция на балъците да не потъне ептен икономиката им. Примерно.

                        Коментар


                        • ЗНачи малко по-назапад е различно , щото няма балъци да подписват на БЛП + надбавка ...

                          Тези , които са взимали зорлем кредит са много малък процент. Незначителен за да оказват влияние на бамковата политика.

                          Пък и "навън" има ЕЦБ , тука няма никой

                          Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                          Мисълта ми е, че надали са малко и такива които "зорлем" са взимали, а не че са открили Америка и ще живеят по щатски. Затова и слагането под общ знаменател не е оферта. Както виждаш и от линка що аз да плащам, че Х не си плаща кредита, банката затова му е сложила риска. Как пък става навън и не мърдат лихвите? Как пък и има фалит навън, а тук не?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                            Какъв процент са тези кредити от общия ?!?!

                            Между другото - не съм фен на бамките , ама вината не е тяхна.

                            Скоро исках да направя една врътка , т.е. да взема кредит , със залог депозит.

                            Обадиха ми по-висока лихва отколкото на потребителски .... с поръчител.

                            Теглих им една дълга .... и звучна...
                            Мисълта ми е, че надали са малко и такива които "зорлем" са взимали, а не че са открили Америка и ще живеят по щатски. Затова и слагането под общ знаменател не е оферта. Както виждаш и от линка що аз да плащам, че Х не си плаща кредита, банката затова му е сложила риска. Как пък става навън и не мърдат лихвите? Как пък и има фалит навън, а тук не?

                            Коментар


                            • Какъв процент са тези кредити от общия ?!?!

                              Между другото - не съм фен на бамките , ама вината не е тяхна.

                              Скоро исках да направя една врътка , т.е. да взема кредит , със залог депозит.

                              Обадиха ми по-висока лихва отколкото на потребителски .... с поръчител.

                              Теглих им една дълга .... и звучна...

                              Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                              Стоилов, интересно не дай Боже вдругиден близък му трябват една торба пари за операция и можеш да дръпнеш кредит за него, та ти аджеба на какви условия ще го вземеш?

                              http://banks.dir.bg/2010/06/08/news6530305.html
                              Last edited by SStoilov; 08.06.2010, 12:29.

                              Коментар


                              • Стоилов, интересно не дай Боже вдругиден близък му трябват една торба пари за операция и можеш да дръпнеш кредит за него, та ти аджеба на какви условия ще го вземеш?

                                http://banks.dir.bg/2010/06/08/news6530305.html

                                Коментар

                                Working...
                                X