IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банките върнали крепостничеството у нас

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
    По дебелите книги пише за едно отношение собствен/привлечен капитал и оптималната му стойност.

    я кредит , а акциики , я дялове .....
    Така да, съгласен съм, ама на бай Ганьо като му кажеш кредин и необходимост разбира друго...

    Коментар


    • По дебелите книги пише за едно отношение собствен/привлечен капитал и оптималната му стойност.

      я кредит , а акциики , я дялове .....

      Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Е па и ти се изцепи.
      Как така кредита е необходимост? Та затова е тази всеобща световна финансова икономическа и бла бла криза - точно защото се втълпяваше, че кредита е необходимост.
      И като тайминг изплащането на кредитите (на една физическа или юридическа еденица) във времето се увеличава. С това мислене знаеш ли докъде ше стигнем:
      Вземаш кредит да отидеш на кино и този кредит се изплаща от три поколения след теб - твоите деца, внуци и правнуци. И така до кога?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
        Е па и ти се изцепи.
        Как така кредита е необходимост? Та затова е тази всеобща световна финансова икономическа и бла бла криза - точно защото се втълпяваше, че кредита е необходимост.
        И като тайминг изплащането на кредитите (на една физическа или юридическа еденица) във времето се увеличава. С това мислене знаеш ли докъде ше стигнем:
        Вземаш кредит да отидеш на кино и този кредит се изплаща от три поколения след теб - твоите деца, внуци и правнуци. И така до кога?
        ей затова ти казах в другата тема че трябва да поумнееш ..а ти ми се хилиш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
          Това обаче не е решение. Кредита си е необходимост, особено за бизнес.
          Е па и ти се изцепи.
          Как така кредита е необходимост? Та затова е тази всеобща световна финансова икономическа и бла бла криза - точно защото се втълпяваше, че кредита е необходимост.
          И като тайминг изплащането на кредитите (на една физическа или юридическа еденица) във времето се увеличава. С това мислене знаеш ли докъде ше стигнем:
          Вземаш кредит да отидеш на кино и този кредит се изплаща от три поколения след теб - твоите деца, внуци и правнуци. И така до кога?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
            стоилов вяземи се събуди малко , това за подписването на договора го разправяш от няколко месеца..Говорим за това че няма никаква икономическа логика да се повишават лихите по кредитите и то забележи ТОЛКОВА ДРАСТИЧНО...Знаем какво пише в договорите , но просто банките прекалиха..Оня ден влязох в булбанк ( управлявана от виден "топ банкер " ) и какво чета на таблото . Вдигат лихвата по стари кредити с 2,5 % ..и това им е поредното вдигане ...То бива ебане ,ама те почнаха и без вазелин..
            Защо това не се случва в западния свят..защото видяха че сме овце и давай да стрижем на ред...Миналата година чета че Пощенска банка имала ръст на печалбата над 90 % за 2008 г. а собственика й едва 10 % - е какво ти говори това ....
            Като ти вдигат лихвата ходи да се рефинансираш другаде, само че няма откаде нали. В момента Гръцкото правителсво емитира дълг при 7%. За да пласира облигации българското правителств трябва да даде дори по-висока доходнос / не ме питай защо - такива са пазарните условия/. На колко искаш да финансират физическо лице работещо в държава където доходноста по ДЦК е над 7%.Замисли се ако си инвеститор на каква доходност ще искаш да инвестираш?

            Коментар


            • @йосиф & @SStoilov аз си мисля че точно заради това че няма личен фалит и стригането и дрането е заложено в договорите към банките те са стабилни въпреки че лошите кредити са отишли на 9,5% официално...

              и написах би било добре банките в тези трудни времена да са солидарни единсвено с по нискорисковите си клиенти и да не ги слагат в една категория с рисковите

              освен това едно такова сегментиране на клиентите като прайм и събпрайм би мотивирирало тези с парапай па па кредитите да поискат да им изсветлеят доходите за да им падне лихвата по кредита...
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Това обаче не е решение. Кредита си е необходимост, особено за бизнес.

                Лично на мен ми даваха началото на 2008 50к само срещу запис на заповед. Отказах , поради коментираните лихвени условия.

                Продадох актив и си ги осигурих...

                Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Самата тема е тъпа.Банките върнали крепостничеството.Ми аз не се чувствувам крепостен.Щото не тегля кредити.Работя с мои пари и не ламтя за много.Знам какви са ми нуждите преценил съм какъв доход ми е нужен + 10% отгоре и нямам проблеми никакви.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Самата тема е тъпа.Банките върнали крепостничеството.Ми аз не се чувствувам крепостен.Щото не тегля кредити.Работя с мои пари и не ламтя за много.Знам какви са ми нуждите преценил съм какъв доход ми е нужен + 10% отгоре и нямам проблеми никакви.
                  бате това са елементарни разсъждение и не са в тона на дискусията..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                    тия оправдания най-ги обичам .....

                    винаги има друг вариант....
                    знам че има , но ще ми излиза по скъп ..но много е дълга за да ти обеснявам

                    Коментар


                    • Самата тема е тъпа.Банките върнали крепостничеството.Ми аз не се чувствувам крепостен.Щото не тегля кредити.Работя с мои пари и не ламтя за много.Знам какви са ми нуждите преценил съм какъв доход ми е нужен + 10% отгоре и нямам проблеми никакви.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                        Отново съгласен , с малко изключение.

                        Съпротивата не може да бъде на ниво общество. Тя може да бъде само на ниво отделен индивид.

                        Отказа на бамково предложение за кредит е вид договаряне . Колко човека отказаха кредит, поради кофти условия в договора ?
                        така е но когато тези индивиди станат достатъчно на брой и предизвикат чуваемост банките ще започнат да се съобразяват...А достатъчен брой хора може да се каже , че правят общество..

                        Коментар


                        • тия оправдания най-ги обичам .....

                          винаги има друг вариант....

                          Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                          просто имам сметки там ..но като вляза винаги си ги попсувам защото едни месечни такси ми праскат , но нямам друг вариант за момента.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                            Много точно си го казал.

                            Иначе за договорите го разправям доста по-отдавна...

                            п.с.

                            ти що влизаш в булбанк ?!? Аз я заобикалям поне от 100 метра от много отдавна...

                            в ит. и гр. бамки даже и депозит не бих направил.
                            просто имам сметки там ..но като вляза винаги си ги попсувам защото едни месечни такси ми праскат , но нямам друг вариант за момента.

                            Коментар


                            • Отново съгласен , с малко изключение.

                              Съпротивата не може да бъде на ниво общество. Тя може да бъде само на ниво отделен индивид.

                              Отказа на бамково предложение за кредит е вид договаряне . Колко човека отказаха кредит, поради кофти условия в договора ?

                              Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                              ей за това става въпрос стоилов ,че нашите банки гледат на потенциалните си клиенти като на стадо дошло да ги остриже и това е така ,защото ние като общество не се съпротивляваме достатъчно на това извращение и те много добре го знаят това ..още повече че и БНБ и другите държавни органи къде гласно къде негласно ги подкрепят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                                Какъв процент са тези кредити от общия ?!?!

                                Между другото - не съм фен на бамките , ама вината не е тяхна.

                                Скоро исках да направя една врътка , т.е. да взема кредит , със залог депозит.

                                Обадиха ми по-висока лихва отколкото на потребителски .... с поръчител.

                                Теглих им една дълга .... и звучна...
                                ей за това става въпрос стоилов ,че нашите банки гледат на потенциалните си клиенти като на стадо дошло да ги остриже и това е така ,защото ние като общество не се съпротивляваме достатъчно на това извращение и те много добре го знаят това ..още повече че и БНБ и другите държавни органи къде гласно къде негласно ги подкрепят.

                                Коментар

                                Working...
                                X