IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко да бъдат джобните на ученик?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    А какво ти пречи да порабитиш в София или извън България и да ги събереш великите пари? Всичките ми братовчеди това направиха и сега са с апарти в София.

    Пеше, по-гъвкаво мислене си требе. Ето как ги събираш тези 500.000 в днешно време. Еле пък младоците сега с биткоините какви гимнастики правят…

    Айде куртулисай са най-подир. Къде си тръгнал да спориш с адвокатка
    Тая схема вървеше преди 10-20г - когато изкарваха по 1к€ и имотите бяха по 20-30к. Сега изкарват макс 2к€ а имотите са по 200-300к. Или вместо 3-5 години добре платена работа трябват 20-30 години или ЦЯЛ живот.
    Дали си струва цял живот да се трепеш за 4 МУХЛЯСАЛИ стени?
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      А какво ти пречи да порабитиш в София или извън България и да ги събереш великите пари? Всичките ми братовчеди това направиха и сега са с апарти в София.

      Пеше, по-гъвкаво мислене си требе. Ето как ги събираш тези 500.000 в днешно време. Еле пък младоците сега с биткоините какви гимнастики правят…

      Айде куртулисай са най-подир. Къде си тръгнал да спориш с адвокатка
      Селенка, и Петърът не може да се извинява. Няма елементарната сила на духа за това. Не му се връзвай.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Селенка аз знам защо не ми отговаряш...няма жена която да си признае че е сбъркала и такава която да се е извинила за нещо.Отговорът е ясен не можеш да събереш такава сума...Да София не е България...но извън София не само цените на кимизарниците са по ниски ами и заплатите са хуманитарни помощи..Аз съм живял като скот едни седем години докато си построих първият апартамент.Бъхтене до откат но поне имаше светлина в тунела без да има насрещен влак.Седем години не съм похарчил една стотинка освен за цигари извън строежа.Дрехи и обувки каквото е останало и квото дадат от работа...В днешно време дори и така не става...Нямям спомени някой да ме е възпитавал с джобните и никога не съм имал много пари като дете и ученик
        А какво ти пречи да поработиш в София или извън България и да ги събереш великите пари? Всичките ми братовчеди това направиха и сега са с апарти в София.

        Пеше, по-гъвкаво мислене си требе. Ето как ги събираш тези 500.000 в днешно време. Еле пък младоците сега с биткоините какви гимнастики правят…

        Айде куртулисай са най-подир. Къде си тръгнал да спориш с адвокатка
        Last edited by Selena; 20.02.2022, 08:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Какво мисля по въпроса: Ученикът ходи на училище не за да се перчи, а да учи. Съответно, джобните са да си покрие закуска и обед, евентуално, за транспорт до/от дома. Не повече.
          И ще стане идеалния работник

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
            Здравейте
            колко да бъдат детските на ученик?

            извън такси за уроци по бокс и т.н ?

            Дали е удачно 1ви клас 1 лв. 5ти 5 лв. и т.н. за да са спокойни и да планират? Включително да ги получават и през ваканцията?

            Предварително благодаря за мненията
            Примерно обвързваш със среднта раб заплата ако е на 7 год, 7 % от сред раб заплата, като стане на 10год, 10% от сред раб заплата към тогавашната средна работна заплата, така и той ще може да си планира и ще е в крак с ръста на цените
            МОже и допълнителни бонуси ако напредва с английски или друг език, компютърна грамотност спорт и математика.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Селенка аз знам защо не ми отговаряш...няма жена която да си признае че е сбъркала и такава която да се е извинила за нещо.Отговорът е ясен не можеш да събереш такава сума...Да София не е България...но извън София не само цените на кимизарниците са по ниски ами и заплатите са хуманитарни помощи..Аз съм живял като скот едни седем години докато си построих първият апартамент.Бъхтене до откат но поне имаше светлина в тунела без да има насрещен влак.Седем години не съм похарчил една стотинка освен за цигари извън строежа.Дрехи и обувки каквото е останало и квото дадат от работа...В днешно време дори и така не става...Нямям спомени някой да ме е възпитавал с джобните и никога не съм имал много пари като дете и ученик
              Леле, Пеше!!! Язе поне няколко пъти съм писала у форума, че съм се объркала. Виновна обаче, нивгаж не съм била.

              Синът ми вече е голям и сам се грижи за джобните си. Като беше ученик и студент, му превеждах определена сума на дебитната карта за седмицата. Ако иска да ги издуха в понеделник и после да се чуди как да изкара до края на седмицата - това си е негова грижа.
              Другото, което съм практикувала с него и племенникът ми - от 7 клас до завършване на средното образование - от 01.07 до 14.09. го натирвах да работи. Това айфони, таблети, лаптопи ..., забравих как се купуват и колко пари струват. Като поотрасна скъсих малко периода за изкарване на кинти до началото на септември, че да може да отиде да си развее задните части по някое море.
              Наздраве!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Не ти отговарям защото не е за тук въпросът ти. Но ти си упорит и рогат.

                Първо има и по-евтини жилища и второ София не е България.

                Събираш като работиш и пестиш.

                Но за да се научиш да работиш и да пестиш пак стигаме до детските джобни, количеството и разпределението им.
                Селенка аз знам защо не ми отговаряш...няма жена която да си признае че е сбъркала и такава която да се е извинила за нещо.Отговорът е ясен не можеш да събереш такава сума...Да София не е България...но извън София не само цените на кимизарниците са по ниски ами и заплатите са хуманитарни помощи..Аз съм живял като скот едни седем години докато си построих първият апартамент.Бъхтене до откат но поне имаше светлина в тунела без да има насрещен влак.Седем години не съм похарчил една стотинка освен за цигари извън строежа.Дрехи и обувки каквото е останало и квото дадат от работа...В днешно време дори и така не става...Нямям спомени някой да ме е възпитавал с джобните и никога не съм имал много пари като дете и ученик

                Коментар


                • Добро утро,

                  благодаря ти за подкрепата.

                  Прав съм естествено. Нека върнем лентата 18-20г назад, в началото на Новото време. Имаше 18% безработица, за да почнеш работа като експерт на трудов договор трябваха връзки и то силни, а българите бяха песимистични и негативни. Това го казва една съученичка, емигрирала в ОК. Каза, че за първи път през 2008г видяла българите щастливи и доволни по време на икономическия бум.

                  И как човек да сваля гаджета като се скапва да работи на 2 работи и стои до късно вечер да работи (говоря за периода преди 2008 г.).
                  И една кифла никога няма да оцени големия труд на един мъж да направи хубав апарт и да събере пари,

                  Тя е консуматорски настроена и го манипулира с някои неща!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Много си нагла. Насред неофеодализъм обясняваш как работиш и пестиш. Айде, историята си я пропуснала в училище, ама Дикенс поне не си ли чела.

                    Никакви врътки с джобни не помагат, ако децата нямат гръб. Ако вече имат, тогава има някакъв смисъл, за да не станат пройдохи.
                    Значи, досега в комуникацията с теб аз не ползвам персонални квалификации и това е последен отговор, който ще получиш от мен, защото виждам, че липсва ниво, за да се говори с теб.

                    Много ми е смешно точно ти да дрънкаш как съм пропуснала историята в училище. Сополивият Дикенс съм го чела с зрънце сол.

                    Никой не ти казва, че децата не трябва да имат гръб. Казва ти се, че не трябва веднага да им се подава всичко наготово, защото е вредно за тях. Пусни безконтролно дете в сладкарница и гледай какво се случва. В това се корени и смисълът за разпределянето на джобните пари и техният размер.

                    Дали е неофеодализъм или развит социализъм принципите на възпитанието са си същите. Ако не възпиташ някой, че за да получи нещо следва да се потруди, да си направи сметката и да е дисциплиниран резултатите ще са плачевни.

                    Какво точно не разбра? Най-богатите хора този “гръб” го блиндират за младите и не им дават достъп до него поне докато не навършат 25-30 години.

                    Дори да нямат “гръб” пак е добре и даже е още по-важно да знаят да си разпределят ресурсите. Познавам много с “гръб” дето се самоубиха и прекаляване с наркотици и много без “гръб”, които си уредиха живота, защото нищо не им бе поднесено на тепсия.

                    Като проимаш деца, тогава ела да ми дрънкаш теорийките си в стил Майк Флорида.

                    Айде юруш на борсата.
                    Last edited by Selena; 18.02.2022, 09:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Не ти отговарям защото не е за тук въпросът ти. Но ти си упорит и рогат.

                      Първо има и по-евтини жилища и второ София не е България.

                      Събираш като работиш и пестиш.

                      Но за да се научиш да работиш и да пестиш пак стигаме до детските джобни, количеството и разпределението им.
                      Много си нагла. Насред неофеодализъм обясняваш как работиш и пестиш. Айде, историята си я пропуснала в училище, ама Дикенс поне не си ли чела.

                      Никакви врътки с джобни не помагат, ако децата нямат гръб. Ако вече имат, тогава има някакъв смисъл, за да не станат пройдохи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Абсолютно искрено и лично ти признавам, че задаващите подобни въпроси смятам за негодни.
                        ...и напразно. Къде по-важно е, какви въпроси си задаваме, отколкото, какви и колко отговори, можем да заучим. Там, мисля, е Мъдростта.

                        Коментар


                        • Какво мисля по въпроса: Ученикът ходи на училище не за да се перчи, а да учи. Съответно, джобните са да си покрие закуска и обед, евентуално, за транспорт до/от дома. Не повече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Не съм забил в никаква посока..Не ми отговори на въпроса можеш ли да събереш 500000 лева да си купиш жилище и то не какво да е а най обикновено?Не знам какво разбираш под финансова култура но за мен финансова култура е да правиш на обратното на това което те съъветват разни откачалки по телевизора и разни мазни лихвари...никакви кредити и никакво разпростиране извън чергата...Кредитни карти бързи кредити за почивки и гъзария за коли уреди на изплащане никога..И независим живот.По добре по беден но никога с превит гръб и подвита опашка...Възпитанието е трудна работа....Господ възпитава най добре.И аз изповядвам идеята че децата трябва растат без охолство каквото е необходимо и толкова...Има дънки от 20 лева има и от 300.Същото е и с обувките и с дрехите и с каквото се сетиш.Въобще детето не трябва да расте с мисълта че с парите на родителите си има предимство над връсниците си.
                            Не ти отговарям защото не е за тук въпросът ти. Но ти си упорит и рогат.

                            Първо има и по-евтини жилища и второ София не е България.

                            Събираш като работиш и пестиш.

                            Но за да се научиш да работиш и да пестиш пак стигаме до детските джобни, количеството и разпределението им.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Странни истории описваш. Давай да ходим в темата за успеха и да ти разказвам успешни житейски истории.

                              Чети сега по темата - по-долу форумецът ретро даде една добра немска таблица за джобните на деца и юноши и тяхната градация.

                              Ти заби в съвсем друга странна посока, която няма нищо общо с изграждането на финансова култура при деца и юноши.
                              Не съм забил в никаква посока..Не ми отговори на въпроса можеш ли да събереш 500000 лева да си купиш жилище и то не какво да е а най обикновено?Не знам какво разбираш под финансова култура но за мен финансова култура е да правиш на обратното на това което те съъветват разни откачалки по телевизора и разни мазни лихвари...никакви кредити и никакво разпростиране извън чергата...Кредитни карти бързи кредити за почивки и гъзария за коли уреди на изплащане никога..И независим живот.По добре по беден но никога с превит гръб и подвита опашка...Възпитанието е трудна работа....Господ възпитава най добре.И аз изповядвам идеята че децата трябва растат без охолство каквото е необходимо и толкова...Има дънки от 20 лева има и от 300.Същото е и с обувките и с дрехите и с каквото се сетиш.Въобще детето не трябва да расте с мисълта че с парите на родителите си има предимство над връсниците си.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Селена нещо се изнерви какъв комунизъм къде забразди сопри се...Да не е необходимо на сополив келеш да се купува айфон за 1000 евро.Не знам за никаква немска таблица.Ти например как би събрала 500000 кинта да си купиш кимизарник?Щото аз съм убеден не можеш ако ще да се скъсаш от работа.Да не си млад човек на днешно време.Перспектива никаква...Кой е тоя глупак дето цял живот ще бъхти за ненаситни лихвари.ми ще и резне гръкляна и толкова...За да има смисъл един млад човек да се труди той трябва да има перспектива и да постига определени цели...Цял живот да плащам непосилни кредити и да пълня гушите на чорбаджии няма да стане категорично.ти ако искаш бъхти за такива аз предпочитам да не бъхтя.Младите ще станат цигани и ще чакат на държавата щото държавата е виновна за ситуацията...Аз не искам децата ми да са покорни роби на разни боклуци
                                Странни истории описваш. Давай да ходим в темата за успеха и да ти разказвам успешни житейски истории.

                                Чети сега по темата - по-долу форумецът ретро даде една добра немска таблица за джобните на деца и юноши и тяхната градация.

                                Ти заби в съвсем друга странна посока, която няма нищо общо с изграждането на финансова култура при деца и юноши.

                                Коментар

                                Working...
                                X