IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко да бъдат джобните на ученик?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Ами пак изместваш фокуса. Щом ти е мъчно за комунизма - те ти Китай, те ти Русия.

    Съвсем друго казах аз. Не е необходимо на сополив келеш да се купува Айфон за 1000 €.

    Много е добра немската таблица на ретро за парите, които следва да се дават на подрастващ.

    Иначе създаваш паразит, който освен това смята, че всички са му длъжни.

    Там е опасността.
    Селена нещо се изнерви какъв комунизъм къде забразди сопри се...Да не е необходимо на сополив келеш да се купува айфон за 1000 евро.Не знам за никаква немска таблица.Ти например как би събрала 500000 кинта да си купиш кимизарник?Щото аз съм убеден не можеш ако ще да се скъсаш от работа.Да не си млад човек на днешно време.Перспектива никаква...Кой е тоя глупак дето цял живот ще бъхти за ненаситни лихвари.ми ще и резне гръкляна и толкова...За да има смисъл един млад човек да се труди той трябва да има перспектива и да постига определени цели...Цял живот да плащам непосилни кредити и да пълня гушите на чорбаджии няма да стане категорично.ти ако искаш бъхти за такива аз предпочитам да не бъхтя.Младите ще станат цигани и ще чакат на държавата щото държавата е виновна за ситуацията...Аз не искам децата ми да са покорни роби на разни боклуци

    Коментар


    • Разводнихте темата. Най-важното нещо в живота ни е отглеждането, възпитанието и подпомагането на децата ни.
      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Да от джобните тръгваме..Имаше навремето един Маргарит Мицев ако го помниш той с много труд и пот и най вече от икономия на банички стана милионер...Та такива ми ти работи...В цивилизованите държави както им вика Дури не искат един човек да има жилище а да плаща наеми дорде е жив...лека полека и тука ще стане така.Жилищата ще се съсредоточат в много малък брой хора а всички други в кашониери и гета..Аз не виждам как един млад човек може да се сдобие сам със жилище колкото и да работи...А едни тарикати ще са вечни господари без труд...Е тая няма да стане.Рано или късно чорбаджиите ще свършат по дереците или в Белене...Вида в САШ какво се случи...ще се случи пак.Оставиш ли човека гол ще ти отрже главата без да му мигне окото.Да му мислят раните безовци зукърбурци и чичо били...ще намажат въжето
        Ами пак изместваш фокуса. Щом ти е мъчно за комунизма - те ти Китай, те ти Русия.

        Съвсем друго казах аз. Не е необходимо на сополив келеш да се купува Айфон за 1000 €.

        Много е добра немската таблица на ретро за парите, които следва да се дават на подрастващ.

        Иначе създаваш паразит, който освен това смята, че всички са му длъжни.

        Там е опасността.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Собственик не се става веднага. Има и наеми. Не е там въпросът. От джобните тръгваме, но всъщност джобните са само началото. Само аспект от общата картинка.
          Да от джобните тръгваме..Имаше навремето един Маргарит Мицев ако го помниш той с много труд и пот и най вече от икономия на банички стана милионер...Та такива ми ти работи...В цивилизованите държави както им вика Дури не искат един човек да има жилище а да плаща наеми дорде е жив...лека полека и тука ще стане така.Жилищата ще се съсредоточат в много малък брой хора а всички други в кашониери и гета..Аз не виждам как един млад човек може да се сдобие сам със жилище колкото и да работи...А едни тарикати ще са вечни господари без труд...Е тая няма да стане.Рано или късно чорбаджиите ще свършат по дереците или в Белене...Вида в САШ какво се случи...ще се случи пак.Оставиш ли човека гол ще ти отрже главата без да му мигне окото.Да му мислят раните безовци зукърбурци и чичо били...ще намажат въжето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Абсолютно искрено и лично ти признавам, че задаващите подобни въпроси смятам за негодни.
            Това си е твое мнение. Най - вероятно нямаш дори 40 г., което обяснява позицията ти. Дерзай при акциите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Много ми е интересно как трябва да се бори и колко трябва да се бори един млад човк за да си купи три стаички насред блата и мочурища за 500000 кинта?Според мен такива ако има изобщо ще са се броят на пръстите на едната ръка
              Собственик не се става веднага. Има и наеми. Не е там въпросът. От джобните тръгваме, но всъщност джобните са само началото. Само аспект от общата картинка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Колко деца имам не е предмет на темата, но ти все още нямаш деца видно от горното ти изказване. Млад си. Има време.

                Не говоря някой да се мъчи, а да се научи да се бори и да не е инфантилен на 40+

                И друг въпрос ще ти задам - следва ли негодното да се репродуцира?
                Много ми е интересно как трябва да се бори и колко трябва да се бори един млад човк за да си купи три стаички насред блата и мочурища за 500000 кинта?Според мен такива ако има изобщо ще са се броят на пръстите на едната ръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  И друг въпрос ще ти задам - следва ли негодното да се репродуцира?
                  Абсолютно искрено и лично ти признавам, че задаващите подобни въпроси смятам за негодни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Не е така. Evgo e особено прав за репродукцията. Мъчението прави хората цинични. Подслонът не е лукс, а човешко право.

                    Колко деца имаш след тия мъки?
                    Колко деца имам не е предмет на темата, но ти все още нямаш деца видно от горното ти изказване. Млад си. Има време.

                    Не говоря някой да се мъчи, а да се научи да се бори и да не е инфантилен на 40+

                    И друг въпрос ще ти задам - следва ли негодното да се репродуцира?
                    Last edited by Selena; 17.02.2022, 18:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Голяма грешка. Ако не се “мъчи” от него няма да произлезе зрял индивид. Никакъв апарт и никаква кола. Сам да се бори и да си ги набави иначе нищо няма да цени и ще е пожизнен скопец.

                      Това което ме е изградило като личност е било именно “мъченето”, бачкането и усилието, а не готовото наследство поднесено на тепсия.
                      Не е така. Evgo e особено прав за репродукцията. Мъчението прави хората цинични. Подслонът не е лукс, а човешко право.

                      Колко деца имаш след тия мъки?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        въпреки, че по учебник децата трябва да се оправят сами и да се отделят от родителите на 18г, както е в САЩ, на мен ми се струва, че е много добре да има помощ като завърши висшето си образование.

                        Вместо да се купуват ненужни вили и предмети и да се черпят чуждите хора и да се харчи за глупости, е много хубаво да му се купи апарт, кола и да започне зрелия си живот без да се мъчи. И така ще има ранна репродукция,
                        Голяма грешка. Ако не се “мъчи” от него няма да произлезе зрял индивид. Никакъв апарт и никаква кола. Сам да се бори и да си ги набави иначе нищо няма да цени и ще е пожизнен скопец.

                        Това което ме е изградило като личност е било именно “мъченето”, бачкането и усилието, а не готовото наследство поднесено на тепсия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          +100

                          До 7-годишна възраст джобни рядко са му нужни на детето.
                          От 7 до 12 по 2 кинта на ден + некви уговорени премии за значима помощ в домакинството или успехи в училище/тренировките. За рождени и именни дни кинти не се дават - само подаръци. Синковеца/щерката трябва да научат цената на парите. Даваш - получаваш, без значение дали са физически или умствени усилията.
                          Надаш се след 12 да са се научили на горното + да не си развързват гащите без важна причина.
                          След 12 родителите трябва да приложат индивидуален подход в зависимост от наученото до тази възраст.
                          От 16 нагоре - да си изкарва пари за екстрите, които иска.

                          P.S. Баби и дядовци да се контролират строго, за да не нарушават финансовата дисциплина
                          Има 10лв плюс монети в раницата (стоят си така от началото на срока). Ядене му се слага всеки ден. Тел. за 200лв. От успеха съм предоволен (засега). 5 клас

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                            Здравейте,

                            въпреки, че по учебник децата трябва да се оправят сами и да се отделят от родителите на 18г, както е в САЩ, на мен ми се струва, че е много добре да има помощ като завърши висшето си образование.

                            Вместо да се купуват ненужни вили и предмети и да се черпят чуждите хора и да се харчи за глупости, е много хубаво да му се купи апарт, кола и да започне зрелия си живот без да се мъчи. И така ще има ранна репродукция,
                            В норвегия е така. Като се ожениш на 20г подаръка на родителите е ипотека/кредит и ти дават ВСИЧКО за каквото си мечтаеш и почваш да си живееш.
                            А то е скромна дървена колиба, кола и лодка. Ако искаш повече издигаш се в бачкането и СПЕСТЯВАШ и си купуваш
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Здравейте,

                              въпреки, че по учебник децата трябва да се оправят сами и да се отделят от родителите на 18г, както е в САЩ, на мен ми се струва, че е много добре да има помощ като завърши висшето си образование.

                              Вместо да се купуват ненужни вили и предмети и да се черпят чуждите хора и да се харчи за глупости, е много хубаво да му се купи апарт, кола и да започне зрелия си живот без да се мъчи. И така ще има ранна репродукция,

                              Коментар


                              • Не мисля, че е възпитателно да се заплаща помощта на детето в домашната работа. Трябва да се учи да живее в общност, семейство и всеки да взима участие в общите задачи. Подобно ми е виждането и за заплащане на ...високи оценки в училище. Образованието трябва да има смисъл и значение извън паричните знаци и оценъчните методи на системата.

                                Коментар

                                Working...
                                X