IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко да бъдат джобните на ученик?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Powell Overwhelming Разгледай мнение
    ...Иначе някой ден като имам деца...
    За това говорим няколко души тук. За сегашнитеученици ще е още по-трудно.

    Коментар


    • Като ученик получавах по 50 ст. на ден, след това мизата се вдигна на лев, а накрая (някъде към 8-9 клас) стана на 2 лв. и си остана закотвена там. От една страна, парите далеч не винаги бяха достатъчни, но пък от друга се научих да ги пестя и ценя повече, което в настоящия момент доста ми помага.

      Дали имам пари да си купя апартамент? Съвсем не, но и дотам ще стигна... Иначе някой ден като имам деца, може би бих приложил немската таблица, която беше дадена в началото на темата - изглежда ми разумна. Това или бюджетът да се дава за цяла седмица напред, а пък той/тя да си се разпореждат с него както намерят за добре (вече като са поотраснали, разбира се).

      Цигарите, алкохола и други юношески провинения няма да коментирам, защото те опират главно до качеството на възпитанието вкъщи. Разбира се, има го и "peer pressure" моментът, но пък примерно аз никога не съм пробвал разни там бонбони, прахчета и подобни "стимуланти", а се е случвало връстници да ми предлагат неведнъж, така че нещата са доста относителни.

      Коментар


      • Ако ЗОтина години спестяваш и инвестираш по 350 кинта на мес ще станеш милионер, и това с нула лева първоначален капитал.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Да да много са заможни.Селена да не се лъжем.не отричам че има и заможни но те са по малко от процент.Масата са си папурковци отскъде.И зависи какво разбираш под заможен.
          Проблемът е по-скоро дефиницията за кадърен. Написах го по-долу: всичките заможни се имат за кадърни. Като "кадърният" въпрос: кат си толкова умен, що не си богат?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Милионери е пресилено заможни са кадърните. И в чужбина и у нас.
            Да да много са заможни.Селена да не се лъжем.не отричам че има и заможни но те са по малко от процент.Масата са си папурковци отскъде.И зависи какво разбираш под заможен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Не необходимо всичко да се преживее лично...Разумният човек се учи от грешйуте на деугите не от само от собствените...Само не ми казвай че по чужбина всички българи са милионери.
              Милионери е пресилено заможни са кадърните. И в чужбина и у нас.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                А другите не ги познаваш. Не ти ли се трува, че е леко самонадеяно да оценяваш нещо, което не си изживял лично?
                Не необходимо всичко да се преживее лично...Разумният човек се учи от грешйуте на деугите не от само от собствените...Само не ми казвай че по чужбина всички българи са милионери.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Слава на Бога не съм бил.Ма около мен пълно с такива.Не само нямат половин милион ми нищо нямат
                  А другите не ги познаваш. Не ти ли се трува, че е леко самонадеяно да оценяваш нещо, което не си изживял лично?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Ти кога точно си бил в чужбина за година бачкане?
                    Слава на Бога не съм бил.Ма около мен пълно с такива.Не само нямат половин милион ми нищо нямат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      И в София да работиш и на гарата да спиш няма спестяване на толкова пари.В чужбина да не говорим..
                      Ти кога точно си бил в чужбина за година бачкане?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        И в София да работиш и на гарата да спиш няма спестяване на толкова пари.В чужбина да не говорим..
                        Абе ти не разбираш. Не е от работа, ами от закуски.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          А какво ти пречи да поработиш в София или извън България и да ги събереш великите пари? Всичките ми братовчеди това направиха и сега са с апарти в София.

                          Пеше, по-гъвкаво мислене си требе. Ето как ги събираш тези 500.000 в днешно време. Еле пък младоците сега с биткоините какви гимнастики правят…

                          Айде куртулисай са най-подир. Къде си тръгнал да спориш с адвокатка
                          И в София да работиш и на гарата да спиш няма спестяване на толкова пари.В чужбина да не говорим..

                          Коментар


                          • Преди наистина ставаше. 5 години здраво бачкане в Англия бяха достатъчни. 2005-та МРЗ у нас беше около 150 лв. В Англия се изкарваха 800 gbp чисто/месец. Дори с бачкане в Испания и Италия ставаше, да не говорим за Гърция и Кипър.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Тая схема вървеше преди 10-20г - когато изкарваха по 1к€ и имотите бяха по 20-30к. Сега изкарват макс 2к€ а имотите са по 200-300к. Или вместо 3-5 години добре платена работа трябват 20-30 години или ЦЯЛ живот.
                              Дали си струва цял живот да се трепеш за 4 МУХЛЯСАЛИ стени?
                              Бе ти и вярваш хахаха, такива се сдобиват с имот или с наследство, или виснали на мъдете на някой

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Тая схема вървеше преди 10-20г - когато изкарваха по 1к€ и имотите бяха по 20-30к. Сега изкарват макс 2к€ а имотите са по 200-300к. Или вместо 3-5 години добре платена работа трябват 20-30 години или ЦЯЛ живот.
                                Дали си струва цял живот да се трепеш за 4 МУХЛЯСАЛИ стени?
                                Сит на гладен не вярва. Ситите си мислят, че гладните са гладни, защото са тъпи, мързеливи и прочие. Толкова тъпи, че не се сещат да ядат пасти, пардон да правят "гимнастики с койни", коги нема леб. Ситите си мислят, че са сити, защото са умни, работливи и инициативни.

                                Кога почнах да се правя на студент 2005-та някъде, половин година бачках шофьор-склададжия почти на минимална и естествено с фалшив договор. Собственичката - неработила и ден през живота си, стара мома, турната от родата за шефче, за да не се депресира вкъщи. От скука идваше в склада да ни занимаваше с "проблемите си". Едната зима ни обясняваше над час, кас не може да разбере хората, които пестят от отопление. На мене ми го обясняваше, който работех на минимална, който два три пъти поне заспивах на волана от умора и който не можеше да си вземе болничен заради менте договора.

                                Тази мома в момента е още по-напред. Фирмата още работи на загуба, никога не е била на печалба, ама част от родата влезе в криминалните хроники и собствеността още повече се концентрира. Даже си взе мъж, осиновила е дете (бяло! Опитайте и вие да осиновите бяло нормално дете, да видите как $тава). Сигурен съм, че подхожда отговорно с джобните и обяснява как с образование и труд ще успее в живота. Те Дилян на 20 години беше в борда на компания с активи за десетки милиони.

                                Коментар

                                Working...
                                X