IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде учат децата на инвеститорите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Не знам, всъщност ако питаш за нещо завъртяно, колежи в Швейцария или други подобни, не мога да бъда полезен.
    Моят опит:
    Синковецът от 5 клас е в СМГ. След това пак си искаше там. Влезе и в Американския, но си отиде в СМГ.
    Препоръките ми: Забравяте за всякакви идиотски предмети в 7 клас. Наблягане на математика и български и гимназия от рода на СМГ, 1,2 английска, Немска Испанска. Ако има специални заложби - не мога да помогна.
    Това е за София естествено.

    И все пак, трябва да се знае и каква е идеята на детето.
    Питайте ме дали кандидатствах в елитните гимназии преди 30 години, въпреки желанието на родителите ми. Всъщност за техния хатър, кандидатствах, влязох и излъгах, че не са ме приели.
    Наивнико,
    1) СМГ е едно НОРМАЛНО училище. Не добро. Нормално. Останалите обаче са МНООО ЗЛЕ, та на фона....! Та.. така. СМГ изобщо не е някакво място в което едва ли не разбираш ли. Сега.. някои деца да, които са си наистина с ГОЛЕМИ заложби И родителите ги карат се изявяват по олимпиади и нам си кво НО масата изобщо не е нито велика, нито пък нещо се обръща някакво специално внимание. ПРОСТО децата са подбрани, добри са и даскалите НЕ СА ЗЛЕ! НО в никой случай не е някаква школа за гении с някаква допълнителна много силна и специална подготовка.
    2) Образованието и успехите в математиката НЕ СА ГАРАНЦИЯ ЗА НИЩО! Е оня ден имах тука един.. СМГ печелил олимпиади, после отишъл в СУ, завършил математика и сега.. кове код в несвяст в прашен офис в мазето на една банка за 1200 лефчета на месец.
    МАНИ БЕГАЙ!
    А иначе конкретния съвет към коуегата е този да - за СФ - СМГ, Немска, Испанска, английска 1 и 2, Търговско-банкова и частни (ПЧМГ, Света София.. )Потърси в нета класация според представянето на матурите в 12 клас и ти става ясно всичко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Не знам, всъщност ако питаш за нещо завъртяно, колежи в Швейцария или други подобни, не мога да бъда полезен.
      Моят опит:
      Синковецът от 5 клас е в СМГ. След това пак си искаше там. Влезе и в Американския, но си отиде в СМГ.
      Препоръките ми: Забравяте за всякакви идиотски предмети в 7 клас. Наблягане на математика и български и гимназия от рода на СМГ, 1,2 английска, Немска Испанска. Ако има специални заложби - не мога да помогна.
      Това е за София естествено.

      И все пак, трябва да се знае и каква е идеята на детето.
      Питайте ме дали кандидатствах в елитните гимназии преди 30 години, въпреки желанието на родителите ми. Всъщност за техния хатър, кандидатствах, влязох и излъгах, че не са ме приели.
      Благодаря ти -полезно е.
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
        Да за съжаление си прав..очаквах друг тип дискусия.
        Не знам, всъщност ако питаш за нещо завъртяно, колежи в Швейцария или други подобни, не мога да бъда полезен.
        Моят опит:
        Синковецът от 5 клас е в СМГ. След това пак си искаше там. Влезе и в Американския, но си отиде в СМГ.
        Препоръките ми: Забравяте за всякакви идиотски предмети в 7 клас. Наблягане на математика и български и гимназия от рода на СМГ, 1,2 английска, Немска Испанска. Ако има специални заложби - не мога да помогна.
        Това е за София естествено.

        И все пак, трябва да се знае и каква е идеята на детето.
        Питайте ме дали кандидатствах в елитните гимназии преди 30 години, въпреки желанието на родителите ми. Всъщност за техния хатър, кандидатствах, влязох и излъгах, че не са ме приели.

        Коментар




        • ""Graduates of Yale University, I apologize if you have endured this type of prologue before, but I want you to do something for me. Please, take a good look around you. Look at the classmate on your left. Look at the classmate on your right. Now, consider this: five years from now, 10 years from now, even 30 thirty years from now, odds are the person on your left is going to be a loser. The person on your right, meanwhile, will also be a loser. And you, in the middle? What can you expect? Loser. Loserhood. Loser Cum Laude."

          Целия текст http://www.satirewire.com/news/0006/...-ellison.shtml
          А къде учат ...
          Ето тук
          http://wallstcheatsheet.com/stocks/8...tml/?a=viewall

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bingo Разгледай мнение
            Техникум Вътрешна Украса
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • ТВУ


              http://vbox7.com/play:cbbc8397

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Споделям опита си, с уговорката, че хал на хабер си нямам от инвестиции.
                Когато по-дребната 1/3-та пълноправен член на домочадието започна 7-ми клас, аз реших да дам правилен наклон на желанието му за последващо гимназиално образование.
                Искаше ми се да учи в езикова гимназия, но мъника се запаенти като магаре на мост и отсече - ПМГ
                Последва няколко месечно облъчване от моя страна, ама детенцето, което носи моят ведър характер, въобще не взе предвид мъдрите ми съвети ...
                После, един прекрасен ден погледнах бележника му, направих справка по предметите и забелезах явното му влечение по природните науки. Това български, история, география - хайде молим, нема нужда.
                Подаде си документите само в математическата гимназия и сега не смее да ми хленчи когато му е трудно, защото той сам си избра училището и "специалността"
                Моята дъщеря въпреки няколкогодишната обработка от майка и да учи в една гимназия по финанси и счетоводство която е до жилището ни отиде в Математическата гимназия на другия край на града,Никога не сме я будили или пък карали да учи.Не помня кога беше през годините я попитах колко има по математика а тя ми каза че имала няколко шестици,Аз се ядосах щото я гледам как виси пред компютъра слуша музика пие кафе виси в банята и слуша музика и я привиках да се яви.Дадох и три задачи доста трудни от един мой сборник и и казах до три четири дни да са решени.След два часа се отвори вратата и видях два листа да хвърчат срешу мен.Задачите бяха решени.Повече никога не попитах колко има и какво учи то не че съм я питал и преди това.Никога в къщи не сме говорили за училище даскали съученици.Дори си мисля че тя не научи на всичките деца в класът и имената..С майка си мислехме че ще учи някаква икономика или в чужбина.По едно време беше решила да учи в Американския в Благоевград.Ходи на тойфъли сатове и нам кво си издържа всичко но като се върна от тойфъла каза че забравяме за АУБГ.Ще учи в Техническия университет.Аз мислех че си прави майтапи но нямаше майтап.Отиде на предварителния изпит реши задачите и се записа компютърни системи и управление.Учи като побъркана и се оплаква че нищо не знае.Слушаме познати децата им какви шестици изкарват в Нов Български и УНСС и немеем.Не пожела да учи в чужбина като батко си.И деамата решиха да стават инженери.Не съм се бъркал щото и аз съм инженер майка и обаче и до ден днешен и натяйва че това не е за нея.Намерила си и е много добра работа и не се оплаква.Та те така.При мен нещата се случват просто ми се съобщават за изпълнение а аз не се бъркам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  А какво друго си очаквал, като започна темата по доста "странен", да не кажа "идиотски" начин. За по-старите форумци това прозвуча като поредния римейк на темите "Каква кола подхожда на големия инвеститор", "Какъв часовник ...", "Какъв телефон ....", "Каква яхта ....." и т.н. простотии, които ни запълваха времето, когато нямаше за какво да се дърляме.

                  Сега сериозно. Ако наистина търсиш съвет, първо трябва да си изяснил какви заложби (наклонности, таланти и т.н.) има детето ти. Детето ти, дори на тази възраст, вече е оформен човек и би трябвало да знаеш накъде го влече. Това няма общо с това дали е дете на инвеститор или на циганин от "Чистота". Когато вече си наясно, идва времето да търсиш препоръки за съответното училище. Професионалното ориентиране на моята дъщеря започна след 4-клас, когато я преместих от кварталното училище в специализирано такова за математика. Сега завършва компютърни науки в Кеймбридж. Ако става въпрос за математика, компютри и естествени науки, мога да съм ти полезен, въпреки че за времето откакто моята дъщеря беше в 6-ти клас може доста неща да са се променили.

                  И пак да напомня - ако търсиш сериозен съвет, започни темата сериозно, а не с опити за нескопосани шеги.
                  ОК ,може и аз да не съм се изразил правилно ,но това което описа е това което исках да прочета.
                  мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                    Да за съжаление си прав..очаквах друг тип дискусия.
                    Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                    ..................

                    А иначе както съм написал очаквах да споделят опита си ,но не виждам много такива мнения.
                    А какво друго си очаквал, като започна темата по доста "странен", да не кажа "идиотски" начин. За по-старите форумци това прозвуча като поредния римейк на темите "Каква кола подхожда на големия инвеститор", "Какъв часовник ...", "Какъв телефон ....", "Каква яхта ....." и т.н. простотии, които ни запълваха времето, когато нямаше за какво да се дърляме.

                    Сега сериозно. Ако наистина търсиш съвет, първо трябва да си изяснил какви заложби (наклонности, таланти и т.н.) има детето ти. Детето ти, дори на тази възраст, вече е оформен човек и би трябвало да знаеш накъде го влече. Това няма общо с това дали е дете на инвеститор или на циганин от "Чистота". Когато вече си наясно, идва времето да търсиш препоръки за съответното училище. Професионалното ориентиране на моята дъщеря започна след 4-клас, когато я преместих от кварталното училище в специализирано такова за математика. Сега завършва компютърни науки в Кеймбридж. Ако става въпрос за математика, компютри и естествени науки, мога да съм ти полезен, въпреки че за времето откакто моята дъщеря беше в 6-ти клас може доста неща да са се променили.

                    И пак да напомня - ако търсиш сериозен съвет, започни темата сериозно, а не с опити за нескопосани шеги.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      ....................., ама детенцето, което носи моят ведър характер,.................."


                      хихихихихиххихии........., АКО СМЕЯ да допълнА: ПРЕКАЛЕНО ведър /характер/!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                        Продължавай да се обогатяваш!

                        А иначе както съм написал очаквах да споделят опита си ,но не виждам много такива мнения.
                        Споделям опита си, с уговорката, че хал на хабер си нямам от инвестиции.
                        Когато по-дребната 1/3-та пълноправен член на домочадието започна 7-ми клас, аз реших да дам правилен наклон на желанието му за последващо гимназиално образование.
                        Искаше ми се да учи в езикова гимназия, но мъника се запаенти като магаре на мост и отсече - ПМГ
                        Последва няколко месечно облъчване от моя страна, ама детенцето, което носи моят ведър характер, въобще не взе предвид мъдрите ми съвети ...
                        После, един прекрасен ден погледнах бележника му, направих справка по предметите и забелезах явното му влечение по природните науки. Това български, история, география - хайде молим, нема нужда.
                        Подаде си документите само в математическата гимназия и сега не смее да ми хленчи когато му е трудно, защото той сам си избра училището и "специалността"
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Баси гьона...

                          Още - само веднъж: пич, животът си е твой, но в него нещата не могат да се преписват от другарчетата, именно, защото - ДЕТЕТО /допускам.../ си е твое и към него не могат да се прилагат НИКАКВИ РЕЦЕПТИ отвън... ДЕТЕТО НЕ Е ПАРЧЕ МЕСО, което трябва да приготвиш за вечеря, затова ТУК няма да завалят готовите рецепти: ВСЕКИ от представените ТУК инвеститори - има свой подход към децата си, нещо повече: всяко от техните /няколко/ деца - е уникално!

                          Разбирай ме, както искаш /вероятно ще ти е необходим преводач - защото ти нямаш понятие от елементарни неща в живота/...

                          Бъди здрав!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                            Слушай, пич! Моля те внимателно да прочетеш двата си поста в тая, отворена от теб тема. Прави ли ти впечатление, колко повърхностно си формулирал желанието си, но въпреки това - темата е значима за много от тук пишещите, защото всеки от тях - както разбира нещата - ти предоставя своето мнение.

                            Какво правиш ти? Вместо да благодариш на хората, които са ТИ отделили от времето си - ти пишеш второто си мнение "със съжаление"... Ай сиктир от тук, моля! Я си преосмисли поведението! Със съжаление! За какво съжаляваш, ако смея да попитам? Какъв тип дискусия "си очаквал"? Кажи ни, де, изреди си критериите, защо ги държиш в тайна? Нали искаш дискусия по ТВОИТЕ КРИТЕРИИ? Ама - не: ти за съжаление си очаквал друг тип дискусия, а пък емотикона, с който илюстрираш конфуза ти - е направо показателен за "очакванията" ти... Баси неадекватния тип, който си ти!

                            п.п. Прегледай и краткото съдържание на първия си пост. Най-важното "това важно нещо", ли е според теб едно "записване на ученик"???

                            ... или, по-важното са: възможностите, които ще има за развитие едно дете - твой /вероятно/ наследник, ..., дали то ще развива някакви свои заложби /знаеш ли ти ПОНЕ някои от тях..., защото хората тук НЕ ГИ ЗНАЯТ.../ и така нататъкА...

                            Или - ти - НЕДОВОЛНИКЪТ - искаш просто да "препишеш" от някого, както си правил до сега в училище? Хайде - време е да порастнеш: почвай да вземаш сам решенията си в живота и разчитай - не на подсказване, а на собствените си сили...

                            То, с подсказки - всеки го може..., па - и недоволен бил, нашият!!!...

                            АЗ, самият - се обогатявам, като чета толкова значими мнения! Благодаря от твое име на хората тук!..., което - ЗА СЪЖАЛЕНИЕ - ти НЕ ПРАВИШ!
                            Продължавай да се обогатяваш!

                            А иначе както съм написал очаквах да споделят опита си ,но не виждам много такива мнения.
                            мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                              Здравейте,понеже предстои детето ми да го записвам след 6 ти клас и ми е интересно да споделите вашият опит относно това важно нещо.

                              Благодаря ви предварително.

                              Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                              Да за съжаление си прав..очаквах друг тип дискусия.


                              Слушай, пич! Моля те внимателно да прочетеш двата си поста в тая, отворена от теб тема. Прави ли ти впечатление, колко повърхностно си формулирал желанието си, но въпреки това - темата е значима за много от тук пишещите, защото всеки от тях - както разбира нещата - ти предоставя своето мнение.

                              Какво правиш ти? Вместо да благодариш на хората, които са ТИ отделили от времето си - ти пишеш второто си мнение "със съжаление"... Ай сиктир от тук, моля! Я си преосмисли поведението! Със съжаление! За какво съжаляваш, ако смея да попитам? Какъв тип дискусия "си очаквал"? Кажи ни, де, изреди си критериите, защо ги държиш в тайна? Нали искаш дискусия по ТВОИТЕ КРИТЕРИИ? Ама - не: ти за съжаление си очаквал друг тип дискусия, а пък емотикона, с който илюстрираш конфуза ти - е направо показателен за "очакванията" ти... Баси неадекватния тип, който си ти!

                              п.п. Прегледай и краткото съдържание на първия си пост. Най-важното "това важно нещо", ли е според теб едно "записване на ученик"???

                              ... или, по-важното са: възможностите, които ще има за развитие едно дете - твой /вероятно/ наследник, ..., дали то ще развива някакви свои заложби /знаеш ли ти ПОНЕ някои от тях..., защото хората тук НЕ ГИ ЗНАЯТ.../ и така нататъкА...

                              Или - ти - НЕДОВОЛНИКЪТ - искаш просто да "препишеш" от някого, както си правил до сега в училище? Хайде - време е да порастнеш: почвай да вземаш сам решенията си в живота и разчитай - не на подсказване, а на собствените си сили...

                              То, с подсказки - всеки го може..., па - и недоволен бил, нашият!!!...

                              АЗ, самият - се обогатявам, като чета толкова значими мнения! Благодаря от твое име на хората тук!..., което - ЗА СЪЖАЛЕНИЕ - ти НЕ ПРАВИШ!
                              Last edited by mikomikov; 10.02.2015, 12:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                                ТЕМАТА Е много хубава, но за съжаление до тук няма и едно полезно мнение...

                                вярвам, че при БГ-мамите ще има много по-стойностни мнения отколкото тези на полуфалиралите инвеститори

                                не се сещам след 6-ти клас къде се кандидатства ................. обикновенно децата се ориентират след 7-и клас (езикови гиманазии, математически гимназии и други) или след 8-ми клас (професионални училища)
                                Да за съжаление си прав..очаквах друг тип дискусия.
                                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X