IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде учат децата на инвеститорите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • по важно е да се възпита детето да се учи,след това,то само ще си избере!
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Децата на повечето родители с някакъв бизнес рядко се заемат със същото дори родителите им да искат да им го оставят в наследство. Шанса детето ви да се заеме с това което правите и вие е 10% не повече и те хората са го изчислили. На един от бившите ми съдружници синът му бе пратен да учи в Англия в много престижен университет. След като го изкара, баща му зорлем го прибра в България и се опита да го вкара в бизнеса с който се занимава той - зърно. Никакъв интерес. Синът му отиваше на работа понеже е добро момче, но толкова... Накрая баща му се отказа, а сега младежът сам се хвана на друга работа и на заплата дори не много висока, но в съвсем друга област. Баща му обаче се отказа да го "очовечава" и "да го прави човек" и го остави на мира. Племенницата ми е от малкото които сами отидоха да учат това което е учил единия родител - химия, но дали ще стане химичка, когато свърши университета, никой не знае.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Ми аз съм завършил ТУ София и моето го признават.Щото отиваш и веднага разбират какво знаеш.Няма енергийна фирма в света в която не мога да работя ТЕЦ ВЕЦ АЕЦ Електроразпределение Електропренос.И те уверявам нито сме по глупави нито по некадърни.Първоначално те гледат малко отвисоко но като ги сложиш на място гледат смутено.А американците искат просто да им платиш това е проблема не знанията и моженето.Не си ли забелязал че винаги те изготвят класациите и все техните университети най добрите може би защото са най скъпите.най скъпите се оказват най добрите.....Номера е да ти приберат парите.Когато дъщеря ми кандидатства им разбрах системата.Гола вода с три пръста кир зад ушите баламосване за пари

        Мисля, че не е разбрано онова, което съм казал.

        Никъде не казвам, че сме по-глупави и некадърни от ония.

        Никъде не казвам, че знаем по-малко от тях.

        Говоря, че образователната ни система е под всяка критика с тия променящи се постоянно нормативи и структури, които правят учителите луди, вместо те да се концентрират върху своите компетенции и квалификации.

        Нямаме утвърдена система. Това твърдение НЕ противоречи на онова, че знаем повече. Т.е. - ние в голяма степен се самообразоваме, но - ако това /обучение/ правеха други /професионалисти, с квалификации/ - сигурен съм, че щяхме да сме много по-напред. Това е мнението ми по същество.

        Извън горното - все ми е тая, кой четял и кой не се интересувал от мненията ми.

        И без моите мнения - утре ще се развидели..., а светът отново ще е същият /нито съм революционер, нито искам да ви променям мисленето, най-малко пък ви карам да четете, какво съм написал..., хехехехе.../

        За какво пиша, в такъв случай, ли - ми - и аз така: ден да мине - друг да дойде...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
          даскале, ти с филология ли стана полицай?
          Не. С хуманитарна специалност , ама има и физкултурници, дори изкуствоведи и културолози.
          Впрочем, всеки даскал от академията на МВР би ти обяснил, че в цял свят има два вида висши ченгета, такива завършили местната полицейска академия и такива с външна гражданска специалност, които са изкарали кратка школа в горецитираната местна полицейска академия. Вторите много често са по-успешни от първите които са като щраусите-знаят само това което са учили от ретроградни преподаватели не виждали жив айдук.
          Дано съм бил полезен........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
            И аз мисля, че някои наши университети са с незаслужено нисък рейтинг. Брат ми също като теб завърши ТУ-София с много престижна специалност, която още в края на 90-те когато той завърши се признаваше в Австрия и Германия! Нито сме били в НАТО, нито в ЕС, ама дипломите от ТУ се признаваха в немскоезичния свят, света на технологиите.
            даскале, ти с филология ли стана полицай?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Ми аз съм завършил ТУ София и моето го признават.Щото отиваш и веднага разбират какво знаеш.Няма енергийна фирма в света в която не мога да работя ТЕЦ ВЕЦ АЕЦ Електроразпределение Електропренос.И те уверявам нито сме по глупави нито по некадърни.Първоначално те гледат малко отвисоко но като ги сложиш на място гледат смутено.А американците искат просто да им платиш това е проблема не знанията и моженето.Не си ли забелязал че винаги те изготвят класациите и все техните университети най добрите може би защото са най скъпите.най скъпите се оказват най добрите.....Номера е да ти приберат парите.Когато дъщеря ми кандидатства им разбрах системата.Гола вода с три пръста кир зад ушите баламосване за пари
              И аз мисля, че някои наши университети са с незаслужено нисък рейтинг. Брат ми също като теб завърши ТУ-София с много престижна специалност, която още в края на 90-те когато той завърши се признаваше в Австрия и Германия! Нито сме били в НАТО, нито в ЕС, ама дипломите от ТУ се признаваха в немскоезичния свят, света на технологиите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                Не аз не го харесвам. Не го ПРИЗНАВАТ навън. АКО е така - защо трябва децата да учат повторно навън и да губят още години? Да вървят да учат там..., АКО нещата не са установени и щом всеки идва с нови ПРОМЕНИ в образователната система.
                Ми аз съм завършил ТУ София и моето го признават.Щото отиваш и веднага разбират какво знаеш.Няма енергийна фирма в света в която не мога да работя ТЕЦ ВЕЦ АЕЦ Електроразпределение Електропренос.И те уверявам нито сме по глупави нито по некадърни.Първоначално те гледат малко отвисоко но като ги сложиш на място гледат смутено.А американците искат просто да им платиш това е проблема не знанията и моженето.Не си ли забелязал че винаги те изготвят класациите и все техните университети най добрите може би защото са най скъпите.най скъпите се оказват най добрите.....Номера е да ти приберат парите.Когато дъщеря ми кандидатства им разбрах системата.Гола вода с три пръста кир зад ушите баламосване за пари

                Коментар


                • Учат всеки ден в движение и най вече вечер на масата, слушайки възприятието за света на родителите си! Останалото от букварите е за престиж, независимо къде ще е мястото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                    извини ме, че не прочетох цялото ти мнение задълбочено, а го минах по диагонал

                    в твоите очи сигурно си написал нещо възвишено, но в предвид на това, че до сега не съм видял едно смислено изречение от теб, ще ми простиш, че те подминавам като малка гара

                    един безплатен съвет --- ТРЯБВА ДА СИ ЗАСЛУЖИШ ВНИМАНИЕТО НА АУДИТОРИЯТА (ДА ПОКАЖЕШ, ЧЕ СИ НАЧЕТЕН ЧОВЕК) ЗА ДА ТЕ ЧЕТЕ НЯКОЙ
                    И аз го прочетох по диагонал, ама от мързел. Като не ме грабнат първите изречения, спирам.....имам подобен проблем с всички по-дълги текстове.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                      Разбира се, че при т.нар. БГ-мами - щяло да има по-стойностни мнения, особено като отчетем, че мнения като твоето не обогатяват темата, защото точно това твое мнение е взаимствано от едни от първите отговори тук.../вероятно не си обърнал внимание на второто и третото мнения..., тюююю, да му се невидеше - как не ми беше дошло наум да отговоря и аз така......, но пък на теб ти е дошло, нали..., точно като на БГ-мамите... /
                      извини ме, че не прочетох цялото ти мнение задълбочено, а го минах по диагонал

                      в твоите очи сигурно си написал нещо възвишено, но в предвид на това, че до сега не съм видял едно смислено изречение от теб, ще ми простиш, че те подминавам като малка гара

                      един безплатен съвет --- ТРЯБВА ДА СИ ЗАСЛУЖИШ ВНИМАНИЕТО НА АУДИТОРИЯТА (ДА ПОКАЖЕШ, ЧЕ СИ НАЧЕТЕН ЧОВЕК) ЗА ДА ТЕ ЧЕТЕ НЯКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                        Само дето в Швеция е бъкано със студенти от упоменатите страни .
                        пп М/у другото от трети страни е платено
                        Ти в Швеция ли си вече наборе? Знам, че владееш и немски. Искам уроци

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Нормално е да учат там, където е бъдещето и където инвестициите са най-доходни - Китай, Русия, Бразилия, Индия, Южна Африка - БРИКС.
                          Ааааааахахах, ти утрепа всичките ми илюзии ...
                          виж там в другата тема поговори с марков за "курилово"
                          Yeah

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Нормално е да учат там, където е бъдещето и където инвестициите са най-доходни - Китай, Русия, Бразилия, Индия, Южна Африка - БРИКС.
                            Само дето в Швеция е бъкано със студенти от упоменатите страни .
                            пп М/у другото от трети страни е платено
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jikev Разгледай мнение
                              Питай жената, бре Ларе. тя може и да е решила вече
                              Най -добре е където детето желае . Моя синковец не сме го възпрели както за АГ -то ,така и за извън БГ .
                              Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                              Коментар


                              • Нормално е да учат там, където е бъдещето и където инвестициите са най-доходни - Китай, Русия, Бразилия, Индия, Южна Африка - БРИКС.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X