IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде учат децата на инвеститорите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Информативно http://www.famcap.com/articles/2015/...dOYw.facebook=
    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
      Твоето понеже е умно цял живот ще надлъгва това на бай мангал и ще изкарва около двойно повече от него...

      Не мога да проумея как може да има такива промити мозъци. Държавата та държавата, държавата си е просто набор от правила. Разбирам да си обичаш къщата, гората, езика, ама държавата... на теб явно политическото говорене явно добре ти влияе.
      Ми като е набор от правила що не я харесваш?И дали има връзка между това коео казваш и липсата на правила и закони в нашата държава?Да с връзки може дори Президент да станеш.Но с връзки няма как да придобиеш знания и способности.За уважение да не говорим него не може да ти го назначат.И понеже всички разсъждават като теб затова резултата е пред очите ни.Ти ще отидеш ли при хирург назначен с връзки?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        Ако е тъпо детето ти това е правилния подход.После псуваме и си мразим държавата.Некадърника не трябва да е на ръководен пост а да бръмчи с метлата в кошарата.А Надка си е едно посредствено курве и толко
        Твоето понеже е умно цял живот ще надлъгва това на бай мангал и ще изкарва около двойно повече от него...

        Не мога да проумея как може да има такива промити мозъци. Държавата та държавата, държавата си е просто набор от правила. Разбирам да си обичаш къщата, гората, езика, ама държавата... на теб явно политическото говорене явно добре ти влияе.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
          Хора, аз ако съм научил едно нещо е че този свят се управлява от връзки. Така е и в малките фирми, така е и в големите, и в мултинационалните, и в публичния сектор, и в политиката и навсякъде. Бил съм в повечето от тези. Важно да научите децата си да създават връзки "по нашенски нетуъркинг". Тоест няма значение какво знаеш има значение кои са ти приятели.

          За да имат правилната среда за тези връзки, също трябва да се погрижите. Не че съм застъпник на скъпите училища, но е по-добре детето ви да учи с това на Надето, а не с детето на бай мангал, което цял ден мисли как да открадне 3 винта...
          Ако е тъпо детето ти това е правилния подход.После псуваме и си мразим държавата.Некадърника не трябва да е на ръководен пост а да бръмчи с метлата в кошарата.А Надка си е едно посредствено курве и толко

          Коментар


          • Хора, аз ако съм научил едно нещо е че този свят се управлява от връзки. Така е и в малките фирми, така е и в големите, и в мултинационалните, и в публичния сектор, и в политиката и навсякъде. Бил съм в повечето от тези. Важно да научите децата си да създават връзки "по нашенски нетуъркинг". Тоест няма значение какво знаеш има значение кои са ти приятели.

            За да имат правилната среда за тези връзки, също трябва да се погрижите. Не че съм застъпник на скъпите училища, но е по-добре детето ви да учи с това на Надето, а не с детето на бай мангал, което цял ден мисли как да открадне 3 винта...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
              Наивнико,
              1) СМГ е едно НОРМАЛНО училище. Не добро. Нормално. Останалите обаче са МНООО ЗЛЕ, та на фона....! Та.. така. СМГ изобщо не е някакво място в което едва ли не разбираш ли. Сега.. някои деца да, които са си наистина с ГОЛЕМИ заложби И родителите ги карат се изявяват по олимпиади и нам си кво НО масата изобщо не е нито велика, нито пък нещо се обръща някакво специално внимание. ПРОСТО децата са подбрани, добри са и даскалите НЕ СА ЗЛЕ! НО в никой случай не е някаква школа за гении с някаква допълнителна много силна и специална подготовка.
              2) Образованието и успехите в математиката НЕ СА ГАРАНЦИЯ ЗА НИЩО! Е оня ден имах тука един.. СМГ печелил олимпиади, после отишъл в СУ, завършил математика и сега.. кове код в несвяст в прашен офис в мазето на една банка за 1200 лефчета на месец.
              МАНИ БЕГАЙ!
              А иначе конкретния съвет към коуегата е този да - за СФ - СМГ, Немска, Испанска, английска 1 и 2, Търговско-банкова и частни (ПЧМГ, Света София.. )Потърси в нета класация според представянето на матурите в 12 клас и ти става ясно всичко
              Псолютно съм съгласен с теб

              Коментар


              • lareman
                и каква е добавената стойност срещу тези пари?
                Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Прилично образование IB. Контакти с хора с възможности от целия свят. Различна среда. Различен поглед върху света. Два езика перфектно. Различен манталитет. Различни мечти и съответно възможности по натам. Сигурност. Зимния кампус е в Gstaad и се научават да карат ски прилично добре. Добър климат. Свикват да живеят самостоятелно от малки.

                Но в крайна сметка всичко си зависи от човека. Образованието е необходимо но не достатъчно условие.
                Iv_max прилично образование може да се вземе и без да се хвърля една камара пари. Шведските университети по нищо не отсъпват от платените които агенциите ежегодно рекламират. И да прав си ,че всичко зависи от човека.Тъпан ли си в БГ ,тъпан ще си останеш и извън страната .
                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Прилично образование IB. Контакти с хора с възможности от целия свят. Различна среда. Различен поглед върху света. Два езика перфектно. Различен манталитет. Различни мечти и съответно възможности по натам. Сигурност. Зимния кампус е в Gstaad и се научават да карат ски прилично добре. Добър климат. Свикват да живеят самостоятелно от малки.

                  Но в крайна сметка всичко си зависи от човека. Образованието е необходимо но не достатъчно условие.
                  Ъ,те това е!!!Щото комшийчето до мене,с интернет подготовка има апартамент в Санкт Петербург,апартамент в Солуни кэща на село,ако това трябва да е критерият!!!
                  Важно е родителите да могат да смятат!!!

                  Коментар


                  • КАК ЩЯХ ДА СТАНА ЖЕРТВА НА КРИВОРАЗБРАНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ!

                    "КАК ЩЯХ ДА СТАНА ЖЕРТВА НА КРИВОРАЗБРАНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ! Синът ми е на 13.5 год. Пребори се с матурите и избрахме едно от известните езикови училища в София. Записах го там. До тук всичко ОК. Но цялото лято си мислех как до гимназията ще пътува 1 час на отиване и 1 на връщане и като се умножи по 5 години се получава колоритна сума изядена само в пътуване с градски транспорт! Преди седмица, за мой късмет попаднах на тази книжка: Разгледах я с интерес. Изведнъж видях, че на 10 мин. от нас има профилирана гимназия за изучаване на чужди езици. Не бях чувала за него. Видях в интерн., че има свободни места. Разходих се до там. Приятно изненадана от гледката - една неголяма, хубава, добре поддържана сграда. Срещнах се с директорката и част от преподавателите. Много мили и интелигентни хора. Кабинетът току-що обзаведен с чисто нови компютри и столове, всичко подбрано с много добър вкус.Личеше си, че не бяха спестявани средства и всичко се прави от сърце в името на нашите деца.Не ми се излизаше от кабинета. Отивайки да взема документите от предишната "елитна" гимназия, ми направи впечатление лошо поддържаната фасада на училището, вътре скърцащия, изкорубен паркет, а говорим за едно от най-големите училища с огромна финансова каса. И така синът ми /с негово съгласие естествено/ стана ученик в ПГИЧЕ " Св. Методий ". И така, какво искам да кажа, за да не бъда обвинена в куха, преднамерена реклама или нещо подобно. Просто както повечето родители бях жертва на натрапената ни мания за гонене на помпозното и силно раздуто? Защо детето ми да ходи в "напудрено" училище, където се сее корупция м/у директор, учители...и същото то се държи само на старата си слава ! Мисля, че направих наѝ-доброто за детето си и от 15 септеври всичко и единствено си зависи от него. Успех на всички!
                    Attached Files

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                      хАмериканския в Благоевград за бакалавърско (но е е евтино никак).
                      После из европата магистратура, но не се връщат в БГ, уви...
                      Това пък е най измисленото училище в България.Там албанските наркотрафиканти си разпространяват наркотиците

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение
                        Да де, ама мозъка - и той като всеки друг орган - като не го ползваш - закърнява, колкото и да зяпаш логото на Гугъл... Като идват при мен на интервю за работа - и като слушам как си построяват изреченията (като за мен техния език ми е втори, а на тях - първи...) - ми на някои от тях не мога да им поверя и в Гугъл да се ровят... Ако като малък (или млад) не си свикнал да си упражняваш тиквата - по-късно пак няма да свикнеш... Иначе да, не може да знаеш всичко, и трябва да знаеш къде да го намериш, ама трябва да знаеш и какво търсиш...

                        Моят професор предполагаше /по презумпция/, че щом крачето ни е стъпило у неговата аула, поне знаем какво търсим

                        П.П. Мой приятел от години преподава физика в Холандия и Италия. Още преди години ми е разказвал, че студентите му и от двете държави ходят на курсове за явяване и представяне на интервю за работа.
                        Като ми говореше тези приказки, го гледах като объл камък, но сега като ти чета коментара, разбирам, че явно има нужда
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Забавно е...

                          Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                          Мда... пари за заплати на работниците няма, но по 250 хил. CHF на година за наследника, който никога няма да може да си ги върне има....

                          С тези 250 хил CHF знаеш ли какво ще постигнеш... просто ще си разглезиш детето, нищо друго няма да стане.... Е, разбира се училището ще е на доста добра печалба, възползвайки се от снобарството на родителите. Ето затова Швейцария е това, което е.

                          Между другого, забелязвам, че повечето забогатели хора ги хваща точно тази така характерна за тях болест.
                          ...понякога. Как хубаво ги нареди нещата.

                          Коментар


                          • Интересен въпрос

                            Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                            и каква е добавената стойност срещу тези пари?
                            Прилично образование IB. Контакти с хора с възможности от целия свят. Различна среда. Различен поглед върху света. Два езика перфектно. Различен манталитет. Различни мечти и съответно възможности по натам. Сигурност. Зимния кампус е в Gstaad и се научават да карат ски прилично добре. Добър климат. Свикват да живеят самостоятелно от малки.

                            Но в крайна сметка всичко си зависи от човека. Образованието е необходимо но не достатъчно условие.

                            Коментар


                            • Мда... пари за заплати на работниците няма, но по 250 хил. CHF на година за наследника, който никога няма да може да си ги върне има....

                              С тези 250 хил CHF знаеш ли какво ще постигнеш... просто ще си разглезиш детето, нищо друго няма да стане.... Е, разбира се училището ще е на доста добра печалба, възползвайки се от снобарството на родителите. Ето затова Швейцария е това, което е.

                              Между другого, забелязвам, че повечето забогатели хора ги хваща точно тази така характерна за тях болест.
                              Last edited by d333; 18.02.2015, 00:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Сакън, химията изключително важна - особено в частта за разтворите.
                                Ако сваря 70 градусова ракия нали трябва да знам, че в нета се намира формула с която ще мога да си я разредя с дестилирана вода до градус, подходящ за ежедневна употреба.
                                И физиката е важна - това скорост, път, ускорение - нали трябва да изчисля за колко време ще стигна от т. А до т. В, ако ми е прицакан GPS-а
                                Ами я си представи, че река да стана доктор - без химия, че и физика съм за никъде.
                                За биологията - там пък със сигурност.
                                За образованието - един от професорите, които ми преподаваха, казваше, че в университета ни учат как и къде да намерим информация по даден въпрос и съответно да осмислим и приложим на практика.
                                Прав е бил, лека му пръст.
                                Да де, ама мозъка - и той като всеки друг орган - като не го ползваш - закърнява, колкото и да зяпаш логото на Гугъл... Като идват при мен на интервю за работа - и като слушам как си построяват изреченията (като за мен техния език ми е втори, а на тях - първи...) - ми на някои от тях не мога да им поверя и в Гугъл да се ровят... Ако като малък (или млад) не си свикнал да си упражняваш тиквата - по-късно пак няма да свикнеш... Иначе да, не може да знаеш всичко, и трябва да знаеш къде да го намериш, ама трябва да знаеш и какво търсиш...
                                life is simple and clear when you make the right choices

                                Коментар

                                Working...
                                X