IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    Папуняк, отсега нататък знаеш ли още колко ще сметаш чужда доходност? Ше има да дъвчеш джуки и да изчисляваш.
    На мен ми стига своята Доходност върху 1.5к /м2 в София е безсмислено да изчислявам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
      Може да му е и наследствен даже ама слабо ме брига, аз смятам доходността, обезценен лешпер такъв Вярно че ти куцаше математиката пък на теб, уф....
      Папуняк, отсега нататък знаеш ли още колко ще сметаш чужда доходност? Ше има да дъвчеш джуки и да изчисляваш.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        На улав ли се правиш, нали беше математик, той да не го е купил преди 18 години за 41000 евро?
        Може да му е и наследствен даже ама слабо ме брига, аз смятам доходността, обезценен лешпер такъв Вярно че ти куцаше математиката пък на теб, уф....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
          Машаллааа, 190Е наемче било значи? Що за дупка обитаваш ти бре
          Значи за 18 години още не ти излиза сметката, и то без лихвите по ипотеката... нямам думи - кристално ясно е че под наем е по-изгодно! По тая сметка и 20 я стигнат, я не. С ипотека щяха да са 35-40.
          На улав ли се правиш, нали беше математик, той да не го е купил преди 18 години за 41000 евро?
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            като не си разбрал, по какво съдиш, че са му точни сметките?!
            а, да, тия сметки ти сам си ги правиш )))
            елементарно, Уотсън...
            сметките ги проверих с калкулатора
            216 месеца х 190 евро = €41040

            То и кучето пред месарницата иска да купи...ама няма:-)
            Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
              +1
              НИ, които отдавам под наем са двустайни в Сф, но самият аз живея в къща с 1 декар двор рамките на околовръстното шосе. Към центъра ходя само с метро.

              landlord, сметката ти е много точна. само не разбрах дали си го давал 18 години под наем имота или това са само сметки:-)


              redcretin, това че даден имот не се е изплатил за 20 години нищо не означава. Означава, че ако 20 години си го давал под наем ти е носил приход. Имот на 20 години не е за събаряне, нали? Има си стойност и винаги може да се продаде или да продължава да носи приход.

              Имам имоти, които от 10-12 години си носят приход от 300 евро. Плащал съм ги на зелено по 45-47000 евро. Някой от тези имоти са си с първоначалните наематели.

              Сега за същата локация и подобни имоти давам 65000 евро с Акт 16, но няма предлагане:-(
              като не си разбрал, по какво съдиш, че са му точни сметките?!
              а, да, тия сметки ти сам си ги правиш )))
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от никой. Разгледай мнение
                Много се чудя как ви се живее в София, да се тъпчете навсякъде, да висите по задръствания и др екстри. Това не е живот, а наказание!!!
                +1
                НИ, които отдавам под наем са двустайни в Сф, но самият аз живея в къща с 1 декар двор рамките на околовръстното шосе. Към центъра ходя само с метро.

                landlord, сметката ти е много точна. само не разбрах дали си го давал 18 години под наем имота или това са само сметки:-)


                redcretin, това че даден имот не се е изплатил за 20 години нищо не означава. Означава, че ако 20 години си го давал под наем ти е носил приход. Имот на 20 години не е за събаряне, нали? Има си стойност и винаги може да се продаде или да продължава да носи приход.

                Имам имоти, които от 10-12 години си носят приход от 300 евро. Плащал съм ги на зелено по 45-47000 евро. Някой от тези имоти са си с първоначалните наематели.

                Сега за същата локация и подобни имоти давам 65000 евро с Акт 16, но няма предлагане:-(
                Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                Коментар


                • Много се чудя как ви се живее в София, да се тъпчете навсякъде, да висите по задръствания и др екстри. Това не е живот, а наказание!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                    Се сетих да проверя колско върви наема в квартала в който обитавам собствено жилище закупено 1994г., но обитавано от мен от 1998г. Значи за 18 години до края на 2015г. или 216 месеца по €190 е равно на €41040 евро за целия период, което означава че си е изплатил цената на 88,26%, която в момента офертна на пазара е средна цена 46495 евро
                    Машаллааа, 190Е наемче било значи? Що за дупка обитаваш ти бре
                    Значи за 18 години още не ти излиза сметката, и то без лихвите по ипотеката... нямам думи - кристално ясно е че под наем е по-изгодно! По тая сметка и 20 я стигнат, я не. С ипотека щяха да са 35-40.

                    Коментар


                    • Като погледнах анкетата,.....

                      Се сетих да проверя колско върви наема в квартала в който обитавам собствено жилище закупено 1994г., но обитавано от мен от 1998г. Значи за 18 години до края на 2015г. или 216 месеца по €190 е равно на €41040 евро за целия период, което означава че си е изплатил цената на 88,26%, която в момента офертна на пазара е средна цена 46495 евро

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                        Хахаха, обади се отново гаста... Има чудесна среда за живот, болници детски градини, метро и всички екстри
                        Лорда се изказА
                        Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                          Хахаха, обади се отново гаста... Има чудесна среда за живот, болници детски градини, метро и всички екстри
                          моля те, недей
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                            Хахаха, обади се отново гаста... Има чудесна среда за живот, болници детски градини, метро и всички екстри
                            мани недей

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                              Там трябва собственика да ти плаща за да живееш, адската мизерия!
                              Хахаха, обади се отново гаста... Има чудесна среда за живот, болници детски градини, метро и всички екстри
                              Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от felinova Разгледай мнение
                                Имате ли представа в какви граници трябва да варира наем за необзаведено около 100 кв. жилище в София, квартали Надежда-Връбница-Свобода? И заслужава ли си да се търси задължително да е в по-новопостроените блокове там (за които казват, че са строени доста бързо) или не би имало особена разлика от по-старите, онези високите?
                                Там трябва собственика да ти плаща за да живееш, адската мизерия!

                                Коментар

                                Working...
                                X