IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    ако е върху въображаема сума колко % е?
    пак толкова не построих правилно отговора
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Eто какво намерих http://www.smetki.com/blog/danak-naemi.htm.Надявам се да е от полза на всички наемодатели.Голями и малки,виртуални и истински.
      За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        10% ако го декларираш върху истинска сума
        Нещо ми се върти в главата,че имаше 10% признати разходи без доказване и след това 10% данък.Като дори и да има документи разходите не може да надхвърлят10%.Проблема е,че когато ме светкаха не съм мислел,че някога ще ми трябва а стар човек много,много не помни
        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          10% ако го декларираш върху истинска сума
          ако е върху въображаема сума колко % е?
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
            Ето,че е дошъл момента да стана и аз велик инвеститор.Та бих искал да попитам корифеите рентиери.Колко и какви данъци трябва да се платят на 12000лв годишен доход от рентиерство като частно лице?Някакви признати разходи,някаква врътка,някакви намаления на данъци?
            10% ако го декларираш върху истинска сума
            10% е върху сумата това е
            в чужбина има пакет цена с включени консумативи но договора и закона е железен
            и тук ще стане някога но не точно сега
            Last edited by bulgarian lev; 12.03.2016, 22:17.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • [QUOTE=pumpkin;1059961155]Директно наема от 400 падна на 333.33лв на месец. Какви консумативи включваш? Питам не да се заяждам, а защото ти си човек с който може да се води разумен разговор. 10% данък общ доход и отиде на 300лв. Няма да слагам осигуровки, че става сложно, а и икономическия резултат ще се стъжни още... Данък на имота и такса смет, застраховка на имота, лично време, вложено в какво ли не - плащане на консумативи, избор на мебели, вложение в кухнята - каза, че си правил...[/QUOTE
              не, за това малко жилище не съм влагал нищо. прилично обзаведено но със стари мебели, полуобзаведено. писах за кухнята на друго жилище, извинявай. но дори и за това с опцията предплащане и отстъпка е само предварителна сметка споделям просто
              нещата по този начин са без особена полза, дори не си заслужава но имотчето е от отдавна и за да се наеме 400 левчета е разумно иначе няма да има кандидати
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                Ето,че е дошъл момента да стана и аз велик инвеститор.Та бих искал да попитам корифеите рентиери.Колко и какви данъци трябва да се платят на 12000лв годишен доход от рентиерство като частно лице?Някакви признати разходи,някаква врътка,някакви намаления на данъци?
                дод 10%
                не съм чувал за признати разходи. единствената врътка която ми идва наум е да не ги декларираш и да си ги спестиш.
                м/у другото днес един бърз поглед на офертите ми подсказа, че цените и за наемите са нагоре.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pumpkin Разгледай мнение
                  Директно наема от 400 падна на 333.33лв на месец. Какви консумативи включваш? Питам не да се заяждам, а защото ти си човек с който може да се води разумен разговор. 10% данък общ доход и отиде на 300лв. Няма да слагам осигуровки, че става сложно, а и икономическия резултат ще се стъжни още... Данък на имота и такса смет, застраховка на имота, лично време, вложено в какво ли не - плащане на консумативи, избор на мебели, вложение в кухнята - каза, че си правил...
                  Ти какви сложнотии му обясняваш, я го накарай да сметне 10% нагоре годишно за 10 години да види на какви глупости се надява

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    тук има спец промоция мисля да я изпробвам
                    за 12 мес 4000 лв авансово но с два депозита
                    има още договорите и опциите тепърва се развиват в бг
                    всяка година 10% нагоре отразено в договора
                    пакетна цена с включени консумативи
                    тарикатите ще се научат на ред
                    защото има и други методи
                    засега други опции за отдаване остават тайна на хората които се занимават с това
                    не казвам че ще го пробвам аз просто пример
                    Директно наема от 400 падна на 333.33лв на месец. Какви консумативи включваш? Питам не да се заяждам, а защото ти си човек с който може да се води разумен разговор. 10% данък общ доход и отиде на 300лв. Няма да слагам осигуровки, че става сложно, а и икономическия резултат ще се стъжни още... Данък на имота и такса смет, застраховка на имота, лично време, вложено в какво ли не - плащане на консумативи, избор на мебели, вложение в кухнята - каза, че си правил...
                    Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                      Ето,че е дошъл момента да стана и аз велик инвеститор.Та бих искал да попитам корифеите рентиери.Колко и какви данъци трябва да се платят на 12000лв годишен доход от рентиерство като частно лице?Някакви признати разходи,някаква врътка,някакви намаления на данъци?
                      Те данъци и осигуровки не плащат. Сега ли да те учим? Това рентиерството е тънка работа. Не е за всеки
                      Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                      Коментар


                      • Ето,че е дошъл момента да стана и аз велик инвеститор.Та бих искал да попитам корифеите рентиери.Колко и какви данъци трябва да се платят на 12000лв годишен доход от рентиерство като частно лице?Някакви признати разходи,някаква врътка,някакви намаления на данъци?
                        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                        Коментар


                        • Обикновено след първата година има опция за понижаване на наема и е логично, защото търсенето на нови наематели означава празен имот известно време, комисионна за агенция - а това са ненужни разходи.

                          Иначе и аз смятам, че всеки месец плащане\прибиране на наем е разхищение на време и за двете страни. На три или на шест месеца е по-добре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                            tnx.
                            тук има спец промоция мисля да я изпробвам
                            за 12 мес 4000 лв авансово но с два депозита
                            има още договорите и опциите тепърва се развиват в бг
                            всяка година 10% нагоре отразено в договора
                            пакетна цена с включени консумативи
                            тарикатите ще се научат на ред
                            защото има и други методи
                            засега други опции за отдаване остават тайна на хората които се занимават с това
                            не казвам че ще го пробвам аз просто пример
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                              42 кв трапезарна част с малък бокс в едно антре и стая отделно баня с тоалетна полуобзаведена в смисъл кухня с уреди в добро състояние и легло жилището е приветливо без лукс ремонти и обзавеждане
                              tnx.
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                                Какви квадрати и какво състояние ? .. , ако ней тайна де ...
                                42 кв трапезарна част с малък бокс в едно антре и стая отделно баня с тоалетна полуобзаведена в смисъл кухня с уреди в добро състояние и легло жилището е приветливо без лукс ремонти и обзавеждане
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X