IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Ти за Слатина ли пишеш или за Бяла слатина. Квартал е от 1961г. а аграрите се заселиха в част от панелките в края на 80-те от селата след гара Искър. Зад манията може да си видял гъски край реката. Прасета не съм виждал някой да гледа дори в детството си, а съм 50+
    Хахаха, на селска чест обидихме някого. Дядото на Ропотамо умря преди две години, а трети братовчед на бащата си гледа прасето до поне 2015-та на една от улиците с номерация към ПЖИ-то. Болен шоп, обикаляше кофите да събира хвърлена храна и се хвалеше, че прасето му излиза без пари. Гъските ги гледат или гледаха в една къща бетер селскостопански двор в храсталаците покрай пътеката от блоковете до Шипченски. Има си развитие обаче. От две години някъде вече не виждам камиона лайнарка да смуче ямите на блоковете.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Точно за Слатина... тука има непропорционално много реститути, защото кварталът сравнително доскоро беше чисто село. Едва преди няколко години си отидоха последните баби и дядовци, които гледаха прасета и кокошки сред блоковете. А по-миналата година зад "Манията" се натъкнах на стадо гъски. Блоковете на септични ями май ги оправиха вече.

      Та има разни пълни аграри на по 40+, без ден трудов стаж, които рентиерстват. В момента има наистина много свободни апартаменти, но с месеци не свалят цените. Половината от шопска злоба, половината заради натрупани тлъстинки.
      Ти за Слатина ли пишеш или за Бяла слатина. Квартал е от 1961г. а аграрите се заселиха в част от панелките в края на 80-те от селата след гара Искър. Зад манията може да си видял гъски край реката. Прасета не съм виждал някой да гледа дори в детството си, а съм 50+

      Коментар


      • Точно за Слатина... тука има непропорционално много реститути, защото кварталът сравнително доскоро беше чисто село. Едва преди няколко години си отидоха последните баби и дядовци, които гледаха прасета и кокошки сред блоковете. А по-миналата година зад "Манията" се натъкнах на стадо гъски. Блоковете на септични ями май ги оправиха вече.

        Та има разни пълни аграри на по 40+, без ден трудов стаж, които рентиерстват. В момента има наистина много свободни апартаменти, но с месеци не свалят цените. Половината от шопска злоба, половината заради натрупани тлъстинки.

        Коментар


        • Наема на едни приятели във Х.Димитър им го смъкнаха с 25 % . Иначе си тръгнаха на по изгоден а наемателите сега са кът.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NordWest Разгледай мнение
            Ами това му се обяснява на Слатинския панелолюбител, че наемите са надолу , и ще продължават да слизат надолу. Няма сметка вече от имот за наем.
            Кой си ти да обясняваш на някой нещо? Ти си извън всеки пазар, дори този на Кирков, за да обясняваш нещо.

            Коментар


            • Ами това му се обяснява на Слатинския панелолюбител, че наемите са надолу , и ще продължават да слизат надолу. Няма сметка вече от имот за наем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение
                Моите наблюдения спрямо имотите отдавани от познати е че им се наложи да свалят цената с по 50-100 лева, заради напуснали наематели и по-трудно намиране на нови. Имам и случай на познат на когото свалиха 200 лева и то от 600 на 400, само защото наемодателя месеци не беше могъл да намери наематели и предпочиташе все пак да вземе нещо. Трябва да се отбележи че това беше по време 1-то и 2-рото затваряне миналата година, нямам инфо от първа ръка от тая година, но гледайки сайтовете, има доста обяви с намален наем, стоели вече по 1-2 месеца, цените не ми изглеждат по-високи от преди. Ако има раздвиждане ще е септември покрай студентите, според мен се чака с нетърпение от замесените.
                Синът живее в самостоятелна квартира 40 квм - малко апартаментче. През 2019г наемът беше 550лв, от май 2020г - 420 и така си стои до сега. Плащам го редовно, даже авансово /без да е нужно/. Може би това е + за собствениците.

                Коментар


                • При цялата тази инфлация вървят надолу...

                  Коментар


                  • Цените на масовия наем в момента са на нивата от 2010!

                    При петорно повече предлагане, при доста по- добри жилищни условия, и при 2.5 пъти по-високи средни доходи на домакинство...

                    Сами може да сетите колко са мръднали наемите!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Наемите се раздвижват

                      https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/...-600-lv.502881
                      Раздвижват се в посока надолу. Тези статиики , които ги качваш , са последните напъни на брокерските агенции да раздвижат нещо въобще на този заспал и вече достигнал върха си пазар. Наемите ще падат, а не както ти обяснява Теодора Димитрова, която без изненада е ... директор на брокерска агенция !! Пак прочети , какво работи тази , която обяснява ,че наемите са се раздвижили, но нито един път в статията няма казано на къде.
                      Аз ще ти кажа: Надолу е раздвижеането.

                      Коментар


                      • Имаме годишна извънредна смъртност -20000. Единствено мигранти могат да дигнат наемите.
                        София е не голямо изключение,
                        като гледам в скъпи квартали (Изток,Изгрев,Ив.Вазов) преди 800лв. беше изгоден наем за обзаведен 100кв.
                        - сега е цена без пазарлък
                        за експеримента добавих Ст.Град в справката - средната цена падна с 30%
                        Last edited by satz; 08.09.2021, 11:24.

                        Коментар


                        • Наемите се раздвижват

                          https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/...-600-lv.502881

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NordWest Разгледай мнение

                            Наемите изобщо не се вдигат. От пет години са едни и същи, като дори последната година в редица райони се наблюдава лек спад .
                            Наем от 2018, сега можеш да го договориш с лекота със едни десет, петнадесет процента отбивка .
                            Лек спад? Къде го видяхте???? Май не живея в този град

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NordWest Разгледай мнение

                              Наемите изобщо не се вдигат. От пет години са едни и същи, като дори последната година в редица райони се наблюдава лек спад .
                              Наем от 2018, сега можеш да го договориш с лекота със едни десет, петнадесет процента отбивка .
                              плащай си редовно и догодина с лекота може да се уговориш да не ти го вдигнат.
                              с другия ти ник си едър рентиер а с тоя наемател, що така?
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Моите наблюдения спрямо имотите отдавани от познати е че им се наложи да свалят цената с по 50-100 лева, заради напуснали наематели и по-трудно намиране на нови. Имам и случай на познат на когото свалиха 200 лева и то от 600 на 400, само защото наемодателя месеци не беше могъл да намери наематели и предпочиташе все пак да вземе нещо. Трябва да се отбележи че това беше по време 1-то и 2-рото затваряне миналата година, нямам инфо от първа ръка от тая година, но гледайки сайтовете, има доста обяви с намален наем, стоели вече по 1-2 месеца, цените не ми изглеждат по-високи от преди. Ако има раздвиждане ще е септември покрай студентите, според мен се чака с нетърпение от замесените.

                                Коментар

                                Working...
                                X