IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...51016050951129
    Да сверим часовниците. 500 Евро за малък двустаен в Ливадите. Дори да е завишена тази оферта нищо оптимистично не виждам за евтин наем в Сф.
    Тия се шегуват, на околоМръстното с бонус ел. стълб Да ми се обадят като го дадат за тия пари

    Коментар


    • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...51016050951129
      Да сверим часовниците. 500 Евро за малък двустаен в Ливадите. Дори да е завишена тази оферта нищо оптимистично не виждам за евтин наем в Сф.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
        К

        Колкото повече опознават хората, толкова повече обичам животните...Една от любимите ми мъдрости
        +1
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Delhi Разгледай мнение

          Животните ги притесняват, но истината е, че хората понякога могат да бъдат далеч по-големи животни
          К

          Колкото повече опознават хората, толкова повече обичам животните...Една от любимите ми мъдрости

          Коментар


          • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение

            Ок, просто много на екзистенциално ниво се мина ми се струва
            А, да попитам...как гледате на отдаването на жилище на хора с животни. Напоследък е страшна драма разбирам...Само на "ку.." и затваряли направо тел...
            Животните ги притесняват, но истината е, че хората понякога могат да бъдат далеч по-големи животни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Ако измират /или изчезват по някаква друга причина/ наемателите, кой ще плаща наемите?
              Държавата ли пак?
              Ок, просто много на екзистенциално ниво се мина ми се струва
              А, да попитам...как гледате на отдаването на жилище на хора с животни. Напоследък е страшна драма разбирам...Само на "ку.." и затваряли направо тел...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
                Ъъъъъ, от наемите стигнахме до продължителността на живота??!
                Ако измират /или изчезват по някаква друга причина/ наемателите, кой ще плаща наемите?
                Държавата ли пак?
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Ъъъъъ, от наемите стигнахме до продължителността на живота??!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                    Колега, как пък един път не се обоснова, само общи приказки лееш. Килдирим бей ти даде един много точен финансов модел на отдаването, като дори пропусна значителна разходна част (напр. 10% данък върху приходите). И сметката е ясна - това в момента е крайно куца инвестиция, да не кажем нещо по-тежко като квалификация. Ако си получил БЕЗ ПАРИ апартамента на баба си и си го дал на програмист с доходи от черна каса сметката може и да излиза. Но да вкараш пари в тухла и да чакаш да печелиш от това е крайна форма на наивитет, подчертавам - В МОМЕНТА, на настоящите цени.

                    А колегата. който вярва, че фрилансъри, лекари и пр. не плащат данък и получават безотчетни пари явно изобщо си няма идея какво се случва в реалния бизнес и прави съждения по слухове, които бяха само отчасти верни и то преди повече от 10 години...

                    Иначе на всички - успех.
                    Колега, вероятно говориш на мен, ще ти отговоря.
                    Аз нс себе си ли да вврвам или на теб. Като знам колко души купиха и отдадоха под наем даже леко се тревожа чр са прекалено много.
                    Ако чакате баба ви да ви остави имот има да чакате още един живот. Тя баба ти да не го е взела без пари. Напротив, децата ти и децата на твоите деца биха могли да отдават както ти съветваш жилище придобито от теб.
                    Не ти харесват цените ли? И на мен.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                      Ами за мен лично около и под 4% реална доходност от наем, на фона на разправията по отдаването под наем, не си заслужават. И това е при условие, че имаш цялата сума за покупка и не ползваш заеми. При това блокираш голяма сума пари, която няма как да осребриш бързо при нужда. Това е при положение, че не си получил/ наследил апартамент наготово или не е купен на други цени, но тогава сметката ще е друга.
                      Приемливо е ниво 4, но по-добре друго... За наследство не говорим... Там тия сметки никой не ги прави... с малки изключения...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Очевидно си късоглед булгаристанец а-ла бай Ганьо, неспособен да проумее че хората по света си ходят насам натам и си бачкат където има по-добри условия и ги кефи повече. То в Ганьова кратуна акъл се не налива. Голям плащачо на пенсии, дето съм внасял през целия си трудов стаж в БГто максималния осигурителен праг - за разлика от теб.
                        Та да не си говорим глупости, ама отвори закона и виж кога ще се пенсионираш на 58 - на Върба в петък! За размера - ще го усетиш на собствен гръб хахахаха София е псолютна дупка, в Германия няма подобна - а турскоезични части (както явно единствено си опитал) има само в някои гета.
                        Ай чакам те да се пенсионираш - и ще те надживея с 5 години. Поне. Здрав и усмихнат, за разлика от теб. Да видиш колко са много
                        Алекс докога ще ме триете и ще търпите това?България ваша Родина ли е?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          Кои са параметрите за ниска доходност, според теб?
                          Ами за мен лично около и под 4% реална доходност от наем, на фона на разправията по отдаването под наем, не си заслужават. И това е при условие, че имаш цялата сума за покупка и не ползваш заеми. При това блокираш голяма сума пари, която няма как да осребриш бързо при нужда. Това е при положение, че не си получил/ наследил апартамент наготово или не е купен на други цени, но тогава сметката ще е друга.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Колко мъка има на този свят! Да кажеш вместо Бог колко е живееш и кой ще надживееш. Явно сбъркания материал отдавна е напуснал БГ. Останете си забравени далеч от род и отечество мизантроп и долни. Не заслужавате никой да ви помни! Точно на ерудиран Грую ли скочи неспокосан гастарбайтери!
                            Разчитам на спокоен живот и добро здравеопазване, за вас остава Бог - да му се молите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Очевидно си късоглед булгаристанец а-ла бай Ганьо, неспособен да проумее че хората по света си ходят насам натам и си бачкат където има по-добри условия и ги кефи повече. То в Ганьова кратуна акъл се не налива. Голям плащачо на пенсии, дето съм внасял през целия си трудов стаж в БГто максималния осигурителен праг - за разлика от теб.
                              Та да не си говорим глупости, ама отвори закона и виж кога ще се пенсионираш на 58 - на Върба в петък! За размера - ще го усетиш на собствен гръб хахахаха София е псолютна дупка, в Германия няма подобна - а турскоезични части (както явно единствено си опитал) има само в някои гета.
                              Ай чакам те да се пенсионираш - и ще те надживея с 5 години. Поне. Здрав и усмихнат, за разлика от теб. Да видиш колко са много
                              Колко мъка има на този свят! Да кажеш вместо Бог колко е живееш и кой ще надживееш. Явно сбъркания материал отдавна е напуснал БГ. Останете си забравени далеч от род и отечество мизантроп и долни. Не заслужавате никой да ви помни! Точно на ерудиран Грую ли скочи неспокосан гастарбайтери!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Виж сега, ще бъда малко по-рязък, но от емигранти (а.к.а. на вашия език - предатели) акъл не ща - вие сте виновни почти колкото политиците за лайняното положение у нас. Готованци, които само са яли бял хляб тук, и след като са създадени като хора (повечето от лошия комунизъм, явно затова са и такива българомразци), отиват наготово на Запад, за да внасят пари там, изоставяйки близките си тук, за да им плащам аз пенсиите - ай, сиктир!!!
                                Край на офтопика.

                                Сега конкретно:
                                Когато говориш глупости на килограм, би било хубаво да си направиш поне справка - средната продължителност на живота в лелеяната Германия е 81 години, а в "мизерната" София е 76. Само дето в дойчланд се пенсионират ефективно средноаритметично на 63 години, а у нас - на 58, та видиш ли, реално получават едно и също време пенсия. Друг е въпросът за нейния размер. Та да не си говорим глупости без покритие, може ли? София далеч не е някакъв ултра прекрасен град, но със сигурност не е и кочина, особено сравнена с някои райони в Германия, пък и с повечето райони в големите градове, особено в турскоезичната част
                                Очевидно си късоглед булгаристанец а-ла бай Ганьо, неспособен да проумее че хората по света си ходят насам натам и си бачкат където има по-добри условия и ги кефи повече. То в Ганьова кратуна акъл се не налива. Голям плащачо на пенсии, дето съм внасял през целия си трудов стаж в БГто максималния осигурителен праг - за разлика от теб.
                                Та да не си говорим глупости, ама отвори закона и виж кога ще се пенсионираш на 58 - на Върба в петък! За размера - ще го усетиш на собствен гръб хахахаха София е псолютна дупка, в Германия няма подобна - а турскоезични части (както явно единствено си опитал) има само в някои гета.
                                Ай чакам те да се пенсионираш - и ще те надживея с 5 години. Поне. Здрав и усмихнат, за разлика от теб. Да видиш колко са много

                                Коментар

                                Working...
                                X