IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

    50 хил работещи са доста повече от 4% от работещото население, общото население в случая няма значение, защото то не се взима предвид при смятането на средната заплата. Но няма какво да спорим и дали отдаването под наем е добра или лоша инвестиция - всеки си преценява това според целите, които гони. Говорим, че реално има увеличение на броя сделки, увеличение в цените и на имотите и на наемите, което не виждам смисъл изобщо да оспорваме. Това са реалностите. Моето мнение беше с цел да покаже, че този тренд не е толкова измислен и си има причини за това. Оттук натам всеки си решава в какво да инвестира - аз лично не бих инвестирал в момента в имот с цел отдаване под наем, защото доходността ми би била прекалено ниска. Но други хора това пък ги устройва. Да не говорим, че и до там им се простират разбиранията за инвестиция.
    Така е, няма какво да спорим - тия дето не работят нямат доходи и живеят на улицата ...
    Де го туй увеличаване на броя сделки, че не се вижда? Инак офертни цени има високи - и седят 10 години на едно и същи жилища, наистина за какво точно спорим?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

      ... аз лично не бих инвестирал в момента в имот с цел отдаване под наем, защото доходността ми би била прекалено ниска.
      Кои са параметрите за ниска доходност, според теб?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        50 хил души? 4% от реалното население на столицата - както ти не гледаш официалните цифри, така и аз. Та как щели 4% да мръднат статистиката се питам... няма търсене на имоти, има брокерски изцепки как нараствали ЗАПИТВАНИЯТА. Т.е. все неща извън каквато и да е статистика и регистър, недоказуеми, бошлаф.
        50 хил работещи са доста повече от 4% от работещото население, общото население в случая няма значение, защото то не се взима предвид при смятането на средната заплата. Но няма какво да спорим и дали отдаването под наем е добра или лоша инвестиция - всеки си преценява това според целите, които гони. Говорим, че реално има увеличение на броя сделки, увеличение в цените и на имотите и на наемите, което не виждам смисъл изобщо да оспорваме. Това са реалностите. Моето мнение беше с цел да покаже, че този тренд не е толкова измислен и си има причини за това. Оттук натам всеки си решава в какво да инвестира - аз лично не бих инвестирал в момента в имот с цел отдаване под наем, защото доходността ми би била прекалено ниска. Но други хора това пък ги устройва. Да не говорим, че и до там им се простират разбиранията за инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Толкова добре се живее в София, че продължителността на живота е само някви 10 години под немската. За здраве да не говорим, нито за часовете пропиляни в транспорт на мижави разстояния, още по-малко за "нормалното" ставане сутрин вече уморен, ненормалния шум, ненормалния въздух, ненормалните температурни амплитуди... тъкмо преместих жена си оттам, рахатяса милата!
          Виж сега, ще бъда малко по-рязък, но от емигранти (а.к.а. на вашия език - предатели) акъл не ща - вие сте виновни почти колкото политиците за лайняното положение у нас. Готованци, които само са яли бял хляб тук, и след като са създадени като хора (повечето от лошия комунизъм, явно затова са и такива българомразци), отиват наготово на Запад, за да внасят пари там, изоставяйки близките си тук, за да им плащам аз пенсиите - ай, сиктир!!!
          Край на офтопика.

          Сега конкретно:
          Когато говориш глупости на килограм, би било хубаво да си направиш поне справка - средната продължителност на живота в лелеяната Германия е 81 години, а в "мизерната" София е 76. Само дето в дойчланд се пенсионират ефективно средноаритметично на 63 години, а у нас - на 58, та видиш ли, реално получават едно и също време пенсия. Друг е въпросът за нейния размер. Та да не си говорим глупости без покритие, може ли? София далеч не е някакъв ултра прекрасен град, но със сигурност не е и кочина, особено сравнена с някои райони в Германия, пък и с повечето райони в големите градове, особено в турскоезичната част
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

            Ами като бройка няма как да ти цитирам точно, но е от порядъка на поне 3-4 хил. човека. Достатъчно голяма бройка и с достатъчно голяма разлика между обявен и реален доход, че да промени статистиката за целия град. И да, хората са активни на пазара за имоти - кой какво има няма как да ти кажа, не ги познавам всички хора. Поне от хората, които познавам всички имат имот придобит сравнително скоро (последните 2-3 години). Ако към тая сметка добавим и всякаквите свободни професии - адвокати, лекари, зъболекари, програмисти (повечето работят и на фриланс нещо отделно от основната си работа, което познай дали се декларира, а парите не са никак малко), уеб дизайнери, архитекти, инженери, всякакви строителни бригади, които работят на частно и т.н. и т.н. ти гарантирам, че бройката с големи разлики между реален и обявен доход ще отиде на много повече от 50 хил души, които ако влязат в статистиката средната заплата ще отиде доста нагоре, както и ще разбереш откъде идва търсенето на имоти. И няма какво да се чудите, точно тия хора имат най-голям стимул да не декларират доходи, защото срещу големите си данъци и осигуровки не получават нищо повече от тия дето се осигуряват на минимална заплата.
            50 хил души? 4% от реалното население на столицата - както ти не гледаш официалните цифри, така и аз. Та как щели 4% да мръднат статистиката се питам... няма търсене на имоти, има брокерски изцепки как нараствали ЗАПИТВАНИЯТА. Т.е. все неща извън каквато и да е статистика и регистър, недоказуеми, бошлаф.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              турих ти един плюс
              Калдъръм бея и редкретина явно или не живеят у нас, или са в един леко розАв сън, от който няма пробуждане Смисълът да плащаш осигуровки на големи суми е точно нулев - единствената ти "далавера" е, ако останеш безработен (но тези пари се избиват точно за една година с неплатените данъдЗи и осигуровки), а дали внасяш здравни на 2600 или на 460 - разликата в обслужването и качеството на услугите е точно 0. Виж ако сложиш някакви други цифрички различни от 0 пред нея и добавиш още една 0 за разкош, тогава всички стават усмихнати, мили, добри...

              Иначе по темата - колкото и много от нас да го отричат, в София се живее добре и хората лека-полека се замогват. Да, не е Мюних или Пари, но все е нещо, само дето родният булгаропитек най-мрази да му кажат, че живее добре - кой, аз ли, бе аз ли живея добре, да ти ....??? Изедоха ни тея, мамка им, а бре, Ставрос, налей едно узаки с дзадзики, ясууууу, мааааму му стара, много сме зле в София, много
              Толкова добре се живее в София, че продължителността на живота е само някви 10 години под немската. За здраве да не говорим, нито за часовете пропиляни в транспорт на мижави разстояния, още по-малко за "нормалното" ставане сутрин вече уморен, ненормалния шум, ненормалния въздух, ненормалните температурни амплитуди... тъкмо преместих жена си оттам, рахатяса милата!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Не е точно така, разликата в данъци и осигуровки е близо 1000 лв. на месец за "сигурност". Ако имаш избор да си на светло за 2000 и на сумрак за 3000 решението е ясно.
                Тая разлика така или иначе ще я прибере работодателят, а не работникът А при таван на максималната осигуровка за какво изобщо говорим тук...

                Коментар


                • Колега, как пък един път не се обоснова, само общи приказки лееш. Килдирим бей ти даде един много точен финансов модел на отдаването, като дори пропусна значителна разходна част (напр. 10% данък върху приходите). И сметката е ясна - това в момента е крайно куца инвестиция, да не кажем нещо по-тежко като квалификация. Ако си получил БЕЗ ПАРИ апартамента на баба си и си го дал на програмист с доходи от черна каса сметката може и да излиза. Но да вкараш пари в тухла и да чакаш да печелиш от това е крайна форма на наивитет, подчертавам - В МОМЕНТА, на настоящите цени.

                  А колегата. който вярва, че фрилансъри, лекари и пр. не плащат данък и получават безотчетни пари явно изобщо си няма идея какво се случва в реалния бизнес и прави съждения по слухове, които бяха само отчасти верни и то преди повече от 10 години...

                  Иначе на всички - успех.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                    Ами като бройка няма как да ти цитирам точно, но е от порядъка на поне 3-4 хил. човека. Достатъчно голяма бройка и с достатъчно голяма разлика между обявен и реален доход, че да промени статистиката за целия град. И да, хората са активни на пазара за имоти - кой какво има няма как да ти кажа, не ги познавам всички хора. Поне от хората, които познавам всички имат имот придобит сравнително скоро (последните 2-3 години). Ако към тая сметка добавим и всякаквите свободни професии - адвокати, лекари, зъболекари, програмисти (повечето работят и на фриланс нещо отделно от основната си работа, което познай дали се декларира, а парите не са никак малко), уеб дизайнери, архитекти, инженери, всякакви строителни бригади, които работят на частно и т.н. и т.н. ти гарантирам, че бройката с големи разлики между реален и обявен доход ще отиде на много повече от 50 хил души, които ако влязат в статистиката средната заплата ще отиде доста нагоре, както и ще разбереш откъде идва търсенето на имоти. И няма какво да се чудите, точно тия хора имат най-голям стимул да не декларират доходи, защото срещу големите си данъци и осигуровки не получават нищо повече от тия дето се осигуряват на минимална заплата.
                    Абсолютно вярно, колега! И това го знаят повечето тук но не щат да го признаят. Противници са на поскъпването и не виждат бъдеще в отдаването. Няма лошо, това е тяхно мнение, но ето това което казваш е истината. Бих запаметил целия ти пост да остане като лого. Не мое, а на имотните теми изобщо
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                      хубав коментар, new_investor.

                      Две-три бързи въпросчета: колко са тия млади хора, за които говориш, на фона на населението на София (може и като процент да го дадеш, не е проблем)? Имат ли вече имотче, смятат ли скоро да го сменят, или да купуват нови имоти с де що пари имат още останали?

                      Индикатора Price-to-Rent е прост, но за сметка на това дава някакъв първоначален ориентир.
                      Който има глава на раменете, може лесно да си сметне всичко подробно.... или да си плати на такъв, дето може...
                      То само с приказки ако ставаше, Инвестора щеше да е №1 по милионери на глава от потребителите сред всички БГ-сайтове.
                      Ами като бройка няма как да ти цитирам точно, но е от порядъка на поне 3-4 хил. човека. Достатъчно голяма бройка и с достатъчно голяма разлика между обявен и реален доход, че да промени статистиката за целия град. И да, хората са активни на пазара за имоти - кой какво има няма как да ти кажа, не ги познавам всички хора. Поне от хората, които познавам всички имат имот придобит сравнително скоро (последните 2-3 години). Ако към тая сметка добавим и всякаквите свободни професии - адвокати, лекари, зъболекари, програмисти (повечето работят и на фриланс нещо отделно от основната си работа, което познай дали се декларира, а парите не са никак малко), уеб дизайнери, архитекти, инженери, всякакви строителни бригади, които работят на частно и т.н. и т.н. ти гарантирам, че бройката с големи разлики между реален и обявен доход ще отиде на много повече от 50 хил души, които ако влязат в статистиката средната заплата ще отиде доста нагоре, както и ще разбереш откъде идва търсенето на имоти. И няма какво да се чудите, точно тия хора имат най-голям стимул да не декларират доходи, защото срещу големите си данъци и осигуровки не получават нищо повече от тия дето се осигуряват на минимална заплата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                        И после да се чудиш как да изсветлиш тия "скатани" каймета, когато трябва да плащаш имотеца дето е €150 000 - €200 000 и нагоре
                        Нема такова нещо.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          И после да се чудиш как да изсветлиш тия "скатани" каймета, когато трябва да плащаш имотеца дето е €150 000 - €200 000 и нагоре
                          глопости

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Груйчи и аз съм на същото мнение.Не само в София се живее добре и в страната се живее добре.Около мен няма някой който работи и да е зле като изключим някои пенсионери които наистина са зле.За мангалите и мързелите не ми пука.Не може прадядо ти и прабаба ти да гледат 100 овце на 90г баба ти и дядо ти да се трепат а когато дойде до тебе дворът забуреня кошарите се сринаха и държим речи на Запад било еди какво си тоя кмет нищо не прави и бойко и той.Здрав прав човек викаш го да бърка бетон надник 30 кинта не ще имал си работа.....Не ми дреме за такива да мрат от глад
                            Когато си прав, прав си!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              турих ти един плюс
                              Калдъръм бея и редкретина явно или не живеят у нас, или са в един леко розАв сън, от който няма пробуждане Смисълът да плащаш осигуровки на големи суми е точно нулев - единствената ти "далавера" е, ако останеш безработен (но тези пари се избиват точно за една година с неплатените данъдЗи и осигуровки), а дали внасяш здравни на 2600 или на 460 - разликата в обслужването и качеството на услугите е точно 0. Виж ако сложиш някакви други цифрички различни от 0 пред нея и добавиш още една 0 за разкош, тогава всички стават усмихнати, мили, добри...

                              Иначе по темата - колкото и много от нас да го отричат, в София се живее добре и хората лека-полека се замогват. Да, не е Мюних или Пари, но все е нещо, само дето родният булгаропитек най-мрази да му кажат, че живее добре - кой, аз ли, бе аз ли живея добре, да ти ....??? Изедоха ни тея, мамка им, а бре, Ставрос, налей едно узаки с дзадзики, ясууууу, мааааму му стара, много сме зле в София, много
                              Груйчи и аз съм на същото мнение.Не само в София се живее добре и в страната се живее добре.Около мен няма някой който работи и да е зле като изключим някои пенсионери които наистина са зле.За мързелите не ми пука.Не може прадядо ти и прабаба ти да гледат 100 овце на 90г баба ти и дядо ти да се трепат а когато дойде до тебе дворът забуреня кошарите се сринаха и държим речи на Запад било еди какво си тоя кмет нищо не прави и бойко и той.Здрав прав човек викаш го да бърка бетон надник 30 кинта не ще имал си работа.....Не ми дреме за такива да мрат от глад
                              Last edited by Andi11; 09.10.2017, 20:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Не е точно така, разликата в данъци и осигуровки е близо 1000 лв. на месец за "сигурност". Ако имаш избор да си на светло за 2000 и на сумрак за 3000 решението е ясно.
                                И после да се чудиш как да изсветлиш тия "скатани" каймета, когато трябва да плащаш имотеца дето е €150 000 - €200 000 и нагоре
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X