IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Апартамент или магазин за отдаване под наем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

    Това се води като "добра" възвращаемост... Иначе, да - обикновено отнема доста повече. Дори и 15-18 ми се струва малко.

    Ако го даваш за 500 лв на месец - което е сериозен наем, трябва да си го купил за 54000 евро при 18 години възвращаемост... Не знам дали апартамент за 54000 евра, обаче може спокойно да му се взима толкова за такъв период
    Вижте какво е писал преди 7 години. Мечтаел си е за доходи от ренти, а сега ги плюва.Лицемер!
    Last edited by X_Y; 19.04.2020, 11:31.

    Коментар


    • Хората стават все по-рационални и пресметливи в пазаруването. При тези комуникации и технологични възможности, точно жена ми, дъщеря ми и и техните приятелки посещават моловете само за да разгледат, да премерят някоя дрешка, да поснимат със смартфоните си...и да си поръчат същите или подобни стоки по Интернет, на ПОЛОВИН ЦЕНА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dimi_Dukov_1 Разгледай мнение
        Магазин на добра локация ли...няма значение локацията, бате, над 75 % от сделките стават по Интернет,. Виж оборотите на куриерските фирми, моловетв вече са ЛЕШ, пълна скръб...и наемите на там вървят, скръб братко...и аз давам под наем, ама малко напоследък (:...
        Прочетах горното и не се стърпях

        Моловете имат проблеми с условията за наемане на помещенията,иначе нямат проблем.
        Колкото до това,че магазините не вървят,защото има много сделки осъщетвени чрез интернет ме досмеша.Представи си жена ти,дъщеря ти и техните приятелки,как сядат пред компа и започват да мерят обувки,бански,рокли,нюхат парфюми или се мацотят с козметика,не ти ли стана смешно
        Пазаруването е емоция,която няма как да става 75 % през нета.Да не отричам,че се пазарува и през него,но процентно е много по-малко и различни от ежедневните стоки.Има една поговорка : - Око да види,ръка да пипне !
        Това продължава да е в сила в нашето общество,особенно за нежната му половина

        Коментар


        • Магазин на добра локация ли...

          Магазин на добра локация ли...няма значение локацията, бате, над 75 % от сделките стават по Интернет,. Виж оборотите на куриерските фирми, моловетв вече са ЛЕШ, пълна скръб...и наемите на там вървят, скръб братко...и аз давам под наем, ама малко напоследък (:...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ballomed Разгледай мнение
            Абе ти не беше ли от тия дето обясняват как цените вече са само на горе, па чакаш да паднат??
            Не, просто очаквам темпа на доходите ми да нараства по-бърже от ръста на цените на търговски имоти.

            П.П И аз мисля, че магазин на добра локация е по-добра идея с уговорката, че не става въпрос за чисто рентиерство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
              Да си снощен, не вярвам. Чак толкова да те държи!?!? Да си започнал рано е по- вероятно.
              Гугъл преводач, бате. Давам пример:

              Да си снощен, не вярвам. Чак толкова да те държи!?!? Да си започнал рано е по- вероятно.
              Български->Испански:
              Para la noche, no lo sé. Tanto para mantenerle!? Para ser iniciado es más probable que antes.
              Испански->Български:
              За през нощта, не знам. И да!? За откриването е по-вероятно, отколкото преди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от invpro Разгледай мнение
                Да, зависи от местоположението отново. Ако апартамент и магазин са в добро място, и имате пари, просто отидете за магазин. Тя даде по-добра печалба. Няма съмнение, че пари, че имате нужда да заплати авансово също така да голям за сравнение до апартамента на. Подобно на BTC Residence има както вариант, надолу са shoplot и по-горе, са апартамент единица.

                Коментар


                • Ако апартамент и магазин са в добро място, и имате пари, просто отидете за магазин. Тя даде по-добра печалба. Няма съмнение, че пари, че имате нужда да заплати авансово също така да голям за сравнение до апартамента на. Подобно на BTC Residence има както вариант, надолу са shoplot и по-горе, са апартамент единица.
                  ================================================== =========================
                  Да си снощен, не вярвам. Чак толкова да те държи!?!? Да си започнал рано е по- вероятно.
                  Партия была, есть и будет есть!

                  Коментар


                  • Да, зависи от местоположението отново. Ако апартамент и магазин са в добро място, и имате пари, просто отидете за магазин. Тя даде по-добра печалба. Няма съмнение, че пари, че имате нужда да заплати авансово също така да голям за сравнение до апартамента на. Подобно на BTC Residence има както вариант, надолу са shoplot и по-горе, са апартамент единица.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      Аз търся магазин на места като Раковска - малък, ама цените още са убийствени.
                      Абе ти не беше ли от тия дето обясняват как цените вече са само на горе, па чакаш да паднат??

                      Коментар


                      • Локация, Локация, Локация.

                        Мнението ми на лайк в търговията, е че без значение дали апртамент или магазин - всичко зависи от локацията.

                        Ако е за апартамент, според мене, си струва да инвестираш в добър/престижен район (за съжаление добър и престижен рядко съвпадат).
                        Според мене, тепърва се очертава фрагментация на пазара на имоти - добрите локации ще си задържат цените, докато в лошите спада ще продължава.

                        Можеш и да се замислиш и за магазин в някои от новите и "престижни" квартали, където лиспват такива удобства.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                          Какво те кара да мислиш, че изобщо сме усетили дъното?

                          П.С.

                          Гражданска война няма да има. Няма предпоставки за вълнения, камо ли въоръжени сред овцете.
                          … е колко още надолу, народа и сега едвам крета , извън четирите града положението е трагично , ако ще слиза още надолу ще избие на някъде напрежението със сигурност , пружината е натегната до скъсване …

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                            …именно, от дъното ( а ние сме ТАМ от 3-4 години) дори и още 2-3 години да стържем по него , следва само нагоре, вече колко интензивно и колко нагоре е друг въпрос, затова не смятам толкова детайлно а от сегашното положение по надолу не виждам , освен да чакаме гражданска война вече …
                            Какво те кара да мислиш, че изобщо сме усетили дъното?

                            П.С.

                            Гражданска война няма да има. Няма предпоставки за вълнения, камо ли въоръжени сред овцете.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              И 5% да е, в момента, при тази нулева инвестиционна активност и стагнация на бизнеса 4 години не увеличавани доходи, мисля е поносимо добре. При едно значително увеличение на доходите за следващите 10 години се надявам, че първоначалната инвестиция в този момент, ще покачи възвръщаемостта до двойно.
                              …именно, от дъното ( а ние сме там от 3-4 години) дори и още 2-3 години да стържем по него , следва само нагоре, вече колко интензивно и колко нагоре е друг въпрос, затова не смятам толкова детайлно а от сегашното положение по надолу не виждам , освен да чакаме гражданска война вече …

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                                ...е хубаво, сметнал си по коректно, не ги сметнах чак толкова детайлно, щото всичко във времето е плаващо, стигнал съм до този извод с годините .. всеки да си смята за себе си ... аз само споделих че мен ме устройва .... макс 30-31 000Е нагоре става неизгодно...
                                И 5% да е, в момента, при тази нулева инвестиционна активност и стагнация на бизнеса 4 години не увеличавани доходи, мисля е поносимо добре. При едно значително увеличение на доходите за следващите 10 години се надявам, че първоначалната инвестиция в този момент, ще покачи възвръщаемостта до двойно.

                                Коментар

                                Working...
                                X