IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    Новината излезе
    http://www.investor.bg/novini-i-anal...chieto,142415/
    и станаха сделки за 2 000 акции

    На 31.10 нямах време да погледна отчета, но ето че и днес за някой новината е полезна

    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
    Бих казал, че при нива от 52 стинки някой ПРОДАДЕ 2000 акции

    Коментар


    • Новината излезе
      http://www.investor.bg/novini-i-anal...chieto,142415/
      и станаха сделки за 2 000 акции

      На 31.10 нямах време да погледна отчета, но ето че и днес за някой новината е полезна

      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        еее веднъж и ти да ме похвалиш!!!
        Е как бе, ний си цъкаме с тебе на сходни портфейли, готин си
        Само дет нямаш основната ми акция, а прекалено много надежди възлагаш на Софарма и група, за което те предупреждавах приятелски че не е грешка, но прекалени очаквания за добър профит от там не са оправдани.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Идеята ти за мене е СУПЕР ! Да им я подхвърлим
          Ма дали го разрешава закона ?
          еее веднъж и ти да ме похвалиш!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            3. имат близо 29млн. кеш що не си купят ЛАНД-а който се оценява на 13млн в момента и е добре диверсифициран и с над 10% доходност ?
            !
            Идеята ти за мене е СУПЕР ! Да им я подхвърлим
            Ма дали го разрешава закона ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
              Чудя се защо не погасиха изцяло кредитите си. Догодина ще ни засегне и данъка върху лихвите, евентуално.
              Здравей,
              може би са преценили че ако се отвори някаква хубава възможност ще е по-трудно набирането на кеш и за това гледат да стоят на пачки, а кредита си се изплаща от Бриколажите(само дано не фалират)!

              1. След изплащането на дивидента прихода от лихви си е 400хил.(на трим.) или 1,6млн. на година! ей тъй само от седене, обаче не вярвам да продължи дълго тъй като така обслужващото дружество печели по-малко(както и при АТЕРА м/у в прочем)

              2. Определено ако имаше възможности от инвестиция в земя на този етап - вече да бяха влезли, ама като гледам че още се борят да си съберат ренти от 2010 и 2011година!!! Явно няма да е земя вече. Сто пъти по лесно е да подпишеш с голяма верига и да си знаеш наемчето, а не да ми гониш некакви земеделци от преди три години за рента!

              3. имат близо 29млн. кеш що не си купят ЛАНД-а който се оценява на 13млн в момента и е добре диверсифициран и с над 10% доходност ?

              4. Догодина дивидента е поне 3стинки, което при неправене на нищо си е похвално - я вижте актив пропъртис по колко проекта тичат и се съдят и половин стотинка едвам дават и така с години!!!

              Успех на ортаците!
              Last edited by tony1975; 04.11.2012, 12:53.

              Коментар


              • Според отчета на БРЕФ за 9мес. печалбата на акция е 2,8 ст.Предполагам ,че за последното трим .ще е още поне1 ст. в зависимост от влога
                И ако продадат някой парцел - ето ти 4-5 ст х 90%
                имам тук от 4 г.и с мноого доволен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
                  И аз съм дълго тук, Пипбел. Добре се изплаща фонда.
                  Само дето напоследък мълчат кат риби. Мнооого тайнствени станаха

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    И според мене ще е по малко. 3 стотинки ако хване - берекет версин
                    Но даже и така за мен си е в топ карето на адсиците.
                    Тука държа повече защото ми харесва и има потенциал отколкото за див.доходност.
                    И аз съм дълго тук, Пипбел. Добре се изплаща фонда.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
                      Как изчисли, че дивидента ще е 4-5 ст.? Аз мисля, че ще е по-малко.
                      И според мене ще е по малко. 3 стотинки ако хване - берекет версин
                      Но даже и така за мен си е в топ карето на адсиците.
                      Тука държа повече защото ми харесва и има потенциал отколкото за див.доходност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                        Не са объркали нищо. В статията е уточнено, че е на осреднена годишна база, т.е. къмо печалбата за деветте месеца на 2012 г. се добавя печалбата от последното тримесечие на миналата година. А тогава, както знаем, имаше продажба на бизнес центъра.
                        Нещо не можах да схвана много добре.....Т"ва някакво нов вид счетоводство ли е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                          Нещо са се объркали .Печалбата на акция е по-малка.Очаквам дивидент за тази година около 4 -5 ст ,ако не направят пак някой удар
                          Имам.Не е препоръка
                          Как изчисли, че дивидента ще е 4-5 ст.? Аз мисля, че ще е по-малко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                            Нещо са се объркали .Печалбата на акция е по-малка.Очаквам дивидент за тази година около 4 -5 ст ,ако не направят пак някой удар
                            Имам.Не е препоръка
                            Не са объркали нищо. В статията е уточнено, че е на осреднена годишна база, т.е. къмо печалбата за деветте месеца на 2012 г. се добавя печалбата от последното тримесечие на миналата година. А тогава, както знаем, имаше продажба на бизнес центъра.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              ФНИ България с печалба 1.7 млн. лв. към 30 септември

                              Последна редакция: 02.11.2012, 12:57

                              Публикуване: 02.11.2012, 12:53

                              Автор: Надя Симова

                              Размер на шрифта: a a a

                              Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ отчете печалба към третото тримесечие на годината в размер на 1710 хил. лв., при печалба 749 хил. лв. преди година.

                              Към 30 септември 2012г. дружеството показва печалба на акция (на осреднена годишна база) в размер на 0.20лв.

                              Среднопретеглена цена: ( 0.528 лв. за акция. )
                              Нещо са се объркали .Печалбата на акция е по-малка.Очаквам дивидент за тази година около 4 -5 ст ,ако не направят пак някой удар
                              Имам.Не е препоръка

                              Коментар


                              • ФНИ България с печалба 1.7 млн. лв. към 30 септември

                                Последна редакция: 02.11.2012, 12:57

                                Публикуване: 02.11.2012, 12:53

                                Автор: Надя Симова

                                Размер на шрифта: a a a

                                Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ отчете печалба към третото тримесечие на годината в размер на 1710 хил. лв., при печалба 749 хил. лв. преди година.

                                Общите приходи в края на периода са 3324 хил. лв., което е с 68.76% по-малко спрямо предходния период. Общите разходи спадат с 83.68% до 1614 хил. лв.

                                Нетните приходи от продажби в края на третото тримесечие на 2012г. са в размер на 1607 хил. лв. и представляват 48.35% от общите приходи. Спрямо третото тримесечие на 2011 година те намаляват с 84.68%.
                                Данните са от Баланс/Отчет на дружеството за III-тото тримесечие на 2012г.

                                Към 30 септември 2012г. дружеството показва печалба на акция (на осреднена годишна база) в размер на 0.20лв.

                                Собственият капитал на дружеството в края на отчетния период е 74 168 хил. лв. , като спрямо същия период на 2011г. е намалял с 0.87%.

                                Обобщена информация за търговията с акции на дружеството на БФБ – София през третото тримесечие на 2012г.:
                                Общ брой изтъргувани акции: ( 3 671 963 бр. акции )
                                Общ брой сделки: ( 309 бр. )
                                Минимална цена: ( 0.452 лв. )
                                Максимална цена: ( 0.550 лв. )
                                Среднопретеглена цена: ( 0.528 лв. за акция. )

                                Коментар

                                Working...
                                X