IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Монти, кешът пари до такава степен че започва да генерира словоблудства из форума
    Не се мотай, а купувай, докато цената е 50 стинки.
    като стане 80-90 пак ще плямпаш някакви подобни, но лошото е че ще си останеш без профит и само с празните приказки ))))
    споделям го с чисто практична гледна точка, не за друго

    Е аз съм от 13 г. на борсата , за всички акции на БФБ съм го чул тези приказки и в тези интервали и поне 3 пъти за бреф......но тогава бяха прави.....адсица спасяваше кеша през 2010-2011 г ама и дивидента си го биваше ........ а сега за да избираме консервативен портфеил....ами то ако тръгне борсата тук ще скачате най малко ако не тръгне кеша си е бог и в банките........

    Върху това трябва да се мисли.....

    Коментар


    • Под 50 ст. буъ, над 60 ст селл
      Bulls on BSE

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        не съм много съгласен с това.
        Ти може да не си, ама аз съм с кеш. А от дивиденти и ренти като ти влизат пари на всеки 3 месеца е ок да има евтини активи. Нали?!
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
          Поне за себе си съм прав, а и както е казал Форти в другата тема, нали дивидентите и рентите си вървят, не виждам за къде да бързаме. Колкото по-ниски цени видим на всички активи, толкова по-добре.
          не съм много съгласен с това.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            така е прав си
            Поне за себе си съм прав, а и както е казал Форти в другата тема, нали дивидентите и рентите си вървят, не виждам за къде да бързаме. Колкото по-ниски цени видим на всички активи, толкова по-добре.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Тони, не бързай изобщо с цената на акцията, виж какво става с цената на петрола, Китай и всички пазари. Няма да се вдигната нещата скоро, а и ако цената тук задържи или падне на нива 0,40-0,45 лв. ще още по-добре. Необходимостта от капиталова печалба за сега изобщо не я виждам, освен да си доказваме какво правилно решение сме взимали като сме влизали в дадена позиция. Дивидент от 3 ст. тук е добре за мен.
              така е прав си

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                съгласен съм че еланци са подценили сериозно приходите. Тази сметка е наистина минимума и то при лош развой. Говорим за печалбата на 2017, която ще се раздаде 2018, нали? Тогава ще имаме пълна година на новата сграда, нов заем при доста по-ниски нива на лихва, не се знае дали и Младост4 няма да е реализирана по някакъв начин - нека не забравяме че на оса са казали, че търсят още една сграда от която да папат наеми(дали ще е купена ч/з по-голям кредит, увеличение на капитала или продажба на Младост ще видим), аз очаквам печалбата за 2017 да е около и над 5стинки на акция.
                Поздрави!

                Тони, не бързай изобщо с цената на акцията, виж какво става с цената на петрола, Китай и всички пазари. Няма да се вдигната нещата скоро, а и ако цената тук задържи или падне на нива 0,40-0,45 лв. ще още по-добре. Необходимостта от капиталова печалба за сега изобщо не я виждам, освен да си доказваме какво правилно решение сме взимали като сме влизали в дадена позиция. Дивидент от 3 ст. тук е добре за мен.
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                  много сте се ентусиазирали тук като гледам....в което няма нищо лошо по принцип...само където много ми прилича на същата картинка като настроение в Хим началото на декември 2014....там бяха едни флагмани,кораби и фрегати потеглящи право към щастието(богатството),мечти и рози....а после знаем какво станадано ситуациите са сходни само по писането и настроението а не по крайния резултат в последствие
                  Не е Препоръка!!!
                  Това му е хубавото, че без да те насилва някой, може сам да си избираш картоните. Ако флагмана те кефи повече - вземи си от него
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • много сте се ентусиазирали тук като гледам....в което няма нищо лошо по принцип...само където много ми прилича на същата картинка като настроение в Хим началото на декември 2014....там бяха едни флагмани,кораби и фрегати потеглящи право към щастието(богатството),мечти и рози....а после знаем какво станадано ситуациите са сходни само по писането и настроението а не по крайния резултат в последствие
                    Не е Препоръка!!!
                    Last edited by absd; 10.01.2016, 23:59.
                    "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Монти, кешът пари до такава степен че започва да генерира словоблудства из форума
                      Не се мотай, а купувай, докато цената е 50 стинки.
                      като стане 80-90 пак ще плямпаш някакви подобни, но лошото е че ще си останеш без профит и само с празните приказки ))))
                      споделям го с чисто практична гледна точка, не за друго
                      Добре казано

                      Коментар


                      • По добре Монти да не влиза тук - виж какво е написал
                        "Влизането в бреф с голям портфеил , означава че БФБ се отписва за следващите две години.... "
                        Може да си купи ,ама само спекулативно,да направи едни бързи 100- 200 евро

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Толкова е зле маркета ,когато се рекламира ракета с 3-4% доходност.....а банките дават 2% и гаранция на влога....
                          Първия по голям продавач ще я свали пак до 40 ст или борисов ще си хареса нещо в тях.....
                          Няма предвидимост за дълго държане на акциите повече от 6 -12 месеца.... а тук са задачите след три години....
                          Но няма къде другаде да се влезе....за съжаление..
                          Стана нещо като с .... борисов е аутсайдер и тъпънар , но няма алтернатива....и става фаворит....но до кога...
                          Монти, кешът пари до такава степен че започва да генерира словоблудства из форума
                          Не се мотай, а купувай, докато цената е 50 стинки.
                          като стане 80-90 пак ще плямпаш някакви подобни, но лошото е че ще си останеш без профит и само с празните приказки ))))
                          споделям го с чисто практична гледна точка, не за друго
                          Last edited by precakanoto; 10.01.2016, 19:33.
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            целта на адсиц е дългосрочена инвестиция със сигурен дивидент над 10%....иначе защо съществува...
                            пробвай 3.77%

                            https://www.reit.com/sites/default/f...tch/RW1512.pdf
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                              Год.приходи от М.Бр. и БПС по тяхна сметка са 1.646м.евро,а факт е,че са по над 2млн.евро.
                              Не са подценили приходите от Елана. От стр. 8 на оценката:

                              "We take a direct net operating income (NOI) approach, also known as, capitalization rate method, using average rate per sq. m for prime office buildings in Sofia, a conservative EUR 9 per sq. m, and the respective rented area in regards to Kambanite Office Center and Office Building 1 in Business Park Sofia. We take the same approach with the two Doverie-Bricolage retail stores, but with retail rates. Prime rents rates are taken on a net basis, at EUR 6/sq.m after operating expenses concerning the buildings, weighting negotiated levels and current market ones."

                              Приходите от Брико и БПС са 2 млн, ерво, а разходите са около 400 хил евро. без таксата за управление и остава 1.6 млн евро нетен доход. Груба е малко сметката, защото има разходи и за другите имоти в някаква степен, но такава е логиката.
                              Last edited by nobody; 10.01.2016, 22:55.

                              Коментар


                              • А и още нещо за 16 месеца акцията не е загубила нищо от своята цена и всичко това благодарение че е акция убежище при мечи маркет....а борсата е паднала до 430 от 620 пункта....
                                Тя не може да бъде ракета защото е консервативна и за това нейната цел е хеджиране спрямо рискови инвестиции ....
                                Влизането в бреф с голям портфеил , означава че БФБ се отписва за следващите две години....

                                Коментар

                                Working...
                                X