IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Що реши, че говоря за теб? Да си чул някога лоша дума от мен конкретно към теб? Ок, не разбираш някои неща от инвестирането в акции, но не си арогантен, тъп, всезнайко или нещо от сорта, имаш желание да се учиш, макар и понякога да приемаш, че всичко, що хвърчи, се яде, просто защото не си преживял криза. Ако си го приел като обида, моля да приемеш и моите извинения. Това не променя мнението ми за масата твои колеги - имам немалко разкази от приятели (яйчари, както е модерно да се наричат сега трз-та и други подобни), които са ми разкавали, а и аз съм го виждал с очите си, как 99 от 100 харесват даден тиймбилдинг, обаче 1 не го кефи, че имало само Кока Кола, а нямало Пепси, и съответния яйчар го гонят от работа, примерно.

    Та така - успех с инвестирането - форумът е пълен с инженери и програмисти, което от една страна е добре - хубаво е хората с пари да знаят що е то акция и има ли тя почва у нас, но от друга става малко като НС, където някога беше пълно с лекари, спортисти, инженери и т.н., а нямаше юристи...
    Аз не се обиждам, просто подобни генерализации не са сериозни. И още нещо, след като е толкова лесно, защо всички не станат и не почнат да взимат по 9К+ заплати. Аз лично се занимавам с това точно от 20 години и мога да кажа, че е като всяка друга професия. Няма значение инженер, доктор или юрист. Опитът си е опит. Не може за няколко месеца да завършиш една две софтуерни академии и да си номер едно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение



      Тъп съм като гъз: чек.
      Извадил съм късмет: чек.
      Разглезен и с излишно самочувствие: чек.
      Всеки може да стане програмист за 1-2 месеца: чек.

      Благодаря ви, че ме върнахте в реалността. Мисля да отида да паса козите на село.
      Що реши, че говоря за теб? Да си чул някога лоша дума от мен конкретно към теб? Ок, не разбираш някои неща от инвестирането в акции, но не си арогантен, тъп, всезнайко или нещо от сорта, имаш желание да се учиш, макар и понякога да приемаш, че всичко, що хвърчи, се яде, просто защото не си преживял криза. Ако си го приел като обида, моля да приемеш и моите извинения. Това не променя мнението ми за масата твои колеги - имам немалко разкази от приятели (яйчари, както е модерно да се наричат сега трз-та и други подобни), които са ми разкавали, а и аз съм го виждал с очите си, как 99 от 100 харесват даден тиймбилдинг, обаче 1 не го кефи, че имало само Кока Кола, а нямало Пепси, и съответния яйчар го гонят от работа, примерно.

      Та така - успех с инвестирането - форумът е пълен с инженери и програмисти, което от една страна е добре - хубаво е хората с пари да знаят що е то акция и има ли тя почва у нас, но от друга става малко като НС, където някога беше пълно с лекари, спортисти, инженери и т.н., а нямаше юристи...
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

        Тия дето пишат софтуера знаят, че се казва силициева, не силиконова.
        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Напротив, точно те не знаят това, защото са (масата) т@пи като г,з и единственият им късмет е, че са се случили да бачкат в сектор, за който няма значение дали пишеш 0 и1 от Китай или от Канзас, та стават много ликвидни, т.е. ултра разглезени и с излишно самочувствие, мислейки си, че техните 3К+ заплата са нещо супер велико Говорил съм с доста програмисти и мнението ми е сравнително меродавно, а пък с мрежовите админите ситуацията е хептен спарангяс, защото те са най-обикновена поддръжка, т.е. почти всеки с малко практика може да го работи.

        Лично мнение, иначе ти сложих +, защото би следвало да си прав
        Тъп съм като гъз: чек.
        Извадил съм късмет: чек.
        Разглезен и с излишно самочувствие: чек.
        Всеки може да стане програмист за 1-2 месеца: чек.

        Благодаря ви, че ме върнахте в реалността. Мисля да отида да паса козите на село.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

          Тия дето пишат софтуера знаят, че се казва силициева, не силиконова.
          Напротив, точно те не знаят това, защото са (масата) т@пи като г,з и единственият им късмет е, че са се случили да бачкат в сектор, за който няма значение дали пишеш 0 и1 от Китай или от Канзас, та стават много ликвидни, т.е. ултра разглезени и с излишно самочувствие, мислейки си, че техните 3К+ заплата са нещо супер велико Говорил съм с доста програмисти и мнението ми е сравнително меродавно, а пък с мрежовите админите ситуацията е хептен спарангяс, защото те са най-обикновена поддръжка, т.е. почти всеки с малко практика може да го работи.

          Лично мнение, иначе ти сложих +, защото би следвало да си прав
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
            Между другото отсечката между 4-ти км и Кепитъл Форт бавно и славно се превръща в силиконовата ни долина. Няма да ги изброявам. Работя в една от тях. Имам чувството, че над 70% от софтуера в София мръдна тук.
            Тия дето пишат софтуера знаят, че се казва силициева, не силиконова.

            Коментар


            • Благодаря Марген! Ами да към 5 мил. до сега ... явно ще мине

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                Някой да знае колко права се купиха до този момент или къде може да се провери. Изглежда ми, че увеличението ще е успешно. Мисля, че повече от 3млн. се купиха до този момент, като прибавим и големите, които може да презапишат ...
                4 718 415
                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  Някой да знае колко права се купиха до този момент или къде може да се провери. Изглежда ми, че увеличението ще е успешно. Мисля, че повече от 3млн. се купиха до този момент, като прибавим и големите, които може да презапишат ...
                  http://www.infostock.bg/infostock/co...ricestats/5BUM

                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Някой да знае колко права се купиха до този момент или къде може да се провери. Изглежда ми, че увеличението ще е успешно. Мисля, че повече от 3млн. се купиха до този момент, като прибавим и големите, които може да презапишат ...

                    Коментар


                    • Между другото отсечката между 4-ти км и Кепитъл Форт бавно и славно се превръща в силиконовата ни долина. Няма да ги изброявам. Работя в една от тях. Имам чувството, че над 70% от софтуера в София мръдна тук.

                      Коментар


                      • Който не е оптимист да продава, и кеша в облигации ААА, депозит или злато.

                        Коментар


                        • Аз не бих бил такъв голям оптимист за допълнителното създаване на работни места от страна на "outsource" компаниите.

                          1. В момента има недостиг на кадри. От къде ще дойдат още хиляди хора, които да живеят и работят във вече пренаселена София?
                          2. Дори и да дойдат по линия на вътрешна миграция и други фактори, защо пък компаниите да се хвърлят точно на нашата сграда? В момента вече се строят наистина огромни сгради, някои от тях директно на спирки на метрото - пример Кепитъл форт до Експо центъра, заедно с няколко сгради около него.

                          Просто мои разсъждения. Може би мениджмънта разполага с по-сериозен анализ

                          Коментар


                          • В кое са се изложили ? Проект колкото почти цялата Софарма имоти за 38 мил. евро, при Софарма май беше 50 мил. Все пак потенциалът и рисковете всеки да си ги преценя сам.

                            Коментар


                            • Колкото и да опъва сега жили, за мен много се изложиха..

                              Коментар


                              • ти да видиш - колко рано можело да излиза отчета

                                п.п. другата седмица и дивидент може да пуснат!
                                Last edited by tony1975; 13.07.2018, 20:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X