IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И все пак от фонда представиха ли някакви калкулации за очаквана възвращаемост от проекта - оптимистичен, песимистичен, реалистичен сценарий. Дисконтираха ли нещо, ала-бала.. Аз не знам защо КФН изобщо пуска проспект за увеличение без подобно нещо..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Нямам акции тук, но винаги съм следял с по едно око акцията. Не разбирам защо си мислите, че увеличението няма да мине? Ми парите са на фондовете, а те наливат и в каци без дъно, стига да ги "убедят" с правилните знаци (за "проспекта" иде реч, да не си помислите друго). Щом евана агро мина, градус мина (хем там много пара беше), що и тук да не мине? Не виждам с какво са по-лоши? То и Сирма току-виж минало, така че пари има, действайте, само обещания (подплатени със знаци, както се разбрахме ) да има и после ясууу, моренце и т.н.

      Успех на хората тук, аз лично нямам и няма да се включа, но считам, че набирането на капитал ще е успешно. Лично мнение!
      и аз така мисля, тук доходността е в пъти(2-3) по-висока от градус, защо да не мине?


      Коментар


      • Мда ,Тони го е стенографирал почти на 100%
        Аз ,имах и един въпрос : Защо увеличението е на 1,90
        Отговорът : Ами защото така /или нещо от сорта /
        )

        Коментар


        • Нямам акции тук, но винаги съм следял с по едно око акцията. Не разбирам защо си мислите, че увеличението няма да мине? Ми парите са на фондовете, а те наливат и в каци без дъно, стига да ги "убедят" с правилните знаци (за "проспекта" иде реч, да не си помислите друго). Щом евана агро мина, градус мина (хем там много пара беше), що и тук да не мине? Не виждам с какво са по-лоши? То и Сирма току-виж минало, така че пари има, действайте, само обещания (подплатени със знаци, както се разбрахме ) да има и после ясууу, моренце и т.н.

          Успех на хората тук, аз лично нямам и няма да се включа, но считам, че набирането на капитал ще е успешно. Лично мнение!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

            Новата, непостроена сграда не е
            И мислиш, че някой ще им даде близо 70 млн. за едно право на строеж и скица ли?
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Защото няма кой да им го даде, почти всичко е в залог вече.
              Новата, непостроена сграда не е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Тони, може и да не продават нищо. Може да дръпнат един хубав заем, нали сега лихвите са ниски, защо НЕ?!
                Защото няма кой да им го даде, почти всичко е в залог вече.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Здравейте,
                  разбира се че в момента се опитват да ни покажат колко оранжев и сочен е моркова!
                  Няколкото съфорумци, които срещнах това лято определено заявиха, че няма да запишат.
                  Мениджмънта въвлече себе си и нас в огромен риск и явно не смятат да се отказат. Брешков каза до тук сме вложили 10млн и продължаваме - искат да докажат(не знам на кой) че имат капацитет за такъв обект.
                  Ако допуснем, че увеличението не мине(както се надяваха някои тук). Ами пак повтарям - ще продадат работещ обект за да покрият разходите за 2019 (около 20млн) е от кое могат да изкрат толкова - Камбаните разбира се!!! И каква става тя - заради мечта - ще продадат работещ обект... 3 години пак без или с мижав дивидент и ще се молим след 2021 да напълнят сградата!!!

                  Ама аз и последните години живях с тая мечта - викам си бум в имотите, дойде нашето време . Хайде да построят Камбаните и ще се видим в дивиденти, така една дивидентна доходност от 10% си виках...
                  Да ама не - дружеството прави по над 20ст печалба на акция, но все изкача нещо и взимаме по някоя жълта стотинкка. Започвам да си мисля, че са търсили поводи/причини само и само да задържат кеш и да не го раздават - всички помним изплъзналото се инфо за висока офис сграда на мястото на Бриколажа в София Явно хората са си имали план да си премерят силите за висока офис сграда отдавна - е как да им вярвам че пак трябва да чакам мед и масло след 2021?



                  Всеки си поема риска

                  п.п. щеше ми се да чуя мнението на бат Алонсо, но явно се е загледал в морето и размишлява още
                  Тони, може и да не продават нищо. Може да дръпнат един хубав заем, нали сега лихвите са ниски, защо НЕ?! Нека видим как ще мине увеличението на капитала. Според мен ще е успешно.
                  Пенсиите ще участват. На БРЕФ затова не им пука за миноритарите, защото ПФ винаги са зад тях. А на ПФ не им дреме защото не влагат лични пари. Говорих с един от мениджърите на фондовете: познайте дали има пари в техните фондове.
                  Аре със здраве и помнете: увеличението ще мине. До края на годината - 2-2.10 лв.

                  Коментар


                  • Големи бизнесмени се опитват да го играят. Веднъж го гледахме това - набълбукаха фонда с имоти, които и до днес ги продават на загуба. Сега сграда ще строят баш в пика.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                      Имал съм тук по времето когато бяха по 0.33 лв.
                      Сега се радвам, че нямам, но с решенията на мениджмънта за това увеличение и строителството, а не покупката на нова сграда мисля, че пак ще имам възможността да купя на добра за мен цена. Под 1.3 мисля ще слезе особено, ако не мине увеличението
                      Гледайки търговията с правата, мисля че ще бъдат записани около 12 мил. акции.

                      Коментар


                      • Имал съм тук по времето когато бяха по 0.33 лв.
                        Сега се радвам, че нямам, но с решенията на мениджмънта за това увеличение и строителството, а не покупката на нова сграда мисля, че пак ще имам възможността да купя на добра за мен цена. Под 1.3 мисля ще слезе особено, ако не мине увеличението

                        Коментар


                        • Тони, същите разсъждения имам и аз..Опита ни показва , че не трябва да вярваме на хора , които лъжат миноритарите..Вече не вярвам и на Сирма..Да видим каква ще я сътворят накрая..

                          Коментар


                          • Здравейте,
                            разбира се че в момента се опитват да ни покажат колко оранжев и сочен е моркова!
                            Няколкото съфорумци, които срещнах това лято определено заявиха, че няма да запишат.
                            Мениджмънта въвлече себе си и нас в огромен риск и явно не смятат да се отказат. Брешков каза до тук сме вложили 10млн и продължаваме - искат да докажат(не знам на кой) че имат капацитет за такъв обект.
                            Ако допуснем, че увеличението не мине(както се надяваха някои тук). Ами пак повтарям - ще продадат работещ обект за да покрият разходите за 2019 (около 20млн) е от кое могат да изкрат толкова - Камбаните разбира се!!! И каква става тя - заради мечта - ще продадат работещ обект... 3 години пак без или с мижав дивидент и ще се молим след 2021 да напълнят сградата!!!

                            Ама аз и последните години живях с тая мечта - викам си бум в имотите, дойде нашето време . Хайде да построят Камбаните и ще се видим в дивиденти, така една дивидентна доходност от 10% си виках...
                            Да ама не - дружеството прави по над 20ст печалба на акция, но все изкача нещо и взимаме по някоя жълта стотинкка. Започвам да си мисля, че са търсили поводи/причини само и само да задържат кеш и да не го раздават - всички помним изплъзналото се инфо за висока офис сграда на мястото на Бриколажа в София Явно хората са си имали план да си премерят силите за висока офис сграда отдавна - е как да им вярвам че пак трябва да чакам мед и масло след 2021?



                            Всеки си поема риска

                            п.п. щеше ми се да чуя мнението на бат Алонсо, но явно се е загледал в морето и размишлява още

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                              И аз благодаря. Остава и всичко това да е вярно и да се изпълни. Имах доста по-големи очаквания тук, при този ръст във всичко и най-вече в недвижимите имоти...
                              Ами парици им трябват на хората, сега е времето за обещания

                              Коментар


                              • И аз благодаря. Остава и всичко това да е вярно и да се изпълни. Имах доста по-големи очаквания тук, при този ръст във всичко и най-вече в недвижимите имоти...

                                Коментар

                                Working...
                                X