IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • може би се задава раздвижване - Мариан е обобщил страница 24 от бележките към отчета
    Дружеството се фокусира върху търсене на наематели за офис сградата Камбаните и преподписването на наеми, изтичащи през 2018 г.
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

      Господин Василев от експат дали няма да има интерес и той с акциите на фонда
      Наистина не разбирам защо точно господин Василев? По моята логика Експат би следвало да са последните които имат интерес да направят доходност от която и да е акция. Те просто се опитват да следват Софикс и да правят комисионни от това. А иначе пак по моята логика интерес от по-високи дивиденти би следвало да имат абсолютно всички акционери. Физически, юридически лица, фондове и дори и Експат Относно въпроса с преговори с фондове, също не виждам голяма логика. Свиква се извънредно ОСА или се вкарва точка на съществуващо и всеки да си преценява как да гласува. И то да гласува не е частен разговор а така че всички да могат да видят после как е гласувал. Специално за фондовете, за мен има голяма разлика да откажеш нещо в частен разговор и това да откажеш да направиш доходност на вложителите си и те да разберат, че си отказал. Надявам се разбираш накъде бия
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Четох някакви статии. Тези отредени за зелени площи, трябвало да ги очуждават. Като гледах предвидените милиони и предвидените декари, цената им дойде пак около 500 лева/декар. Ако стане така, дано да е догодина, че тя и без това ще е без дивидент като гледам. Може пък сделката да се провали и тези три милиона загуба да се окажат три милиона печалба и да стане така че да вземем 30 стинки дивидент. Божа работа
        Както и да е. Засега очевидно нямаме юридическа възможност, но поне имаме 5% и в случай че се появи такава, смятам да ги използваме.
        Господин Василев от експат дали няма да има интерес и той с акциите на фонда

        Коментар


        • Четох някакви статии. Тези отредени за зелени площи, трябвало да ги очуждават. Като гледах предвидените милиони и предвидените декари, цената им дойде пак около 500 лева/декар. Ако стане така, дано да е догодина, че тя и без това ще е без дивидент като гледам. Може пък сделката да се провали и тези три милиона загуба да се окажат три милиона печалба и да стане така че да вземем 30 стинки дивидент. Божа работа
          Както и да е. Засега очевидно нямаме юридическа възможност, но поне имаме 5% и в случай че се появи такава, смятам да ги използваме.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            Много интересно! Как точно разбра, че Брешков, донков и сие пълнят? Ако ни просветлиш, ще съм ти много благодарен! Ако не можеш да се обосновеш, то значи плямпаш врели не кипели
            Аз че си плямпан - плямпам си. Нямам експертизата и знанията на много от форума.
            Гледах един документ - годишен доклад ли що ли и там пишеше че всеки от тримата е добавял през 2016 около 80 000бр(240 000стари) и тъй като аз имам само 10К ми изглеждат като купували добри количества през 2016г.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Много интересно! Как точно разбра, че Брешков, донков и сие пълнят? Ако ни просветлиш, ще съм ти много благодарен! Ако не можеш да се обосновеш, то значи плямпаш врели не кипели
              От септември месец не са купили и една акция според официалната информация в отчетите. Дори ДСК намалява малко, естонците също.

              Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Браво! Оценката ти е вярна, калкулациите също, но са несъвместими с действителността!!!
              Да чакат да се върне 2007 и цените да се покачат на нива 1500 евро ли? Загубата от грешни покупки е калкулирана счетоводно, отразена е в цената на акциите и няма връщане назад! Аплодирам продажбата, защото:
              1. налива кеш за нови инвестиции, ако може работещи
              2. показва дух, да преглътнеме грешката и да се направи нов опит - това е ценно, аз лично го ценя
              3. БРЕФ продадоха 32 хил. декара земя, която беше пълен боклук, но се "очистиха" от нея (макар и на загуба от buy value), защото това не им е фокуса! Браво, сега правят същото с имоти на загуба, но се опитват да се реорганизират и да търсят печеливши проекти! Какво не е наред?
              Да, 2007-а се върна на пазара на недвижимите имоти, статистиката за цените го показва. Какво се случва тогава, преди са купили на твърде завишена цена или сега са продали твърде евтино? Кой печели от това? Знам, че не са акционерите.

              Няма как да ги аплодирам за Младост, нито за Видин, Търново, Боровец, Лозенец...

              Тук не е мястото някой да прави грешки, а акционерите да се радват, че макар и да продава на загуба, мениджмънта добива ценен житейски опит. Сюрреалистичен финансов мазохизъм.
              Last edited by k.o.; 30.03.2017, 23:23.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                Браво! Оценката ти е вярна, калкулациите също, но са несъвместими с действителността!!!
                Да чакат да се върне 2007 и цените да се покачат на нива 1500 евро ли? Загубата от грешни покупки е калкулирана счетоводно, отразена е в цената на акциите и няма връщане назад! Аплодирам продажбата, защото:
                1. налива кеш за нови инвестиции, ако може работещи
                2. показва дух, да преглътнеме грешката и да се направи нов опит - това е ценно, аз лично го ценя
                3. БРЕФ продадоха 32 хил. декара земя, която беше пълен боклук, но се "очистиха" от нея (макар и на загуба от buy value), защото това не им е фокуса! Браво, сега правят същото с имоти на загуба, но се опитват да се реорганизират и да търсят печеливши проекти! Какво не е наред?
                големият въпрос при такива продажби е.. работи ли УД в интерес на акционерите или не...особено по нашите ширини имаме този проблем. Когато хората зад УД контролират съществен дял от АСЦИД-а са на практика несменяеми и могат да правят каквото си искат. Загубата за едни е печалба за други...

                успех тук и дано има конструктивен тон занимавката ви с мажо
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
                  Аз по принцип НЕ съм доволен от мениджмънта тук.

                  1. Продажба на загуба не може да е с положителна оценка. Спомнете си и прдажбата на земеделските земи.
                  2. Оказва се, че каквото и да стане, УДто прибира повече.

                  Т.е. акционерният капитал работи за УДто, а не обратното.
                  Ако искат не е проблем да направят едно търгово предложение. Както разбирам, така или иначе имат голям дял.
                  Браво! Оценката ти е вярна, калкулациите също, но са несъвместими с действителността!!!
                  Да чакат да се върне 2007 и цените да се покачат на нива 1500 евро ли? Загубата от грешни покупки е калкулирана счетоводно, отразена е в цената на акциите и няма връщане назад! Аплодирам продажбата, защото:
                  1. налива кеш за нови инвестиции, ако може работещи
                  2. показва дух, да преглътнеме грешката и да се направи нов опит - това е ценно, аз лично го ценя
                  3. БРЕФ продадоха 32 хил. декара земя, която беше пълен боклук, но се "очистиха" от нея (макар и на загуба от buy value), защото това не им е фокуса! Браво, сега правят същото с имоти на загуба, но се опитват да се реорганизират и да търсят печеливши проекти! Какво не е наред?
                  IM d best

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Бях навън и прегледах набързо - има интересни моменти:
                    1. И Брешков и Донков и Драгомирецки пълнят яко
                    2. Съдът окончателно е възстановил едни отписани 121дка
                    3. Разглеждат нов проект на мястото на Брикото Сф
                    Много интересно! Как точно разбра, че Брешков, донков и сие пълнят? Ако ни просветлиш, ще съм ти много благодарен! Ако не можеш да се обосновеш, то значи плямпаш врели не кипели
                    IM d best

                    Коментар


                    • Бях навън и прегледах набързо - има интересни моменти:
                      1. И Брешков и Донков и Драгомирецки пълнят яко
                      2. Съдът окончателно е възстановил едни отписани 121дка
                      3. Разглеждат нов проект на мястото на Брикото Сф

                      Коментар


                      • МНИ ООД получава възнаграждение за предоставяните услуги на Фонда в размер на 1.5% годишно от сумата на нетните активи на Фонда. Възнаграждението за обслужване е дължимо към края на всеки месец. Обслужващото дружество получава възнаграждение за успех при всяка осъществена сделка за продажба на имот от Фонда. Възнаграждението за успех възлиза на 15% от положителната разлика между продажната цена на имота и цената на придобиване (включително преките текущи разходи, както и разпределената част от непреките разходи за периода на собственост на имота). Съгласно Устава на Фонда, общата годишна сума дължима/платена от Фонда към/на обслужващото дружество, директорите на Фонда, оценители, одитори и банката депозитар не може да превишава 8% от общата стойност на активите на Фонда. За 2016 г. възнаграждението за обслужване възлиза на 1,022 хил. лв. (2015 г.: 1,015 хил. лв.). За 2016 г. възнаграждението за успех на обслужващото дружество е нула лв. (2015 г.: нула лв.) Другите вземания от и задължения към обслужващото дружество са представени в Бележка 8 и Бележка 14.

                        Коментар


                        • 0.074 лв./акция ще е дивидента, който ще се получи, по - малък от този за 2015-а, но с тези продажби на загуба бе предвидимо, обезсмислят ефекта от новата сграда, а за догодина вероятно геврек.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                            Това, което предлагаш е свежо, преди време ми минаваха подобни идеи, само дето исках акциите да не са в МНИ. Слабо място в сметките ти е т.2 - силно се съмнявам , че има възможност 3млн. акции да се придобият по текущи цени. Ако все пак стане ще ги придобият само за да се укрепят в дружеството и плана ти приключва с това- просто има конфликт сега си лапат без да се напъват особено.За мен действията на малките следва да са в посока смяна на правилата за формиране възнаграждение на ОД - твърда ставка - % от носещите доход активи и надбавка за постигнат резултат. Така ще имат стимул да намалят дела на спящите имоти и да са една идея по-дейни. По спомен коментираха евентуално увеличение на капитала-защо им е?
                            За ликвидността не знам ама Ники Василев май лесно намери 650 000 акции. Аз всъшност вчера допуснах грешка в сметките и после умишлено не я попрвавих за да проверя дали ще я поправи някой друг ама не Беше ми в главата цялата сметка , ама като почнах да пиша нещо не се получи, но я постнах защото трябваше да ходя да гласувам и по пътя се сетих къде ми е грешката. Всъщност при моята сметка управляващите понеже разполагат с 5 милиона акции, биха получвали 900 000 дивиденти и 500 000 от МНИ. Тоест те биха получвали повече отколкото сега и то биха си подсигурили получването им за вечни времена, като и някои нематериални облаги, като любовта и уважението на акционерите си. С един куршум няколко заека
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                              Alonso,

                              мисля, че тук говорим за различни неща... Явно визираш мениджмънта на BREF.

                              В моя пост не съм говорил нищо за него, а само за Фондовете... Този последен абзац бе продължение на предния и отново засяга тях....


                              Да. Извинявай Не съм разбрал. А може би просто съм си търсел повод да кажа че според мен трябва да сме умерени ако ще имаме някакви предложения. Мисля че този форум се чете от много хора. Много четат и малко пишат. Убеден съм, че и ръководството на бреф и родните фондмениджъри го четат редовно, независимо, че не пишат. А може и да пишат. Все пак е анонимен Та не смятам че вреди, ако си чешем езиците тук. Дори при липсата на обратна връзка, смятам че е полезно за нас въпросните фондмениджъри и ръководство на фонда да са информирани относно настроенията ни и отношението ни към тях Затова и вчера развивах тоерии и варианти, които биха били взаимноизгодни. Може пък и да не са се сетили
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                                Не че е лошо, но, ако правилно съм разбрал -трудно осъществимо от законова гледна точка
                                Бързам да уточня, че често сричам законите както дяволът - евангелието.
                                С цел да възпрепятства декапитализацията на дружествата законодателят е заложил рестрикции, като чл.247а от ТЗ:
                                СК минус дивидент да е винаги по-голямо от ОК + резерви
                                При ФНИБ отляво имаме малко над 68млн.след провизии за дивидент, а отдясно около 66.8млн.
                                Освен дивиденти и обратно изкупуване на акции,третата възможност за връщане на пари към акционерите - обезсилване на акции, е забранена.
                                Вярно, че има още една сладка възможност - ликвидация, ама за нея винаги ще се намери някой от големите, който да предаде четата.

                                Успешна седмица!
                                Здравей,
                                гледах я тази точка, но тя се касае за дивиденти. Общо взето я разбирам като някаква защита срещу източване. Да не вземат някои хора да теглят кредити ида си ги раздават като дивиденти.Моите разсъждения касаеха намаляване на капитала. Има ли законова пречка, според теб да се намали капитала на АДСИЦ?

                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X