IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
    Не знам как си го изчислил, но за мен 6% не покриват адекватно риска от инвестиция в БГ компания. Освен това, допускаш че пазарната цена е справедлива, но ако компанията е подценена, то цената на финансирането с акции излиза по-висока.
    Изчислил съм го през пазарните цени на АДСИЦите, които следя и очакваните от мен дългосрочни дивиденти, имам предвид пазарните цени в момента, а не субективните си виждания за риск и цена на капитала. За второто си прав- за БРЕФ в сегашната конюнктура пазарът вероятно ще иска около 8 %.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
      Защо гледаш СК на акция? Наели са си оценител и той им оценява имотите на ХХ млн. лв. От друга страна няколко стотин акционери оценяват фонда на УУ млн. лв. Кое ти се струва по-вярно? За мен пазарът е по-точен, а това, че си ги водят на ХХ няма значение.
      Явно не можеш да разбереш че и други съотношения ( напр. P/E) ще бъдат негативно повлияни, ако се направи подобно увеличение, защото печалбата на акция също ще падне.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Цената на финансиране с акции напоследък доста се промени, за АДСИЦи с лесно предвидими резултати в момента е макс 6%.
        Не знам как си го изчислил, но за мен 6% не покриват адекватно риска от инвестиция в БГ компания. Освен това, допускаш че пазарната цена е справедлива, но ако компанията е подценена, то цената на финансирането с акции излиза по-висока.

        Коментар


        • Доста гадаете, а то вече е измислено . Гледайте Феърплей АДСИЦ, те измислиха тази схема още преди години, и сега им предстои да тестват пазара - ползвайте увеличението на ФПП като лакмус за това какво ще се случи и тук. Запише ли се всичко там и на аукционите за правата, тук ще се замислят и ще вдигнат и те мизата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
            На мен най - ще ми хареса 20 млн. нови акции на 1 лв.(пазарната я приемам около 1.70 лв.), сериозна отстъпка, ще си използвам всичките права, даже ще си докупя. Големият дискаунт спрямо пазарната е предпоставка за 100% записване.

            Тези, които не искат, ще могат да си продадат правата за 20-30-50 ст. и това ще е добър доход за тях.

            Въпрос на гледна точка и стратегия на всеки инвеститор.
            Хммм моята гледна точка е малко по-различна. Да речем пазарната е 1.7, капитализация 34 млн., 20м акции сега. Увеличаваш на 1 лв с нови 20м, капитализацията става 54 млн. лв с 40м акции, тоест 1.35 лв на акция. Ако си купил още права за по 35 стотинки, нямаш печалба, а аз ако съм ти ги продал също нямам печалба от цялата операция.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
              Не е оферта, защото не можеш да плащаш главницата, понеже имаш задължение да плащаш дивидент с 90% от печалбата, и така пак опираш до увеличение на капитала. Иначе си прав, по-евтино е.
              Да обаче увеличението го правиш на пазарна цена, а не с 40-50% по-ниска.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                Подобно увеличение би намалило собствения капитал на акция от 3 на 2 лв, което ще е сериозна спирачка за ръст на цената в бъдеще.
                Ако запишеш от увеличението ще имаш двойно повече акции, от които се предполага да спечелиш, пазара ще определи цената. Относно ръста на цената гледам резултатите на компанията. Счетоводните еквилибристики настрана, да изчакаме и да видим колко пари ще търсят от пазара и за какво?
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                  Зашо да не е оферта, ако можеш да вземеш кредит на 3%, а цената на финансиране с акции е поне 10% и нагоре?
                  Цената на финансиране с акции напоследък доста се промени, за АДСИЦи с лесно предвидими резултати в момента е макс 6%.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                    Зашо да не е оферта, ако можеш да вземеш кредит на 3%, а цената на финансиране с акции е поне 10% и нагоре?
                    Не е оферта, защото не можеш да плащаш главницата, понеже имаш задължение да плащаш дивидент с 90% от печалбата, и така пак опираш до увеличение на капитала. Иначе си прав, по-евтино е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                      Подобно увеличение би намалило собствения капитал на акция от 3 на 2 лв, което ще е сериозна спирачка за ръст на цената в бъдеще.
                      Защо гледаш СК на акция? Наели са си оценител и той им оценява имотите на ХХ млн. лв. От друга страна няколко стотин акционери оценяват фонда на УУ млн. лв. Кое ти се струва по-вярно? За мен пазарът е по-точен, а това, че си ги водят на ХХ няма значение.

                      Коментар


                      • Тук след сплита 3:1, следва намаляване на номинала и евентуално емитиране на нови акции.
                        Причините са две:
                        1. Възможност за плащане на дивидент;
                        2. Емитиране на нови акции.

                        Малце горчиво ми стана, че нямаше изпреварващо инфо за спиране на търговията ..?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                          Нали разбираш, че когато дружеството е АДСИЦ тегленето на кредити не е оферта, ако нямаш намерение да продаваш активи, в нашия случай да речем някоя от сградите. Освен това цената по-малко ги бърка големите акционери, защото те ще си запишат новите акции най-вероятно.
                          Зашо да не е оферта, ако можеш да вземеш кредит на 3%, а цената на финансиране с акции е поне 10% и нагоре?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                            На мен най - ще ми хареса 20 млн. нови акции на 1 лв.(пазарната я приемам около 1.70 лв.), сериозна отстъпка, ще си използвам всичките права, даже ще си докупя. Големият дискаунт спрямо пазарната е предпоставка за 100% записване.

                            Тези, които не искат, ще могат да си продадат правата за 20-30-50 ст. и това ще е добър доход за тях.

                            Въпрос на гледна точка и стратегия на всеки инвеститор.
                            Подобно увеличение би намалило собствения капитал на акция от 3 на 2 лв, което ще е сериозна спирачка за ръст на цената в бъдеще.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                              Имам акции и нямам никакъв интерес увеличението да е на 1,50. Подобна цена разводнява капитала и е в полза на евентуалните нови акционери. Ако цената ще е под да кажем 2,40, по-добре да вземат кредит.
                              Нали разбираш, че когато дружеството е АДСИЦ тегленето на кредити не е оферта, ако нямаш намерение да продаваш активи, в нашия случай да речем някоя от сградите. Освен това цената по-малко ги бърка големите акционери, защото те ще си запишат новите акции най-вероятно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                                Имам акции и нямам никакъв интерес увеличението да е на 1,50. Подобна цена разводнява капитала и е в полза на евентуалните нови акционери. Ако цената ще е под да кажем 2,40, по-добре да вземат кредит.

                                На мен най - ще ми хареса 20 млн. нови акции на 1 лв.(пазарната я приемам около 1.70 лв.), сериозна отстъпка, ще си използвам всичките права, даже ще си докупя. Големият дискаунт спрямо пазарната е предпоставка за 100% записване.

                                Тези, които не искат, ще могат да си продадат правата за 20-30-50 ст. и това ще е добър доход за тях.

                                Въпрос на гледна точка и стратегия на всеки инвеститор.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X