IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    И защо ги пиша тези неща?
    Пиша ги защото за мен е крайно време да се повиши инвестиционната култура. Каквито участниците, такава и борсата. ПФ какви са не ги знам ама има един 50% от акциите които не се явяват на ОСА и нямат мнение. Това са 20 милиона инвестирани пари за които на някой не му пука и няма мнение. Опитах се тук да ги намеря ама и тук ги няма. Събрахме 6-7% по спомен с което нищо не може да се направи.
    Извинявай, но малко си се заблудил пич! Като искаш разчет има ли наематели, колко са, какъв е наема, колко са дълги договорите и тн преди даже копка да е сложена за да се строи, то изводът е само един - нещо си се объркал да инвестираш в акции! за типове като тебе требва депозит на 01% СИГУРЕН и ясен до падежа.... всичко друго е мъгла и не заслужава твоите парички - смешно е и ти си смешен и лековерен!
    IM d best

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

      За вас, уважаеми ми Онаклиев, не знам. Аз моите акции на BREF когато трябваше ги купувах, когато трябваше продавах. Въпросите си за управлението им и таксите ги пиставях много пъти тук, в този форум (2014 и 2015 г.) , и нищо не последва. Така, че място за рев и оплакване няма, хората са последователни.
      Когато поставяше въпросите с кой ник пишеше?

      Коментар


      • Не за първи път, подкрепям Alonso и позицията му тук, няма да цитирам мненията му едно по едно.

        Огромен проблем тук е засилващата се непрозрачност, неяснота и то относно такива огромни и определящи бъдещето на компанията проекти. Пазарът оцени работата им, коя друга компания успя да отбележи спад от 10% и то само за дни: Булгартабак. Показателно е, всеки може да си направи изводите.

        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Не ми е ясно новия проект има ли наемател или няма, както и не ми е ясно ако искат да набират капитал имат ли преговори с потенциални инвеститори и при какви условия смятат да го набират за да мога да преценя дали съм съгласен с това набиране на капитал или не.
          Tочно тук е заровено кучето и дразни много.
          ОСА е след няма и 4 седмици, а материалите за това къде са ?
          Точни разценки, калкулации, рентабилност на проекта, наематели, договорки....нищо насреща !
          А става въпрос за сума доста по голяма от капа на компанията.
          И то на върха на цикъла, пак....

          Тия неща само с дайте едни пари и ВЕРВАЙТЕ ми като на оня мадридския комарджия - не стават.

          Коментар


          • И защо ги пиша тези неща?
            Пиша ги защото за мен е крайно време да се повиши инвестиционната култура. Каквито участниците, такава и борсата. ПФ какви са не ги знам ама има един 50% от акциите които не се явяват на ОСА и нямат мнение. Това са 20 милиона инвестирани пари за които на някой не му пука и няма мнение. Опитах се тук да ги намеря ама и тук ги няма. Събрахме 6-7% по спомен с което нищо не може да се направи.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение


              Татално не съм съгласен с казаното от теб и преди съм ти казвал защо.
              Сега ще го разясня отново:
              1. Аз (ние) не съм (сме) клиенти на BREF a а сме (били сме) акционери. Ние не получаваме услуга като инвеститори, а очакваме добра възвращаемост на вложените от нас пари. Услугата предоставяна на БРЕФ от ОД е на висока цена. Все едно банаката или УД да ми взема 1,5% от парите по депозит, които имам при тях. Така беше преди години тук когато имаше пари в кеш.
              2. фактът, че БРЕФ е обслужвано от дружество, което прибира високи такси, със или без мълчаливото участие на ПФ е повече от ясен.
              3. Високите такси на обслужващото дружество през годините са довели до по-ниска възращаемост от възможната и дивиденти по-ниски от възможните.
              4. ПФ да си извадят главите от пясъка и да си защитят пенсионерите.
              5. Винаги когато мога да намеря по-добър мениджмънт, бих го направил. Това че в БГ липсва култура за активност на инвеститорите е повече от ясно, а мажоритарите са в правото си да се възползват.

              За всички тези неща си абсолютно прав. Те обаче са факт, който съм приел, когато съм влизал в този фонд. Тук се предполага че пишем настоящи, бивши или бъдещи акционери. Ако на някой не му харесват таксите то той по дефолт няма работа в този фонд. Ако не бях приел тези такси и условия въобще нямаше да съм тук. Винаги съм бил на мнение че ако искам качествена услуга трябва да си плащам за нея. И в реалния бизнес съм на същото мнение. Хубаво е да се дават големи заплати за качествени хора. Иначе просто загиваш. Не може да имаш барче и да разсъждаваш, че барманите, сервитьорите ти дърпат от печалбата Та в заключение пак повтарям:
              Таксите са такива каквито са. Заплатите са такива каквито са. Това ми е ясно като бял боб. Не ми е ясно новия проект има ли наемател или няма, както и не ми е ясно ако искат да набират капитал имат ли преговори с потенциални инвеститори и при какви условия смятат да го набират за да мога да преценя дали съм съгласен с това набиране на капитал или не.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                А за таксите, смятам че е крайно време да се спре с тези спекулации. Живеем във време на капитализъм. Не е нормално някой да очаква да му работят без пари. Няма такъв филм. Това което може да искаме и да настояваме е да получаваме качествена услуга срещу парите си

                Татално не съм съгласен с казаното от теб и преди съм ти казвал защо.
                Сега ще го разясня отново:
                1. Аз (ние) не съм (сме) клиенти на BREF a а сме (били сме) акционери. Ние не получаваме услуга като инвеститори, а очакваме добра възвращаемост на вложените от нас пари. Услугата предоставяна на БРЕФ от ОД е на висока цена. Все едно банаката или УД да ми взема 1,5% от парите по депозит, които имам при тях. Така беше преди години тук когато имаше пари в кеш.
                2. фактът, че БРЕФ е обслужвано от дружество, което прибира високи такси, със или без мълчаливото участие на ПФ е повече от ясен.
                3. Високите такси на обслужващото дружество през годините са довели до по-ниска възращаемост от възможната и дивиденти по-ниски от възможните.
                4. ПФ да си извадят главите от пясъка и да си защитят пенсионерите.
                5. Винаги когато мога да намеря по-добър мениджмънт, бих го направил. Това че в БГ липсва култура за активност на инвеститорите е повече от ясно, а мажоритарите са в правото си да се възползват.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Силно ме съмнява да има някой за.
                  И пазара недвусмислено си казва че е против.
                  Аз не казвам че съм против ПИП. Против съм ако не са ясни условията за увеличението. Ако кажат че ще предложат нови акции на балансова стойност или поне на 2.5 например ще бъда "за" За мен не е правилно да сме съдружници в дадена фирма и да вземаме решение дали да вкарваме нов съдружник без да сме уточнили при какви условия бихме приели новия съдружник. Освен всичкото цялата галимация е заради новия обект а за този нов обект липсва инфо дали има преговори с наемател или няма. Това е много важно да се знае според мен. Така ни поставят в положение единствено да изчакаме да видим дали въобще ще има увеличение и спрямо условията и цената на правата да преценим дали да записваме или да си продадем правата. А за таксите, смятам че е крайно време да се спре с тези спекулации. Живеем във време на капитализъм. Не е нормално някой да очаква да му работят без пари. Няма такъв филм. Това което може да искаме и да настояваме е да получаваме качествена услуга срещу парите си
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    Пари в ДПФ нямам и никога няма да имам. Форти много пъти е обяснявал защо.
                    Не че тук му е мястото, но си заслужава +++ те.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Относно увеличение на капитала, чрез нови акции съм твърдо против, освен ако не е на цена поне 20-30% над текущите цени.
                      Силно ме съмнява да има някой за.
                      И пазара недвусмислено си казва че е против.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                        На други места поставяхте ли ги въпросите или само в тази Институция?
                        Аз също си спомням, че негодувах, когато АДСИЦите започнаха дружно да се изказват срещу 90%, защото подозирах, че ще започнат акробатики, "за да се финансират", сякаш има някаква полза от менидбмънтите, ако и това не могат. Искаха да разполагат с повече пари, ама като гледам не всички са доволни от тая свобода на харчене. Може би бъркам, за банките - може би е редно да се държи на дивидента, а който иска нови проекти - да иска от банката, тя да му направи оценка. Не знам..
                        Банка такива числа няма да им от пусне никога

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                          На други места поставяхте ли ги въпросите или само в тази Институция?
                          Аз също си спомням, че негодувах, когато АДСИЦите започнаха дружно да се изказват срещу 90%, защото подозирах, че ще започнат акробатики, "за да се финансират", сякаш има някаква полза от менидбмънтите, ако и това не могат. Искаха да разполагат с повече пари, ама като гледам не всички са доволни от тая свобода на харчене. Може би бъркам, за банките - може би е редно да се държи на дивидента, а който иска нови проекти - да иска от банката, тя да му направи оценка. Не знам..
                          Разбира се. На общо събрание и в тази "институция" тук. Безспорен факт е, че ПФ не им дреме за това, което става и не се грижат за парите на хората. За съжаление това си е болест на системата в БГ. Пари в ДПФ нямам и никога няма да имам. Форти много пъти е обяснявал защо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                            .. Въпросите си за управлението им и таксите ги пиставях много пъти тук, в този форум (2014 и 2015 г.) , и нищо не последва.
                            На други места поставяхте ли ги въпросите или само в тази Институция?
                            Аз също си спомням, че негодувах, когато АДСИЦите започнаха дружно да се изказват срещу 90%, защото подозирах, че ще започнат акробатики, "за да се финансират", сякаш има някаква полза от менидбмънтите, ако и това не могат. Искаха да разполагат с повече пари, ама като гледам не всички са доволни от тая свобода на харчене. Може би бъркам, за банките - може би е редно да се държи на дивидента, а който иска нови проекти - да иска от банката, тя да му направи оценка. Не знам..
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                              Минке, обсъждаме, защото сега предтои събрание, но ако не е радно - да спираме да обсъждаме? Забравила си да ни посъветваш и да ти продадем акциите и да бегаме!
                              Само да те питам - как да си продам дяловете в БГ пенсионните фондове? На Терминал 2?
                              За вас, уважаеми ми Онаклиев, не знам. Аз моите акции на BREF когато трябваше ги купувах, когато трябваше продавах. Въпросите си за управлението им и таксите ги пиставях много пъти тук, в този форум (2014 и 2015 г.) , и нищо не последва. Така, че място за рев и оплакване няма, хората са последователни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                                Това как действа мениджмънта, таксите на управляващото дружество и липсата на прозрачност са били обсъждани много пъти през годините. Не виждам нищо ново, което да Ви променя така рязко "сантимента" към компанията.
                                Минке, обсъждаме, защото сега предтои събрание, но ако не е радно - да спираме да обсъждаме? Забравила си да ни посъветваш и да ти продадем акциите и да бегаме!
                                Само да те питам - как да си продам дяловете в БГ пенсионните фондове? На Терминал 2?
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X