IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    Честно казано, отдаването на сградата под наем не ме притеснява изобщо. Притеснява ме построяването ѝ.
    Защо те притеснява ? Моето мнение е 30 мил. от увеличението и 30 мил. кредит и сградата е готова след 2 години и половина. А през тези две години 8-9 ст, дивидент ми звучи добре. А лихвата по кредита може да се хеджира още сега.

    Коментар


    • Честно казано, отдаването на сградата под наем не ме притеснява изобщо. Притеснява ме построяването ѝ.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

        Наясно ли си колко се строи в София в момента? Ние със ЗЕ няма какво да се сравняваме, а за ЦИЕ съвсем не сме толкова далеч.

        On the supply side, the delivery of three Class A buildings added 37,800 sq. m to the office stock in Sofia in the last three months. Currently, the ongoing construction amounts at 330,000 sq. m. About half of this pipeline is expected in the present year.
        Покрай хейта около Софарма имоти, от няколко години чета как балона в офис площите в София ще се спука, и все още чакам. Не казвам че е невъзможно, просто когато цените ти са най-ниските в ЕС, и около дъното в Европа, а ИТ и аутсорсинга ти движат голяма част от икономиката, да говорим за балон ми се струва малко преувеличено. И между другото, на какво отгоре цените в Западна Европа са толкова високи, при положение че фирмите се водят предимно от цената на работната ръка? Аз също не мисля че строежа на подобна сграда в този момент е най-удачното нещо, в сравнение с работеща сграда примерно, но засега се въздържам да продавам, като ще гледам как ще се развият нещата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Какъв офисен балон в София при цени от 11 евро? Наясно ли си какви са цените в Западна или дори в ЦИЕ ?
          Наясно ли си колко се строи в София в момента? Ние със ЗЕ няма какво да се сравняваме, а за ЦИЕ съвсем не сме толкова далеч.

          On the supply side, the delivery of three Class A buildings added 37,800 sq. m to the office stock in Sofia in the last three months. Currently, the ongoing construction amounts at 330,000 sq. m. About half of this pipeline is expected in the present year.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Много пожелателни числата в тази табличка..22 година половината нова сграда пълна 23 почти цялата и то на 11 евро .. Като имат изискване 30% от сградата да е в стартап-и ...не знам. Пък и друг път съм споделял, за мен до тогава офисния балон в София ще се е спукал.. Какви 11 евро, какви 5 лева
            Какъв офисен балон в София при цени от 11 евро? Наясно ли си какви са цените в Западна или дори в ЦИЕ ?

            Коментар


            • "Като имат изискване 30% от сградата да е в стартап-и ..."

              Няма такова изискване. Има това, а то е друго:

              "Не по-малко от 30% от офис площите в сградата следва да бъдат използвани от компании, които имат изследователска и развойна дейност в посочените фокусни области на парка и отговарят на определението за високотехнологична компания или средно високотехнологична компания, посочват от „София Тех Парк."

              Коментар


              • Много пожелателни числата в тази табличка..22 година половината нова сграда пълна 23 почти цялата и то на 11 евро .. Като имат изискване 30% от сградата да е в стартап-и ...не знам. Пък и друг път съм споделял, за мен до тогава офисния балон в София ще се е спукал.. Какви 11 евро, какви 5 лева

                Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                явно ще мине....
                Нека кача една табличка с обещания и да напомня за намаляването на таксата на 1% и ежемесечни бюлетини!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  явно ще мине....
                  Нека кача една табличка с обещания и да напомня за намаляването на таксата на 1% и ежемесечни бюлетини!!!

                  Догодина явно се предвижда продажба на имотите от Младост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Продадени на аукциона 2 455 708 права. Това ще рече, че общо упражнените права, срещу които (най-вероятно) ще бъдат записани акции стават 15 657 827 бр. по 1,90 прави ~ 29 750 хил.лв. Това разбира се е без разноските свързани с емитирането.
                    явно ще мине....
                    Нека кача една табличка с обещания и да напомня за намаляването на таксата на 1% и ежемесечни бюлетини!!!

                    Last edited by tony1975; 31.07.2018, 07:21.

                    Коментар


                    • Продадени на аукциона 2 455 708 права. Това ще рече, че общо упражнените права, срещу които (най-вероятно) ще бъдат записани акции стават 15 657 827 бр. по 1,90 прави ~ 29 750 хил.лв. Това разбира се е без разноските свързани с емитирането.
                      Last edited by Чичо Манчо; 27.07.2018, 14:32.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                        имам някъв спомен да казаха, че щели да се постараят да получим дивидента преди плащането на акциите,,,
                        благодаря, т.е. др.седмица или по-другата

                        п.п. на някой май не му се чака обещаното светло бъдеще за след 4,5г.

                        Коментар


                        • имам някъв спомен да казаха, че щели да се постараят да получим дивидента преди плащането на акциите,,,
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от __cupid__ Разгледай мнение

                            Тц
                            Гербаджийско законодателство...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Скъсения срок за превод на дивидента важи ли и за адсиц?
                              Тц

                              Коментар


                              • Скъсения срок за превод на дивидента важи ли и за адсиц?

                                Коментар

                                Working...
                                X