IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    даже 13,6 преди комисион
    Не се ли продадоха само около 1/3 от предложените права? Т.е. около 4-5 лв. трябва да вземе колегата.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • даже 13,6 преди комисион

      Коментар


      • Абе, ако съм пратил неупражнени 13600 права на ФНИБ на аукциона не трябва ли да взема там около 5 кинта поне.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

          Не би се вдигнала на акционерите, но на мениджмънта..едно е да събираш такси на 75 млн. активи, друго на 150 млн..и всички останали врътки при строителството...
          За съжаление и аз така ги виждам нещата. Парите събрани от където може (увеличение, заем, продажби) просто ще се превъртят през някоя строителна фирма. Акционерите, при добро стечение на нещата, ще получат полупразна голяма сграда и солиден заем за изплащане.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

            Като предполагаш каква е схемата, не си ли мислил, че не случайно не се отдадоха там площи...че да сработи схемата...
            тази сграда е толкова зле, че не беше достатъчно да има наемател и наемодател, трябваше още един играч (донор) в уравнението
            но това са изцяло лични хипотези, базирани на информациите ми как действат чешките капитали

            нито някой ми е казал нещо, нито знам, нито имам доказателства, просто там 1 и 1 не правеше 2, затова добавиха още 1, за да стане 2 (за 3 няма как с такава сграда)

            Та пак е по темата

            не ФНИБ, а никой друг в София такава сграда не е правил (е може и да има някоя малка), като ски скокчето

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

              Даже заглавието е повече от тематично - https://www.youtube.com/watch?v=MAGvlS8NIxE

              От почване на делото до момента нямам идея дали се случи, Никола беше там лидера ако не греша.
              ЧЕЗ не се ли нанесоха там?

              Иначе фрапиращо сте объркали темата.
              Уау
              то било Глория, а не Анелия
              супер клип , показва за какво говорим и защо тази сграда е униално зле

              Вярвам ФНИБ няма да прави подобно нещо

              Извинявам се, за спама днес, но сравнението на ски-скокчето с която и да е сграда в София е абсурдно (разбира се лесно ми е след събитията, но както писа колега по-долу, още в началото архитектите са били сащисани)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                Не би се вдигнала на акционерите, но на мениджмънта..едно е да събираш такси на 75 млн. активи, друго на 150 млн..и всички останали врътки при строителството...
                Мениджмънта би трябвало да взимат с една трета по-малко пари от Септември. А ако този проект го нямаше, най-вероятно и това нямаше да се случи. Та и те не са в кой знае колко по-добра позиция.

                П.П. То всъщност дано се случи де /намаляването на таксите към МНИ/, че им нямам доверие много.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Да се върнем на темата...... за Анелия! Ако сте и се наслушали днес съм ви заредил и малко Азис .

                  Когато обявиха новия проект си мислех, че имат порочна схема с МНИ-то и се прави заради тях. Ако обаче от Септември вземат та наистина им резнат паричките с 1/3 /съвсем нормално и заслужено/ отново изплува въпроса пред мен защо им беше? Хем искат ликвидация, хем дори и да заработи този нов проект, то не би се вдигнала доходността им значително. Наистина остава като най-вероятен сценарии грандоманския характер на управата. Имам малко акции тук и желая успех, но просто не намирам логика....
                  Не би се вдигнала на акционерите, но на мениджмънта..едно е да събираш такси на 75 млн. активи, друго на 150 млн..и всички останали врътки при строителството...

                  Коментар


                  • Да се върнем на темата...... за Анелия! Ако сте и се наслушали днес съм ви заредил и малко Азис .

                    Когато обявиха новия проект си мислех, че имат порочна схема с МНИ-то и се прави заради тях. Ако обаче от Септември вземат та наистина им резнат паричките с 1/3 /съвсем нормално и заслужено/ отново изплува въпроса пред мен защо им беше? Хем искат ликвидация, хем дори и да заработи този нов проект, то не би се вдигнала доходността им значително. Наистина остава като най-вероятен сценарии грандоманския характер на управата. Имам малко акции тук и желая успех, но просто не намирам логика....
                    Аз ако бях на тяхно място щях да си прибирам наемчетата от настоящите обекти, да раздавам едни 16 ст. примерно дивидент и да се ослушвам за продажба на имотите, които не носят доходност. Ей така лекичко щях да го карам....
                    Last edited by 15%; 01.08.2018, 20:21.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      прочете ли текста за Мол Парадайз

                      За ски скокчето пак казвам. Не е виновна кризата, а че е идиотско. ОББ го мислеше да го вземе за централа (срещу кредита към нея), пълен боклук се оказа сградата, също го гледа най-големия телеком, пак решиха че сградата е боклук.

                      ски скокчето нямаше проблем с кризата, а с идиотската архитектура. Може ли да ми посочиш една сграда, която е била завършена и е останала празна? Е дори и ски скокчето се даде , но схемата според мен е друга, но това са само мои догадки
                      Като предполагаш каква е схемата, не си ли мислил, че не случайно не се отдадоха там площи...че да сработи схемата...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        Ски скокчето не е единствената, тази на Раковска също бе тяхна? Купена в окото на кризата през 2011 г. от ЕК
                        Ски скокчето има разрешение за ползване от преди това (2010 г., а можеха и по-рано, но не бързаха, защото като има разрешение почват данъците...), но никой не го нае, защото хм, ....
                        и третата сграда в Боровец, тя си остана тотална щета, мястото е извън Боровец (на 1,25 км. по асфалта в посока Долна баня, без да има тротоар, трябва да ходиш между колите, сигурно е много забавно)
                        Е дори това не успя да ги спаси ! Жека спирам да спамя, извинявам се !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Моля, който има линк към клипа на Анелия да го пусне, да огледаме сградата отвътре
                          Даже заглавието е повече от тематично - https://www.youtube.com/watch?v=MAGvlS8NIxE

                          От почване на делото до момента нямам идея дали се случи, Никола беше там лидера ако не греша.
                          ЧЕЗ не се ли нанесоха там?

                          Иначе фрапиращо сте объркали темата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko

                            Да не говорим, че това беше тяхната единствена сграда и актив, който ги затри като фонд и бизнес.
                            Ски скокчето не е единствената, тази на Раковска също бе тяхна? Купена в окото на кризата през 2011 г. от ЕК
                            Ски скокчето има разрешение за ползване от преди това (2010 г., а можеха и по-рано, но не бързаха, защото като има разрешение почват данъците...), но никой не го нае, защото хм, ....
                            и третата сграда в Боровец, тя си остана тотална щета, мястото е извън Боровец (на 1,25 км. по асфалта в посока Долна баня, без да има тротоар, трябва да ходиш между колите, сигурно е много забавно)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              прочете ли текста за Мол Парадайз

                              За ски скокчето пак казвам. Не е виновна кризата, а че е идиотско. ОББ го мислеше да го вземе за централа (срещу кредита към нея), пълен боклук се оказа сградата, също го гледа най-големия телеком, пак решиха че сградата е боклук.

                              ски скокчето нямаше проблем с кризата, а с идиотската архитектура. Може ли да ми посочиш една сграда, която е била завършена и е останала празна? Е дори и ски скокчето се даде , но схемата според мен е друга, но това са само мои догадки
                              Аз не оспорвам и коментирам качеството на сградата и колко е функционална, а времето в което се завърши и трябваше да работи. Да не говорим, че това беше тяхната единствена сграда и актив, който ги затри като фонд и бизнес. Ако я бяха завършили преди кризата съм сигурен, че колкото и да е била идиотска можеше да се продаде, особено тогава когато нямаше актив, който да не е набалончен. Не случайно като цени нито имотите нито компаниите на борсата и до сега не могат да се върнат на старите си нива от преди кризата при положение, че навън отдавна компенсираха и наваксаха загубеното.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                                С уговорката, че минали успехи не гарантират бъдещи такива да напомня, че точно по време на кризата реализираха сградата на Г.М.Димитров ( 13 000 кв.м. за 35 млн.лв - намира се съвсем близо до Тех.Парка), както и търговската част на КБЦ - на Хюндай, а по-късно и офисите на КБЦ. Последната сграда - зелените Камбани, беше с предварителен бюджет за СМР от 15 млн.за 13 200кв.м.,но се справиха с 15% по-малко - това е под 1000 лв. за кв. м. Вярно, че имаха късмет и хванаха дъното при енергия и метали. Сега цените са други, но има мегдан за корекцийка.Та, кризи е имало и ще има - след тях банки и клиенти придобиват някакъв имунитет и стават по-внимателни.Самите централни банкери са като юноши бледи - веднъж открили "облекченията" не биха се поколебали, щом се почувстват "напрегнати" , отново да посегнат към тях

                                Рискове, разбира се, има. Все пак приходите от наеми са по-високи от рентите на АТЕРА, колкото и различни да са двете компании. А свободните 20 млн.на АТЕРА, вложени в ниви с рента от 50лв., биха повишили дивидента едва с около 0.7 ст. на акция. Тук е по-различно - повечко риск, но и повече възможности.Жалко само, че разводняването беше на такава цена, но вина за това има и приватизираното кафене. Иначе амбициите им за нещо голямо проличаха още при опита да купят Хилтън преди години.
                                +1 така си е!

                                Коментар

                                Working...
                                X